Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 285
ХуЛитери: 1
Всичко: 286

Онлайн сега:
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите » раздел "Есета, пътеписи"

Търсене в този раздел:   
[ Начало | Избeри нов раздел ]
раздел: Есета, пътеписиОблачно с думички

Публикувано от Administrator на 21.03.2018 @ 14:23:35 (373 четения)

автор: lennichkata
Ами свъсенко си е днес навън, повече от допустимото за мен. И щото е такова мръчкаво, аз взех, че игнорирах и аларми, и будилници, и всякакви там кукуригащи източници на шум. Абе, успах се. По едно време кучето взе да се протяга и разтяга и ми шумоли по завивката, та отворих едно око и гледам, че изскочила вече седмицата на часовника.


 ( пълен текст » още 3770 знака | 9 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиДъждовен пес

Публикувано от anonimapokrifoff на 16.03.2018 @ 15:08:21 (391 четения)

автор: lennichkata
Часът е 14.25. Затворила съм се в офис в покрайнините на София. Температурата на въздуха е 25 градуса, нямам идея колко е навън. Усещам, че умирам. Концентрацията на кислород във въздуха зад бюрото е около половин процент. Някой леко пръцка. Не се обръщам. Човещина е, какво!


 ( пълен текст » още 3965 знака | 6 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиБаба Мара

Публикувано от Administrator на 14.03.2018 @ 17:57:13 (347 четения)

автор: atina2005
Новата година бе настъпила. Децата бяха в чужбина и с мъжа ми прекарахме идването и пред телевизора. Даже заспахме преди да дойде.
Баба Мара.


 ( пълен текст » още 2174 знака | 4 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиВ скуката

Публикувано от Administrator на 07.03.2018 @ 12:05:49 (230 четения)

автор: ivliter
Приклекнали в тишината на полето, къщите са приютили под покривите си настоящето и миналото. От заравнената пред тях земя, в прозорците им с любопитство гледат няколко къртичини, в очакването на какво!? На нещо необикновено или на тривиалното да надникне иззад пердетата? Но нищо не се случва. Стоят си къщите изпаднали на безвремието в топлата летаргия и покрай тях лениво се източват безплодните минути на мига. Няколко горски върби са се облегнали на покривите им в очакване да дойде полъхът на вятъра и да им направи нови прически.


 ( пълен текст » още 1881 знака | коментирай | оценка: няма ) 
раздел: Есета, пътеписиКокичета за лошите момичета

Публикувано от Administrator на 06.03.2018 @ 17:19:49 (378 четения)

автор: lennichkata
Пет и половина следобед. Притъмнява бързичко навън. Денят още е с къси крачета и колкото и да се протяга, тъмнината се хвърля ловко върху гърба му с безупречния скок на грациозна черна пантера. Поглъща го за минута. Скоро ще се прибера от работа и вероятно ще трябва да метна някое и друго кюфте в тигана или пък да претопля лещата от оня ден.


 ( пълен текст » още 3895 знака | 5 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиЗа съвременните хоминидни вариации

Публикувано от Administrator на 19.02.2018 @ 16:22:06 (387 четения)

автор: LeoBedrosian
Вероятно мнозина от вас се чувстват объркани, когато искат да разберат значението на термини, като Homo habilis, Homo erectus, или съвременния термин Homo Sapiens Sapiens. Въпреки, че Антропологията е представена, като една мистична, затова и толкова привлекателна наука, която може да даде отговор на много съвременни въпроси сложността на материята ѝ, представена с множество неразбираеми латински термини може да подейства доста обезкуражително на съвременния лаик.


 ( пълен текст » още 11825 знака | 2 коментара | оценка: няма ) 
раздел: Есета, пътеписиМяу

Публикувано от Administrator на 07.01.2018 @ 17:09:14 (592 четения)

автор: regulus
(Един едночастов, кратичък пътепис)

За пореден път се връзвах на копелетата. Въпреки, че преди време обикалях покрай тях в Близкия Изток, оцелявайки, този път пак успяха да ме подмамят някак.


 ( пълен текст » още 17169 знака | 2 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиДа свириш на болка

Публикувано от anonimapokrifoff на 24.12.2017 @ 10:18:35 (367 четения)

автор: josefinne
Навсякъде пише, че, за да твориш трябва да бръкнеш надълбоко. Първо в себе си, преди да успееш да го правиш за другите. И май е така.


 ( пълен текст » още 2322 знака | 2 коментара | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиМога и/ли искам

Публикувано от anonimapokrifoff на 19.12.2017 @ 10:48:58 (280 четения)

автор: mitkoeapostolov
През по-голямата част от съществуването на човечеството, повечето хората са искали всичко, до което могат да си докопат ръцете или душата- пари, любов, слава, знание. Много рядко на някой се е налагало да прави разлика между това, което може да стане или да добие и това, което той или тя всъщност иска. Например, до преди малко повече век, на много места ако се родиш крепостен селянин, оставаш такъв до края на живота си, ако се родиш цар същото.


 ( пълен текст » още 2617 знака | коментирай | оценка: 5 ) 
раздел: Есета, пътеписиОбичайте се

Публикувано от anonimapokrifoff на 01.12.2017 @ 08:26:13 (428 четения)

автор: LeoBedrosian
Не знам дали съществува бог. Според вярващите това означава, че не вярвам в бог. Добре, няма да споря с тях. Опитал съм и знам, че е безполезно.


 ( пълен текст » още 4941 знака | 4 коментара | оценка: 5 ) 


добави твой текст Обичайте се » показани от заявени
добави твой текстПубликувано на 01.12.2017 @ 08:26:13 (428 четения)

автор: LeoBedrosian » раздел: Есета, пътеписи

Не знам дали съществува бог. Според вярващите това означава, че не вярвам в бог. Добре, няма да споря с тях. Опитал съм и знам, че е безполезно.

 ( пълен текст » 4 коментара » оценка: 5 ) 

Последни ХуЛи

30.05.2026 год.
»  Урок по френски
27.05.2026 год.
»  Пелинено небе
23.05.2026 год.
»  В пространствата на мисълта
21.05.2026 год.
»  Бяло
17.05.2026 год.
»  Камъче
15.05.2026 год.
»  Вяра
14.05.2026 год.
»  Викам лятото
11.05.2026 год.
»  Успехът е майката на провала
07.05.2026 год.
»  Ще
06.05.2026 год.
»  Размислидобесилката(19февруари2012година)
05.05.2026 год.
»  Запустялото село
01.05.2026 год.
»  Хлопат ни плочките
28.04.2026 год.
»  Митко Палаузов и Павлик Морозов
07.04.2026 год.
»  Орел
03.04.2026 год.
»  Вечерните дървета
»  Дрянов мушмул
31.03.2026 год.
»  Закоординатнитесистеми
»  Аз съм Ню Орлиънс
30.03.2026 год.
»  От моя дъждовен прозорец
26.03.2026 год.
»  Коравата слама на делника
20.03.2026 год.
»  Аз съм диамант
18.03.2026 год.
»  Кой съм аз?
16.03.2026 год.
»  Защо ми излиза прекалено скъпо да ходя на евтин зъболекар?
12.03.2026 год.
»  Пролетно обаяние
06.03.2026 год.
»  Ко рече ?
04.03.2026 год.
»  Доверието – непресъхващ извор на радост
03.03.2026 год.
»  3 март?
02.03.2026 год.
»  БНБ
28.02.2026 год.
»  Секс-скандали и астрология
22.02.2026 год.
»  Правилата на историята
12.02.2026 год.
»  Моите Каваци
09.02.2026 год.
»  Притури са Дельо Хайдутин
02.02.2026 год.
»  Ca Ira
18.01.2026 год.
»  Ожидам 2
17.01.2026 год.
»  Речната вода
13.01.2026 год.
»  За почтеността
12.01.2026 год.
»  Път № 608
05.01.2026 год.
»  Хулително слово за рапа
27.12.2025 год.
»  Ракети и периодичност
15.12.2025 год.
»  Защо вярвам на хора, които ме лъжат

В и д е о   Х у Л и

Последните 3 клипа
Любовта

20.11.2023 / 13:12
посещения » 940

Когато...

19.11.2023 / 13:14
посещения » 945

Да бъдеш...

18.11.2023 / 13:10
посещения » 883

Т ъ р с е н е

Търсене по :






разширено търсене