 |  Нямаше циганки. Нямаше лято. Редицата имаше ъгъл.
В действителност чупката бе огледало
за фокуса кой и кого е излъгал.
Имаше баене. Имаше уроки.
Нямаше смела отсечка,
чието преброждане да е опозиция
на "Бай, да не те срещне мечка!".
Нямаше време. Но имаше чакане.
Имаше девет сезона,
в които три-четири сбъркани празника
сами си подрязаха клона.
Имаше сядане. Нямаше ставане.
Нямаше даже безсъние.
Циганско лято в деветия месец
седеше на собствени тръни.
Публикувано от BlackCat на 02.11.2006 @ 05:25:36
| Сродни връзки» Повече за Поезия
» Материали от ufff
Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 14
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "Запев от циганското лято" | Вход | 11 коментара (30 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: Запев от циганското лято от Marta на 02.11.2006 @ 07:06:59 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | А де!
Запеяло ми лятото,
лятотото циганското,
запеяло още зацвърчало ;))
Тези тръни са много неудобен полог, тъй ми се струва, и каквото и да се роди ще е добре занапред, една зима, която не се страхува от бодли, тръни, шипки-ошибки-ощипки и прочие ...а да дойде момент за
"имаше време. нямаше чакане "
десетия месец, знаеш ли го какъв е...*
и все пак не се ври из горите ;)) |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 02.11.2006 @ 07:47:41 (Профил | Изпрати бележка) | Беше , но нямаше.
Какво ли ще се роди?
Мухоморчица? Не.
ъбка Овчи нос поне:)
|
]
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 02.11.2006 @ 07:47:48 (Профил | Изпрати бележка) | Беше , но нямаше.
Какво ли ще се роди?
Мухоморчица? Не.
ъбка Овчи нос поне:)
|
]
Re: Запев от циганското лято от Marta на 02.11.2006 @ 09:57:45 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Залаягам на гъба-пърхутка ;)
тя ем прилича най-много на яйце, ем ще имитира гъбен сняг, ако все пак някой се престраши да я прободе-захапе-ощипе...
и ето ти сняг по трънените храсти рано-рано ;))) |
]
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:48:43 (Профил | Изпрати бележка) | ))))
Уби ме с този гъбен сняг! Не знам откъде ти ги ражда главата!)))) |
]
Re: Запев от циганското лято от Marta на 21.01.2008 @ 07:14:45 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Хубаво стихотворение! Пропускам да те похваля за сметка на закачките и подхилките, но сега съм сериозна.
Трябва да мислиш за книжка !!! |
]
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 21.01.2008 @ 07:29:29 (Профил | Изпрати бележка) | Не ме хвали, Мартунция! Знаеш, че това не ми е най-важното в живота. Моите ценности са по-други!
Досега се дърпах яко да мисля за книжка, но май трябва да помисля: само ако това по някакъв начин ще ме защити от плагиатите. Пък ако ще и в 10 бройки да е да е тая тая книжка.
Надявам се, че от това тук стихотворение още никой не си "дръпнал" откъсчета. Ама де да знам. (Хеле пък на оная плагиатка нямам нерви да и препрочитам всички творби и да сравнявам само от мен ли си е позволила или и от други хора. Ама няма да се учудя).
Предлагам да се съсредоточим върху по-важни неща от палячовската суета!
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от Jiva на 02.11.2006 @ 08:37:22 (Профил | Изпрати бележка) | циганското винаги е огледало на не-станалата (седналата) човешкост, а циганското е лято е последният й бонус...в удвояването на това отражение звучи запев на неродена люлчина песен...
ех, уфф, насади ме рано сутрин на тръните ми, но е разсънващо:)
!! |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 14.01.2008 @ 23:07:25 (Профил | Изпрати бележка) | Буквално-това ми е любимият сезон. Ниско, но топло слънце, много пъстрота, няма я навалицата по плажовете, намаляла е и тази по улиците. Време за релаксация. Обожавам това време. И обичам дъжда му.
Не се разсънвай, бегом далеч от тръните, отивай при спокойното съзерцание и топлината. Време за малко следлятна и предзимна почивка.
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от rosy88 на 02.11.2006 @ 08:54:26 (Профил | Изпрати бележка) | Силно!!!
Нямаше смела отсечка,
чието преброждане да е опозиция
на “Бай, да не те срещне мечка!”.
|
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 14.01.2008 @ 23:24:26 (Профил | Изпрати бележка) | Роси, теб мечки не могат те уплаши, знам си те!;) Само някои модели хора, нали?!. В този смисъл понякога гората е по-безопасно място. Почвам да се питам дали не винаги. За себе си питам всъщност.
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от roza1 на 02.11.2006 @ 08:56:49 (Профил | Изпрати бележка) | Нямаше време. Но имаше чакане.
Спряло е времето
свито е в ъгъла
тръни ли сее или..
мислите есенни
пак са заседнали
в твоите верни очи.
Дай ми дайрето-
аз ще съм циганка
ти ще си ъгъла дивен:))
Поздрави на теб и морето!:)
|
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 15.01.2008 @ 00:34:53 (Профил | Изпрати бележка) | Представих си я тази картинка. И да ти кажа- хареса ми!)))
Поздрави, Ани! Обади се!
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от DenSiana на 02.11.2006 @ 09:22:37 (Профил | Изпрати бележка) | Много ми хареса!
Поздрав! |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 15.01.2008 @ 00:46:48 (Профил | Изпрати бележка) | Радвам се да те "видя", DenSiana (otniakade)!
Поздрав ти!) |
]
Re: Запев от циганското лято от Izabella на 02.11.2006 @ 13:46:28 (Профил | Изпрати бележка) | Зави ми се свят:)
Каква въртелешка само:) |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 15.01.2008 @ 01:11:32 (Профил | Изпрати бележка) | Ми спри да се въртиш!))) Земята се върти и вместо теб;)
{} bellissima!
|
]
Re: Запев от циганското лято от libra на 02.11.2006 @ 18:34:24 (Профил | Изпрати бележка) | чупката с огледало..
|
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 21:54:28 (Профил | Изпрати бележка) | Да, мила Libra!
Прочети, моля, горния ми отговор към Dia_mia! Като малко предупреждение да си отваряш очите. макар да подозирам, че и на теб ти се е случвало. |
]
Re: Запев от циганското лято от Dimi на 03.11.2006 @ 09:20:57 (Профил | Изпрати бележка) | Това оригиналността е голяма работа и ти я имаш в изобилие, и нямаш неудобство, за да я покажеш, и имаш чудесен глас, за да я изпееш, и нямаш публика само!
Здравей, Уффф, обичкам ги твоите! |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:11:38 (Профил | Изпрати бележка) | Това беше писано по повод, който точното око на Диа-миа (виж по-горе) разконспирира веднага. За което съм и много благодарна. Когато някой сътвори нещо, е, макар и не девет месеца, след което мине някой с лепкави пръстчета, вземе го наготово или си го префасонира леко за свои цели, това е все едно са ти взели детенцето. Не пожелавам никому.
Това е много четен сайт, но сред огромното количество творби оттук лесно се краде. Питам се защо си преместих някои неща, които съм публикувала в култ.бг например. Заради хората тук. Да ги прочетат уж. Пфу, суета от моя стрна! И грешка! Приятели ме успокояват : Споко! Щом са крали, значи са ги харесали. Е, това не ме успокоява. Май ще почна да предпочитам никой да не харесва нещата ми.
И аз ги обичкам твоите , Дими! Още повече, че са си напълно твои!
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от butterfly на 04.11.2006 @ 20:22:30 (Профил | Изпрати бележка) | Една колежка вика:Пфу, да (не) те посерат кокошките", а е рускиня, не знам откъде го е чула:)))
Много философски размисли вътре, много ...
|
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:40:04 (Профил | Изпрати бележка) | ))))
Ама защо всички чужденци научават първо тези изрази бе, голям майтап! ))))
Поздрав! |
]
Re: Запев от циганското лято от pafka на 11.11.2006 @ 21:59:22 (Профил | Изпрати бележка) http://pafffka.blog.bg/ | Е как пък да няма ред, който да ми се иска да променя, не си много щедра, хич даже:))
"Циганско лято в деветия месец
седеше на собствени тръни."- брей! |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:43:07 (Профил | Изпрати бележка) | Брей! Учудена съм! Пафка да си е забравила ножицата! )))
{} |
]
Re: Запев от циганското лято от Vesan на 14.11.2006 @ 07:46:24 (Профил | Изпрати бележка) | | Силно, образно, метафорично |
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:47:10 (Профил | Изпрати бележка) | Здравей! Достави ми радост!
Дано не се сърдиш, че отговарям на отдзива ти след толкова много време. Реших да отговора на всички отзиви- до последната запетайка, но не знам кога ще успея.
Хубава вечер и успешна седмица ти желая! |
]
Re: Запев от циганското лято от Ufff на 20.01.2008 @ 22:52:51 (Профил | Изпрати бележка) | | Прощавай за печатните грешки, развълнувана съм в момента ( от други неща) и не гледам към клавишите много-много. |
] |  |