| Създателят на радиотелефонията и на радиоразпръскването! В много източници се среща това твърдение. То е до известна степен пресилено, тъй като по същото време (1906 г.) и много други изобретатели създават решения, които довеждат по-късно до истинското радиоразпръскване.
Приятелю...Публикувано от anonimapokrifoff на 31.01.2017 @ 20:49:10 (197 четения)автор: SunRay Приятелю, едва сега разбирам, че те няма. Тръгнал си си преди месеци, хей така, на шега сякаш. Решил си да загърбиш тази реалност, да я напуснеш, да сложиш точка.
***Публикувано от Administrator на 25.01.2017 @ 18:47:20 (205 четения)автор: SunRay Искам да живея в нов, различен свят... Да ставам рано сутрин и през открехнатия прозорец да се шмугват лъчите на слънцето, а хладният полъх на вятъра да обгръща все още топлото ми тяло.
ДигитумПубликувано от Administrator на 23.01.2017 @ 16:03:17 (224 четения)автор: LeoBedrosian Човекът е социално животно. Човекът е и мързеливо животно. Освен това, човекът е и развито технологично животно. Затова човекът измисли социалните мрежи.
Ти си недоволен. И защо?Публикувано от Administrator на 12.01.2017 @ 13:26:26 (250 четения)автор: LeoBedrosian Да, несъмнено недоволството в света расте. Това вече е видно и за простото око на лаик. При това доволен остава само един, малък дял от световното население, който винаги е бил задоволен. Проблемът е, че тоя дял става все по-малък за сметка на недоволните. Трайна ли е тая тенденция? Опасна ли е? Какво я поражда и може ли да се тушира? Да, именно да се тушира, защото за разрешаването ѝ едва ли можем да говорим. Поне в близко бъдеще.
Тя тая разходка не е много сутрешна защото се събудих в девет и после лежах до единайсе. Как да стане човек като до него се умилква топлото и уютно тяло на природата? Тя и зимна не е. Цунамито от слънчеви лъчи, се издига от небето и залива земята сякаш не е декември. Тя и над Симитли не е, защото тръгвам от квартал Ораново, който всеки местен любезно би обяснил, че никакво Симитли не е.
Европейската цивилизация е толкова развита колкото е в момента благодарение на прехода от митологично към рационално мислене, първият важен тласък на този преход е възникването на философията в Древна Гърция, после отново надделява митологичното и настъпват Тъмните векове на Средновековието, но след това идва Ренесансът, Ренесансът, който на нас ни липсва
БежанциПубликувано от hixxtam на 20.12.2016 @ 08:09:55 (222 четения)автор: mitkoeapostolov - Да ги изгорим, да ги заколим, сичките! Ясно ли е?!- крещи един от учениците ми към гостуващата лекторка, която ни разказва какво значи да си бежанец в България.
- Ти говорил ли си някога с бежанци?- спокойно парира атаката тя.
- Не, ама знам, че ги мразя.
Визуална литература Публикувано от Administrator на 01.12.2016 @ 15:56:11 (167 четения)автор: mrsorrow "Визуална литература“ е жанр в изкуството, съвкупност от елементи на литература (текст), музика (озвучаване) и кино (визуализации). Създател и основател на жанра е Петър (Пепи) Иванчовски, който в края на Ноември 2016г. поставя неговото начало и прави презентация. Малко по-късно обявява и дата за премиера на първия проект от този жанр.
Писателят, или Третото око на светаПубликувано от hixxtam на 18.11.2016 @ 08:01:05 (362 четения)автор: Albatros Човек става писател в своето детство. Отначало детето не осъзнава какво и защо се случва с него, едва по-късно започва да разбира, че в душата му нещо започва да се надига, да ври, да пуща пара на кълбета – още неясни, безформени – каквито са и сънните дъхове на вулканите, които все още нямат намерение да се събуждат, но вече са отворили към небесните бездни едното си око. Поради липса на второ.
| В и д е о Х у Л иПоследните 3 клипа
|