Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 901
ХуЛитери: 2
Всичко: 903

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 15:20:16 » ...(.) Отговори с цитат върни се горе

Ерка, 12 години ни беше предоставена свободата за доброволност, за благодеяние, което е само зрънце от това да си отдадем сърцата - това аз наричам възпитание в новозаветие... и като такова, то не може да бъде наложено, нито купено, нито продадено. Иван е мъдър човек - чуй гласа му: " Като екип, освен многото лично време, лични усилия и лични средства - вложихме и сърцата си..."

"вложихме и сърцата си"!

Да, екипът не е Бог, но божеството чрез тях се проявяваше.

Да имаш уши и да нямаш слух, да имаш очи и да нямаш зрение, да имаш ръка и да нямаш усет... да имаш сърце и да го пестиш - това е посредственост, лишена от изключение.

Очевидно е, че в мнозинството си ние не можем да се отърсим от старозаветието като мислене. А Мирозданието вече ни въвежда в новата си Вълна, къде ти си в другия и той е в теб, защото сте с единна същност. Нужна е свежа сила и единна енергия, за да се премине в друга динамика на изграждането. Затова, нека не тъжим, а да се разделим с благодарност и усмивка към миналото домостроителство на призваните за духовност и култура.

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 15:34:56 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...свободата е нещо, което никой не може да ти предостави или отнеме.

Слънчев ден... без значение дали ще го гледаме през решетките на
остарелите или на обновените представи...Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 15:47:32 » Re: ...(.) Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
Ерка, 12 години ни беше предоставена свободата за доброволност, за благодеяние, което е само зрънце от това да си отдадем сърцата - това аз наричам възпитание в новозаветие... и като такова, то не може да бъде наложено, нито купено, нито продадено. Иван е мъдър човек - чуй гласа му: " Като екип, освен многото лично време, лични усилия и лични средства - вложихме и сърцата си..."

"вложихме и сърцата си"!

Да, екипът не е Бог, но божеството чрез тях се проявяваше.

Да имаш уши и да нямаш слух, да имаш очи и да нямаш зрение, да имаш ръка и да нямаш усет... да имаш сърце и да го пестиш - това е посредственост, лишена от изключение.

Очевидно е, че в мнозинството си ние не можем да се отърсим от старозаветието като мислене. А Мирозданието вече ни въвежда в новата си Вълна, къде ти си в другия и той е в теб, защото сте с единна същност. Нужна е свежа сила и единна енергия, за да се премине в друга динамика на изграждането. Затова, нека не тъжим, а да се разделим с благодарност и усмивка към миналото домостроителство на призваните за духовност и култура.

...(.)


Извинявай, уважавам те, но като те чета имам чувство, че си равнодушен към тоя край. Да, трябва да се приемат нещата такива каквито са, а ако имаме възможност да ги променим и го направим - толкова по-добре. Не мога и не искам да съм равнодушен към едно място, където съм оставил не малка част от себе си.

Дори божественото не може без материалното, а на всяка добра идея и е нужна подкрепа, за да види бял свят.

ЗАТОВА, предлагам любимото ни място да стане платено! С един разумен абонамент може да го оживим, а и ще станем по-отговорни към него.

Моля Админите да помислят върху предложението ми. Няма да стане само с волни пожертвования, скъпи ми администратори. Мисля, че не малка част от публикуващите тук ще се съгласят с мен и ще направим заедно нужното.

...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 15:59:21 » Отговори с цитат върни се горе

Отдаването на сърцето във всяко нещо, което правим е прекрасно. Някои хора го умеят. Други не. Да се очаква това от всеки е като да се строи комунизъм - прекрасно е на хартия, но е невъзможно на практика /да не започнат сега заяждания за комунизма - имам предвид идеята!/. Причините са отделен въпрос и не му е тук мястото да спамим по въпроса.

Подкрепям Лео за предложението.

Също подкрепям правото на избор на администраторите да вземат решение според мирогледа и разбиранията си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 17:20:14 » ...(.) Отговори с цитат върни се горе

Отнасям се с уважение към двама ви - Шрайки и Лео, независимо че говорим на различни хребети. Не допускате ли, че не е въпрос само на средства? Отговорете си сами, а не на мен. Само ще кажа, че това което предлагате е било преди създаването на ХуЛите и това е в противовес с основната ценност, която екипът е приел и следвал неотлъчно. Много е дискутирано по темата и няма смисъл да се задълбаваме в противоположности.
А дали съм "равнодушен към тоя край"... приемете, че е така и дишайте спокойно.Smile Ако ли се усъмните и ви е нужна повече информация, обърнете се на лични към Иван и Хипо - те знаят всичко, и тяхна е волята да го направят.

А на Ерка отговарям така:
Нямам предвид абстракцията "свобода", а съвсем конкретното й измерение като неограниченост от такси. Но това само свободният по дух може да го приеме, защото негова е отговорността и всеотдайността да я излъчи! И разбира се, че това пространство е замислено и осъществено от духовни човеци оттоварили решетките си. Това е безспорен пример, че подобна идея не е утопия, но ни е много удобно да ги смъкнем до нас в подножията си, за да се съизмерим с тях.
Ерка, те това създадоха - чистота и честност във взаимоотношенията си с нас(както и помежду им). Нека и ние да ги опазим, да ги съхраним такива в паметта си и в човешката си божественост.

Осветени дни

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 17:43:56 » Re: ...(.) Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
..., независимо че говорим на различни хребети.


Ти, ако си на хребет, аз съм в една кална дупка. Така, че не ме квалифицирай като хребетен, ако обичаш... Сал внимавай да не се гътнеш от хребета си. Аз няма къде по-ниско да падна Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 18:07:22 » Прегръщам всички! Отговори с цитат върни се горе

и ме боли, и не ми е достатъчно това, че се опитвах да направя нещо, по начина по който го разбирах. Просто удължих агонията за съжаление.
Свободата, за нея става дума.
Благодарна съм за толкова много приятелства, за творческата хигиена, на която се научих тук, за хубавите мигове от срещите си с вас, на живо, за прекрасните инициативи, за доверието....за.
Това наистина не е просто сайт. Това е духовно пространство и приемам загубата му, като лош сценарий, в който всички имахме някакви роли, но можехме да си ги доизмислим и да променим финала. Приемам го и като част от глобалния план за унищожаване на духа ни, за обезличаване на българската култура. Ей така, всеки път, по мъничко ще откъсват от нас...и ние ще си прехвърляме горещия картоф и ще водим велики спорове за най-правилното решение.
Тези хора, които ни предоставиха с любов всичко това, не заслужават урока за ненаказаното добро.
много ме боли.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
yoro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 06, 2013
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 18:44:17 » Отговори с цитат върни се горе

Обичам този сайт и мисля, че нивото в него е най-високо от всички подобни. Той беше първият, в който се осмелих да публикувам текстовете си, затова винаги ще има специално място в сърцето ми. Прекарвал съм незабравими мигове тук и съм имал възможност да чета прекрасни автори. Но мисля, че един сайт сам е отговорен за съществуването си. След като е изгубил голяма част от най-добрите си автори, след като не успява да създаде усещане за съпричастност в публикуващите и да ги накара да изпитват отговорност към тази идея, съвсем доброволно и от сърце, значи нещо е дълбоко и необратимо изгубено и не може да бъде реанимирано. В този смисъл подкрепям Даро, някои неща нямат цена, те не се съизмерват с материалната си стойност, а се дават от сърце и без нужда от принуда. И нещата имат своя естествен ход и рано или късно стигат до неизбежният си край, там където явно е трябвало да се стигне.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 18:53:29 » Отговори с цитат върни се горе

Да го има тоя сайт и съответно да престане да съществува е решение на админите, и аз уважавам тяхното решение и им благодаря за възможността, която ми дадоха да драскам тук.
Но... Ако става дума за пари, моля ви. Чисто математически, съдейки по месечните отчети, издръжката на сайта е грубо 4500-4800 лв годишно. Тук постоянно пишещите и коментиращите са да речем 300 човека. Всеки един от тях можеше и вярвам, че би се съгласил да си плаща годишна такса от 20 лв, 6 месечна от 12 лв, едномесечна от 2 лв... Така хем щяха да се отсеят наистина милеещите за сайта, хем щяха и да се покриват финансовите му нужди. Кому са нужни тия 13000 кухи профила? За статистика само ли? А ако някой ми отговори, че идеята е била да е безплатно и т.н., защо тогава всички получавахме лични съобщения да даряваме пари? Един вид - сайта трябва да е безплатен, чиста идея, бла-бла, но пък вие дайте пари и ние ще ги вземем??? Това беше безмислено, имайки предвид основният страх на българина - да не се мине. Защо аз да дам, за да публикувам, а другите да се скатаят. Трябваше да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНА такса за публикуване тук. Точка. Така че, причината за финала очевидно не е финансова, или не само финансова...
Довиждане на всички и още веднъж благодаря...
Да бъде МРАК!!!

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 19:10:33 » Re: Прегръщам всички! Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
и ме боли, и не ми е достатъчно това, че се опитвах да направя нещо, по начина по който го разбирах. Просто удължих агонията за съжаление.
Свободата, за нея става дума.
Благодарна съм за толкова много приятелства, за творческата хигиена, на която се научих тук, за хубавите мигове от срещите си с вас, на живо, за прекрасните инициативи, за доверието....за.
Това наистина не е просто сайт. Това е духовно пространство и приемам загубата му, като лош сценарий, в който всички имахме някакви роли, но можехме да си ги доизмислим и да променим финала. Приемам го и като част от глобалния план за унищожаване на духа ни, за обезличаване на българската култура. Ей така, всеки път, по мъничко ще откъсват от нас...и ние ще си прехвърляме горещия картоф и ще водим велики спорове за най-правилното решение.
Тези хора, които ни предоставиха с любов всичко това, не заслужават урока за ненаказаното добро.
много ме боли.


Не мисля, че става дума за какъвто и да било заговор. Всичко е в нас и от нас. В едно няма спор и вече беше казано от мнозина - нещата се случват, когато се правят от сърце. Другото е обречено на тлен. Зашо не можем всички от сърце е отделен въпрос и безмислен в случая. Факт е съобщението в началото на тази тема. Факт е и светлината дарена от доброто дело на всеки човек.

Без значение е хребета, Даро. И езика. И цвета. От значение е всичко онова, което сътворим със сърце. Да виждаш и правиш светлина е въпрос на избор.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 19:27:02 » Re: ...(.) Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
Отнасям се с уважение към двама ви - Шрайки и Лео, независимо че говорим на различни хребети. Не допускате ли, че не е въпрос само на средства? Отговорете си сами, а не на мен. Само ще кажа, че това което предлагате е било преди създаването на ХуЛите и това е в противовес с основната ценност, която екипът е приел и следвал неотлъчно. Много е дискутирано по темата и няма смисъл да се задълбаваме в противоположности.
...(.)


Да, нефинансовите причини са по-страшните. Както казах вече приемам и покрепям правото на избор на администраторите. Не ми се ще да се впускам в излеяния относно ценностните си разбирания. Не става дума за това. Споделям само мнението си, че за съжаление основната ценност заложена в поддържането на ХуЛите като пространство е практически неприложима. Което е и очевидно. И тъжно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Апр 2016 23:30:03 » Отговори с цитат върни се горе

"каквото и да ти говорят, знай, че става дума за пари"...
Хора, нека не се заблуждаваме - може и да са си тръгнали добри автори, но също так добри автори дойдоха в Хулите. Не е причината творческа немощ, а много банална и финансова - в последната година се е правиха хиляди гимнастики и хостинга се скърпваше месец за месец - нормално е да писне на админите. Не намесвайте бог, свободота и какво ли не - нещата са прости -няма пари за следващия месец и това е...Чувствам се лично отговорна, че не съм влизала от 1 година и съответно не съм помагала на сайта. Но ме боли...както и вас - нека не казваме,"сбогом." Може пък да измислим нещо - Хулите не сайт, а дом!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 06 Апр 2016 10:14:40 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy ... с удоволствие бих ти дръпнала една лекция, Дарче, но ми е твърде рано за трибунни изяви. Ще кажа само, че когато си правим равнис с божественото, не е зле да си припомним, че Бог не е фанатик и никога няма да му се наложи да отреже главата на живота, само, защото въпросният живот не отговаря на представите му за идеал и ценности, поради простата причина, че единственото ценно нещо на този свят е именно животът сам по себе си. Бог предоставя възможности и инструмент за използването им - инстикт за оцеляване, а рязането на глави е работа на естествения подбор. Приемаш обстоятелствата, променяш се и оцеляваш. Отказваш да се промениш, щот са ти по-важни идеалите от живота и обстоятелствата те убиват... Нещата са прости.
Ако създателите на сайта, бяха излезли със заявката, че този ангажимент вече им тежи и им е непосилно да се ангажират с него, бих приела това безропотно и с цялото си сърце и разбиране, но когато нещата са поднесени по начин, който прехвърля личната отговорност върху главата на потребителя с очеваден опит да му се внуши чувство за вина, това определено не ми ухае нито на искреност, нито на отношение, което си тежи на мястото. Съжалявам, ако думите ми не се харесат на някого, но аз не виждам потребители, които са разлюбили дома си... виждам създатели, които са разлюбили творението си...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 06 Апр 2016 10:48:06 » . Отговори с цитат върни се горе

Ерка, ако промяната е деградация, то по-добре е да се отреже. Останалото е късогледство на оцеляването, на мимикрията.
Който държи огъня... в него е и развитието. Само с любов не става, но и без нея не може.

Сайтът ще го има, но от апартамент, ще трябва да се съберем в стая.
Никой не е казал, че ще се реже до дъно - това са само твоите и на мнозинството предположения, а оттам и развихрянето на фантасмагории. Дадена ни беше тази възможност за широта (повече от 3 години), но когато обстоятелствата повдигнаха ръката на немощния за помощ... едни я отрязаха, а други я стъпкаха.

Бедните си скърби ги запазете за вас...

.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 06 Апр 2016 11:35:36 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...извинявай, Дарче, че ще го подчертая дебело, но никъде не съм изказвала предположения, нито съм поставяла определения... Изнесох само собствените си виждания и усещания за нещата. Ако не ти харесва, че имам такива, това си е твой проблем!

...и като говоря за свобода, нямам предвид абстракции. Промяната си е промяна, а това, че един ще я види със знак плюс, а друг със знак минус, не променя същността й на промяна.

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com