Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Folsam
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14240

Онлайн са:
Анонимни: 525
ХуЛитери: 0
Всичко: 525

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаНормалното преживяване - 36
раздел: Романи
автор: Mojsei

1.Гладуването е една от пречистващите тялото процедури. Лазарев се спира на този въпрос като го изяснява по своя си, неприемлив за мен начин, акцентирайки все пак на някои правилни моменти като този, че то трябва да става в уединение и молитва(с.416).
Ще добавя - чрез гладуване се постига духовна екзалтация и това може да повлияе на начина, по който то се провежда, а правилното гладуване е една ценна придобивка за нормалното съществуване.


2.Към небивалиците на Лазарев отнасям и следното:"Когато на фино ниво гледах енергетиката на Земята, се очудех, като видях, че преди десет хиляди години от други светове на Земята е дошла програма за издигане на земното в кумир и душите на хората, за да преодолеят силното заземяване, са се нуждаели от създаване на нова философия, която съвсем е изключвала земното"(с.416-417).


3. Проблемът с храненето е социален, но той е и многопланов, когато става въпрос как да се организира така, че да е нормално. Какво се яде, как се яде, как се приготовлява храната? Това са все важни въпроси, на които хората винаги са обръщали внимание, а много често се установява, че човекът не се храни правилно. Лазарев обръща внимание на спокойствието при храненето чрез прилагане на молитва(с.418). Начините за постигане на спокойствие при хранене са много, но предпоставката за това нещо се свежда до това човек да има какво да яде.


4.Лазарев е тънък психолог и аз го разбирам добре, когато твърди, че качеството на виното зависи от характера на директора на завода (с.420). И това е така, защото целият производствен процес на специалните вина е в зависимост от организаторските сподобности на ръководителя, който трябва да носи в себе си душата на този деликатен продукт.


5.Работата над себе си и работата върху околния свят са взаимно свързани и разкъсването на този процес е възможно теоретически, защото много от функциите имат относителна самостоятелност. Казвайки важни неща, Лазарев откъсва външното от вътрешното, което не е правомерно. Той пише: "Реален контрол над ситуацията е възможен не само с външно, а на първо място с вътрешно въздействие, т.е. с работа над околния свят чрез работа над себе си"(с. 423). Работата над околния свят, в същото време, е и работа над себе си, а работата над себе си, дори когато това се прави отделно от околния свят, пак е свързано с него.



6.
На Лайза


Продадох ранчото
в Луизиана,
от Алабама купих
огнена вода
и се преродих
в негър,
за да мога
да обикна Лайзи,
нахлувайки в нея
с еротичен ритъм
и погледи преплели
с бялото в очите,
полудяхме в огнена стихия,
която никне
само в кабаре
и гръд до гръд -
в жестока тръпка,
преплели в ритмите страстта,
разцъфна любовта ни като пъпка,
познаваща единствено и само радостта.


7.
Дори не ми поиска виза
в сърцето ми да влиза,
но все това бълнува,
в желанието да ме целува.

А тя е малка - ученичка,
умее да се киска:
безпомощна и нежна птичка -
в душата ми смущение плиска.

А само как въздиша,
с поглед закачлив-
хитрува с радост висша,
намира, че съм мързелив:

-С теб сме господари…
Не си съгласен? Виж ни!
Създадохме олтари-
опитай тези вишни!


8.
В диалог за опознаване, но кратък,
смутена тръгна към отбой,
но срещна се с приятел сладък,
разбирайки какъв е той.
С ръце, отпуснати в скут,
в сърцето ти напира зной,
а той те хвърля в смут
на чувства, бликащи в порой,
които са така познати
и хвърлят ни в радостна прегръдка,
в която чувстваш се благата,
смутена в сладостната глътка.
-Познах те в мига, когато
отхвърли бремето ми непознато!


9.
Описва
поетесата
сластта
с чувството
на откривател
и права е,
когато казва,
че това не е любов.
Какво е тогава? -
Случване!?
И после -
в банално описание,
показва
истинско старание,
когато прави
небето
нажежено,
а устните
остават жадни,
в разтворения плясък
на изтерзаната същност,
разперила,
в очакване на щастието,
криле,
в сумрака
на замисленото изпитание,
защото то е в полето
между вчера и утре,
където е пресечната точка
на случващото се,
а то е плод
на отчаянието
и в никакъв случай
не е любов,
а остава извън нея,
като израз
на накипялото отчаяние,
за да кажем,
че това си е една
най-обикновена сласт.


10.
Отказваш с мен да разговаряш
и вкарваме в общуването самота-
негативното в ежедневието разтваряш,
а то разкрива свойта грозота.

Навярно аз самият нещо не успявам-
повтаряме една и съща обиколка,
с това, че упорито настоявам,
а всичко туй прераства в болка.

И няма в ситуацията спасение,
защото в нея сме така различни,
че всеки носи притеснение,
което трупа пластове кармични.

От чувството любовно, тъй въздушно,
запазва всеки, но остава сам,
а отношението ни равнодушно,
поражда в гърдите срам.

Така засяваме в пътеката съмнение
и чезне чувство отговорно,
когато предизвиква подозрение,
рушащо настроението сговорно.


Публикувано от aurora на 03.06.2006 @ 11:21:19 



Сродни връзки

» Повече за
   Романи

» Материали от
   Mojsei

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 3


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

16.06.2026 год. / 05:36:04 часа

добави твой текст
"Нормалното преживяване - 36" | Вход | 2 коментара (6 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Нормалното преживяване – 36
от liastovicata (liastovica@abv.bg) на 03.06.2006 @ 11:30:43
(Профил | Изпрати бележка) http://pavlinabg-dream.blogspot.com/
Гладуването е едни от най-безболезнените методи на прочистване на душата и тялото, стига да се практикува осъзнато и с разум.
А що се отнася до виното то спокойно можем да го наречем елексир за здраве и радост, стига да не се предозира:)))
Усмихнато ми е и затова ти желая и на теб весел и слънчев ден Валери:)))))


Re: Нормалното преживяване – 36
от mojsei на 03.06.2006 @ 12:56:25
(Профил | Изпрати бележка) http://jivotyt.com/news.php


Като тръгвам от поздравленията ти, не ми остава друго освен да извадя една бутилка токайско и да покажем как се дегустира с радост и удоволствие?!

Поздрав!

]


Re: Нормалното преживяване – 36
от liastovicata (liastovica@abv.bg) на 03.06.2006 @ 16:10:09
(Профил | Изпрати бележка) http://pavlinabg-dream.blogspot.com/
Отдавна си обещал да го опитаме това токайско:))))

]


Re: Нормалното преживяване – 36
от mojsei на 03.06.2006 @ 21:43:42
(Профил | Изпрати бележка) http://jivotyt.com/news.php

Тогава бях Цар и всичко беше лесно...Сега Лъки го е заключила, а и мен не ме пуска никъде!?
Поздрав!

]


Re: Нормалното преживяване – 36
от KBoianov (MartyBoianov@abv.bg) на 04.06.2006 @ 09:12:55
(Профил | Изпрати бележка)
1. За глада- не самия глад , а причината да го правиш за духовно извисяване е важна.
2.Тук Лазарев не е ясен отново- става дума за липсата на равновесие между рационално и ирационално, материално и духовно. Прекаленото залитане по рациума и материалното. Ето за това става дума.
3.За виното- Има разлика между храната, приготвена с любов и набързо сготвената за отбиване на номера. В храната готвача влага своите енергийни вибрации.
4. Лазарев акцентира върху работата върху себе си, нищо повече. Не става дума за отделяне.Просто е искал да обърне внимание на читателите върху най-важното-душата.


Re: Нормалното преживяване – 36
от mojsei на 04.06.2006 @ 10:06:12
(Профил | Изпрати бележка) http://jivotyt.com/news.php

Радвам се на коментарите ти, в които личи познаване на проблематиката...Това е важна предпоставка за плодотворно сътрудничество.

Поздрав!

]