ПосещенияПривет, Anonymous
ВХОД Регистрация
ХуЛитери:
 Нов: Folsam
 Днес: 0
 Вчера: 0
 Общо: 14240
Онлайн са:
 Анонимни: 487
 ХуЛитери: 0
 Всичко: 487
 |  По този свят-
от кал излят,
под дъжд и пек
върви човек. И още друг,
отзад напук,
го следва стар
и зъл другар.
С рога и нож
в дълбока нощ
души дълбай
до жлъчен край,
до сластен зов,
до облик нов.
На външност мил
Сатанаил
е прокълнат
в изгонен свят,
да бъде с мен
до сетен ден,
до пълен мрак-
слуга и враг...
Публикувано от Amphibia на 07.09.2007 @ 17:44:47
| Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 1
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "Встрани от Рая" | Вход | 3 коментара (6 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: Встрани от Рая от Ljastoviza на 07.09.2007 @ 19:35:37 (Профил | Изпрати бележка) | chicho_toshko,
много страховито звучи стихотворението: някак си съдбовно,но и правдоподобно.
|
Re: Встрани от Рая от chicho_toshko на 22.09.2007 @ 19:45:53 (Профил | Изпрати бележка) | Здравей!Когато правдата и съдбата вървят ръка за ръка всичко
е наред...)))... |
]
Re: Встрани от Рая от regina на 08.09.2007 @ 13:52:40 (Профил | Изпрати бележка) | страхотен ритъм!
потропвам още!
почитания!
нещо имам такова, ама твоят ритъм е по-по!!:))
Те, бесовете,
с нокти докъдето
достигат, късат плът.
И луд е всеки,
точно докъдето
реши, че има път.
На персонална клада,
осъжда се и страда,
и хленчи на възбог.
А, всъщност, пак е грешка,
(ах, колко е човешко!)
понеже не е Бог.
Измисля си закони,
и рамки, и пилони...
Виновният е някой друг.
От бесове забравя,
че, той, светът е шарен,
и прави му напук.
Уви, така не става.
Вземи, каквото дават.
За малко ще сме тук.
От себе си, в замяна,
(от бесове, ако остане)
го дай на някой друг. |
Re: Встрани от Рая от chicho_toshko на 22.09.2007 @ 19:39:59 (Профил | Изпрати бележка) | Здравей!И твоето е добро...извинявай за закъснелия ми отговор...
те бесовете ни навестяват от време на време...важното е да им
теглим по една...)))... |
]
Re: Встрани от Рая от zinka на 15.03.2008 @ 10:32:32 (Профил | Изпрати бележка) | По този свят-
от кал излят,
под дъжд и пек
върви човек.
От къде ти падна това - от небето, нали ? :)
......
Във нас е и Сатанаил
и другия- добър и мил,
и горд и смел,
и врат навел,
човекът- звяр,
и човекът- птичка,
добро... и лошо...
в нас е всичко
ДА !Чичо Тошо !
Ти знаеш това......
Поздрав и поклон ! |
Re: Встрани от Рая от chicho_toshko на 19.03.2008 @ 09:26:41 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря ти!
Мисля че всеки го знае.
По-важно е да разбереш себе си и да вземеш правилното решение. |
] |  |