Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 291
ХуЛитери: 1
Всичко: 292

Онлайн сега:
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЛабиринтът
раздел: Разкази
автор: kokokamila

Подобно на нас, възрастните, децата също обичат да влизат в лабиринта, за да се срещнат с чудовището, страха или със себе си.
Така Тезей отива да търси Минотавъра и след дълга и изтощителна схватка го побеждава. Почти нищо не се е променило оттогава - човекът продължава упорито да се съобразява с митологията, пренебрегвайки по този начин почти всички съображения за сигурност, сякаш фантазията му е толкова бедна, та не успява да придума този Минотавър да напусне обиталището си и там, на открито, да се справи много по-лесно с него. Като че ли на този свят са се свършили широките поляни, речните долини или планинските скатове. Дори нещо повече - възрастните сами строят лабиринти, за да има какво да търсят в тях. Строят ги с много разклонени галерии и високи зидове, за да бъде измъкването невъзможно, а усещането - съдбовно. Колко много от тях са оставили костите си из тези суетни съоръжения от Акапулко до Крит.
И децата понякога се захващат с подобна строителна дейност, но за разлика от нас, възрастните, проявяват много по-голяма гъвкавост и мъдрост - вместо да издигнат стените на лабиринта, вдълбават ги в земята с върха на някоя пръчка, тътрейки клекнали дънцето си в прахоляка.


Публикувано от railleuse на 06.04.2005 @ 13:19:38 



Сродни връзки

» Повече за
   Разкази

» Материали от
   kokokamila

Рейтинг за текст

Средна оценка: 4.75
Оценки: 8


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

06.06.2026 год. / 04:05:22 часа

добави твой текст
"Лабиринтът" | Вход | 4 коментара (9 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Лабиринтът
от dara33 (dara33@bitex.bg) на 06.04.2005 @ 13:22:56
(Профил | Изпрати бележка) http://dara33.blog.bg/
4eta te s kef
ama ti si znae6...;)


Re: Лабиринтът
от kokokamila на 07.04.2005 @ 12:33:47
(Профил | Изпрати бележка)
обичам те,Даре, имаш любящо сърце и благородна душа и забелязваш много неща, а и мислиш и пишеш красиволЦелувам те

]


Re: Лабиринтът
от bogpan (bogpan@mail.bg) на 06.04.2005 @ 13:31:07
(Профил | Изпрати бележка) http://bogpan.wordpress.com/
суета, всичко е суета...и вдълбавам с думи)))


Re: Лабиринтът
от Eilsun (elina_arch@abv.bg) на 06.04.2005 @ 13:59:18
(Профил | Изпрати бележка)
защото сме абсурдни същества :-))
Поздрав!


Re: Лабиринтът
от kokokamila на 07.04.2005 @ 12:46:43
(Профил | Изпрати бележка)
наистина абсурдни, благодаря ти!

]


Re: Лабиринтът
от Veniamin на 07.04.2005 @ 10:40:35
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/veniamin
за да бъде измъкването невъзможно, а усещането – съдбовно

Продължавай, разказвачо! В твоите "лабиринти" е хубаво да се скитам.


Re: Лабиринтът
от kokokamila на 07.04.2005 @ 12:37:15
(Профил | Изпрати бележка)
благодаря ти Венци. съвсем скоро ще имам премиера на стихосбирка и ще се радвам много ако имаш път насам! Поздрави!

]


Re: Лабиринтът
от Veniamin на 07.04.2005 @ 17:07:09
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/veniamin
Казваш кога и идваме.

]


Re: Лабиринтът
от kokokamila на 08.04.2005 @ 14:49:00
(Профил | Изпрати бележка)
надявам се около 20.4. ще се обадя допълнително,благодаря ти Венци!

]