Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 995
ХуЛитери: 0
Всичко: 995

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Когато ябълките бяха жерави, а прасетата - свине
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 12 Мар 2019 13:07:00 » Когато ябълките бяха жерави, а прасетата - свине Отговори с цитат върни се горе

Когато ябълките бяха жерави, а прасетата - свине

Прасето също има право да харесва ябълки, по дяволите, какво като е свиня! Или ябълки, къде златни, къде пълни с неродени моми, се падат само на героите? Е добре, питам аз, ние не-принцесите какво? Като нямаме майка-ламя, да гнием по дърветата или да се надяваме на луд късмет да ударим някой учен по главата? Не, че е лошо, но тези специалните се раждат един път на хилядолетие. А аз сега съм се закръглила, зачервила съм бузи и се полюшвам с притаена сладост, ейййй там на оня хълм. Уфффф... кой ахмак ще тръгне да се катери по този баир, то е от ясно по-ясно, нужно е нетрадиционно мислене, както се казва, новаторски подход към проблема.

От известно време все се унасям от мириса на теменугите растящи до близкото поточе. Присънва ми се, че венчелистчетата им се превръщат в криле и ги отнасят към колана на Орион, където заблестява нова плеяда горещи сини гиганти. И колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че са нужни единствено вяра и търпение. Защо не и листенцата на моето клонче да не станат криле?! Ако литна над хълма и реката кой знае какви юнаци ще срещна и после - право в скута на най-харния. Тази нощ оставам будна и дълго разговарям с нафуканите сестри от Косите на Вероника, после с мъдрия и праволинеен Антарес. Питам, питам, а те все различни отговори дават и нито един разбираем. Но едно е сигурно, онези теменуги от потока наистина са станали звезди и сега надменно присвяткват от колана на Орион без да ми обръщат ни най-малко внимание. А на мен вече само тия криле са ми в ума. Като си помисля само какво ще е усещането от бръснещия полет надолу по хълма и вътрешностите ми се размекват. Не още! Нужно е да съм сипкава. Та така, вече четири дена усилена подготовка. Откъм вяра еша ми няма, търпението малко ми идва тъничко... Ще се справя!

Тази сутрин усетих тъжен повей откъм Балкана, есента пее. Време е. Може пък вече да опитам, тъкмо добре дошъл ми е ветрецът, ще ме подеме и ехееееее! Пък и да не го намеря този юнак, полет е това, ей, полет! Затварям очи, цялата ми същност се смалява до миниатюрна вселена. В центъра, запечатан като на фотография, е споменът за самотния жерав, изпънал грациозна шия към небето. Душата ми трепти ведно с нежните и силни нозе, танцуващи на сантиметър над безкрайната прерия и дъхът ми се слива с мошния размах на крилете му. Превръщам се цялата в едно необяснимо предчувствие за радост, за пълнота и политам. За първи път.

Туп-туп-туп. Топлата земя ме прегръща. Мирис на майка.

Вече няколко дена откак забелязах първите признаци на загниването. Едно такова неумолимо усещане в сърцевината ми, което, макар и неизживяно досега, няма как да се сбърка. Посрещам с благодарност грухтящата зурла. По-добре свиня, отколкото пустотата на очакването. Не разбирам защо прасетата да не могат да харесват ябълки, какво като са свине...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com