Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 528
ХуЛитери: 1
Всичко: 529

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЗапев от циганското лято
раздел: Поезия
автор: ufff

Нямаше циганки. Нямаше лято.
Редицата имаше ъгъл.
В действителност чупката бе огледало
за фокуса кой и кого е излъгал.

Имаше баене. Имаше уроки.
Нямаше смела отсечка,
чието преброждане да е опозиция
на "Бай, да не те срещне мечка!".

Нямаше време. Но имаше чакане.
Имаше девет сезона,
в които три-четири сбъркани празника
сами си подрязаха клона.

Имаше сядане. Нямаше ставане.
Нямаше даже безсъние.
Циганско лято в деветия месец
седеше на собствени тръни.


Публикувано от BlackCat на 02.11.2006 @ 05:25:36 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   ufff

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 14


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

13.06.2026 год. / 21:50:30 часа

добави твой текст
"Запев от циганското лято" | Вход | 11 коментара (30 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Запев от циганското лято
от Marta на 02.11.2006 @ 07:06:59
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
А де!
Запеяло ми лятото,
лятотото циганското,
запеяло още зацвърчало ;))

Тези тръни са много неудобен полог, тъй ми се струва, и каквото и да се роди ще е добре занапред, една зима, която не се страхува от бодли, тръни, шипки-ошибки-ощипки и прочие ...а да дойде момент за
"имаше време. нямаше чакане "

десетия месец, знаеш ли го какъв е...*
и все пак не се ври из горите ;))


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 02.11.2006 @ 07:47:41
(Профил | Изпрати бележка)
Беше , но нямаше.

Какво ли ще се роди?
Мухоморчица? Не.
ъбка Овчи нос поне:)


]


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 02.11.2006 @ 07:47:48
(Профил | Изпрати бележка)
Беше , но нямаше.

Какво ли ще се роди?
Мухоморчица? Не.
ъбка Овчи нос поне:)


]


Re: Запев от циганското лято
от Marta на 02.11.2006 @ 09:57:45
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Залаягам на гъба-пърхутка ;)
тя ем прилича най-много на яйце, ем ще имитира гъбен сняг, ако все пак някой се престраши да я прободе-захапе-ощипе...
и ето ти сняг по трънените храсти рано-рано ;)))

]


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:48:43
(Профил | Изпрати бележка)
))))
Уби ме с този гъбен сняг! Не знам откъде ти ги ражда главата!))))

]


Re: Запев от циганското лято
от Marta на 21.01.2008 @ 07:14:45
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Хубаво стихотворение! Пропускам да те похваля за сметка на закачките и подхилките, но сега съм сериозна.
Трябва да мислиш за книжка !!!

]


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 21.01.2008 @ 07:29:29
(Профил | Изпрати бележка)
Не ме хвали, Мартунция! Знаеш, че това не ми е най-важното в живота. Моите ценности са по-други!
Досега се дърпах яко да мисля за книжка, но май трябва да помисля: само ако това по някакъв начин ще ме защити от плагиатите. Пък ако ще и в 10 бройки да е да е тая тая книжка.

Надявам се, че от това тук стихотворение още никой не си "дръпнал" откъсчета. Ама де да знам. (Хеле пък на оная плагиатка нямам нерви да и препрочитам всички творби и да сравнявам само от мен ли си е позволила или и от други хора. Ама няма да се учудя).
Предлагам да се съсредоточим върху по-важни неща от палячовската суета!

{}

]


Re: Запев от циганското лято
от Jiva на 02.11.2006 @ 08:37:22
(Профил | Изпрати бележка)
циганското винаги е огледало на не-станалата (седналата) човешкост, а циганското е лято е последният й бонус...в удвояването на това отражение звучи запев на неродена люлчина песен...

ех, уфф, насади ме рано сутрин на тръните ми, но е разсънващо:)

!!


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 14.01.2008 @ 23:07:25
(Профил | Изпрати бележка)
Буквално-това ми е любимият сезон. Ниско, но топло слънце, много пъстрота, няма я навалицата по плажовете, намаляла е и тази по улиците. Време за релаксация. Обожавам това време. И обичам дъжда му.

Не се разсънвай, бегом далеч от тръните, отивай при спокойното съзерцание и топлината. Време за малко следлятна и предзимна почивка.

{}

]


Re: Запев от циганското лято
от rosy88 на 02.11.2006 @ 08:54:26
(Профил | Изпрати бележка)
Силно!!!

Нямаше смела отсечка,
чието преброждане да е опозиция
на “Бай, да не те срещне мечка!”.


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 14.01.2008 @ 23:24:26
(Профил | Изпрати бележка)
Роси, теб мечки не могат те уплаши, знам си те!;) Само някои модели хора, нали?!. В този смисъл понякога гората е по-безопасно място. Почвам да се питам дали не винаги. За себе си питам всъщност.

{}

]


Re: Запев от циганското лято
от roza1 на 02.11.2006 @ 08:56:49
(Профил | Изпрати бележка)
Нямаше време. Но имаше чакане.


Спряло е времето
свито е в ъгъла
тръни ли сее или..
мислите есенни
пак са заседнали
в твоите верни очи.

Дай ми дайрето-
аз ще съм циганка
ти ще си ъгъла дивен:))

Поздрави на теб и морето!:)


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 15.01.2008 @ 00:34:53
(Профил | Изпрати бележка)
Представих си я тази картинка. И да ти кажа- хареса ми!)))

Поздрави, Ани! Обади се!
{}

]


Re: Запев от циганското лято
от DenSiana на 02.11.2006 @ 09:22:37
(Профил | Изпрати бележка)
Много ми хареса!
Поздрав!


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 15.01.2008 @ 00:46:48
(Профил | Изпрати бележка)
Радвам се да те "видя", DenSiana (otniakade)!

Поздрав ти!)

]


Re: Запев от циганското лято
от Izabella на 02.11.2006 @ 13:46:28
(Профил | Изпрати бележка)
Зави ми се свят:)
Каква въртелешка само:)


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 15.01.2008 @ 01:11:32
(Профил | Изпрати бележка)
Ми спри да се въртиш!))) Земята се върти и вместо теб;)
{} bellissima!


]


Re: Запев от циганското лято
от libra на 02.11.2006 @ 18:34:24
(Профил | Изпрати бележка)
чупката с огледало..


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 21:54:28
(Профил | Изпрати бележка)
Да, мила Libra!

Прочети, моля, горния ми отговор към Dia_mia! Като малко предупреждение да си отваряш очите. макар да подозирам, че и на теб ти се е случвало.

]


Re: Запев от циганското лято
от Dimi на 03.11.2006 @ 09:20:57
(Профил | Изпрати бележка)
Това оригиналността е голяма работа и ти я имаш в изобилие, и нямаш неудобство, за да я покажеш, и имаш чудесен глас, за да я изпееш, и нямаш публика само!
Здравей, Уффф, обичкам ги твоите!


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:11:38
(Профил | Изпрати бележка)
Това беше писано по повод, който точното око на Диа-миа (виж по-горе) разконспирира веднага. За което съм и много благодарна. Когато някой сътвори нещо, е, макар и не девет месеца, след което мине някой с лепкави пръстчета, вземе го наготово или си го префасонира леко за свои цели, това е все едно са ти взели детенцето. Не пожелавам никому.
Това е много четен сайт, но сред огромното количество творби оттук лесно се краде. Питам се защо си преместих някои неща, които съм публикувала в култ.бг например. Заради хората тук. Да ги прочетат уж. Пфу, суета от моя стрна! И грешка! Приятели ме успокояват : Споко! Щом са крали, значи са ги харесали. Е, това не ме успокоява. Май ще почна да предпочитам никой да не харесва нещата ми.

И аз ги обичкам твоите , Дими! Още повече, че са си напълно твои!
{}

]


Re: Запев от циганското лято
от butterfly на 04.11.2006 @ 20:22:30
(Профил | Изпрати бележка)
Една колежка вика:Пфу, да (не) те посерат кокошките", а е рускиня, не знам откъде го е чула:)))
Много философски размисли вътре, много ...


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:40:04
(Профил | Изпрати бележка)
))))
Ама защо всички чужденци научават първо тези изрази бе, голям майтап! )))) Поздрав!

]


Re: Запев от циганското лято
от pafka на 11.11.2006 @ 21:59:22
(Профил | Изпрати бележка) http://pafffka.blog.bg/
Е как пък да няма ред, който да ми се иска да променя, не си много щедра, хич даже:))

"Циганско лято в деветия месец
седеше на собствени тръни."- брей!


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:43:07
(Профил | Изпрати бележка)
Брей! Учудена съм! Пафка да си е забравила ножицата! )))


{}

]


Re: Запев от циганското лято
от Vesan на 14.11.2006 @ 07:46:24
(Профил | Изпрати бележка)
Силно, образно, метафорично


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:47:10
(Профил | Изпрати бележка)
Здравей! Достави ми радост!
Дано не се сърдиш, че отговарям на отдзива ти след толкова много време. Реших да отговора на всички отзиви- до последната запетайка, но не знам кога ще успея.

Хубава вечер и успешна седмица ти желая!

]


Re: Запев от циганското лято
от Ufff на 20.01.2008 @ 22:52:51
(Профил | Изпрати бележка)
Прощавай за печатните грешки, развълнувана съм в момента ( от други неща) и не гледам към клавишите много-много.

]