Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 1709
ХуЛитери: 4
Всичко: 1713

Онлайн сега:
:: Oldman
:: VPetkova
:: AnabellPq
:: lubotran

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаЛинда
раздел: Есета, пътеписи
автор: sradev

Ако не обръщаш внимание на имотното състояние, на цвета на кожата, на образованието, на произхода.... то ти си почти толкова благороден, колкото едно куче.
Из тестове за кучета


Кучета, котки, говеда, овце, дори въшки и бълхи не отглеждам. Ако пътувах само пеш, то щях да си взема за другар куче, но гледам ги по влаковете - не е за тях такова пътуване. Та засега само някакви бактерии упорито ме придружават от град на град.

Имена рядко помня. Но съм много консервативен. Едно като запомня, после много дълго ми стои в главата. Ето в САЩ президента е Буш, в Полша - май че беше Валенса, у нас - още дедо ми е разказвал - е Симеон, в Русия - беше Брежнев, ама със сигурност вече не е, защото умря. Истина ви казвам - него ден един бъдещ политик се прояви като евангелист, а на мене ми се случи да гледам и телевизия - даваха филмче по разказа "Вик от водата" на Жоржи Амаду.

А Линда, кучката от партера - помня. Хубавица си беше тя, хубавци и до сега са стопаните й. Линда не се заяждаше с никой от нас, приемаше ни като съседи, но не като свое стадо. И си живееше своят живот. Мъдро. Отстъпваше ни пътя по стълбищата, но с достоинство. Движеше се леко и с грация. И носеше със себе си дух на спокойствие и ведрина. А един ден тя изчезна. Питах, нещо казаха стопаните й - забравих. Та тя все още е пред очите ми, застанала на площадката пред стълбищата, загледана в далечината. Чакаше ли някого, Великите ловни полета ли търсеше, не рабрах.


Преди няколко години идвам лятото в София и пак я виждам. "Линда, какво правиш, къде се губиш?" питам я. А стопаните й ми отговарят, че това е внучката й. Загледах се - наистина духа й по-друг. И не гледа в далечината. Та да ви кажа - като Линда друга няма. А който и от комшийте да попитате - ще ви каже, че в цялата кооперация Линда беше най-благородната.

200899
Славян


Публикувано от railleuse на 02.02.2005 @ 18:18:16 



Сродни връзки

» Повече за
   Есета, пътеписи

» Материали от
   sradev

Рейтинг за текст

Средна оценка: 5
Оценки: 4


Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

06.06.2026 год. / 23:46:03 часа

добави твой текст
"Линда" | Вход | 3 коментара (7 мнения) | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Линда
от miglena (megira@abv.bg) на 02.02.2005 @ 18:28:12
(Профил | Изпрати бележка) http://www.miglena.net/
мине-не мине, току ни "сервираш"
някаква такава притча-басня, ама
от действителните ... и да се чудим
защо се мислим за нещо "по" от животните ... ;)


Re: Линда
от to4ica на 02.02.2005 @ 20:55:34
(Профил | Изпрати бележка)
ех, Славек, Славек...


Re: Линда
от Marta (marta@all.bg) на 05.02.2005 @ 09:02:14
(Профил | Изпрати бележка) http://doragspd.wordpress.com/
Абсолютно! Хванах се за мотото ти.

почти колкото Линда, почти

Чудесен разказ, Славян!
Не ме изненадваш, радваш ме :)