Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 864
ХуЛитери: 4
Всичко: 868

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: pinkmousy
:: LATINKA-ZLATNA
:: Elling

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Последният ден на един факир
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 21 Фев 2019 18:53:52 » Последният ден на един факир Отговори с цитат върни се горе

Последният ден на един факир

Виж го тоя. Ходи и не вижда по-далече от носа си. Мъгъл! Поредния, който си плаче да му забия една магьосническа плесница. Шляп! Заболя ли...? Аха, чудиш се откъде ти дойде, а? Няма да разбереш! Защото си един проклет, обикновен мъгъл и не разбираш от работите на магьосниците като мен. Може и да не съм Великия Мерилин, нито Оракула Делфийски, но и аз, Факира Мишо знам и мога някои работи.

Кога го разбрах ли. Отдавна. Още в онова сополиво детство, когато скъсах чорапогащника на оная другарка. Блъснах я без да искам с колелото, а тя ми зашлеви шамар. Не бях виновен. Тя излезе изневиделица зад ъгъла. Поисках да ѝ се случи най-лошото и в следващия момент се спъна в една разбита плочка. Скъса и другия крачол и счупи капачката на коляното си. Така ѝ се полага. Сигурно ще попитате кога се уверих окончателно в своите свръх способности. Ще ви кажа. Разбрах го, когато Иванчо, оня наглец от шести б клас получи епилептичен припадък и си глътна езика. Едва го спасиха, защото не поисках да умира. Исках само да го накажа. Не съм чак толкова зъл. Но той си го заслужи, като ми скъса учебника по аритметика и ме се присмя пред целия клас, че съм бил зубър. Затова му пожелах една порядъчна злина и след седмица щял да се задуши, докато ръфал баничка.

И така, мисля, че вече разбрахте кой съм. Всички ми викат Мишо, но те не знаят за моите магически възможности. Затова така пренебрежително се обръщат към мен. Но аз знам, че съм магьосник и се наричам Факира Мишо. След тези случки започнах да предизвиквам все по-необичайни неща. Лъжиците се кривеха, когато баба ме насилваше да ям безвкусната ѝ каша. Аз лично ги изкривявах само със силата на волята си. Птичките, които имаха неблагоразумието да се изцвакат на дрехата ми попадаха в лапите на котараци. Така им се полагаше. Веднъж даже чашата, която служеше на татко да злоупотребява с алкохол се изплъзна от ръцете му и виното се разля на новите му дънки. Всички тия и още много беди се случваха само защото аз така бях пожелал. Когато навърших пълнолетие установих, че магиите ми прерастват все по-често в злонамерени действия спрямо другите. Това започваше да ми носи неподозирано удоволствие. Най-много ме кефеше когато някой си го получи незаслужено. Да видите само учудените им погледи, когато им залепя факирски шамар изневиделица.

Една студена февруарска вечер в прашния салон на кварталното ни кино, докато гледах филма за Хари Потър разбрах кой съм. Аз съм Аврор и то от доста добра класа. Владея магията, и бяла и черна. Черната ми доставя повече удоволствие. Всички останали са обикновени мъгъли. Демек непосветени бездарници, които заслужават подигравки и мъчения от нещо, което определят като съдба. Обикновени глупаци са те, щом си мислят, че всичките злини, затрупали бедните им глави са плод на сляпа случайност. Аз знам, че има и други аврори, които безчинстват като мен. Само дето не съм се научил да ги разпознавам. Но и това ще стане.

Най-много ми харесва да наказвам надутите пуяци, дето си мислят, че света е в краката им. Например вижте съседа. Хубавец. Онзи ден си купи нов, лъщящ автомобил, а днес му го блъснали на един паркинг. Нищо му няма, на автомобила, само че от едната страна вече не е толкова лъщящ, защото една дълга и широка лента от началото до края е останала без боя. Пак може да си го кара, ама не знам защо няма настроение. Всъщност знам. Защото аз така пожелах. Не понасям ухилената му, самодоволна физиономия и го наказах по най-хуманния начин. Той да благодари, че не ме подразни повече, че можех и на него да си го изкарам. Кой си мисли, че е той? Един обикновен, дрислив мъгъл, награден от съдбата с атлетично тяло и красива физиономия. Умирам си, да си го изкарам на такива!

Ами хубавото Марче? Голяма красавица, така е! Красива, ама си стиска коленете и не иска да ги разтвори за мен. Виж я ти… коя си мисли, че е тя, София Лорен!? Не знае Марчето на кой е отказала. Не ми знае истинското име и продължава да се перчи с хубавката си муцунка и хавайския тен. Продължаваше до оная сутрин, когато застана пред огледалото и викът ѝ изплаши котката на съседите чак през три етажа. Грозни пришки я бяха обезобразили и хубавичкото ѝ личице беше заприличало на пица Ал Тоно. Скаридите излизаха от всяка гнойна пъпка, обградена от парченца червена чушка, маслинки и Горгонзола. Заслужи си го.

Продължавах така да си безчинствам до оня ден, когато и на мен ми се случи нещо странно. Както се шляех и причинявах беди на горките мъгъли изведнъж срещнах погледа на едно, на вид обикновено момиче. Опитах да ѝ приложа някой от моите трикове, но не действаше. Дали изведнъж не бях загубил способностите си? Или насреща имах по-опитен майстор, който успяваше да блокира всичките ми опити да му навредя? Странно. До сега не е имало случай някой да устои на зловредията ми. Свалих една котка от близкия перваз. Значи още мога. Но момичето ме погледна укорително, сякаш знаеше, че аз съм го направил. И тогава се случи. Изведнъж денят стана по-слънчев, макар от сутринта да ръмеше неприятно. Птиците запяха, а магазинерката от плод и зеленчука ми подари портокал. Нещо или някой ме накара да ида до момичето и да му подам оранжевия плод. Тя се усмихна и тогава усетих как всички зли ангели издайнически ме напускат. Поисках плода да е пълен с червеи, но когато тя го разтвори ме лъхна познатият свеж аромат на средиземноморски цитрус. Подаде ми парченце и някой протегна ръката ми вместо мен и го взе.

Това, което стана после не искам въобще да го описвам, защото е крайно недостойно за един изпечен аврор от моята класа. Единствено мога да кажа, че се почувствах напълно провален във магьосническите ми начинания. Мислех, че трябва да избягам, да злобея, да безчинствам, но вместо това хванах подадената ѝ ръка и двамата тръгнахме сред пойните песни на птички през ноември, усмихнати и доволни. Не знам кой ми сви тоя номер, но усетих, че много ми харесва. Така вървим и до днес и вече за нищо на света не бих се върнал към злото си минало.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 21 Фев 2019 19:10:24 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 21 Фев 2019 20:38:54 » Отговори с цитат върни се горе

Хехехе! Любовна магия! Хубав разказ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
divkozel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 310
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 22 Фев 2019 11:31:10 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Krasi_Yankova-Zvezdokril
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 12, 2012
Мнения: 78
Място: където най малко ме очакват

МнениеВъведено на: 22 Фев 2019 14:29:44 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 26 Фев 2019 18:57:00 » Отговори с цитат върни се горе

хубава история Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 02 Мар 2019 20:47:09 » Отговори с цитат върни се горе

Факир ли си - за цял живот е. Very Happy Very Happy Very Happy Успех, Факире!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Мар 2019 10:05:39 » Отговори с цитат върни се горе

Много факири се пръкнаха сред нас. Лъжефакири. И някъде там, сред тях се таи някое малко момче, което си говори с мухите, дето съхнат от лани на перваза...

За тях е туй нящо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com