 |  „Някой ден… може и да се спреш...”
Питаш как винаги бързам, когато те срещна... Просто, не съм като теб. Не достигам ежедневно минутите.
А не че кафето ни заедно ще е глупава грешка.
Бързам наистина. Чао! Друг път ще бъде, небето ми шушне.
Само веднъж си ми казвал, че времето липса е.
Само веднъж, но повтори го няколко пъти.
Не разбирах - не бързаше никога ти, от скитане.
Но ето, живея ти думите. Прави. И плътни.
След толкова пясък изнизан, какво ще си кажем?
Знаеш ли колко води са изтекли удавно, следсушаво...
Сенки отминали, тонове избледнели протяжно
пропиват неволно гласа ти. И слушам ли, слушам го.
Сякаш знам накъде ще затеглят ни думите.
Вече виждаш как не съм същата. Други сме.
Друг е лъкът, лъкатушещ по струните, а
същата музика... Не, не си същият. Чуваш ме.
По вятъра мисли пилеят косите ти, сякаш е вчера.
Разгърнато пламъче в погледа, сякаш първият ден е.
Ще спра някога пак и дано този път те намеря.
Но бързам сега. Нямам никакво, никакво време...
Публикувано от aurora на 22.06.2012 @ 09:39:04
| Рейтинг за текстСредна оценка: 5 Оценки: 4
Отдели време и гласувай за текста.Ти си Анонимен. Регистрирай се и гласувай. |
| "Друг път" | Вход | 9 коментара (20 мнения) | Търсене в дискусия | | Коментарите са на публикуващия ги. Ние не сме отговорни за тяхното съдържание. |
Re: Друг път от ATOM на 22.06.2012 @ 09:46:34 (Профил | Изпрати бележка) | Всеки бърза да бяга от себе си. Чуй и не слушай.
Щом е страшно не спирай. Има кой и кога да те спре.
Но когато се давиш от вечната пясъчна суша,
то е само защото сам отказваш по-вечно море. |
Re: Друг път от desert_inrose на 22.06.2012 @ 14:21:14 (Профил | Изпрати бележка) | Ще се спра, вече знам предусещащо.
Само кога ще се случи не зная.
И в задушливи пустинни горещници
пада дъжд, щом една е Земята.
|
]
Re: Друг път от desert_inrose на 22.06.2012 @ 14:27:38 (Профил | Изпрати бележка) | О, сега-то може би е различно за всеки.
Можеш и да бързаш, докато си в него, можеш...
Но си е трудно.
:)
|
]
Re: Друг път от daro на 22.06.2012 @ 14:30:04 (Профил | Изпрати бележка) | ...и аз съм се разбързал по никое време
и все назад, назад вървя
то времето в мен си дреме
утре иска да го извиня :)
Добър ден, D_R! :)))
(.) |
Re: Друг път от desert_inrose на 22.06.2012 @ 14:33:14 (Профил | Изпрати бележка) | Добър! :)
назад е добра посока...
извинението не знам за какво.., но сякаш трябва да му го дадеш ;)
|
]
Re: Друг път от daro на 29.06.2012 @ 08:21:03 (Профил | Изпрати бележка) | ...да го извиня, че се спряло на мен и дреме в мен
...абе, кофти избор ;) |
]
Re: Друг път от desert_inrose на 29.06.2012 @ 17:11:54 (Профил | Изпрати бележка) | хмм... аз пък си мисля, че нашият избор е бил кофти :р
и затуй са ни пратили време
ама то, наистина, кой кого е избрал, не можем да докажем
взаимно ще да е било :) |
]
Re: Друг път от erka на 22.06.2012 @ 16:55:22 (Профил | Изпрати бележка) | Толкова бързо го прочетох, че
мисля да поостана да си го чета още...ей така безвременно...
Прегръдки! :)
|
Re: Друг път от desert_inrose на 22.06.2012 @ 20:29:24 (Профил | Изпрати бележка) | ми то.., с това бързане... май съм те заразила
извинявай
радвам се да те видя обаче
:) |
]
Re: Друг път от zaltia на 22.06.2012 @ 17:15:48 (Профил | Изпрати бележка) | Другият път може да не се разминете....
И срещата Ви, да не е случайна...
Поздрави! |
Re: Друг път от desert_inrose на 22.06.2012 @ 20:34:15 (Профил | Изпрати бележка) | по принцип е възможно...
само че с хора на случайностите малко трудно се получават уговорки
но пък, в това е очарованието им :)
благодаря ти :)
|
]
Re: Друг път от desert_inrose на 29.06.2012 @ 07:58:17 (Профил | Изпрати бележка) | благодаря :)
поздрав и за теб...
|
]
Re: Друг път от vladun (valdividenov@abv.bg) на 01.07.2012 @ 20:54:38 (Профил | Изпрати бележка) | /Друг път/ и на шега, и на сериозно си е синоним на /никога/, така те разбрах...
...и съм съгласен |
Re: Друг път от desert_inrose на 02.07.2012 @ 09:38:53 (Профил | Изпрати бележка) | синоним е на /никога/ относно това, че ще бъде поемане по друг път, да
по-скоро, някога е щяло да бъде... или пък не? :)
а сякаш вече - не сега, но някога - може да е просто поспиране
мисля, без да се отклоняваме...
//значи, друг път, а не никога, ще бъде, ако вече не е път :)
благодаря ти
|
]
Re: Друг път от mariq-desislava на 04.07.2012 @ 14:35:06 (Профил | Изпрати бележка) | това време съвсем преднамерено губи се
и ни одъртява
и все ни е влюбено:)
прости ми за този мой прочит, откъде се взе, нямам идея, ама казваше ми се нещо под този твой текст и това си е |
Re: Друг път от desert_inrose на 05.07.2012 @ 07:42:26 (Профил | Изпрати бележка) | хихи
ама ти, що се извиняваш
интересен е прочита ти
и е верен
...само дето имам съмнения, че и времето е влюбено в нас
|
]
Re: Друг път от roza1 на 04.07.2012 @ 16:07:02 (Профил | Изпрати бележка) | Хареса ми!
Някои хора не залужават даже миналото ни, за настоящето ..
да не говорим.
Поздрави!:)
|
Re: Друг път от desert_inrose на 05.07.2012 @ 07:46:18 (Профил | Изпрати бележка) | о, изобщо не зная кой какво заслужава...
но сякаш се научих да разбирам доколко мога да раздавам от себе си :)
Благодаря ти, Роузи!
Хубав ден! |
] |  |