Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 273
ХуЛитери: 1
Всичко: 274

Онлайн сега:
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаПодарих на вечността...
раздел: Поезия
автор: sineva

Когато желаем
неистово нещо -
обичаме, харесваме -
не можем
да го стигнем...
Затворен е прозореца
на душата -
дори решетка
е иззидана и
лунен лъч
не влиза.
Мечтите събират
трохи от
безнадежност -
висят като
мокрите крила
на пеперуда...
А там -
на върха на планината
времето стои -
къса всеки ден
от листата си...
Подари ми време,
поне един ден!
Ще пия бавно,
глътка по глътка
и ще се опивам
от живота...
Слънцето потопи
с изгрев
планината.
Подпрях я с рамо -
дърветата отвориха
синьото
на небето.
Рисувам по платното
на синевата -
треви, цветя и птици
с капчици роса
и разтопено злато ...
Едва сега разбрах -
държа кристална
ваза.
Потопих свежестта
на деня
и
подарих
на
вечността...


Публикувано от Administrator на 28.11.2008 @ 18:05:54 



Сродни връзки

» Повече за
   Поезия

» Материали от
   sineva

Рейтинг за текст

Авторът не желае да се оценява произведението.

Р е к л а м а

06.06.2026 год. / 04:43:31 часа

добави твой текст
"Подарих на вечността..." | Вход | 13 коментара (28 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Подарих на вечността...
от Ida (cwetiata_na_ida@mail.bg) на 28.11.2008 @ 18:44:47
(Профил | Изпрати бележка)
"Подари ми време,
поне един ден!
Ще пия бавно,
глътка по глътка
и ще се опивам
от живота..."
Само влюбена жена
може да го напише така...
Поздрави за стиха, Синева!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 18:48:21
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря Ида!
Свързвам те с цветята ,които много обичам и ми е много приятно
когато сме заедно!
Хубава вече мила!
Прегръдка и усмивки!:)))))))))))

]


Re: Подарих на вечността...
от mamasha на 28.11.2008 @ 19:09:06
(Профил | Изпрати бележка)
Sineva рисува по платното на синевата!!! Страхотно!!!!!!!!!!
Хареса ми тази твоя рисунка, Синичка!!!!!!!!!!!
Запази една капчица роса и за мене!

Поздравления!!!!!!!!!!!!!!!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 19:54:03
(Профил | Изпрати бележка)
Запазих капчица роса
и с пръските си
хризантемите целува...
А аз събрах
от утрините чашки

аромат
и денят ти украсявам!

ЗДРАВЕЙ МАМ!
БЛАГОДАРЯ ТИ!!!
ПРЕГРЪДКА!

]


Re: Подарих на вечността...
от Pobeditel на 28.11.2008 @ 19:31:39
(Профил | Изпрати бележка)
Да имаме мечти красиви,
празник за душите.
Да изживяваме в сияние
и с обич дните.
Да се радваме, че сутрин
слънцето за нас изгрява
и светлината дневна
продължава да ни вдъхновява!

Поздрави и приятна вечер , Синева! :)))


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 19:49:22
(Профил | Изпрати бележка)
Мечтата идва
и копнежите
разлиства...
По слънчев
лъч върви -
луната във
зениците и влиза
Прегръща се
със песента на
ручеите
а Светлината
я опасва...

Благодаря ти за стихчето Васко!

Поздрав и на теб!
И хубави почивни дни Победителю!:)))

]


Re: Подарих на вечността...
от mariq-desislava на 28.11.2008 @ 21:08:49
(Профил | Изпрати бележка)
Не позволяваш никога на тъгата да навлезе в стиховете ти и това е забележително, Синева...;)


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 21:56:08
(Профил | Изпрати бележка)
Колко си права Дес!
Така е.
Мислех това стихо да има друг завършек...но накрая пак написах това.
Може би защото вярвам че в борбата между доброто и злото ще победи доброто!
А злото трябва да съществува...Иначе как ще разберем кое е добро?
Но трябва да не се плашим от него - да го гледаме право в очите и да не позволяваме да прави времето ни тъжно.

Благодаря ти че беше при мен!

Привет!:)))

]


Re: Подарих на вечността...
от voda на 28.11.2008 @ 21:22:11
(Профил | Изпрати бележка)
"Рисувам ...с капчици роса и разтопено злато".
И най-големият художник би ти завидял.
Защото това не е само сила на въображението, а обич Вселенска.
Поздравления и много обич. :)))




Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 21:50:07
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти Животворничке!
Ти винаги ме даряваш с живителна капчица жива вода и успяваш да сгрееш сърцето.
Изпращам ти поздрав от мен и България.
И обичта си..:))))))))))))

]


Re: Подарих на вечността...
от vanya777 на 28.11.2008 @ 22:30:41
(Профил | Изпрати бележка)
Как да си тръгна сега...тази картина ме тегли към себе си...и е чисто...и е свято...

Сиание!!!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 22:35:12
(Профил | Изпрати бележка)
А съкровището е отново при мен!!!
Ще си го сънувам тази нощ...
Обич си мила!
И много ти се радвам!
Пращам ти ей толкова усмивки..:)))))))))))))))))))

]


Re: Подарих на вечността...
от mi_me_to (mi_me_to_86@abv.bg) на 28.11.2008 @ 22:35:55
(Профил | Изпрати бележка)
Красиво!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 28.11.2008 @ 22:54:12
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря Мими!
Много ми е приятно че си тук!
Светла нощ ти желая!:)))

]


Re: Подарих на вечността...
от radi_radev19441944 на 28.11.2008 @ 23:59:27
(Профил | Изпрати бележка) http://literatron.dir.bg
Чудесен стих и чудесен подарък на вечността. Дано да го оцени подобаващо.


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 29.11.2008 @ 08:46:23
(Профил | Изпрати бележка)
Щастлива съм че хареса Рад!
Благодаря ти много!
Добро утро!:)))

]


Re: Подарих на вечността...
от LATINKA-ZLATNA на 29.11.2008 @ 09:48:59
(Профил | Изпрати бележка)
Хубав "Подарък на вечността..." си направила.
Рисувай, мила! Рисувай!..

Щастлив уикенд!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 29.11.2008 @ 10:04:00
(Профил | Изпрати бележка)
Продължавам да рисувам...
Този път добротата ...
И нея ще подаря на вечността!

Привет Лат!
Благодаря ти!
И хубав ден ти пожелавам!
Прегръдка!:))))))))))

]


Re: Подарих на вечността...
от dandan на 29.11.2008 @ 11:57:45
(Профил | Изпрати бележка)
"Подари ми време,
поне един ден!
Ще пия бавно,
глътка по глътка
и ще се опивам
от живота..."

Един миг време - но да е истински...
За мен стихотворението е дотук, мила.
Поздрави!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 29.11.2008 @ 12:15:37
(Профил | Изпрати бележка)
И аз така мисля Дани!
Благодаря ти мила!
Поздрав и прегръдка Слънчице!:)))

]


Re: Подарих на вечността...
от Dimi на 30.11.2008 @ 19:02:44
(Профил | Изпрати бележка)
Много е хубав стихът ти, Син! Благодаря ти за свежестта!


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 30.11.2008 @ 20:16:21
(Профил | Изпрати бележка)
Благодаря ти мила!
Радвам се че си почувствала свежестта...
Защото днес е щастлив ден за теб!
И се радвам ако поне мъничко съм допринесла за това!
Подарявам ти огромен букет от бели хризантеми с визитка ,,ОБИЧ,,.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ДИМИ!
Прегръщам те!:))))))))))))

]


Re: Подарих на вечността...
от mariniki на 04.12.2008 @ 18:32:42
(Профил | Изпрати бележка) http://mariniki.blog.bg/
нежност... чувственост...красива поезия...
прегръщам те, с обич...с много обич...


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 04.12.2008 @ 20:57:13
(Профил | Изпрати бележка)
Нежен ветрец
полъхва
вечерната соната
А обичащите
отпиват лунно вино
от красивата
фигура
на лунен лъч

Едната беше ти Нежничке!
Поздрав и прегръдка!
Бог и св. Богородица да те пазят!
Обич си МАР!

]


Re: Подарих на вечността...
от miri на 08.12.2008 @ 14:28:31
(Профил | Изпрати бележка)
Търся ги , търся ги в себе си онези думи ,с които искам да обсипя СИНЕВАТА , но не ги намирам, затова ще ти кажа простичко...страхотна си , Синева...


Re: Подарих на вечността...
от sineva на 08.12.2008 @ 21:47:46
(Профил | Изпрати бележка)
А ти си толкова нежна и светла Мири...че разпиляваш се на отблясъци...светиш за всички!
ПРЕГРЪЩАМ ТЕ!:))))))))))))))

]