

Успехът е майката на провала
Какво е успех? Много пари? Много приятели? Успешен брак? Всеки решава сам за себе си, а и отговорите са различни за отделните периоди в живота.
Успехът е достижение, на което после робуваш, за да запазиш. Успехът е най- горното положение на колелото, откъдето ти се струва, че си най-силен и най-велик. И докато се чудиш как да се задържиш на върха, колелото се завърта и виждаш всичко постигнато от друга гледна точка или достиженията ти започват да се разпадат едно по едно, докато загубиш всичко, което си спечелил. Осъзнаваш илюзията на победата и или тръгваш отново нагоре по колелото(ако имаш сили), или се смиряваш и заставаш в центъра.
В центъра няма успех, няма и провал – там е само безвкусната същност на живота, неоцветена в цели и постижения.
Публикувано от BlackCat на 11.05.2026 @ 22:17:48