Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 418
ХуЛитери: 3
Всичко: 421

Онлайн сега:
:: rady
:: LeoBedrosian
:: hunterszone

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 19:32:44 » Отговори с цитат върни се горе

Моля да приемете това ми мнение не като администратор, макар че съм в кухнята, а като обикновен потребител, но имащ малко по различен поглед към същността на проблема.
Нежеланието ни да има задължителна месечна такса не е идея и идеология, а е принцип залегнал при създаването на сайта, след като в друг подобен стана злоупотреба със средства събрани от потребителите.
Промените в програмния продукт са в приоритета на Иван(Administrator) и надали ще странат с вълшебна пръчица, а с много труд и време, което мисля, че нямаме. Относно мътрвите никнейми без произведеения, въпросът може да се реши по бързо или поне така предполагам.
Най безболезнено е сключването на рекламен договор(в сайта има достатъчно позиции за банери), могат да се договорят някакви отстъпки от обявените тарифи и по този начин да се създаде оня жизнено необходим минимум, който да осигури съществуването за по продължителен период.
Свежа кръв в екипа е необходима и аз бих гласувал с две ръце за това.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
yoro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 06, 2013
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 20:34:44 » Отговори с цитат върни се горе

Всички идеи, които се обсъждат досега са много хубави, но остава проблемът с парите. Нека всеки, който е наистина загрижен за оцеляването на сайта, поне на първо време да внесе някаква сума, а проблемите могат да бъдът решавани и в движение. Защото думите са чудесни, но са необходими действия и средства. И нека загрижеността да не се измерва в брой коментари в този форум, а в реалната съпричастност, която изпитваме, без да я демонстрираме. В този смисъл искам да попитам каква сума остава за сайта при един изпратен есемес? Защото за мен това е най-удобният вариант, но искам парите да отиват за сайта, а не за такси на оператори. Досега съм изпратил два есемеса, за около половин година, не е много, но е нещо, а доколкото виждам за този месец почти няма преведени суми. И защо трябва да има задължителна такса! Бихме могли спокойно да издържаме сайта и с дребни, но редовно внасяни суми, защо задължението трябва да бъде основния фактор за действие и отговорност? Много хора избягаха, когато усетиха накъде вървят нещата, но мисля, че са останали достатъчно обичащи сайта, които могат спокойно да го издържат, при добра воля. Мисля, че още не е прекалено късно и ако обединим усилията си можем да постигнем необходимото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 21:14:08 » Отговори с цитат върни се горе

yoro написа:
Всички идеи, които се обсъждат досега са много хубави, но остава проблемът с парите. Нека всеки, който е наистина загрижен за оцеляването на сайта, поне на първо време да внесе някаква сума, а проблемите могат да бъдът решавани и в движение.


Да, напълно съм съгласна с yoro!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Caniko
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 24, 2005
Мнения: 100

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 22:00:17 » Ние МОЖЕМ и ТРЯБВА да СЪХРАНИМ НАШИЯ САЙТ Отговори с цитат върни се горе

БЛАГОДАРНОСТ
Преди всичко, искам да изкажа искрената си благодарност и уважение към създателите на този сайт. Истински подвиг е 12 години да се подържа сдружение с идеална цел и, поне аз имам усещането, че целта настина се съхрани като идеална по дух и съдържание. Благодаря ви за оазиса, който сътворихте.

МНЕНИЕ за изход от ситуацията.
Подкрепям идеята за създаване на екип от доброволци в подкрепа на УС. Но за да е ефективен, членовете трябва да са специалисти – мениджъри и поне един юрист запознат с Търговския закон.
Призовавам ги да се самопоканят на делова среща с УС. Останалите ще изчакаме търпеливо сътворената от тях оздравителна програма.

ВЯРА
Не би трябвало да е възможно, сътвореният и ползван с любов сайт да е само част от спомените ни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 22:14:03 » Отговори с цитат върни се горе

yoro написа:
Всички идеи, които се обсъждат досега са много хубави, но остава проблемът с парите. Нека всеки, който е наистина загрижен за оцеляването на сайта, поне на първо време да внесе някаква сума, а проблемите могат да бъдът решавани и в движение. Защото думите са чудесни, но са необходими действия и средства. И нека загрижеността да не се измерва в брой коментари в този форум, а в реалната съпричастност, която изпитваме, без да я демонстрираме. В този смисъл искам да попитам каква сума остава за сайта при един изпратен есемес? Защото за мен това е най-удобният вариант, но искам парите да отиват за сайта, а не за такси на оператори. Досега съм изпратил два есемеса, за около половин година, не е много, но е нещо, а доколкото виждам за този месец почти няма преведени суми. И защо трябва да има задължителна такса! Бихме могли спокойно да издържаме сайта и с дребни, но редовно внасяни суми, защо задължението трябва да бъде основния фактор за действие и отговорност? Много хора избягаха, когато усетиха накъде вървят нещата, но мисля, че са останали достатъчно обичащи сайта, които могат спокойно да го издържат, при добра воля. Мисля, че още не е прекалено късно и ако обединим усилията си можем да постигнем необходимото.

Около една трета, но и тази сума не се превежда цялата, а една част от нея, след като абоната си плати сметката.
Грубо от СМС 1.20 с ДДС около 40 ст.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 22:34:50 » Отговори с цитат върни се горе

Хора, шапка ви свалям за всичко, което направихте за нас, години наред. Големи сте, обичам ви.

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
regulus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2005
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 22:53:57 » Съвет. Отговори с цитат върни се горе

Скъпи колеги и приятели, оказа се, че трябва и аз да понапиша нещо във форумите, въпреки, че не ми е силна страна. Smile Но дойде време, когато очевидно всички ние, по един или друг начин, трябва да направим нещо, tamquam ultimam rationem, за да запазим и развием общия си дом.
Ще се постарая да бъда кратък. Обсъдихме нещата с някои от вас и формулирахме следните предложения, които Администрацията (в лицето на представляващия я Administrator) прие:
- първо, вече са осигурени средства за сайта в обозримо бъдеще, да го кажем. Но въпреки това:
- да се създаде своеобразен „Съвет на сайта“. В него да могат да влязат всички от нас, които смятат, че могат да осигурят за сайта 20 лв./месец (или повече). Като дарение, при това регулярно, ежемесечно, не веднъж годишно на куп. Членството в Съвета няма да дава никакви привилегии. По никакъв начин няма да се акцентира принадлежността към него – с бележка в профилите на хората, с определена икона, определен шрифт, цвят или по какъвто и да е друг начин. Членството ще е по желание. А „задължението“ ще е да се обсъждат промените в сайта, оптимизирането на дейността му, нормалното му функциониране и т.н.;
- за нуждите на Съвета Administrator да направи нарочен закрит форум, където съветниците ще могат да дискутират сайтските проблеми. Дори някой ползвател да не е „съветник“, ще може да дава всякакви предложения;
- досегашната Администрация като цяло и всеки един от тях поотделно да може по желание да стане и съветник, без това да е задължително. Съветът по какъвто и да е начин няма да изземва функциите на Администрацията или да я освобождава от тях;
- за останалите потребители сайтът ще е безплатен. Т.е. няма да има такси, задължителни вноски и пр.;
- всякакви дарения от ползватели и приятели са добре дошли;
- всякакви дейности за осигуряване на реклама, финансиране от държава, евросредства и пр. екзотични способи биха били от полза;
- всеки потребител да има един-единствен ник;
- да се премахнат никове, от които не е публикувано и коментирано;
- да не се заличават никове, от които няма скорошна активност – някои хора са починали, някои не пишат вече, някои не пишат тук... – добре е творбите им да се запазят;
- да се запази архивът на сайта;
- да се премахнат всички „екстри“, които нямат пряка връзка с основната дейност или пък дублират други функции, не се ползват и т.н. – как и кои ще се обсъди между ползвателите и Администрацията;
- всичко останало да се запази както досега;
- по искане на Администрацията като публикуващи администратори и модератори, в помощ на сегашните да влязат и други. Досега съгласие са дали: rainy, daro, marta, pc_indi, verysmallanimal, zebaitel, markoni, damdan и др. (и аз ще помагам понякога Smile ). Ако някой счита, че би могъл да отдели време за такива дейности – нека се обади на rainy.
- за сега дейността на изброените хора за сайта ще е gratis, а ако се съберат достатъчно съветници или пък средства по друг начин, може да се обмисли евентуалното им възмездяване.
Ами това са предложенията ни, общо взето, с които Администрацията като цяло е съгласна. За повече подробности поддържайте връзка с rainy – тя координира усилията ни. Навярно ще има и специална тема по този повод (след затварянето на тази).
Благодаря на всички! На Администрацията най-вече – без тях нищо нямаше да е, въобще! Надявам се заедно да направим така, че и занапред да се срещаме тук.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 23:08:25 » Отговори с цитат върни се горе

Отново искам да благодаря на всички, взели отношение по проблема.
Не само на тези писали тук, а и на тези, които ни писаха лично.

Считам, че "мозъчната атака" чрез тази тема изигра своята роля.
За да започнем начисто, след малко ще прехвърля предложенията на regulus & friends в нова тема за всеобщо обсъждане.

И нека кротко се помолим, светлинката в тунела да не е от идващ влак... Laughing

Благодаря отново на всички!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com