Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 563
ХуЛитери: 1
Всичко: 564

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Песен за Дейвид
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Май 2018 16:37:19 » Песен за Дейвид Отговори с цитат върни се горе

Здравейте приятели, поети!
Съжалявам, че разказвачите пак ще се чувстват пренебрегнати, но какво да се прави. От известно време с Женя Стайкова/jenia/ обмисляме една нейна идея – текст за песен. Тя си го представяше като конкурс, но едно момче – Дейвид Белишки, с чиито певчески талант се запознах случайно, промени идеята ни. Нещо повече, направи я конкретна, реализуема и много смислена. Всички се възмущаваме от чалгата, лошият речник на младите хора, безразличието им, агресията. Ето, имаме възможност да направим нещо прекрасно – да подарим песен, по-скоро текст за песен.
Дейвид е момче на 17 години, което живее в Панагюрище. Тази година участва в Х фактор
http://panagurishte.bg/?portfolio_item=%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE
това е кратко интервю, в което можете да се запознаете със самия него, и как възприема участието си.
https://play.nova.bg/programi/kh-faktor/872289
част от участието му
Дейвид има топъл глас и той сам определя себе си, съвсем реалистично, като баладичен изпълнител. Ето ви още едно изпълнение:
https://www.facebook.com/VestnikVreme2001/videos/970380563114458/
Дейвид си няма собствена песен. По-скоро има една, която обаче показва каква не трябва да е неговата песен. От формата са го посъветвали да опита такъв стил. Лично аз, бях разочарована. За да бъда до край искрена с вас ще ви пусна линк и към тази песен.
https://www.youtube.com/watch?v=OxcxifC3XBU&app=desktop
Оставям за вас разсъжденията за това какво се случва с талантливите ни деца, до къде професионалните съвети могат да бъдат добри и т.н. Бих помолила, да не коментираме тази песен и нейните качества, а по-скоро да се опитаме да променим нещата. Добрата новина е, че самият Дейвид прекрасно осъзнава ситуацията и не се е в никакъв случай главозамаял от многото лайкове, одобрения и внимание към песента от различни медии, вкл. Дарик радио.
Мисля, че след всичко това, ще можете да се нахъсите за идеята ни, която е по-скоро кауза, която с Женя нарекохме
ПЕСЕН ЗА ДЕЙВИД
Как си я представяме?
В тази тема можете да пускате своите предложения за текст за песен. Вие сами преценете, имайки информация кой ще произнася вашият текст, чрез песента. Освен това, мисля че и за непищещите поезия ще бъде интересно да следят развитието и да се включват с мнения.
Кой ще оцени текстовете?
Всъщност представяме си го по-скоро, че самият Дейвид, който ще се регистрира/имам съгласието му и съм коментирала идеята с него/ ще си избере няколко текста. Последен ще има думата композиторът. Тук за сега имаме само една идея за композитор – Петър Песев. Той е от Варна. През лятото Дейвид ще идва със семейството си и ще мога да ги запозная. Петър Песев е добър композитор, аранжор на музика, музикант-пианист и има свое звукозаписно студио. По принцип той е съгласен да участва в експеримента, като не можем да гарантираме, дали музиката би допаднала на Дейвид. В този смисъл очакваме идеи и от вас. Знам, че в сайта ни има не малко поети с китара, написали доста свои песни…Оставяме тази част от темата отворена. Имам идея, ако все пак се справим успешно с текст и музика кой да ни направи клип. До тук, както се сещате говорим за подаръци, не за пари, макар, че е възможно в някакъв момент и това да стои на дневен ред. Ще го мислим, като му дойде времето …Мисля, че когато имаме нещо готово за обсъждане т.е. подходящи текстове ще можем да продължим идеята…Нещо повече. Размечтахме се с Женя, ако експериментът излезе успешен, а ние вярваме в това, колко млади певци биха потърсили своята бъдеща песен тук, в нашия сайт. Щом има посока – ще се намери и начин.
Много ще бъдем щастливи, ако идеята ви допадне и ви провокира. Приемаме съвети. Благодарим за вниманието.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Май 2018 20:04:21 » :) Отговори с цитат върни се горе

Ванюш, защо да мрънкаме прозаиците - идеята е разкошна!Smile И най - дългият път започва с първата малка крачка!

Винаги съм мислела, че в Хулите има страхотни текстове, които просто "плачат" да бъдат изпяти.

Колко пъти сме коментирали за някой стих, че е толкова песенен!Smile

Знам, че за да стане текст за песен, един стих трябва да бъде преработен, но, може би, авторите, ако бъдат заинтригувани, биха се съгласили.

Разбира се, зависи каква песен се търси - балада, рок, поп, но ние сме такава съкровищница на текстове ...

Затова предлагам - или в тази тема, или в нарочна такава "Стихове за песни" да публикуваме наши любими стихове, които могат да бъдат изпяти, а след това да популяризираме темата в социалните мрежи - със сигурност ще има интерес. / особено като вижадм нивото на текстовете в мн популярни песни/

За съжаление, нямам време да видя твоите линкове за това момче Дейвид, но идеята е суперска и се надявам и други да се включат!Smile

Хайде, хора, нека подберем добри неща, пък ако не ни харесат - ще критикуваме / с основание/ Евровизия и бг изпълнителите!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 17 Май 2018 21:56:44 » Отговори с цитат върни се горе

Ваня, благодаря ти за прекрасната тема!
Надявам се много поети да се възползват от нея!
Аз ще се престраша да изпратя първото стихче Very Happy

В най-случайния час на един тротоар
пак те срещнах след много лета.
И веднага погали ме споменът стар.
Любовта ни... Дали отлетя...

И на вид равнодушно е твойто лице
но в очите ни нещо трепти.
Чувство някакво, миниатюрно зрънце!
Аз го чувствам, а чувстваш ли ти?

Малко, колкото атомче стара любов.
Ти усещаш ли? С поглед кажи...
И нали е прашинка, почти без тегло,
край главите ни леко кръжи.

Но дотук беше всичко и без послеслов,
аз си тръгвам, ти тръгваш, уви!
А въздушното атомче малко любов,
някой по-смел ще го улови...

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 18 Май 2018 09:57:45 » Браво за идеята, момичета! Отговори с цитат върни се горе

Много възторжено ви поздравявам за прекрасната идея, момичета! Very Happy
Имаше нужда от път пред текстовете, достойни да бъдат изпяти!
И аз не съм видяла линковете, но ще прослушам всичко, за да добия по-точна представа за Дейвид. Знам, че имаме много талантливи певци, всички музикални формати го доказват, а това ме прави особено щастлива и горда! И творците в този сайт пишат чудесна поезия, която би залегнала в основата на една песен. Дори този първи текст от Женя
за мен е съвсем приличен и композитор може да стъпи на него в изграждането на музиката. Дано и други подкрепят чудесната идея, включително и тази за създаване на обособено място за публикуване на текстописците! Very Happy
Прегръщам и вас и навременното ви предложение с цялата си отдаденост! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Май 2018 17:43:07 » Благодаря за хубавите думи Отговори с цитат върни се горе

Права си Мани, не може само да критикуваме и да се дразним, а като имаме възможност да направим нещо да гледаме сеир или да си браним авторските права. Защото видиш ли, някой може да спечели или някой прави пари от това...Да, в белите страни правят. И тук, пишещите за чалга изпълнители правят. Както прави впечатление, че точно по тази причина напоследък чалга певиците дигнаха малко нивото. Но за това пък онзи ден чух в предаване за рок, песен, която ме изуми. Нещо от сорта - "шефе и аз да ти кажа нещо за мен - обичам готини коли, хубави жени и т.н." та за това не му пукало че е уволнен...Прелест. Ами прослушайте и песента, която са "направили" за Дейвид и то професионалисти...Благодаря Женя, текстът е много хубав и добро начало!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Vesan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 26, 2006
Мнения: 68

МнениеВъведено на: 23 Май 2018 13:47:06 » Отговори с цитат върни се горе

Здравей, Ваня!
Идеята е чудесна, пък и е доста изкушаващо - поне за мен - да си опитам силите и в тази посока. Smile
Навремето, в студентските ми години, към ВУЗ-а, в който следвах, имаше (как се казваше?)Smile - вокално-инструментална група Very Happy Бяха ми приятели, и тъй като знаеха, че съм изкушен от поезията, ме помолиха да напиша текст по музиката от една песен на Адриано Челентано - "Il tempo se ne va". Предложих им текст, който те аранжираха и изпълняваха на концертите си... и, доколкото си спомням, доста успешно и беше популярен. Разбира се, аранжимента отдавна се е загубил, но текста си го пазя, и си позволявам сега да го предложа на Дейвид.
Лист отронен във късната есен,
струна пееща припев познат,
лъч в очите и ражда се песен,
и се ражда нечакан, мил свят,
и се събужда пак във мене
стих забравен. Нежен звън
на китара ни грабва пленени.
И живота прилича на сън.
Припев:
Аз знам, понявга на шега
внезапно чувствата изгряват,
изгравя щастие, тъга,
любовен блян или забрава.
И литват звуци във нощта,
и тишината е пията,
и сякаш хиляди неща
нашепват името Диана.

От безкрая на цяла Вселена,
от космически мрак и звезди,
от метежните вихри червени
на пожари, от скръб и беди
се събужда пак във мене
стих забравен. Нежен звън
на китара ни грабва пленени.
И живота прилича на сън.

Припев:

Топлината на твоето тяло,
светлината на твоите очи,
нежни думи след дълга раздяла
и целувка под лунни лъчи
ще събудят пак във мене
стих забравен, с нежен звън
на китара ще бъдем пленени.
И живота ще бъде пак сън!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 04 Юни 2018 20:29:28 » Благодаря приятелю Отговори с цитат върни се горе

Малко тромаво върви темата, но се надявам да се включат и други.
Аз разгледах своето скромно творчество. Не съм убедена, че това стихотворение става за песен, ама те съвременните аранжименти ...кой знае. Но все пак даси подкрепя темата се включвам:

Днес
ще разходя
мечтите си
по централния
булевард
на надеждата.
Жадно
ще поглъщат
очите ми
невидимото...
Ще проглеждам,
ще раздавам
и ще обичам.
Ще се вслушвам
в гласа
на сърцето си
и ще нося утеха,
и сбъднатост.
Ще се моля
с много обич
за тези,
дето мислят за нас
от отвъдното.
Ще се моля
за утре,
за кълна,
избуял
в душиците
детски.
Ще раздавам
душата си пълна,
днес е празник
и
в нея
е
СВЕТЛО...

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com