ПосещенияПривет, Anonymous
ВХОД Регистрация
ХуЛитери:
 Нов: Santoyago
 Днес: 0
 Вчера: 1
 Общо: 14238
Онлайн са:
 Анонимни: 264
 ХуЛитери: 0
 Всичко: 264
 |   ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите Непроследена делничност от лудите дуели
на сърцето с трезвата ми мисъл,
която хвърля ръкавица зад гърба на всеки вторник, с пресечка срядата, на главната четвъртък,
от три,
а може би от два, дори от пет,
и там го чака със нетърпеливата кръстосваща походка
на котка
в стая без прозорци -
стена-стена
и ъгъл-ъгъл,
а то се губи дълго във високите треви на любовта ми
и твърде трудно я намира.
Все закъснява,
все не му се ходи
и неохотно се довлича до уреченото място
почти придърпано насила от неизбежното въже
на дългата им връзка -
така усукана
като онази между
живота и смърта -
а мисълта припряно чуква със рапирата
по прозаична тротоарна плоча
и винаги е във позиция да му осуети защитата -
на лутащото се,
откритото, все закъсняващо сърце.
С циничната си, гвоздейна усмивка,
нагънала праволинейност като яка
около врата си
разумната ми мисъл така нечестно предварително знае
кой излиза победител накрая!
Публикувано от BlackCat на 27.02.2007 @ 07:48:28
| Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 12
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "...а то дели се на квадрати и дантели в неделите" | Вход | 13 коментара (35 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от sheherezada на 27.02.2007 @ 07:52:44 (Профил | Изпрати бележка) | | твоите мисли не знаят ли винаги кой? :))))Вълшебница такава :))) |
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Marta на 27.02.2007 @ 07:58:14 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | | Все пак става въпрос за трезвата ми и разумна мисъл! Не за разни налудничави, жълтокрещящи с зелени, сатенирани панталони ;))))) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от midnight_witch на 27.02.2007 @ 07:57:22 (Профил | Изпрати бележка) | докато чакам в тъмното
под ухилена улична лампа
чертаеща самотен жълт кръг
една бездомна котка брои плочките по тротоара
и не иска да играе шах с мен
______________________________
победител накрая ще е уличната лампа. няма да и пука нито след ,нито преди ,освен ако не й изгори крушката ) но все ще се намери някой олигофрен,която да й я смени и тогава тя отново ще наднича в пресечките на четвъртъците и около. |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от midnight_witch на 27.02.2007 @ 08:03:49 (Профил | Изпрати бележка) | вчера писах за едни дантели и пирона ми ги извади пред носа. сега докато гледам как вали / сняг!!! /- какво ще кажеш да е моаре ? )))
като за балът на дебютантките ))) |
]
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от midnight_witch на 27.02.2007 @ 08:14:25 (Профил | Изпрати бележка) | | ами то накрая всичко до аморе опира .чакай да те черпя зелен чай с бакарди )) cin cin Amore |
]
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Dimi на 27.02.2007 @ 08:53:43 (Профил | Изпрати бележка) | | Днес не е неделя, но стихът ти приятно прекроява на квадрати заспалите мисли на сърцето ми. Снежно е и съвсем дантелено през ъглите на прозореца ми. Чудно, Мартичке! |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от karmelitass на 27.02.2007 @ 09:04:03 (Профил | Изпрати бележка) | Целувки, Мартиня!
:)))))))))))) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от vitsavia (g.atanasova@abv.bg) на 27.02.2007 @ 10:15:26 (Профил | Изпрати бележка) http://liternet.bg/publish17/g_atanasova/index.html | Още вчера си харесах ето това :
"и неохотно се довлича до уреченото място
почти придърпано насила от неизбежното въже
на дългата им връзка -
така усукана -
като онази,
между живота и смърта..."
А кой държи вретеното на живота?! Това ще ми е домашното за следващите двеста-триста години ; ))) |
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Marta на 27.02.2007 @ 13:17:55 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | ами да, довлича се, завлича го - нишката стана на въже ;) и съвсем го усуках - дори повече ми прилича на онази връв и в този смисъл смъртта също може да е раждане - кой знае
Вретеното... би трябвало да е една от парките, но отговорът едва ли е еднозначен. |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от regina (radost6@bluebottle.com) на 27.02.2007 @ 12:07:18 (Профил | Изпрати бележка) | | Съвършено верни наблюдения! |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от regina (radost6@bluebottle.com) на 27.02.2007 @ 14:55:53 (Профил | Изпрати бележка) | Не е, Мартичка!
Спазена е цялата естествена логика.И даже дантелата не смекчава нещата...
Философ си тиии... |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Marta на 27.02.2007 @ 15:08:40 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Така ли му викат на тоя тормоз - естествена логика...Пфу, да се чудиш и маеш как те завърта и те плонжира баш посред гьола на логиката.
Сега философски ще се направя, че нищо не е станало и ще си съхна доживот ;)))))) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от miglena на 27.02.2007 @ 15:03:41 (Профил | Изпрати бележка) http://www.miglena.net/ | ))))) дааа, ама сърцето умее по-бързо и по-живо да възкръсва!!!!
ух, че дуел .... фамозно си го пресъздала, виртуозно си го преплела с усуканата връзка ... и да знаеш, съм винаги секундант на сърцето, (: готова винаги със семки и филизи от диня за ново съце, устояващо :)))) |
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Marta на 27.02.2007 @ 15:21:38 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | :) да му се ненадяваш, хем по корем се влачи устояващо...
Секундант на сърцето е достойна позиция.
(Семките да са под ръка, можем да опитаме да плюем в очите на оная трезвеничката ;)) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Merian на 02.03.2007 @ 11:26:07 (Профил | Изпрати бележка) http://lightfull.hit.bg | голяма си е тази битка, Мартензия...ама и ти почти епично си я пресъздала.....
..началото може да си е и една самостоятелна миниатюра...много ми се открои на мене..
Поздрави и честит ти месец)))) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от PLACEBO (placebo@abv.bg) на 07.03.2007 @ 07:13:35 (Профил | Изпрати бележка) | ....и там го чака със нетърпеливата кръстосваща походка
на котка
в стая без прозорци .....
--------------------
:-)))) кражбаааа! това си го открадвам!
поздрави, както винаги, звучиш уникално!
:-))) |
]
Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите от Ufff на 10.04.2007 @ 02:21:27 (Профил | Изпрати бележка) | Кой?
колосаната яка или високосните дантели? |
]
|  |