ПосещенияПривет, Anonymous
ВХОД Регистрация
ХуЛитери:
 Нов: Santoyago
 Днес: 0
 Вчера: 1
 Общо: 14238
Онлайн са:
 Анонимни: 275
 ХуЛитери: 1
 Всичко: 276
Онлайн сега::: Oldman
 |  Звездите са различни и сред тях
се срещат непредвидими
разказа ми
почти като при хората
си казах
разбрах че някои от тях с годините -
поне стотина хилядолетия -
бавно и славно се превръщат във остарели неделни лели
тихи и кротки
бели джуджета с космично плетиво в скута
безкраен и възможно жълт чорап
те никому не пречат
не вредят
А други звезди
на пръв поглед уж същите а в действителност
едни съвсеем други звзди
едни звезди с характер
избухнат ли веднъж в свръхнова
за което
след един титаничен
според нашите земни представи отрязък от време
все в определен хем малко внезапен момент са готови
се превръщат в чудовищни черни дупки
усукват
изкривяват
завличат хищно и поглъщат
пространството и времето
а светлината
връщат
не допускат светлината
и си мисля откак ми разказа
че звездата ми -
присъщо човешко е и имам такава -
избухне ли един ден след незнамсиколко светлинни години
ще се превърне в една от тези космически бездни
изпочупила лъчите пустиня
свирепа бездънна
без роза и рима
и това само защото
не умея плетивото
* в частност за звездата нa човек
Публикувано от alfa_c на 11.11.2009 @ 15:27:48
| Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 8
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "За звездите и хората *" | Вход | 16 коментара (37 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: За звездите и хората * от Black_dog на 11.11.2009 @ 15:51:23 (Профил | Изпрати бележка) | | Не знам за теб, Marta, но аз със сигурност съм роден под щастлива черна дупка :) |
Re: За звездите и хората * от Marta на 11.11.2009 @ 15:59:16 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | за теб няма съмнениe, кристално ясен и откъм наименование, щастливец ;)
ако ти мине черно куче път, нали знаеш, да не забравиш да си купиш зимни гуми, течност за размразяване, вериги - за гумите, и стъргалка за скреж ;))
|
]
Re: За звездите и хората * от anelim на 11.11.2009 @ 15:54:14 (Профил | Изпрати бележка) | Понякога си мисля, че звездите
на земята слизат тайно,
вмъкват своя чар в душите
и проблясват нежно и омайно...
Мисля си, че идват и остават
по няколко живота на Земята
да се научат да обичат
и да открият своите събратя.
Тези, с които са родени,
и блестели горе в небесата,
от гордост били ослепени
и загубили любовта в сърцата си...
Понякога си мисля, че звездите
до мене се разхождат тайно
и само нечий блясък във очите
ми разказва тази приказка омайна.
Поздрави, Marta! |
]
Re: За звездите и хората * от dandan на 11.11.2009 @ 15:59:32 (Профил | Изпрати бележка) | Поздрав от една неделна леля:))) - обичам да плета чорапи, сериозно - един чифт за вас, моля....да избродирам все пак една розичка.
Звезда си ти, с трапчинки - бездни усмихнати! |
Re: За звездите и хората * от Marta на 11.11.2009 @ 16:04:59 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Ама искренно ме разсмя, Дани, ти и неделна леля - никак не ми се вместваш в определението,
ти си една истинска пиринска орхидея ;))
ще си търся чорапите като наследство от лична леля, да знаеш {*} |
]
Re: За звездите и хората * от dandan на 11.11.2009 @ 16:08:03 (Профил | Изпрати бележка) | ааа, не си ме виждала щото с петте куки и как ги нашарвам - бяло, червено, синьо - ей, наистина ще ти спретна до Коледа - само кажи цвета:)))
Благодаря за орхидеятааа! |
]
Re: За звездите и хората * от Marta на 11.11.2009 @ 16:28:24 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | за цвета - червено и бяло ще ми отива си мисля, с няколко зелени листенца,.. айде да не прекалявам ;))
а орхидеята си я заслужаваш и отгоре :) |
]
Re: За звездите и хората * от joy_angels на 11.11.2009 @ 16:11:13 (Профил | Изпрати бележка) | И за съм от скучните плетящи джуджета :))) Две на лице, две на опъки, две напред, три назад (рачешката).
Уютно ми стана сред думите и звездите ти, Марта! Образът на плетящите джуджета ще ме следва ... до взрива!
Поздравления!
|
Re: За звездите и хората * от Marta на 11.11.2009 @ 16:37:13 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Ей, големи сте веселячки с Дани, браво на вас, кротки и тихи ;)))
(Бетелгейзе отвори разговор и от дума на дума, бримка по бримка изплетох един дълъг чорап със звездичка :o) |
]
Re: За звездите и хората * от bilqna_popova (bipopova@abv.bg) на 11.11.2009 @ 16:40:51 (Профил | Изпрати бележка) | "едни съвсеем други звзди
едни звезди с характер
избухнат ли веднъж в свръхнова
за което
след един титаничен
според нашите земни представи отрязък от време
все в определен хем малко внезапен момент са готови
се превръщат в чудовищни черни дупки"
Много ми допадна написаното от теб, Марта! Поздрави! |
Re: За звездите и хората * от Marta на 11.11.2009 @ 16:44:11 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Биляна, аз като децата с картинки и приказки се опитвам да разбера тази сложна космическа материя, приятно mi е, че ти допада ;)
Поздрави!
|
]
Re: За звездите и хората * от mariq-desislava на 11.11.2009 @ 17:35:49 (Профил | Изпрати бележка) | | тук си различна, звездна Марта;) |
]
Re: За звездите и хората * от CTPAX на 11.11.2009 @ 18:56:04 (Профил | Изпрати бележка) | хм, донякъде си обясних, защо понякога се сипе звезден прах, а друг път - сажди ;)) и се успокоих, че произходът е един и същ.
поздрави! |
]
Re: За звездите и хората * от PLACEBO (placebo@abv.bg) на 11.11.2009 @ 22:30:38 (Профил | Изпрати бележка) | Поздрави от един абсолютен плетач!!!
Само казваш модела и хоп - готова си!!!
Марте, долавям нещо много различно в теб... нещо "свободно"...!
Което, всъщност, ме радва, много дори!!!
{} {} {} |
Re: За звездите и хората * от Marta на 12.11.2009 @ 20:23:38 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Жени, с удоволствие бих приела каквото и да е плетиво от жизнерадостен човек като теб, защото знам, че винаги ще ми вдига настроението, когато го слагам :))
свободно ми е с думите (особено когато навън е пристиснато ;)) |
]
Re: За звездите и хората * от Meiia (mihaela.alexieva@gmail.com) на 14.11.2009 @ 16:11:55 (Профил | Изпрати бележка) | Увличаща философска тъга. Като танц на небесни тела ритъм някакъв фин следваш. Ако това е така за звездите избухващи, замисли ме доста, но...
въпреки това да ти кажа, остави ги плетките!
Скучна работа са те. Предай на лирическата си да избухва и да избухва в светлина. А на теб да избухваш творчески все така различно и различимо. |
Re: За звездите и хората * от Marta на 16.11.2009 @ 20:21:58 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | | Така било...Ще предам, Мей, кой, ако не ти разбира отвътре кадифето на звездните дупки ;)))един гълъб, завеждащ катедра философска тъга ;)))) |
]
Re: За звездите и хората * от rajsun на 15.11.2009 @ 09:39:14 (Профил | Изпрати бележка) | | Небесната плетка умееш))) |
]
Re: За звездите и хората * от Marta на 17.11.2009 @ 15:12:31 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Мога да опитам да ти отговоря така - с една малка перифраза на мисъл на Виктор Юго, която обичам, и тя гласи : "Свободата започва със самоирония" :)
Поздрави, Вики! |
]
]
Re: За звездите и хората * от Ufff на 05.12.2009 @ 08:43:46 (Профил | Изпрати бележка) | Преписвам си го на чисто място.
{} |
Re: За звездите и хората * от Marta на 07.12.2009 @ 14:33:31 (Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/ | Със звезден почерк на оризова хартия и свитъка, поръсен със звездовиден анасон за бон тон;))
Напоследък си купувам в-к "Телескоп"...утре да не пропусна. |
] |  |