Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 759
ХуЛитери: 0
Всичко: 759

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Препятствия
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 15 Мар 2023 14:10:03 » Препятствия Отговори с цитат върни се горе

Днес се наложи детето да си тръгне само от училище, защото дядо му беше вдигнал високо кръвно налягане. Разбрали сме се той да го заведе на зъболекар след като го вземе от училище, но уви ...
Бързам след работа да се прибера в къщи и в главата ми трескаво се въртят мисли: „Детето-на зъболекар и Диманов –рожден ден.“ Трябва да стигна до вкъщи. Плувнах в пот от бързане. Хайде с метрото до жк. Люлин лесно, а после? Излизам на спирката на автобуси 42 и 8ТМ и що да видя на таблото свети надпис – автобус 42 след 59 минути, а 8ТМ след 27 минути. Всичко върви на чорчик. Сякаш нарочно за да не си свърша работата и да не отида на рождения ден. Решавам, че ще ходя пеш. Уж се надпреварвам с времето, а колкото повече бързам, толкова повече препятствия се изпречват на пътя ми. Бързам и изведнъж пред крака ми се опва един ръб на шахта и като се спънах, коленичих набързо, наказана заради бързането си. Стоя си на четири лапи като кучка и изведнъж две жени ме подхващат от двете страни и ми помагат да стана. Същевременно едната много дружелюбно ми казва, че чантата ми е отворена и да внимавам да не ми изпадне нещо. Аз благодаря и тръгвам с наранено коляно, скъсан панталон и кървящи ръце. Хората ме заглеждат и аз автоматично въртя ръце оправдателно за вида си. Да се види, че имам кръв по дланите, че не съм мърлячка, а просто съм паднала. После стигам до пазара, а това е на две спирки от метрото. Там за късмет виждам учителката на сина ми от детската градина. Поздравявам я и се оправдавам за вида си. Не, че някой ме пита изобщо, но аз се чувствам длъжна да дам обяснение. Тя пита за Митко, как се справя в училище. Аз отговарям уклончиво. Идва автобус 8ТМ. Оказва се, че оная машинка ме е метнала. Освен ако няма дупка във времето и 27 минути изведнъж са се смалили до 5 -10 минути . Учителката бърза да се качи от другата врата за да не продължава да чувства върху себе си неудобството ми. Пътувам и се прибирам. Не виждам сина си на алеята където е обещал да играе. Питам баща ми, който си лежи за да му спадне кръвното, но и той не знае. Ако в този момент някой ме гледаше от страни щеше да разбере, че се притеснявам и напрежението ескалира. Изведнъж кучето дава признаци, че има някой на вратата и започва да лае. Митко се прибира и аз го погвам, че е време за зъболекар. Той отново не иска да ходи. Нали му спадна отока за трети път на същия зъб от антибиотично лечение. Лошото е, че звъня в клиниката и разбирам, че същият зъболекар е нощна смяна и чак след 19:30 ще ни поеме. Другата лоша новина е, че не е по здравна каса. Аз нямам пари да поема сто лева за зъболекар. Каквото и да си говорим, може би този месец парите ми изтекоха като пясък между пръстите. Те цените видно скачат, а заплатите стачкуват. Аз като един бивш войник, влизам да взема душ а и след това напръсквам раните с Цикатридина спрей. Много е добър. Време за реклама, но заслужена. След това отново погвам Митко да ходим на зъболекар някъде другаде. От тук възниква въпросът – Къде? Питам разни родители и пиша в групи във фейсбук. Ответ на момента найн. Поне не за зъболекари в район Люлин. Подготвям се за тръгване към рождения ден. Сготвих риба със зеленчуци за да не е гладно детето и хайде в парцалките и през вратата. Тръгнах отново към спирката на 8ТМ и гледам, че е на светофара. На мен ми той ми свети в червено, а колоната изнизващи се коли не секва. Една жена с малко дете ми взе мисълта от главата и я изрече в пространството „нямаме късмет, колко коли, изпуснахме трамвая“. Аз обаче щура, след последната кола от колоната газ, газ и стигнах до едно куче със стопанин точно на спирката , ама от другата страна. Кучето от страх излая, такива резки движения и завихряния му приложих. Обаче автобусът –трамвай тръгна точно пред разочарования ми поглед. За мой невероятен късмет един таксиметров шофьор отвори вратата като във филма „Такси“ 4 каза „Скачай, тъкмо съм напазарувал и се прибирам, ще причакаме автобуса на следващата спирка“ и аз без много да се замислям скочих. Питам го „ Ще ми струва ли нещо“, той вика „Не, нали аз предложих. Няма да се даваш на тоя киселяк. Сега ще го засека на следващата спирка за да се качиш нна автобуса“ Наистина го засече. Аз слязох като кралица. Шофьорът на автобуса тъкмо беше затворил вратите като птиче дупе, когато се видя в чудо. Шофьорът на таксито го засече, както обеща и той ще не ще отвори първата врата със стиснати устни. Сигурно и с благословия. Сякаш добрите и лошите сили се биеха по между си. Качих се, а вътре същата учителка на сина ми. Бях забравила за крака си. Тя ме попита как ти е крака и каза, че щом тичам като млада кобила значи вече е добре. Жените до нея ме гледаха одобрително и аз реших, че е време да разкажа историята с таксиметровия шофьор. Установих пропуски в поведението си. Не бях влеза визитка и не запомних дори фирмата на такситата. Ето ти пропуск. Една жена ме насочи към тези ми пропуски. Другия път ще знам какво да гледам, когато ненадейно някой таксиджия ми предложи да засече автобуса за да се кача на него. Всички жени в трамвай-автобус №8 се съгласиха, че ме преследва добър късмет и ми пожелаха цяла вечер да ми е такъв. Е, беше! Рожденият ден на Ивайло Диманов мина чудесно. Още сещам примесите на интелект, култура, изкуство, вдъхновение, хубави хора и вино.

Десислава Стоянова -liulina

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Liulina на 23 Мар 2023 15:33:30 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
dorian_01
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 05, 2011
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 15 Мар 2023 16:12:32 » Браво. Отговори с цитат върни се горе

Браво. Смях се от сърце. Very Happy

_________________
Донко Найденов
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Мар 2023 23:45:24 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
fortemotore
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 03, 2008
Мнения: 42
Място: Благоевград/ София

МнениеВъведено на: 19 Мар 2023 11:12:29 » Отговори с цитат върни се горе

Супер е. Smile

_________________
Силвия
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 19 Мар 2023 21:36:49 » Отговори с цитат върни се горе

Eх, спомени...!
Важното е да се вживееш в ролята и приемеш предизвикателствата и като изпълнител, и като зрител Smile)
Забавно е Smile))

Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com