Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 538
ХуЛитери: 1
Всичко: 539

Онлайн сега:
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтахвърчило
раздел: Произведения за деца
автор: jelyaznovski

по желание на лимонка



Всеки малък славен мъж
пущал е и неведнъж
във небето хвърчила
разни – със и без крила.
Тъй че питай ти наред-
татко, батко, братовчед,
как се вдигат хвърчила
със крила и без крила.

Татко ще ти каже: Сам
няма да се справиш, знам,
ще почакаш месец-три
да посъберем пари
и ще пуснем змей голям
дето се въздига сам.

Значи ЗМЕЙ, добре помни,
щом ще чакаш толкоз дни!

Батко ще ти каже: Сам
няма да се справиш, знам.
Щом бележниците, брат,
в даскалото ни дадат,
ний ще сътворим черкма,
дето да лети сама.

Да, ЧЕРКМА, добре помни,
щом ще чакаш толкоз дни!

Братовчедът ще рече:
Сложна работа, братчет,
ЯБЪЛКА да сътворим
яко ще се изпотим!

ЯБЪЛКА – добре помни,
щом те чакат потни дни!

Много сложно стана! Стоп!
Ще направим просто ШОП…
Гледай мене и сгъни
вестника на три страни!
Като птица ще лети
и ще си доволен ти.

Значи ШОП. Добре помни
пък макар и два-три дни…

Ябълка от календар
или шоп от вестник стар,
змей, заплаха за мома
или шарена черкма-
най- различни хвърчила
със крила и без крила.
Избери хвърчило ти-
важното е да лети
и да уловиш ветрец
с най-обикновен конец.

А пък туй хвърчилце ти
с твойто име го кръсти!


Публикувано от hixxtam на 03.09.2008 @ 06:23:21 



Сродни връзки

» Повече за
   Произведения за деца

» Материали от
   jelyaznovski

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 1


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

10.06.2026 год. / 22:21:37 часа

добави твой текст
"хвърчило" | Вход | 3 коментара (6 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: хвърчило
от mariniki на 03.09.2008 @ 08:53:52
(Профил | Изпрати бележка) http://mariniki.blog.bg/
ех...че хубаво...
върна ме в едно хубаво...хубаво време...


Re: хвърчило
от jelyaznovski на 03.09.2008 @ 12:13:29
(Профил | Изпрати бележка)
не зная на каква възраст си, но в моето детство в крайните квартали на пловдив имаше големи поляни - наричаха ги чаири. там пущахме хвърчила. беше прекрасно.

дяд желяз

]


Re: хвърчило
от betina на 03.09.2008 @ 20:45:30
(Профил | Изпрати бележка)
Много сладко...
А какво е черкма?...
Привет, Жельо...


Re: хвърчило
от jelyaznovski на 03.09.2008 @ 23:57:11
(Профил | Изпрати бележка)
здрасти бет, добре дошла!
питаш ме за хвърчила...
и черкмата, мила, знай
е хвърчило в моя край...

дяд желяз

]


Re: хвърчило
от Limonka (danist@abv.bg) на 03.09.2008 @ 22:13:13
(Профил | Изпрати бележка) http://danist.blog.bg
Има най-различни хвърчила
аз за твоето - благодаря...
Знам, че с него ще летя
към страна със чудеса.


Re: хвърчило
от jelyaznovski на 04.09.2008 @ 00:00:09
(Профил | Изпрати бележка)
похвърчИ си, полетИ,
но все пак върни се ти!

дяд желяз

]