 |
| Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: По контура на невъзможното от ladyinblack (ladydream77hush@gmail.com) на 13.07.2013 @ 12:22:04 (Профил | Изпрати бележка) | Към Пикасо като творец имам особени симпатии.
Но по отношение на твърдението му-да, мисълта създава именно форми, очертания, действителности...Но това са просто сгъстени представи,
а всяка представа е неистинна, необективна.
Всеки си избира с какво да живее и на какво да придаде смисъл, форма и стойност, т.е. в каква атмосфера на илюзии да се затвори.
Защото и всеки избор е ограничение. Включително и този на фантазиите и копнежите, било те сбъднати или не.
Ведринки и симпатичности, Вода!
|
| Източник |  |