Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 587
ХуЛитери: 3
Всичко: 590

Онлайн сега:
:: pc_indi
:: pinkmousy
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Робинзон Крузо - един велик роман
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 03 Фев 2016 15:19:36 » Отговори с цитат върни се горе

темата на ранвир (хамстер) е хубава, кой се събудил- събудил, кой заспал - заспал.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 04 Фев 2016 11:06:58 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
темата на ранвир (хамстер) е хубава, кой се събудил- събудил, кой заспал - заспал.


а бития тайничко да се радва, че не е и е.ан Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 04 Фев 2016 15:24:13 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
papacot написа:
темата на ранвир (хамстер) е хубава, кой се събудил- събудил, кой заспал - заспал.


а бития тайничко да се радва, че не е и е.ан Very Happy


Щях да напиша нещо, ама... Благодаря на Ганка Филиповска, на Найден Найденов, на Вася Константинова и на Ники Комедвенска, разбира се.

И на Иван Янкулов за търпението, не за друго.

Нека си мълчим, душички мамини, нека си мълчат и така наречените "интелектуалци", които се подвизават тук. Образованието съвсем не е единственото, което се съсипва от престъпниците, поставени като лица за управление на родината ни. Да, те са поставени, а не "избрани". И за никаква демокрация не може да се говори...

И... по-здрав за Лео по повод на ебането:

https://www.youtube.com/watch?v=qPjhWFkExV8
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 11:12:25 » посткомунизъм Отговори с цитат върни се горе

Този кратък откъс от статията на Майа Любомирска най-точно описва ситуацията днес - живеем в посткомунизъм.

"Колкото и да ни е тъжно да си го признаем, ние все още си живуркаме в посткомунизъм. И дори последните събития в образованието го потвърдиха. Вижте какво става: големят „реформатор" и „гражданин" Танев дума не смее да обели за поставяне в учебните програми и в учебниците на деянията на комунистическия режим, за жертвите от лагерите и за масовите убийци на невинни българи. Но пък Кунева, която го замести, е „достоен" представител на червената номенклатура и на рода Пръмови.

Досегашната заместничка на Танев - Кастрева, за която в образователните среди се говори, че провежда идеите на ДПС, подава оставка и се връща къде мислите, ами там, откъдето тръгна – в Столичния инспекторат по образованието! И то след всички гафове.

И още: главният прокурор дава на Конституционния съд закона за давността на престъпленията на комунизма. А БСП за пореден път иска със закон да се закрие Комисията по досиетата, и досиетата да се пренесат в Държавния архив, та да се заметат следите окончателно.

И още: неистова кампания се опитва да наложи на правителството да издигне кандидатурата на Ирина Бокова за председател на ООН! И това е само малка част от днешната ни реалност. Която парекселанс си е посткомунистическа. И каква да бъде, след като започнахме с перестройка, а не с реални промени, нали."
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 11:43:48 » Re: посткомунизъм Отговори с цитат върни се горе

[quote="Ranvir"]Този кратък откъс от статията на Майа Любомирска най-точно описва ситуацията днес - живеем в посткомунизъм.

"Колкото и да ни е тъжно да си го признаем, ние все още си живуркаме в посткомунизъм. И дори последните събития в образованието го потвърдиха. Вижте какво става: големят „реформатор" и „гражданин" Танев дума не смее да обели за поставяне в учебните програми и в учебниците на деянията на комунистическия режим, за жертвите от лагерите и за масовите убийци на невинни българи. Но пък Кунева, която го замести, е „достоен" представител на червената номенклатура и на рода Пръмови.

Досегашната заместничка на Танев - Кастрева, за която в образователните среди се говори, че провежда идеите на ДПС, подава оставка и се връща къде мислите, ами там, откъдето тръгна – в Столичния инспекторат по образованието! И то след всички гафове.

И още: главният прокурор дава на Конституционния съд закона за давността на престъпленията на комунизма. А БСП за пореден път иска със закон да се закрие Комисията по досиетата, и досиетата да се пренесат в Държавния архив, та да се заметат следите окончателно.

И още: неистова кампания се опитва да наложи на правителството да издигне кандидатурата на Ирина Бокова за председател на ООН! И това е само малка част от днешната ни реалност. Която парекселанс си е посткомунистическа. И каква да бъде, след като започнахме с перестройка, а не с реални промени, нали."[/quote]


ПО ТОЧНО ОТ ТОВА ЗАБИВАНЕ В ДЕСЕТКАТА, РАНВИР, ЗДРАВЕ МУ КАЖИ!

И ЗАТВОРЕТЕ ВРАТАТА, СЛЕД СЕБЕ СИ, ДРУГАРИ, ЗАЩОТО СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА СТРАНА ОТ ИЗТОЧНИЯ БЛОК, КЪДЕТО ЛУСТРАЦИЯ НЕ СЕ СЛУЧИ...СЕГА СИ МИСЛЯ, ЧЕ АКО ИМАШЕ ТАКАВА, ТО НЯМАШЕ КОЙ ДА ИЗДАВА ВЕСТНИЦИ, ДА ПРАВИ ТЕЛЕВИЗИЯ И... ТАК ДАЛЕЕ Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 13:56:12 » Re: посткомунизъм Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Ranvir написа:
Този кратък откъс от статията на Майа Любомирска най-точно описва ситуацията днес - живеем в посткомунизъм.

"Колкото и да ни е тъжно да си го признаем, ние все още си живуркаме в посткомунизъм. И дори последните събития в образованието го потвърдиха. Вижте какво става: големят „реформатор" и „гражданин" Танев дума не смее да обели за поставяне в учебните програми и в учебниците на деянията на комунистическия режим, за жертвите от лагерите и за масовите убийци на невинни българи. Но пък Кунева, която го замести, е „достоен" представител на червената номенклатура и на рода Пръмови.

Досегашната заместничка на Танев - Кастрева, за която в образователните среди се говори, че провежда идеите на ДПС, подава оставка и се връща къде мислите, ами там, откъдето тръгна – в Столичния инспекторат по образованието! И то след всички гафове.

И още: главният прокурор дава на Конституционния съд закона за давността на престъпленията на комунизма. А БСП за пореден път иска със закон да се закрие Комисията по досиетата, и досиетата да се пренесат в Държавния архив, та да се заметат следите окончателно.

И още: неистова кампания се опитва да наложи на правителството да издигне кандидатурата на Ирина Бокова за председател на ООН! И това е само малка част от днешната ни реалност. Която парекселанс си е посткомунистическа. И каква да бъде, след като започнахме с перестройка, а не с реални промени, нали."



ПО ТОЧНО ОТ ТОВА ЗАБИВАНЕ В ДЕСЕТКАТА, РАНВИР, ЗДРАВЕ МУ КАЖИ!

И ЗАТВОРЕТЕ ВРАТАТА, СЛЕД СЕБЕ СИ, ДРУГАРИ, ЗАЩОТО СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА СТРАНА ОТ ИЗТОЧНИЯ БЛОК, КЪДЕТО ЛУСТРАЦИЯ НЕ СЕ СЛУЧИ...СЕГА СИ МИСЛЯ, ЧЕ АКО ИМАШЕ ТАКАВА, ТО НЯМАШЕ КОЙ ДА ИЗДАВА ВЕСТНИЦИ, ДА ПРАВИ ТЕЛЕВИЗИЯ И... ТАК ДАЛЕЕ Laughing


Добре е, че ранвир поставя тук политически теми! Той прави това, което смята, че е необходимо, според него. Защото въобше не става дума за политика! Собствениците на хулите могат във всеки момент да я приключат. Smile

За всички е ясно, че Робинзон Крузо не е темата.

Но те, собствениците на сайта, доколкото ги познавам, виждат, че мястото, в което живеят, е една противочовешка пародия и няма как да не е намесена политиката под формата на унищожително за България управление. Те не могат да си заровят главите в пясъка като щтрауси и да се надяват, че сайтът хулите би просъществувал още няколко години, както е било до преди 2-3 години. (Иван Янкулов има възможност да следи статистически тенденцията).

За да съществува литературен сайт в условия на геноцид, извършван от "бившите" членове на БКП, които са имали възможност да се доберат до реална власт след 1989-та година, мълчанието и криенето зад иначе хубавите правила за забрана на политически мнения, е илюзорна фантазия.

Иван разполага с реална статистика. Това, че преди повече от 10 години са се събрали хора, за да поставят основите на сайта, не означава, че те сега би трябвало да сведат рамене. А и другите, които поканихте, поради идеята ви...

Няма да ви помогнат временните финансови помощи.

Не се отказвайте от идеята, която ви е събрала. И покажете тук позицията си, както неведнъж са го правили Ганка Филиповска и Ники Комедвенска! Найдене, и ти си мълчиш тук засега...

Ако я няма България, ще съществува ли сайтът Хулите? Може би...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 14:44:40 » Отговори с цитат върни се горе

За разлика от папакот аз съм отскоро тук и не знам какво е било преди, но съм на мнение, че политиката не трябва да бъде тема табу. Няма начин да остане изолиран един сайт от нея.
С папакот сме спорили яростно в други 2 теми и не виждам нищо лошо в това, както и с някои колеги като ангар и мамаша.
По моему е хубаво да има и специален раздел за политика във форума и в него да е налице пълна равнопоставеност между рускоориентирани и евроатлантици Very Happy
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 15:11:59 » Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
За разлика от папакот аз съм отскоро тук и не знам какво е било преди, но съм на мнение, че политиката не трябва да бъде тема табу. Няма начин да остане изолиран един сайт от нея.
С папакот сме спорили яростно в други 2 теми и не виждам нищо лошо в това, както и с някои колеги като ангар и мамаша.
По моему е хубаво да има и специален раздел за политика във форума и в него да е налице пълна равнопоставеност между рускоориентирани и евроатлантици Very Happy


Майната ти, Ранвир! Не съм "рускоориентиран", но ако ти си наистина... как го каза... "евроатлантик", наистина майната ти от мен!

Защото не само не можеш, но и не искаш да разбереш какво е "българскиориентиран". И въобще, ти си една аномимна мишка-еднодневка. Папагал без собствено мнение! Дано поне имаш някакви лични облаги от това, което плещиш... Smile Нищожество си ти. И мен съвсем не ме топли фактът, че и сам си го знаеш!

Никакви политически "раздели" не може да има в литературен сайт!

Което съвсем не означава, че човек не може да изрази "гражданската" си позиция. било в литературно произведение, било във форум.

Ти, за съжаление, нямаш такава!

Еднодневна невестулка, която се влияе от следобедната прогноза.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 15:13:48 » Анджък, ранвир и папакот... Отговори с цитат върни се горе

И исках да кажа, демек, де Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 15:22:31 » Отговори с цитат върни се горе

Моята позиция е следната, папакот.

Това, че днес живеем в уродлива действителност, не значи, че предишната не е била още по-уродлива. И със специален закон беше обявена за престъпна.

Това, че днес сме в национална катастрофа, не значи, че корените й не са точно в оная " народна република", която унищожи ВСИЧКО НОРМАЛНО. И не е Борисов най-голямото зло, а онези преди него„

Това, че историята ни продължава да се използва по поръчка и ето тая истина е ужасно неудобна за вас, руско ориентираните - ти ли не си такъв, хахаха.
Тя се води няколко века и никой не я нарича война, защото документите за нея доскоро бяха заключени в тайните фондове на руските архиви. Става дума неогласените отношения през периода 1455-1918 г. между Руската империя и българския народ.
Едва наскоро Янко Гочев извади тази война на светло на базата на не само на автентични български документи, но и на редица руски, шокиращи със своето съдържание. Всички безспорни свидетелства авторът е побрал в тритомник, благодарение на упоритата си изследователска дейност. И тези свидетелства проговорят, извадени от Архива на външната политика на Руската империя, от Държавния архив на Руската федерация, както и от сборниците с документи за международните отношения и за политиката на Русия, „Окупационния фонд за създаване на Руско-Дунавска област“, „Авантюрите на руския царизъм в България“ и др.
Тези укрити или фалшифицирани исторически факти от нашата история доказват по безспорен и категоричен начин, че цялата руска политика в посочения период има подчертано антибългарски характер. Изводът е разтърсващ, но той се налага от само себе си, ако се проследи намесата на руската дипломация във вътрешните работи на България и тази намеса фатално предопределя съдбата на българския народ. Този народ е умишлено разделян и противопоставян на българи и русофили, от което печелят Русия и нейните протежета – нашите съседи, заграбили изконни български земи и подложили на масов геноцид българите, които ги населяват. Геноцид, който продължава и сега в Гърция, Сърбия и Македония.
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 16:38:11 » Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:


Това, че днес живеем в уродлива действителност, не значи, че предишната не е била още по-уродлива. И със специален закон беше обявена за престъпна.

Това, че днес сме в национална катастрофа, не значи, че корените й не са точно в оная " народна република", която унищожи ВСИЧКО НОРМАЛНО. И не е Борисов най-голямото зло, а онези преди него„

Това, че историята ни продължава да се използва по поръчка и ето тая истина е ужасно неудобна за вас, руско ориентираните - ти ли не си такъв, хахаха.
Тя се води няколко века и никой не я нарича война, защото документите за нея доскоро бяха заключени в тайните фондове на руските архиви. Става дума неогласените отношения през периода 1455-1918 г. между Руската империя и българския народ.
Едва наскоро Янко Гочев извади тази война на светло на базата на не само на автентични български документи, но и на редица руски, шокиращи със своето съдържание..


Не ми хареса, че и тази тема се политизира. Да, война има и тя е много, много страшна, Ranvir! Войната срещу Православието и кирилицата. Аз обикалям съседните държави и имам наблюдателност за цялата тази мръсотия, която се случва. Тъжно е!!!

Благодаря на г-жа Дърева за тази статия!

http://lovechmedia.com/%d0%bc%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f/%d0%b2%d0%be%d0%b9%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89%d1%83-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%be/
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 16:52:50 » Отговори с цитат върни се горе

И на мен не ми хареса, че се политизира темата. Ти изказа мнение, че имаме подходящи автори вместо Дефо, аз се съгласих веднага, но след това колегата папакот започна да политизира, бях много готин до един момент, а после взе да ме псува пак Very Happy

Дори и не съм отворил линка на дърева, защото за мен тя е просто...не, ще се въздържа от мнението си.
Тритомникът, който посочвам, посочва истината за българо-руските отношения, която никой като дърева не може да отрече.
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 16:57:29 » Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
И на мен не ми хареса, че се политизира темата. Ти изказа мнение, че имаме подходящи автори вместо Дефо, аз се съгласих веднага, но след това колегата папакот започна да политизира, бях много готин до един момент, а после взе да ме псува пак Very Happy

Дори и не съм отворил линка на дърева, защото за мен тя е просто...не, ще се въздържа от мнението си.
Тритомникът, който посочвам, посочва истината за българо-руските отношения, която никой като дърева не може да отрече.


Отвори линка на г-жа Дърева! Той не хапе.Smile Сигурна съм, че ще ти се открият много неща! За мене България е над всичко!

А темата ти е много добра. И е хубаво да има повече мнение по нея.
Smile


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: LATINKA-ZLATNA на 05 Фев 2016 17:02:38 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 16:58:01 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="LATINKA-ZLATNA"]
Ranvir написа:
И на мен не ми хареса, че се политизира темата. Ти изказа мнение, че имаме подходящи автори вместо Дефо, аз се съгласих веднага, но след това колегата папакот започна да политизира, бях много готин до един момент, а после взе да ме псува пак Very Happy

Дори и не съм отворил линка на дърева, защото за мен тя е просто...не, ще се въздържа от мнението си.
Тритомникът, който посочвам, посочва истината за българо-руските отношения, която никой като дърева не може да отрече.[/quote
Smile

Отвори линка на г-жа Дърева! Той не хапе.Smile Сигурна съм, че ще ти се открият много неща! За мене България е над всичко!

А темата ти е много добра. И е хубаво да има повече мнение по нея.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 05 Фев 2016 17:20:25 » Отговори с цитат върни се горе

Прочетох я статията на др. дърева Very Happy


Възмутена е от някои неща в образователното министерство. Но защо не се възмути и от това, мамка му Very Happy

"Прочие скандалът със „съжителството" няма само едно измерение. Това не е просто една глупост, чиновническа небрежност или професорско оригиналничене, което, видя се, коства главата на проф. Танев. Целенасоченото прокарване на нови символи в учебниците има както икономическо, така и геостратгегическо измерение като брънка от хибридната война.

Защото докато за петте века турско робство, се търси начин да бъде облечено в псевдонаучни термини, то

двойните „освободители" никога не отсъстват от учебниците

Тук е мястото да кажем, че министърът и министерството не направиха нито крачка подобаващо да се изучава тоталитарният режим и половинвековният комунистически строй. Да припомним, че не друг, а българското Народно събрание прие Закон, с който изобличи комунизма като равнозначен на фашизма и нацизма. Още повече, че нито с идеологията, нито ценностно сме скъсали с последиците от това наследство. Странно е защо „реформаторският" министър Танев не потърси подобаващото присъствие на този период в учебниците, а се зае да „изчисти" турското робство от програмата на училищата. Защо се позволява

кремълската идеологема

за двойни и едва ли не тройните освободители да замъглява знанията

на подрастващите българи, а се крият жертвите на московския режим, които са ненадминати спрямо тези на нацизма. Не наливат ли Танев и приближените му от екипа вода в мелницата на Путиновата пропаганда с опита да бъде изместена оптиката на дебата за съдържанието на българските учебници."

За Дърева всичко е лощо - Америка, Европа, турция, само родната й росссия е важна.„
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com