Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 264
ХуЛитери: 0
Всичко: 264

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифта...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
раздел: Любовна лирика
автор: Marta

Непроследена делничност от лудите дуели
на сърцето с трезвата ми мисъл,
която хвърля ръкавица зад гърба на всеки вторник,
с пресечка срядата, на главната четвъртък,
от три,
а може би от два, дори от пет,
и там го чака със нетърпеливата кръстосваща походка
на котка
в стая без прозорци -
стена-стена
и ъгъл-ъгъл,
а то се губи дълго във високите треви на любовта ми
         и твърде трудно я намира.
Все закъснява,
все не му се ходи
и неохотно се довлича до уреченото място
почти придърпано насила от неизбежното въже
  на дългата им връзка -
така усукана
като онази между
  живота и смърта -
а мисълта припряно чуква със рапирата
по прозаична тротоарна плоча
и винаги е във позиция да му осуети защитата -
на лутащото се,
откритото, все закъсняващо сърце.

С циничната си, гвоздейна усмивка,
нагънала праволинейност като яка
около врата си
разумната ми мисъл така нечестно предварително знае
кой излиза победител накрая!


Публикувано от BlackCat на 27.02.2007 @ 07:48:28 



Сродни връзки

» Повече за
   Любовна лирика

» Материали от
   Marta

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 12


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

06.06.2026 год. / 05:12:10 часа

добави твой текст
"...а то дели се на квадрати и дантели в неделите" | Вход | 13 коментара (35 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от sradev (sradev за пощите go.com go2.pl wp.pl) на 27.02.2007 @ 07:51:42
(Профил | Изпрати бележка) http://aragorn.pb.bialystok.pl/~radev/huli.htm
ами, знае трънки


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 07:56:33
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Тази констатация особено ме зарадва - кой знае защо :)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от sheherezada на 27.02.2007 @ 07:52:44
(Профил | Изпрати бележка)
твоите мисли не знаят ли винаги кой? :))))Вълшебница такава :)))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 07:58:14
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Все пак става въпрос за трезвата ми и разумна мисъл! Не за разни налудничави, жълтокрещящи с зелени, сатенирани панталони ;)))))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от midnight_witch на 27.02.2007 @ 07:57:22
(Профил | Изпрати бележка)
докато чакам в тъмното
под ухилена улична лампа
чертаеща самотен жълт кръг
една бездомна котка брои плочките по тротоара
и не иска да играе шах с мен
______________________________
победител накрая ще е уличната лампа. няма да и пука нито след ,нито преди ,освен ако не й изгори крушката ) но все ще се намери някой олигофрен,която да й я смени и тогава тя отново ще наднича в пресечките на четвъртъците и около.


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 07:59:46
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
ето как стигнахме до дантеления шах на сърцето:) в неделите

ама си една прозорлива и без улична лампа ;)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от midnight_witch на 27.02.2007 @ 08:03:49
(Профил | Изпрати бележка)
вчера писах за едни дантели и пирона ми ги извади пред носа. сега докато гледам как вали / сняг!!! /- какво ще кажеш да е моаре ? )))
като за балът на дебютантките )))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 08:06:27
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Моаре! Аморе ;)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от midnight_witch на 27.02.2007 @ 08:14:25
(Профил | Изпрати бележка)
ами то накрая всичко до аморе опира .чакай да те черпя зелен чай с бакарди )) cin cin Amore

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 08:17:49
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
причинителен поезиен фактор - ако ще и вирус , пък и да не е висок и рус ;)

чин чин :)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Dimi на 27.02.2007 @ 08:53:43
(Профил | Изпрати бележка)
Днес не е неделя, но стихът ти приятно прекроява на квадрати заспалите мисли на сърцето ми. Снежно е и съвсем дантелено през ъглите на прозореца ми. Чудно, Мартичке!


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 13:02:32
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Изобщо не предполагах за дантелите на снега към вашия край, но явно съм улучила настроението на времето ;)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от karmelitass на 27.02.2007 @ 09:04:03
(Профил | Изпрати бележка)
Целувки, Мартиня!
:))))))))))))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 13:03:26
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
карамелени пристигнаха ;))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от vitsavia (g.atanasova@abv.bg) на 27.02.2007 @ 10:15:26
(Профил | Изпрати бележка) http://liternet.bg/publish17/g_atanasova/index.html
Още вчера си харесах ето това :
"и неохотно се довлича до уреченото място
почти придърпано насила от неизбежното въже
на дългата им връзка -
така усукана -
като онази,
между живота и смърта..."

А кой държи вретеното на живота?! Това ще ми е домашното за следващите двеста-триста години ; )))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 13:17:55
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
ами да, довлича се, завлича го - нишката стана на въже ;) и съвсем го усуках - дори повече ми прилича на онази връв и в този смисъл смъртта също може да е раждане - кой знае

Вретеното... би трябвало да е една от парките, но отговорът едва ли е еднозначен.

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от regina (radost6@bluebottle.com) на 27.02.2007 @ 12:07:18
(Профил | Изпрати бележка)
Съвършено верни наблюдения!


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 13:30:33
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Значи не е съвсем измишльотина ;)))))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от regina (radost6@bluebottle.com) на 27.02.2007 @ 14:55:53
(Профил | Изпрати бележка)
Не е, Мартичка!
Спазена е цялата естествена логика.И даже дантелата не смекчава нещата...
Философ си тиии...

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 15:08:40
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Така ли му викат на тоя тормоз - естествена логика...Пфу, да се чудиш и маеш как те завърта и те плонжира баш посред гьола на логиката.
Сега философски ще се направя, че нищо не е станало и ще си съхна доживот ;))))))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Usmiv4ica (willy_willy@abv.bg) на 27.02.2007 @ 14:00:07
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/usmiv4ica
много е добро стихото, Мартичка :)))))

"така нечестно предварително знае..."


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 14:09:50
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Благодаря, усмивчице :)
Яд ме е да ти кажа. Справедливост нихт.

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от miglena на 27.02.2007 @ 15:03:41
(Профил | Изпрати бележка) http://www.miglena.net/
))))) дааа, ама сърцето умее по-бързо и по-живо да възкръсва!!!!

ух, че дуел .... фамозно си го пресъздала, виртуозно си го преплела с усуканата връзка ... и да знаеш, съм винаги секундант на сърцето, (: готова винаги със семки и филизи от диня за ново съце, устояващо :))))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 27.02.2007 @ 15:21:38
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
:) да му се ненадяваш, хем по корем се влачи устояващо...


Секундант на сърцето е достойна позиция. (Семките да са под ръка, можем да опитаме да плюем в очите на оная трезвеничката ;))

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Merian на 02.03.2007 @ 11:26:07
(Профил | Изпрати бележка) http://lightfull.hit.bg
голяма си е тази битка, Мартензия...ама и ти почти епично си я пресъздала.....
..началото може да си е и една самостоятелна миниатюра...много ми се открои на мене..
Поздрави и честит ти месец))))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 02.03.2007 @ 11:48:04
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Чвестита Марта и на теб и пъстър месец! :)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от PLACEBO (placebo@abv.bg) на 07.03.2007 @ 07:13:35
(Профил | Изпрати бележка)
....и там го чака със нетърпеливата кръстосваща походка
на котка
в стая без прозорци .....
--------------------

:-)))) кражбаааа! това си го открадвам!
поздрави, както винаги, звучиш уникално!

:-)))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 07.03.2007 @ 13:18:30
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
:)) щом съобщаваш не е никаква кражба


]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Ufff на 10.04.2007 @ 02:21:27
(Профил | Изпрати бележка)
Кой?
колосаната яка или високосните дантели?


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 11.04.2007 @ 18:27:44
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
огнеупорното яке, разбира се ;)

]


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от infinity на 16.07.2007 @ 09:03:37
(Профил | Изпрати бележка) http://www.lyricalbalcony.blogspot.com/
то закъснява понеже
не че не цени времето, а все ще се е отплеснало по пътя

а аз пък всичко знам нали ))))


Re: ...а то дели се на квадрати и дантели в неделите
от Marta на 16.07.2007 @ 10:09:18
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
така, блейчице :)

]