ПосещенияПривет, Anonymous
ВХОД Регистрация
ХуЛитери:
 Нов: Santoyago
 Днес: 0
 Вчера: 1
 Общо: 14238
Онлайн са:
 Анонимни: 275
 ХуЛитери: 1
 Всичко: 276
Онлайн сега::: Oldman
 |
Рекламирайте избран текст на това място |
06.06.2026 год. / 04:45:44 часа
Това място ви гарантира минимум 50000 показвания на предпочитан от вас текст » само срещу един SMS от 1.00 лв (без ДДС) « За повече подробности чукнете върху картинката вдясно "реклама" или върху "добави твой текст". |
( пълен текст » коментари » рейтинг ) |
|
|
|
 Лунна диадемаПубликувано от hixxtam на 30.05.2026 @ 14:34:10 (51 четения) автор: AnabellPqНе зная как да те опиша, възвишено и поетично,
да бъде просто и красиво, и някак по-метафорично...
Невидима си сред цветята и тъмнина си сред звездите,
събираш капки от мъглата, когато къси станат дните
и чакаш да те грабне мракът, да станеш лунна диадема,
да потанцуваш тайно с вятъра, ти-моя черна хризантема.
Автор: Марина Мияковска, Р.С. Македония
За вкусовете никога не се обсъжда!
Дълбоки и странни са лабиринтите през нощта.
Дъхът се извлича от морето,
Пишурката (по Хр.Ботев)Публикувано от hixxtam на 30.05.2026 @ 14:32:59 (36 четения) автор: lubotranНа времето е писал Ботев
за един поет - "Пишурка"
-възпяващ пламенно и вдъхновено
една обикновена, проста "хурка"....
Урок по френскиПубликувано от hixxtam на 30.05.2026 @ 14:32:45 (51 четения) автор: VladKoКойто е слушал навремето песента «Урок по френски» на покойния Тодор Колев, може би си спомня припева:
«Пием, пеем, пушим и французки учим,
чака виза за Париж да излиза.
Ох, като са изучим, дали ша са случи
и отблизо да видим Мона Лиза.»
Лебеди на ледаПубликувано от hixxtam на 29.05.2026 @ 16:18:25 (50 четения) автор: BoboDuxБелият лебед умираше върху белия лед.
Раненият му крак беше замръзнал дълбоко
и той се мяташе ужасен, но и неспособен
да се откъсне от земната твърд, за да литне.
Силите му свършваха и смъртта беше близо.
Край него тръбеше, полудяла от дива тревога,
неговата неразделна от детството половинка.
Черешите узряха Публикувано от BlackCat на 29.05.2026 @ 10:05:35 (44 четения) автор: toti55... и тръгна, и пристигна, може би...
и снимката погали с поглед,
смени водата, а цветята -
дълго, дълго ги реди.
ПреражданеПубликувано от BlackCat на 29.05.2026 @ 10:05:24 (34 четения) автор: OldmanДушите, знам са дефицит,
за всички те не стигат.
Тъй мисли всеки индивид,
щом своя край достига.
Сълзата на ЛуциферПубликувано от BlackCat на 29.05.2026 @ 10:04:57 (33 четения) автор: ma_gi XXIV
- Защо не знаем за това място? – нетърпеливо постави въпроса, който си задаваха всички в залата Уриил.
- Такава беше волята Му – укорително го погледна вестителят на Божиите тайни.
- Добре де, но душите, които са там, те чии са? – не забеляза укора му най-младият архангел – нали всички сме излезли от едно място и би трябвало рано или късно да се върнем пак там. Кой държи отчет за тези, които си тръгват от Сянката, когато им дойде времето. Къде отиват, ако не отново тук? И защо…
МожеПубликувано от BlackCat на 29.05.2026 @ 10:04:36 (37 четения) автор: rhymefanне
се гордее -
горда може да
е сaмо Стара планина
| В и д е о Х у Л иПоследните 3 клипа
|