Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 275
ХуЛитери: 1
Всичко: 276

Онлайн сега:
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЗа звездите и хората *
раздел: Други ...
автор: Marta

Звездите са различни и сред тях
се срещат непредвидими
разказа ми
почти като при хората
си казах

разбрах че някои от тях с годините -
поне стотина хилядолетия -
бавно и славно се превръщат във остарели неделни лели
тихи и кротки
бели джуджета с космично плетиво в скута
безкраен и възможно жълт чорап
те никому не пречат
не вредят

А други звезди
на пръв поглед уж същите а в действителност
едни съвсеем други звзди
едни звезди с характер
избухнат ли веднъж в свръхнова
за което
след един титаничен
според нашите земни представи отрязък от време
все в определен хем малко внезапен момент са готови
се превръщат в чудовищни черни дупки
усукват
изкривяват
завличат хищно и поглъщат
пространството и времето
а светлината
връщат
не допускат светлината

и си мисля откак ми разказа
че звездата ми -
присъщо човешко е и имам такава -
избухне ли един ден след незнамсиколко светлинни години
ще се превърне в една от тези космически бездни
изпочупила лъчите пустиня
свирепа бездънна
без роза и рима
и това само защото

не умея плетивото


* в частност за звездата нa човек


Публикувано от alfa_c на 11.11.2009 @ 15:27:48 



Сродни връзки

» Повече за
   Други ...

» Материали от
   Marta

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 8


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

06.06.2026 год. / 04:35:37 часа

добави твой текст
"За звездите и хората *" | Вход | 16 коментара (37 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: За звездите и хората *
от sradev (sradev за пощите go.com go2.pl wp.pl) на 11.11.2009 @ 15:46:06
(Профил | Изпрати бележка) http://aragorn.pb.bialystok.pl/~radev/huli.htm
бързо се хващай за куките,
на джуджетата сипвай супите,
сипи вино на звездата
и си гледай хавата


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 15:49:44
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
амии, тъй както ме познаваш, знаеш колко от условията мога да изпълня на минутата ;))

)...и халвата на хавата чак ;)

]


Re: За звездите и хората *
от Black_dog на 11.11.2009 @ 15:51:23
(Профил | Изпрати бележка)
Не знам за теб, Marta, но аз със сигурност съм роден под щастлива черна дупка :)


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 15:59:16
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
за теб няма съмнениe, кристално ясен и откъм наименование, щастливец ;)
ако ти мине черно куче път, нали знаеш, да не забравиш да си купиш зимни гуми, течност за размразяване, вериги - за гумите, и стъргалка за скреж ;))

]


Re: За звездите и хората *
от anelim на 11.11.2009 @ 15:54:14
(Профил | Изпрати бележка)
Понякога си мисля, че звездите
на земята слизат тайно,
вмъкват своя чар в душите
и проблясват нежно и омайно...
Мисля си, че идват и остават
по няколко живота на Земята
да се научат да обичат
и да открият своите събратя.
Тези, с които са родени,
и блестели горе в небесата,
от гордост били ослепени
и загубили любовта в сърцата си...
Понякога си мисля, че звездите
до мене се разхождат тайно
и само нечий блясък във очите
ми разказва тази приказка омайна.

Поздрави, Marta!


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 16:02:12
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
на блясък го докарваме,
с очи -
окъпали се в тях звезди :)
Поздрави, anelim!

]


Re: За звездите и хората *
от dandan на 11.11.2009 @ 15:59:32
(Профил | Изпрати бележка)
Поздрав от една неделна леля:))) - обичам да плета чорапи, сериозно - един чифт за вас, моля....да избродирам все пак една розичка.

Звезда си ти, с трапчинки - бездни усмихнати!


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 16:04:59
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Ама искренно ме разсмя, Дани, ти и неделна леля - никак не ми се вместваш в определението,
ти си една истинска пиринска орхидея ;))

ще си търся чорапите като наследство от лична леля, да знаеш {*}

]


Re: За звездите и хората *
от dandan на 11.11.2009 @ 16:08:03
(Профил | Изпрати бележка)
ааа, не си ме виждала щото с петте куки и как ги нашарвам - бяло, червено, синьо - ей, наистина ще ти спретна до Коледа - само кажи цвета:)))

Благодаря за орхидеятааа!

]


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 16:28:24
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
за цвета - червено и бяло ще ми отива си мисля, с няколко зелени листенца,.. айде да не прекалявам ;))

а орхидеята си я заслужаваш и отгоре :)

]


Re: За звездите и хората *
от joy_angels на 11.11.2009 @ 16:11:13
(Профил | Изпрати бележка)
И за съм от скучните плетящи джуджета :))) Две на лице, две на опъки, две напред, три назад (рачешката).
Уютно ми стана сред думите и звездите ти, Марта! Образът на плетящите джуджета ще ме следва ... до взрива!
Поздравления!


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 16:37:13
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Ей, големи сте веселячки с Дани, браво на вас, кротки и тихи ;)))

(Бетелгейзе отвори разговор и от дума на дума, бримка по бримка изплетох един дълъг чорап със звездичка :o)

]


Re: За звездите и хората *
от bilqna_popova (bipopova@abv.bg) на 11.11.2009 @ 16:40:51
(Профил | Изпрати бележка)
"едни съвсеем други звзди
едни звезди с характер
избухнат ли веднъж в свръхнова
за което
след един титаничен
според нашите земни представи отрязък от време
все в определен хем малко внезапен момент са готови
се превръщат в чудовищни черни дупки"
Много ми допадна написаното от теб, Марта! Поздрави!


Re: За звездите и хората *
от Marta на 11.11.2009 @ 16:44:11
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Биляна, аз като децата с картинки и приказки се опитвам да разбера тази сложна космическа материя, приятно mi е, че ти допада ;)


Поздрави!


]


Re: За звездите и хората *
от mariq-desislava на 11.11.2009 @ 17:35:49
(Профил | Изпрати бележка)
тук си различна, звездна Марта;)


Re: За звездите и хората *
от Marta на 12.11.2009 @ 20:11:35
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Случва се да съм различна, докато светът ме изненадва изненадвам и себе си - съвсем закономерно ;)

поздрави, mariq-desislava :)

]


Re: За звездите и хората *
от Hulia на 11.11.2009 @ 18:37:52
(Профил | Изпрати бележка) http://liternet.bg/publish17/ul_paskaleva/index.html
Умееш, умееш, Мартичка, плетивото от топли човешки думи, избродирано с видими и невидими слънца и планети:)))


Re: За звездите и хората *
от Marta на 12.11.2009 @ 20:13:21
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Това ми е малка утеха, Ули, шалове, шалове, тук-таме ръкавички и чорапи, рядко някоя шапка ;))

]


Re: За звездите и хората *
от CTPAX на 11.11.2009 @ 18:56:04
(Профил | Изпрати бележка)
хм, донякъде си обясних, защо понякога се сипе звезден прах, а друг път - сажди ;)) и се успокоих, че произходът е един и същ.

поздрави!


Re: За звездите и хората *
от Marta на 12.11.2009 @ 20:20:50
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Много неща хич и не държа да знам ;)

поздрави!

]


Re: За звездите и хората *
от PLACEBO (placebo@abv.bg) на 11.11.2009 @ 22:30:38
(Профил | Изпрати бележка)
Поздрави от един абсолютен плетач!!!
Само казваш модела и хоп - готова си!!!
Марте, долавям нещо много различно в теб... нещо "свободно"...!
Което, всъщност, ме радва, много дори!!!

{} {} {}


Re: За звездите и хората *
от Marta на 12.11.2009 @ 20:23:38
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Жени, с удоволствие бих приела каквото и да е плетиво от жизнерадостен човек като теб, защото знам, че винаги ще ми вдига настроението, когато го слагам :))

свободно ми е с думите (особено когато навън е пристиснато ;))

]


Re: За звездите и хората *
от Meiia (mihaela.alexieva@gmail.com) на 14.11.2009 @ 16:11:55
(Профил | Изпрати бележка)
Увличаща философска тъга. Като танц на небесни тела ритъм някакъв фин следваш. Ако това е така за звездите избухващи, замисли ме доста, но...
въпреки това да ти кажа, остави ги плетките!
Скучна работа са те. Предай на лирическата си да избухва и да избухва в светлина. А на теб да избухваш творчески все така различно и различимо.


Re: За звездите и хората *
от Marta на 16.11.2009 @ 20:21:58
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Така било...Ще предам, Мей, кой, ако не ти разбира отвътре кадифето на звездните дупки ;)))един гълъб, завеждащ катедра философска тъга ;))))

]


Re: За звездите и хората *
от rajsun на 15.11.2009 @ 09:39:14
(Профил | Изпрати бележка)
Небесната плетка умееш)))


Re: За звездите и хората *
от Marta на 16.11.2009 @ 20:33:22
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Племето на плетачите, ама плете този народ, не си играе...Скоро снежинки ще плетем ;)))

]


Re: За звездите и хората *
от Filifjonkata (feishtica@abv.bg) на 16.11.2009 @ 11:44:07
(Профил | Изпрати бележка) http://fyon2013.wordpress.com
Звездите като остарели неделни лели. :)))) Понякога ми се иска да живея в главата ти. :))))


Re: За звездите и хората *
от Marta на 16.11.2009 @ 20:23:28
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Много са там, и всякакви - пренаселено е на моменти, но със сигурност има една филифийонка ;))

радвам се, че се обади, М :)

]


Re: За звездите и хората *
от Filifjonkata (feishtica@abv.bg) на 16.11.2009 @ 23:38:46
(Профил | Изпрати бележка) http://fyon2013.wordpress.com
Хехе, досещам се, също като в моята. Може би затова така широко ти се усмихвам колчем те засека нейде из виртуала.

]


Re: За звездите и хората *
от Marta на 17.11.2009 @ 15:26:31
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Да, и аз така, като те мерна, от породата е.

]


Re: За звездите и хората *
от vikito_1960 (vikito_60@abv.bg) на 17.11.2009 @ 14:45:28
(Профил | Изпрати бележка) http://viktoriaivanovaa.blog.bg/
Питам се кое е по-доброто - да умееш плетивото или да не го умееш. Аз нямам отговор...
Ти можеш ли да ми отговориш ?


Re: За звездите и хората *
от Marta на 17.11.2009 @ 15:12:31
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Мога да опитам да ти отговоря така - с една малка перифраза на мисъл на Виктор Юго, която обичам, и тя гласи : "Свободата започва със самоирония" :)

Поздрави, Вики!

]


Re: За звездите и хората *
от vikito_1960 (vikito_60@abv.bg) на 17.11.2009 @ 15:15:54
(Профил | Изпрати бележка) http://viktoriaivanovaa.blog.bg/
А-ха !
Благодаря ти.

]


Re: За звездите и хората *
от Usmiv4ica (willy_willy@abv.bg) на 17.11.2009 @ 14:51:59
(Профил | Изпрати бележка) http://www.slovo.bg/usmiv4ica
очарователни са тези плетящи джуджета ;-)))))


Re: За звездите и хората *
от Marta на 17.11.2009 @ 15:14:34
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Здравей, Вили! Компенсирам със звезди, плетящи чорапи, аз, неизплелата и един чорап ;))


]


Re: За звездите и хората *
от Ufff на 05.12.2009 @ 08:43:46
(Профил | Изпрати бележка)
Преписвам си го на чисто място.
{}


Re: За звездите и хората *
от Marta на 07.12.2009 @ 14:33:31
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Със звезден почерк на оризова хартия и свитъка, поръсен със звездовиден анасон за бон тон;))
Напоследък си купувам в-к "Телескоп"...утре да не пропусна.

]