Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 501
ХуЛитери: 1
Всичко: 502

Онлайн сега:
:: pc_indi

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Учителски истории 3
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 17 Фев 2021 17:46:21 » Учителски истории 3 Отговори с цитат върни се горе

Учителски истории 3
Лист по лист
„О, времена! О, нрави!“

Имаме такава кампания в общината през пролетта за събиране на хартиени отпадъци. Всъщност то отпадъци няма, всичко е суровина, но така сме свикнали да говорим. Участват ученици от всички училища, пенсионерски клубове, читалища, граждани. Всеки ученик като донесе по няколко килограма и ето ти няколко тона хартия, за която училището ще получи някакви пари, с които ще се купят награди за индивидуалните първенци, за класиране по випуски, с част от парите ще се наградят изявени ученици по време на патронния празник или за 24-май. Повечето деца носят хартия, някои дори по няколко дни последователно, на по-малките родителите помагат, други идват с натоварени коли и огромният контейнер се пълни. Вече сме на финала, седим на двора няколко колеги с кантари, записваме всеки ученик и клас колко е донесъл, за да може след това да бъдат откроени първенците. По едно време пристига мъж с джип, разтоварва няколко кашона с книги, слагаме ги на кантара, тежат близо 100 килограма.
-Кажете,господине, на чие име да запишем килограмите? – питам таткото, чиито размери и обем са не по-малки от донесената хартия.
- Синът ми се казва Александър! –избоботва човекът.
-Извинете, фамилията, класа, да ми кажете! – поглеждам го внимателно.
- Ами в четвърти клас е момчето, Александър Александров! – отговаря ми таткото.
- Разбирам, но ми трябва и в кой четвърти е, тъй като имаме пет паралелки!
- Ха сега де...замисля се господинът, -вижте там по списъка, ще го намерите...
Гледаме с колегите списъците, в три от класовете има момче със същото име и фамилия и казваме на бащата. Той почва да нервничи, да обяснява, че много бърза, едва ли не му губим времето.
-Господине, кажете името на класната, ще стане лесно – успокоявам положението.
-Не и знам името, Иванова ли беше, Петрова ли...- взе да червенее мъжът.
„Ибах ти тюфлека!“- мисля си. „ Четири години учи тука неговото дете и да не знае името на класната му, направо да му теглиш една...ама нали сме все кротки и възпитани даскалите. Нямахме в четвърти клас колежки с тези фамилии, явно е в грешка този примат“ – продължавам с разсъжденията си.
-Що не звъннете на съпругата си, надявам се, че тя е контактувала по-често с госпожата на детето – предлагам му.
Набира бързо телефона и пита, отсреща му отвръщат, затваря и казва, че госпожата е Петракиева.
-Господине, в цялото училище нямаме госпожа с тази фамилия! – удивлявам се на това недоразумение.
„Има си хас и жена му да не знае класната, тогава вече не зная кого ще питаме“ – мисля си и ме напушва смях, ама гледам, че образът се е начумерил доста и да не предизвикваме съдбата.
Набира отново телефона и ядосано почва да крещи на жена си, че не знае тя името на класната, отсреща също почват да му крещят и да му обясняват допълнително нещо.
Стана червен като рак, чак се припоти, обърна се към мене и ми рече:
-Госпожата се казва Петракиева, момчето ми е в 4а клас, училището е „Христо Смирненски“- категоричен е човечецът.
-Ама, господине, ние сме училище „Христо Ботев“- заявявам и го поглеждам доста съчувствено... –„Христо Смирненски“ е на другия край на града, объркали сте се – искрено му състрадавам, като се усмихвам полуиронично на цялата тая история.
Грабна кашоните, натовари ги и изчезна без извинение, без довиждане...


Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Фев 2021 19:26:34 » Ох, ей така като се случи .... Отговори с цитат върни се горе

Laughing
И смешно и е тъжно, защото е факт.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 18 Фев 2021 09:10:22 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Razz
Аз така ходих веднъж на родителска среща. Седях 2 часа, записвах, предложиха ме за родителския комитет. Тогава се разбра, че дъщеря ми не била в тоя клас... )))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Фев 2021 23:30:36 » :) Отговори с цитат върни се горе

Хареса ми - успех!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Мар 2021 14:59:22 » Представи си! Отговори с цитат върни се горе

точно днес приятелка ми разказва, някаква подобна история, само че този път тя сбърква училището без да иска - просто забравя за минута на кое от децата отива на родителска среща.... Laughing Да, и това го има, всички са се побъркали от стреса в който живеем. Е, в твоя разказ си е чисто безхаберие на родителя... Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Мар 2021 14:44:37 » Отговори с цитат върни се горе

Това е положението - най-много носи, най-малко е информиран Confused
Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 21 Мар 2021 00:59:21 » Отговори с цитат върни се горе

:lol: Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com