Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 882
ХуЛитери: 2
Всичко: 884

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 11:22:22 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy ...shrike, нямам идея къде виждаш някой да е поставял квалификации на друг и къде съзря липса на толерантност ?!
Ако те притеснява нещо в езика ми, да знаеш, че съм си малко каруцарка. Комплиментите и ласкателствата не ми се отдават никак, а с Даро можем да си говорим всякак, щот се знаем кви магарета сме - не ни се връзвай...Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 11:24:03 » ...:) Отговори с цитат върни се горе

"Никой на никого в този свят не е длъжен с нищо" - тогава, защо искаш да задължиш потребителите на един свободен от такси портал?
Ние много добре знаем, че в материалния свят всичко се заплаща, но това няма да ни възпита в благодеяние. Невидимите ни очи отдавна са свидетели на чудовищен егоизъм... точно защото забравихме как се благодарим от сърце.

12 години собствениците са плащали това пространство, без да са ни питали дали искаме, и не са се интересували от темата за "непоисканото добро"(еснафското алиби). Факт ли е, че ние сме се възползвали и определяме сайта като "любим"?! Следователно те са извършили ДОБРО.

отдавайте с благодарност, вместо да разпределяте с равнопоставеност

Предложението ми не е стратегия, а тактически ход, който не отменя отговорността на собствениците да търсят и откриват нови източници на финансиране, с които ще облекчат и себе си и нас.

Знам, че е много болезнено да "режем" от плътта си, но сега е изпитанието. Ако нямаме ножове... за целта и мидите ще ни свършат работа. Само море да има!

Това беше от мене. Повече нямам...

Осветени дни

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 11:33:56 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...точно защото никой на никого не е длъжен, Дарче, а всеки трябва да е задължен към себе си. Искаш да бъдеш тук, внасяш си таксата и влизаш - правиш го за себе си, защото ти си този, който се нуждае от това... Ако не си имал нужда от това пространство, щеше ли да си тук изобщо, независимо, че е безплатно??? Отговори си! Щеше ли!
Ако наистина имаш нужда от нещо и имаш елементарно уважение към себе си, ще си го доставиш сам, а няма да чакаш някой да ти го даде наготово, нали така - ВЪПРОС НА СЕБЕУВАЖЕНИЕ Е.

Няма по-хубав подарък от този, който си си направил сам - това е моят двигател в този живот!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kameja
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2007
Мнения: 14

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 11:35:51 » Отговори с цитат върни се горе

Този сайт за мен е едно от най-ценните места за четене, публикуване, обсъждане и общуване със сродни души. Научих много за писането точно тук, неизмеримо благодарна съм за атмосферата и духовните преживявания. Мисля, че има начин да бъде запазен, макар и със закриване на празни профили и лични бележки. Смятам, че задължителна такса е напълно уместна при днешните икономически условия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 12:17:42 » Re: ...:) Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
"Никой на никого в този свят не е длъжен с нищо" - тогава, защо искаш да задължиш потребителите на един свободен от такси портал?
Ние много добре знаем, че в материалния свят всичко се заплаща, но това няма да ни възпита в благодеяние. Невидимите ни очи отдавна са свидетели на чудовищен егоизъм... точно защото забравихме как се благодарим от сърце.

12 години собствениците са плащали това пространство, без да са ни питали дали искаме, и не са се интересували от темата за "непоисканото добро"(еснафското алиби). Факт ли е, че ние сме се възползвали и определяме сайта като "любим"?! Следователно те са извършили ДОБРО.

отдавайте с благодарност, вместо да разпределяте с равнопоставеност

Предложението ми не е стратегия, а тактически ход, който не отменя отговорността на собствениците да търсят и откриват нови източници на финансиране, с които ще облекчат и себе си и нас.

Знам, че е много болезнено да "режем" от плътта си, но сега е изпитанието. Ако нямаме ножове... за целта и мидите ще ни свършат работа. Само море да има!

Това беше от мене. Повече нямам...

Осветени дни

...(.)



Така е, Дарче, възползвали сме се. Не е ли време да се отплатим за доброто с добро. Колкото и финикийските знаци да са съмнително добро.

Да, това ще доведе до промени, възможно е някои от тях да не ни харесат. Но сме свободни да направим друг избор, да отидем в други сайтове. Ала който поиска да остане, ще трябва да приеме промените, да се съгласи с тях, да си бръкне в джоба в края на краищата. Защото отдавна е ясно - в наше време е безплатно само сиренцето в капана за мишки.

Ден да ти е и на теб.

Ранвир предлага да се заличат профили без движение поне от една година. Идеята е добра. Поддържам я. Но първо трябва да се реши да се реши проблемът със задължителната такса. Едва след това да се направи пререгистрация и всички онези, които ще поемат задължението и отговорността да си плащат, да имат само един ник - независимо дали само ще четат и коментират или и ще публикуват. Всъщност, може би обратното е по-правилно - първо пререгистрацията, после въпросът с таксата, за да е ясно на колко души може да се разчита и на база реални ползватели да се определи нужната сума. Знам, че ще нададат вой т.н. читатели, че за само четящите сумата трябва да е една, а за публикуващите - друга. Не, не трябва да е така - всички регистрирани имат право на четене, публикуване и коментиране, участие в обсъждания във форумите. Следователно, таксата трябва да е еднаква за всички.

Още един начин за съкращаване на разходите е заличаването на коментари без отговор. Става дума за рубриката "Последни 25 коментара без отговор към произведения". Да не говорим, че мнозина изобщо не отговарят на коментарите. Тогава защо е нужно да се поддържат в профилите с години? Предлагам във всички профили, където има такива коментари без отговор, те да се изтрият изцяло, да се оставят само тези за настоящата година. Ще се отвори работа на Администратор, но ще е за добро, мисля.

Що се отнася до някои опции като лични бележки, на първо време могат да останат само тези до админите (за да може да се правят корекции при нужда), а когато сайтът си стъпи на краката, да се разшири тази опция и за останалите ползватели. Вероятно могат да се огледат и форумите и да се реформират така, че де се използва по-малко пространство - някои да се обединят, други да се закрият изобщо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 12:34:00 » ядоса ме това... Отговори с цитат върни се горе

"B, сигурно знаеш какво се случи с нашият конкурентен сайт Хулите? - Фалира преди няколко дни..."
гордо изкрещя преди минути един господин и ме накара да се включа пак.
Защото съм и в този, и в онзи, и в третия литературен сайт и мога да съпоставям.
Откъдето и да го погледнещ - качество на публикациите, предоставени на потребителите опции, обща атмосфера, тук е най-близко до нормалността, там, в сайта на господина, е царството на уродливата графоманщина, на карикатурната грандоманщина, на узурпирането на всичко от страна на един извънземен малоумник, колещ и бесещ, защото редовно си плаща.
Тъй че, хайде стига вече приказки - да, нека ако трябва да има месечна такса, при екстремни ситуации има и екстремни мерки.
Не позволявайте, дами и господа, оня господин да се окаже прав за фалирането. Exclamation
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 12:42:02 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...mamasha, СЪМ съгласна с всичките ти предложения и е крайно време екипът на ХуЛите да се спре на конкретни реформи, за има някаква яснота и за нас, а не само да лакардисваме под темата... Само губим време!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 13:02:34 » Отговори с цитат върни се горе

Мамаша, предложенията ти са много конструктивни и се надявам ръководството на сайта да ги вземе предвид и направи нужното за привеждането им в действие.
Заставам плътно зад твоите, според мен, полезни идеи!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 14:48:47 » Отговори с цитат върни се горе

Първо искам да благодаря на всички, взели отношение по темата.
А накрая ще се опитам накратко да взема отношение по най-коментирания казус - да има или да няма "входна такса".

Преди това обаче, нека направим кратка статистика (все пак съм техничар и си падам по статистиките) Smile
Тази тема е прочетена (към този момент) 2009 пъти.
Има 82 мнения, но те са само от 24 човека.
От тях 4 администратори.
От останалите 20 - 1 има 26 мнения, друг 11, трима средно по 6, петима по 2, останалите по 1.
Сигурно вече всички се питате - защо са му па на тоя залупен техничар тия числа?! Wink
Ами защото, скъпи приятели, тези числа отразяват загрижеността.
Умни хора сте, сами може да си сметнете процента на тази загриженост...
За да са ви верни сметките обаче, нека ви дам още статистика:
- авторите, публикували най-малко по веднъж при нас са 6024.
- средно на ден страниците в този сайт се прочитат 60547 пъти.
- само за час, вашите произведения се четат 2553 пъти.

И ето, че е време да ви кажа защо лично аз няма да приема "входна такса"...
1. Защото под каквато и да е форма, задължителното плащане на услугите ни, автоматично се превръща в стопанска дейност. За нея трябва да се води стриктно счетоводство и да се плащат данъци. Да, разбира се, че може и да не се плащат, като се подходи "по ръба на закона". Съжалявам, но няма да съм аз този, който на стар заман ще спре да плаща данъци, след като кротко и коректно го е правил цял живот - и тук, и във фирмите си.
2. Ако се върнем към загрижеността, от всички публикували поне по веднъж, ще плащат 60 човека. Те намаляват застрашително, ако подходим на принципа "активни потребители" - тогава няма да са повече от 5-6 човека. Добре, нека бъдем оптимисти - нека ги увеличим двойно! Нека бъдат 120 / съответно 10-12. Ами и сега е същото! Чрез даренията. Само че сега всички сте тук, а евентуално после ще са само тези, които са си платили.
3. Ако не е входна, а такса за публикуване - т.1. си е в сила. Но тук има още един подводен камък. Да приемем за разсъжденията в момента, като изходни 10 човека. Нека от тях 8 да си плащат и да публикуват - независимо от качеството на текстовете си - плащат си и публикуват. Пито - платено. Но какво правим с останалите двама? Ами, ако единият от тях е отличен автор, но трябва да избере дали да си плати тока, или таксата за публикуване - как мислите - какво ще предпочете? Че нали, ако му спрат тока, няма да има и интернет и няма да може да публикува?! Ще избере да си плати тока - и всички ние ще се лишим от словото му... това ще стане. Нека помислим и за последния един от измислените 10. Ако той е с тежко семейство, на социални помощи, болен родител (дете, брат, сестра, любим човек...) и няма НИКАКВА възможност да си плати, но в главата му се е родило гениално произведение, което един ден може да влезе в читанките дори - ТОВА ПРОИЗВЕДЕНИЕ НИКОГА НЯМА ДА ВИДИ БЯЛ СВЯТ. Никога, скъпи мои приятели... Никога.

От дискусията до момента, единственото работещо предложение (по мое мнение) е да освежим екипа.
По него си заслужава да помислим разумно и трезво.
Дори, ако трябва да се оттеглим дружно.
И ще го мислим.

Колкото до "конкурентните сайтове" имам само едно изречение.
За мен те никога не са били конкуренция, а съмишленици.
В сферата "област на дейност" - не в сферата "човеци"... за някои от тях.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:09:17 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...искам да те попитам, като спрете публикациите и коментарите и се превърнете в музей, колко произведения всъщност няма да видят бял свят, щот на мен бройката застрашително ми нараства... плашещо е, а и наистина трябва да си много самовлюбен, за да си въобразяваш, че можеш да носиш тежестта на всички евентуални АКО-та в този живот.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:17:27 » Отговори с цитат върни се горе

Както казваше един много бивш мой началник:
"Всичко на този свят си има край - само салама има два края".
Не помня кой обаче е казал друго: "Всеки край е ново начало".

Не знам само защо всички приемате съобщението ми като летален изход.
Аз го приемам като реанимация.
Понякога за да излекуваш пациент, е необходимо да бръкнеш в раната...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:17:41 » Отговори с цитат върни се горе

Иване, благодаря ти за топлите думи, мъдростта, човещината, търпението. Благодаря на теб и на останалите, които дадохте живот на това място, превърнало се за дълго време в дом за много от нас. БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:17:41 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Всеки сам си гради затвора. Буда
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:34:18 » реанимация Отговори с цитат върни се горе

Значи става дума не за некролог на сайта под формата на съобщението горе, а за информация, че пациентът е жив, но в реанимацията. Very Happy

Ами да идват анестезиолозите и толкова.
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 15:44:26 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Както казваше един много бивш мой началник:
"Всичко на този свят си има край - само салама има два края".
Не помня кой обаче е казал друго: "Всеки край е ново начало".

Не знам само защо всички приемате съобщението ми като летален изход.
Аз го приемам като реанимация.
Понякога за да излекуваш пациент, е необходимо да бръкнеш в раната...


Точно така Smile Мисля като теб специално за това. Може би отдавна трябваше да се направи...

И знам всичките ти аргументи. Не знам - все още - къде е правилния бутон, но знам че искам да го намерим.

Разчитай на помощ - ако я искаш. Досега не си я искал никога Smile
Благодаря ти за всичко. Голям пич си - пак ще се повторя.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com