 |  Понякога отключвам
душата си
и откривам на дъното
съкровища -
обич, нежност и копнеж. Ако това е имане...
Подарявам ти го!
Надниквам във времето...
Искам,
целият ден да е син,
целият ден да е светъл
и затова рисувам
с прашец
от пеперуда
мечти -
натоварени със
жито и рози
и жажда за небе
Ако това са твоите
мечти...
Подарявам ти ги!
Към себе си
все вървя...
И не спирам...
Дори и да падна,
продължавам да крача...
Ако искаш силата ми...
Подарявам ти я!
А ти,
ще разрешиш ли
да вървя
със
теб?!
Публикувано от alfa_c на 27.02.2009 @ 11:50:46
| Рейтинг за текстАвторът не желае да се оценява произведението.
|
| "Подарявам ти..." | Вход | 25 коментара (56 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: Подарявам ти... от Sabin (velichko_enev@abv.bg) на 02.03.2009 @ 08:55:37 (Профил | Изпрати бележка) | | Мисля,че си заслужаваш подаръка!!!Поздрави и успехи в правенето на магия от думи... |
Re: Подарявам ти... от sineva на 02.03.2009 @ 11:40:21 (Профил | Изпрати бележка) | Поздрав и на теб, Сабин!
И ти благодаря за хубавите думи!
Усмихнат ден!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от alef на 01.03.2009 @ 15:37:14 (Профил | Изпрати бележка) | Богата си, Синева ...и богатството ти не е само на дъното на душата -
то е самата ти душа!!!
Честита баба Марта!
Бъди здрава! :)))) |
Re: Подарявам ти... от sineva на 01.03.2009 @ 16:04:05 (Профил | Изпрати бележка) | Здравей, Ал!
Много ти благодаря, мила!
Красиви думи ми казваш!
Честита Баба Марта и на теб!
Здраве и любов!
И нека пролетта да ти подари
най - нежната си мелодия
изваяна от ромона на ручея
и погали душата ти със теменуга!
( Зная че обичаш теменуженото - лилаво)
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от mamasha на 01.03.2009 @ 12:40:30 (Профил | Изпрати бележка) | Е, аз като ти казах, че щастието е в даването и ти... Ама не всичко наведнъж де. Остави нещичко - някое копнежче, мечтичка, пеперуден лъх, капчица-две нежност. Нали си ги знаеш какви са мъжете - докато има какво да им подаряваме, разрешават ни да вървим до тях. После - вкъщи, сред тенджерите и тиганите. И в 21 век мъжката същност не се е променила. Фу, май се разфилософствах. А исках само да те разсмея.
Честита ти Баба Марта, Синичка!!! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 01.03.2009 @ 13:35:39 (Профил | Изпрати бележка) | Ах...мъжете...
Има понякога и истински!
А аз съм оставила за теб...сбъднати мечти и те поръсвам със слънчеви капчици.
Изпратих ги по един слънчев лъч...
Да обичаш и винаги да си обичана!
Истински!
Честита Баба Марта!
Честита Първа пролет!
Да си жива и здрава, весела. засмяна, бела и цървена, МАМ!
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 28.02.2009 @ 18:50:38 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря ти много, Веселин!
Поздрави!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 28.02.2009 @ 12:25:20 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря ти, Рад!
А ти винаги топлиш...
Слънчев и усмихнат ден!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от voda на 27.02.2009 @ 17:52:43 (Профил | Изпрати бележка) | Щедра - като самата любов!
Безкрайно ти се възхищавам, Синева! :) |
Re: Подарявам ти... от sineva на 28.02.2009 @ 12:24:15 (Профил | Изпрати бележка) | Умееш да трогваш...винаги!
И много ти благодаря!
Здравей, Ели!:)))
|
]
Re: Подарявам ти... от mariq-desislava на 27.02.2009 @ 17:37:31 (Профил | Изпрати бележка) | | Е, няма как да откаже...;) Здрасти, Син! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 28.02.2009 @ 12:22:38 (Профил | Изпрати бележка) | Здрасти Дес!
Благодаря ти!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от Pobeditel на 27.02.2009 @ 17:28:45 (Профил | Изпрати бележка) | Твоята душа е съкровищница !
Поздрави за чудесния стих, Синева! :))) |
Re: Подарявам ти... от sineva на 28.02.2009 @ 12:21:26 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря за милите думи, Васко!
Хубав и слънчев ден ти желая!
Поздрав!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от victoria на 27.02.2009 @ 16:22:33 (Профил | Изпрати бележка) | "Дори и да падна,
продължавам да крача..."
.......................................................
Това го могат само силните!
Докосващ стих и оригинален!
Поздрави за прекрасната поетеса! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 16:31:09 (Профил | Изпрати бележка) | Поздрави за чаровната ми приятелка, Виктория!
И ти благодаря!
ОТ СЪРЦЕ!
И да са прекрасни почивните ти дни!:)))
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от MarinaD на 27.02.2009 @ 15:54:50 (Профил | Изпрати бележка) | | Толкова е красиво, Синичке! Благодаря за усещането! Поздрав! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 16:28:57 (Профил | Изпрати бележка) | Добре дошла на страничката ми, Марина!
Много ти се зарадвах!
И ти благодаря за коментара!
Хубави почивни дни!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от joy_angels на 27.02.2009 @ 15:39:10 (Профил | Изпрати бележка) | Искам,
целият ден да е син,
целият ден да е светъл
и затова рисувам
с прашец
от пеперуда
мечти -
натоварени със
жито и рози
и жажда за небе
Всеки път като те чете играя на комар със себе си: ще има ли синьо :))
Почти винаги печеля.
Силен и обичащ стих, Синичка. Не го питай - просто тръгни - той ще ти се усмихне. Пет сини пеперуди от мен :))) |
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 16:46:54 (Профил | Изпрати бележка) | И така, Ангелче!
Изглежда и двете обичаме синьото!( спомням си синьото шалче).
Аз поради сини причини, ти защото все се рееш в синевата, с ангелските си крила!
И се радвам, че си ме усетила!
Абсолютно вярно ти казвам -
че си мислих, ако ме коментираш, ще пишеш за това мъничко синичко!
Прегръщам те със синя обич!
И благодаря за пеперудите!:)))))))))))))))))))) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 16:27:16 (Профил | Изпрати бележка) | Много ти благодаря Ули!
Щастлива съм, когато си при мен!
Поздрав и прегръдка!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 15:19:51 (Профил | Изпрати бележка) | И аз те поздравявам, Призраче !
И ми е много приятно, че се запознаваме!
Хубави почивни дни!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от miri на 27.02.2009 @ 14:11:02 (Профил | Изпрати бележка) | Ти цяла себе си раздаваш,
от твойта Синева и в нас струи...
и никога недей забравяш,
че обичаме те всички ний.
Синичке , преди малко се върнах от едно неприятно изживяване и седнах пред компютъра. Твоят стих е първият , който прочетох и ми стана хубаво...Благодаря ти ...от твойта сила има малко и в мен ! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 27.02.2009 @ 14:41:44 (Профил | Изпрати бележка) | Радвам се, че съм те докоснала, Нежничке!
И дано този неприятен момент да остане винаги зад теб!
А за стихчето и коментара много, много благодаря!
Ти си като светъл лъч, който милва и топли Миричке!
Прегръщам те с обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от kasiana на 02.03.2009 @ 12:47:10 (Профил | Изпрати бележка) |
Изключително точно избран псевдоним.
Синевата е винаги щедра и въпреки това,
а може би и затова - вечна!
Малко хора разбират, че да даряваш
безкористно е велико блаженство на душата!
Благодаря, Синева за миговете с твоята поезия!
касиана |
Re: Подарявам ти... от sineva на 02.03.2009 @ 15:17:52 (Профил | Изпрати бележка) | Много, много ти благодаря за коментара, Кас!
Много съм щастлива, че те открих...
Пишеш много хубаво, а и душата ти е красива!
Пожелавам ти, вечно синьо небе по пътя ти!
И портата на утрото ти, да е закичена със синьо цвете!
Прегръдка!:))))))))) |
]
Re: Подарявам ти... от doktora на 02.03.2009 @ 16:02:11 (Профил | Изпрати бележка) | А ти,
ще разрешиш ли
да вървя
със
теб?!
Дааа, защото аз съм тройно огледало и ти си тройно отразена в мен:)) |
Re: Подарявам ти... от sineva на 02.03.2009 @ 16:07:58 (Профил | Изпрати бележка) | Коментар - убиец!
Много си оригинален Док!
Поздрав!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от doktora на 03.03.2009 @ 23:12:05 (Профил | Изпрати бележка) | | ...не съм убиец;) но и ти благодаря за удоволствието да те чета...:)) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 03.03.2009 @ 23:47:03 (Профил | Изпрати бележка) | Тогава коментара ти е много готин!
И аз ти благодаря, Док!
Среднощен поздрав!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от sia на 02.03.2009 @ 22:49:23 (Профил | Изпрати бележка) | Разбира се, че е имане!...
Поздравления!
Честита баба Марта, Синева! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 03.03.2009 @ 13:44:06 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря Сиа!
Честита баба Марта и на теб!
Честит национален празник!
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от dumite (malisia@mail.bg) на 03.03.2009 @ 14:51:40 (Профил | Изпрати бележка) | | Искам лазурната ти сила. Подари ми я. А краят е страхотен! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 03.03.2009 @ 15:46:38 (Профил | Изпрати бележка) | Подарявам ти я, Думичке!,
И ти пожелавам, да имаш силата, притеглянето на сърцето!
Благодаря ти много, че пак си при мен!
Честит празник !
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от miglena на 03.03.2009 @ 17:32:30 (Профил | Изпрати бележка) http://www.miglena.net/ | :))) а аз ти подарявам новото ми клипче - първомартенските ми фотоси на нашата удивителна страна, в която за един следобед може да се улови танца на Слънцето по върховете на Рила, Пирин, Стара Планина, гущерната сънливост на Марица, залез и зорница над Витоша ....
http://miglena.net/030109/karlovo.html
{}{}{} |
Re: Подарявам ти... от sineva на 03.03.2009 @ 20:53:43 (Профил | Изпрати бележка) | Много красиво клипче!
Майсторка си!
И съм много щастлива че ми го подаряваш!
Струва ми се, че няма друга красива страна , като България!
Толкова си лъчезарна, Мигли!
И много си те обичам!
БЪДИ!!! |
]
Re: Подарявам ти... от razkovni4e на 03.03.2009 @ 22:00:09 (Профил | Изпрати бележка) | красива и щедра е душата ти...
прекрасен стих, sineva! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 03.03.2009 @ 23:44:16 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря ти миличка!
Трогна ме, Разковниче!
Среднощен поздрав!
И успешна седмица!:)))
|
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 04.03.2009 @ 16:55:43 (Профил | Изпрати бележка) | Добре дошла Изи!
Липсваше в сайта!
И ти благодаря, че хареса!
С обич!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от sineva на 05.03.2009 @ 20:06:56 (Профил | Изпрати бележка) | Ах ти чаровнице, усмихна ме...
Здравей Дес!
С обич!:)))
|
]
Re: Подарявам ти... от kasiana на 06.03.2009 @ 20:15:38 (Профил | Изпрати бележка) | Синева, душата ти е не само тайник(дъно) но и глъбина,
в която всичко е живот - земен и неземен...
Чудесна си Синева!
касиана |
Re: Подарявам ти... от sineva на 06.03.2009 @ 22:12:39 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря ти, прекрасна Кас!
Много се радвам че хареса!
А аз ти пращам
обичта си по вятъра...
Прегръща въздуха
и тревите
там растат теменуги...
Усети ли аромата им, мила!
Те са за теб!:)))))))))))))) |
]
Re: Подарявам ти... от dandan на 07.03.2009 @ 11:58:47 (Профил | Изпрати бележка) | | Подарък за скъп човек е, Синева - браво, мила |
Re: Подарявам ти... от sineva на 07.03.2009 @ 13:15:51 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря , Слънчице!
Прегръщам те и много обичам!:))) |
]
Re: Подарявам ти... от Iskren32 на 08.03.2009 @ 03:50:49 (Профил | Изпрати бележка) | Много трогателно стихотворение...и как рисуваш с този прашец от пеперуда!
Честит празник, синева! Усмивки и цветя! |
Re: Подарявам ти... от sineva на 08.03.2009 @ 14:03:04 (Профил | Изпрати бележка) | Благодаря Искрен!
Много ме трогна!
Хубава неделя!
И бъди много щастлив!:))) |
] |  |