Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Santoyago
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14238

Онлайн са:
Анонимни: 428
ХуЛитери: 2
Всичко: 430

Онлайн сега:
:: Oldman
:: Zaspal_Misir

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Юни 2026 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
намали шрифтанормален шрифтувеличи шрифтаУспехът е майката на провала
раздел: Есета, пътеписи
автор: mitkoeapostolov


Какво е успех? Много пари? Много приятели? Успешен брак? Всеки решава сам за себе си, а и отговорите са различни за отделните периоди в живота.


Успехът е достижение, на което после робуваш, за да запазиш. Успехът е най- горното положение на колелото, откъдето ти се струва, че си най-силен и най-велик. И докато се чудиш как да се задържиш на върха, колелото се завърта и виждаш всичко постигнато от друга гледна точка или достиженията ти започват да се разпадат едно по едно, докато загубиш всичко, което си спечелил. Осъзнаваш илюзията на победата и или тръгваш отново нагоре по колелото(ако имаш сили), или се смиряваш и заставаш в центъра.


В центъра няма успех, няма и провал – там е само безвкусната същност на живота, неоцветена в цели и постижения.



Публикувано от BlackCat на 11.05.2026 @ 22:17:48 



Сродни връзки

» Повече за
   Есета, пътеписи

» Материали от
   mitkoeapostolov

Рейтинг за текст

Средна оценка: 0
Оценки: 0

Отдели време и гласувай за текста.

Ти си Анонимен.
Регистрирай се
и гласувай.

Р е к л а м а

10.06.2026 год. / 18:01:24 часа

добави твой текст
"Успехът е майката на провала" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия
Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание.

Не са позволени коментари на Анонимни, моля регистрирай се.

Re: Успехът е майката на провала
от lubotran на 12.05.2026 @ 03:40:15
(Профил | Изпрати бележка)
Успеха в болшинството случаи е свързан с късмета да си на подходящото място в подходящия момент (който не трябва да бъде изпуснат). Но това щастливо стечение на обстоятелствата няма гаранция че ще се повтаря отново и отново до безкрай, особено когато човек свали гарда и се помисли за много велик. След зашеметяващ успех се правят най-жестоките грешки в живота(особено от по-младите и с недостатъчен жизнен опит хора).
А колкото живот в центъра - това е естествения завършек след люшкане нагоре-надолу между успехи и провали. Просто амплитудата се намалява защото човек помъдрява и добива жизнен опит който го предпазва от поемане на прекалено големи рискове (а без поемане на риск, няма и успех).Май се отплеснах и написах коментар по-дълаг от оригинала, но тази тема е изстрадана от мен и споделям своето виждане по въпроса.


Re: Успехът е майката на провала
от mitkoeapostolov на 12.05.2026 @ 09:55:16
(Профил | Изпрати бележка)
Дам, обширна тема е успеха. Радвам се да чуя перспективата и на друг хулитер.

]