 |  ...и защото петата ми никога няма да стъпи
в следа от стъпки на Орфей и Ринопоче разгръщам душата си
леко на пръсти
мислено сливам планински потоци в
общи води върху тази планета
не стигат очите – пренасям сърцето
в главата и мислите кротко отнемам
от клетката – пускат крилете си ето
на пръсти съм
имам плътна земя под нозете
реки и потоци посрещам
разливам от себе си – към небето...
Публикувано от viatarna на 02.08.2012 @ 21:37:33
| Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 3
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "усет за Тибет" | Вход | 5 коментара (14 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: усет за Тибет от secret_rose на 03.08.2012 @ 09:34:36 (Профил | Изпрати бележка) http://www.facebook.com/IzvezaniDushi | Някой, който ни е докоснал си е част от нас... Орфей или Ринпоче :)
Много хубаво споделяне... - разлистване. Какво ли още крием между страничките си... навярно всички Тях.
(и аз харесвам една книжка на Ринпоче, ако е същият, че те нали са няколко - "Пътят на Буда", а Орфей... ми е някъде течение по поточето, щом го разпознавам между... изборите си) :)
@--;-- |
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 09:44:59 (Профил | Изпрати бележка) | да...
има много имена и много пътища
нормално е да се преплитат, ако водят до едно място
и ако петите ни следват само личния път, се надявам да няма залитания :)
--;--(@ |
]
Re: усет за Тибет от secret_rose на 03.08.2012 @ 09:47:17 (Профил | Изпрати бележка) http://www.facebook.com/IzvezaniDushi | На залитанията гледам като на... спирчици по пътя :)
научи ме на това ти...
прилича на поспиране до ароматен цвят в полето, за да го вдъхнем, да му се порадваме, и после... нататък...
Уханен ден, Пътниче. |
]
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 09:51:40 (Профил | Изпрати бележка) | аз ли... не е било нарочно, щом не помня
благодаря ти, лек и слънчев нека е за теб! и.. до нови попътни срещи ;) |
]
Re: усет за Тибет от daro на 03.08.2012 @ 09:09:14 (Профил | Изпрати бележка) | ...може би няма да стъпи - не си задно колело;)
в Книгата на Живота има всичко...и трохите Й, които усвояваш...и те засищат
...Орфей вероятно е имал тройно посвещение - Хадес, Земя и Небе
да си припомним, кой го извежда от пещерата! |
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 09:35:54 (Профил | Изпрати бележка) | петата е земното, пръстите са насоченост към небесното
здравей, Дарче, здравей ..(.) |
]
Re: усет за Тибет от mariq-desislava на 03.08.2012 @ 08:41:44 (Профил | Изпрати бележка) | | Според мен е важно сам да разкриваш т. нар. знание или там както искаш го наречи, без да имаш формулирани определения и представи в главата си - ей така, чистичка дъсчица, на която да твориш един-два свята - точно това показваш и в текста.:) |
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 09:34:13 (Профил | Изпрати бележка) | | радвам се, че ме разбираш :) |
]
Re: усет за Тибет от vladun (valdividenov@abv.bg) на 02.08.2012 @ 23:06:14 (Профил | Изпрати бележка) | | Твоя усет...предаваш го и на мен:) |
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 07:55:49 (Профил | Изпрати бележка) | :) благодаря
ако бях там (физически), сигурно щеше да е различно, но... |
]
Re: усет за Тибет от ATOM на 02.08.2012 @ 22:30:27 (Профил | Изпрати бележка) | Орфеевата и Ринпочевата линия са доста различни
Орфей е повече будист от Ринпоче
и лама не е |
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 07:59:14 (Профил | Изпрати бележка) | Орфей е наш, Ринопоче е привнесен
единият е полумит, а другият - полусъвременна реална личност
няма как да са едно и също
но нищо и никой не отричам аз
имал си е задача, дори да е бил само “бушон” в будизма
и върху неговата стъпка няма да стъпи петата ми, както казах
// първата книга с източна мъдрост, която прочетох, беше съставена от някакви диалози с Ринопоче
след това започнах да търся още
|
]
Re: усет за Тибет от ATOM на 03.08.2012 @ 08:42:13 (Профил | Изпрати бележка) | аз казвам, че ламаизмът няма нищо общо с Будизма
макар да си имам своите достатъчно наблюдения -
сещаш се, че и един друг го казва |
]
Re: усет за Тибет от desert_inrose на 03.08.2012 @ 09:33:38 (Профил | Изпрати бележка) | абе, стига си ми заравял петичките бе
остави ме да си ходя на пръсти :р
името не прави човека
имена, титли, превъзнасяния... все вкостенелости |
] |  |