Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 471
ХуЛитери: 2
Всичко: 473

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Когато Бог подава ръка...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 17 Авг 2011 19:42:56 » Когато Бог подава ръка... Отговори с цитат върни се горе

Въпрос: Къде можеш да завлечеш приятелка с бебе, живееща в чужбина и идваща си буквално за дни да надзърне насам? Естествено, на скитане на Кънда в Дивия. Естествено не насила, щото и въпросната приятелка е луда за връзване като иде реч за подобни идиотии. Естествено, без бебето, което не е много естествено, доколкото познавам умствения багаж и на двете...
Smile
Защото когато иде реч за началото на месец Май и Стара Планина с масива Триглав, запознатите с района и нрава им леко ще понастъхнат, а когато иде реч и за обикаляне като гламав по 12 часа на ден сами при първо излизане за сезона, съвсем спокойно се дава направление за психиатър.

Image

За сведущите баир-будали: идеята беше Пловдив – с. Тъжа – х. Русалка – Смесите – вр. Росоватец – х. Мазалат – обратно по Пеещите скали – вр. Росоватец – вр. Малък Кадемлия – вр. Пиргос – вр. Мазалат – Танас тепе – х. Соколна и по някоя пряка пътека (черен път) до с. Тъжа, за да си заберем возилото.
За несведущите поети: откачен с обема, дължината и тежестта си маршрут, но пък за сметка на това дяволски привлекателен, хеле пък за особи с литературни патологични отклонения...

Image

След порядъчно размазване първия ден и темпо в стил народна песен в посока Смесите, ситуацията лееееееко се попромени вследствие на комбинация от здрав баир – драпане към Кадемлиите и Росоватец – и смрязяващ вятър, барабар с настъпваща мъгла. Разменихме информация с единиците откачалки, които срещнахме. Особено ценна беше тази за пряспата сняг на Росоватец, която трябваше да се заобиколи от север.

Image

Отварям скоба – точно горе мъглата става изключително гъста и без подобно указание щяхме да берем здрави, ама здрави ядове. Само преди дни момче беше загинало, подсичайки снежен улей на връх Ботев. Ние разум че нямаме – нямаме, но някоя и друга мозъчна клетка се намира. Затова внимателно прецапуркахме опасния участък. Всичко беше наред, спуснахме се безопасно, мъглата се вдигна впоследствие, и скок-подскок започнахме да припкаме по Пеещите скали.

Image

До следващата мъгла...

Image

Тя, обаче, в анекс със бръснещ вятър. Започна да брули дъжд, после и град. В рамките на десетина минути температурата сериозно под нулата... Последва едно изключително елегантно изгубване и въртене в кръг.
Не знам как ще прозвучи, но имах усещането, че ми беше натрит носа свише. Щото час преди това особено дълбокоумно философствах на глас как е възможно да се обърка човек на Росоватец и да се отправи към Кадемлиите, а не към Тъжа – коментирахме по повод широко коментираното изгубване на голяма група деца в региона. Пикла такава. Смотла! Нафукано копеле! Без извинение. Ами на, може! И още как. Видя ли как? Видя. Хак ти е. Изпускаш един колец по билото – съвършено умишлено държа да отбележа, защото по билото е изключено да се върви в ураганен дъжд и вятър, и то по скално ръбче, и се озоваваш в нищото. Друга история е, че никой не се беше погрижил за кьорава маркировка, кьораво значе дори. А трябваше. Мърляшка история! После ме упрекват в национален нихилизъм. Млъквам по темата.

Но друга скоба отварям – на следващия ден, на връщане, видяхме колко близо сме били до хижата, ама МНОГО близо. Спомних си групата до хижа Амбарица и техния случай – много загинали хора на крачка от топлото и живота. Просто асоциация. Не можеш да се ориентираш в такива атмосферни условия, това е истината. И на всеки, който много му знае устата – не задължително на тема Планина, рано или късно му я затварят. Често не особено лицеприятно...

Последва атака на приятели-планинари за телефона на хижата (други непланинари-приятели не биха зацепили за важността на въпроса, а тези пичове от една дума разбират, без да се плюнчиш излишно). Свързахме се с хижата на магия. Отделно не успявахме да държим телефона в ръка, замръзнали сме. „Къде сте?“ Особено умен въпрос. Преглъщам репликата си. Докерите ряпа щяха да ядат. Стана ясно, че не чуваме камбаната. Поне това направиха за нас. Бяхме в абсолютното нищо, а наоколо само скали. Скоро едни приятели бяха спасени в Алпите. Няма да казвам след колко минути хеликоптерът е бил на скалите. Ние трябваше да се оправим сами. И се оправихме. Без никой да ни потърси изобщо.

Истината е, че ако не се беше вдигнала мъглата, не съм убедена какво щеше да последва. Не че щяхме да пукнем, но вероятността да се остане навън в жестокия студ, без подслон и с неясни последици си беше реална. Не се сбъдна. Планината (и Бог) ни подаде ръка. Спря дъжд, градушка, вятър. Вдигна се мъгла. Видяхме къде сме, на кои скали сме се покатерили. Макар и умрели от студ, справихме се със себе си. Хубаво, че имаше патронче с ракия, което спаси положението. Не мога само да си спомня как се спуснахме по последното много яко ръбче, но това са подробности.
Mr. Green

Image

Image

Не искам да захващам темата с хижата – бях яко набрала да ги направя на създърма, но не мисля, че ще щеше да има смисъл. Затова си овладях гадния характер. Изводите от грешките ми са за мен самата. Както и никого не бива да упрекваме, освен нас си. И да разчитаме само на себе си, но това е дълга тема. Без обяснение рискувам да обидя хората, които ни подават ръка, а те не го заслужават.

На следващия ден обратно и нагоре по скалите, само че на Росоватец зацепихме на юг и нагоре

Image

към Малък Кадемлия, Пиргос и божествения Мазалат.

Image

Ох, не е истина каква красота е този маршрут! Ох, какво драпане... Имаше още едни кандидати от хижата за същото направление, но информацията за дължината и тежестта на прехода

Image

ги отказа и отпрашиха към хижа Тъжа. Ние обаче – нъц! Юруш до откат.

Image

После една седмица се движих като пате в паници. Има и друго сравнение, но не е особено стилизирано.
Very Happy

Финалът изби рибата, естествено. В наш стил. Провиране по един скален масив, с аерофобично охкане, суркане по задник и теглене на майни в мой стил.

Image

Което не ни попречи на следващия ден ни лук яли, ни лук мирисали да зяпаме невинно в небето и да си направим малка фотосесия на фона на уникалната Соколна. Синините по дупетата, разтропаните кокали и менталните поражения от поетичните забежки не се виждат.
Mr. Green

Image

май, 2010 г.

P.S. За любителите на пътеписи - целият фотоалбум

http://picasaweb.google.com/daring.rain/2010#

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
dandan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2007
Мнения: 404

МнениеВъведено на: 17 Авг 2011 22:12:34 » Отговори с цитат върни се горе

Голяма терца си, обичам "гламотиите" ти (в превод от езика на карловския регион значи щуротии)

Прегърната си за удоволствието да прочета и нагледам, ако въобще може човек да се насити на хубостите...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 18 Авг 2011 15:24:46 » Отговори с цитат върни се горе

Галка, ама ти си била страшна бе, момиче!!! Very Happy Свалям ти шапка, преди да я е духнал старопланинския вятър! Very Happy Very Happy Very Happy Еваалла ти!!!
Като дете, да не казвам преди колко години, съм минавала по част от твоя маршрут. Бях по-смела, по-млада, по-слаба, по безрасъдна... е,сигурно още нещо ми е липсвало, но спомените ми оживяха с твоите снимки и разкази! Достави ми истинско удоволствие!
Прегръщам те с обич и възхита!!! Very Happy
РР/ А бебето ще става турист като майка си?
Кога ще го кръщавате по
планинските върхове? Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 18 Авг 2011 17:41:50 » Гламотии около Триглав... Отговори с цитат върни се горе

... _ми то, за много завиждане си е! Laughing

Дълбайш с длетОто тънко... и не питаш к во им е на *любителите* Wink

... _ми то си иска голямо драпане, да додрапаш до предверието на рая...

А после?... _ми има пътека*нагоре* и пътека*надолу*... Laughing коят_уцелиш Rolling Eyes

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(сто години да скиториш по тия красоти! А ний -да въздишаме Smile

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 18 Авг 2011 20:29:36 » ! Отговори с цитат върни се горе

!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
templier
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 07, 2006
Мнения: 397

МнениеВъведено на: 19 Авг 2011 09:33:09 » Отговори с цитат върни се горе

Това че акъл няма да ти дойде, вече е ясно на всички. И Слава Богу. Smile Smile Smile

Хайде, давай следващия пътепис, че кислородната недостатъчност не е шега работа!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 19 Авг 2011 09:35:35 » Отговори с цитат върни се горе

Страхотия си, Рейни!!!
Шапката ми си хвръкна сама Smile)

Поздравления и за фотосите, и за стремителния полет на духа, и за страхотното чувство за хумор, и не на последно място за устоичивостта на материята ти - да си жива и здрава!!! Smile)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Авг 2011 19:19:00 » :):):) Отговори с цитат върни се горе

лудички!

ама добре че сте такива, щото кога ще видя тези хубосии!SmileSmileSmile

дайте още, сладурки!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 20 Авг 2011 14:49:44 » Отговори с цитат върни се горе

Много са изкусителни и забавни тези твои пътеписи и кога ли ще метна на гръб и аз бебето, и... раницата и...
Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Авг 2011 14:51:01 » Отговори с цитат върни се горе

Бог на всеки подава ръка и няма как и на теб! Просто ти си от тези, които трябва постоянно да държи под око.. Laughing Знаеш колко ти се радвам на пирключенската и щура природа и с кеф следя репортажите! Very Happy
:*
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
sia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 14, 2008
Мнения: 90

МнениеВъведено на: 20 Авг 2011 19:32:49 » Отговори с цитат върни се горе

Видях всичко, яд ме е на теб, така и не ме
заведе нито веднъж никъде,
направо ме заряза Crying or Very sad

Страхотно е, Галка!...
Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mariq-desislava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2008
Мнения: 556

МнениеВъведено на: 20 Авг 2011 23:14:03 » Отговори с цитат върни се горе

Рейнище, ни един чукар не би ти се опрял, в това отдавна съм убедена, ама и ти им изпиваш силиците (на чукарите, де, от чукарясванеSmile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 23 Авг 2011 13:03:59 » Отговори с цитат върни се горе

dandan написа:
Голяма терца си, обичам "гламотиите" ти (в превод от езика на карловския регион значи щуротии)

Прегърната си за удоволствието да прочета и нагледам, ако въобще може човек да се насити на хубостите...

Не може. Но явно затова са „измислени“ спомените – да се зареждаме с тях, когато нещо ни липсва.
Дани, благодаря ти, слънчева! Не само за тези думи, а изобщо...


pastirka написа:
Галка, ама ти си била страшна бе, момиче!!! Very Happy Свалям ти шапка, преди да я е духнал старопланинския вятър! Very Happy Very Happy Very Happy Еваалла ти!!!
Като дете, да не казвам преди колко години, съм минавала по част от твоя маршрут. Бях по-смела, по-млада, по-слаба, по безрасъдна... е,сигурно още нещо ми е липсвало, но спомените ми оживяха с твоите снимки и разкази! Достави ми истинско удоволствие!
Прегръщам те с обич и възхита!!! Very Happy
РР/ А бебето ще става турист като майка си?
Кога ще го кръщавате по планинските върхове? Very Happy Very Happy

Их, страшна... Надявам се, не по-страшна от старопланинската мечка?
Mr. Green
Ето за такова удоволствие на читател е целия труд. Аз благодаря!
А на бебока няма да му се размине. Нека още малко си поживее на спокойствие без мазохизмите на майка му и на кръстницата му, а и ще ни подведат под съдебна отговорност.
Smile


RockAround_theC_l_ock написа:
... _ми то, за много завиждане си е! Laughing

Дълбайш с длетОто тънко... и не питаш к во им е на *любителите* Wink

... _ми то си иска голямо драпане, да додрапаш до предверието на рая...

А после?... _ми има пътека*нагоре* и пътека*надолу*... Laughing коят_уцелиш Rolling Eyes

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(сто години да скиториш по тия красоти! А ний -да въздишаме Smile

Обикновено нацелвам дивата пътека. И в пряк, и в преносен, и в какъвто смисъл там му хрумне на издълбаното ти сърце.
Smile
Пишман професионалистите благодарят сърдечно на любителите, щото ако не са те, кой ще им охка на простотиите...


rajsun написа:
!!!

На теб винаги вярвам...

templier написа:
Това че акъл няма да ти дойде, вече е ясно на всички. И Слава Богу. Smile Smile Smile

Хайде, давай следващия пътепис, че кислородната недостатъчност не е шега работа!

Ако не са „такива като теб“, как ще оценя това „Осанна“, като останалите от другия сой – а те са наистина много – все ми крещят „Разпни го“.
Smile


zinka написа:
Страхотия си, Рейни!!!
Шапката ми си хвръкна сама Smile)

Поздравления и за фотосите, и за стремителния полет на духа, и за страхотното чувство за хумор, и не на последно място за устоичивостта на материята ти - да си жива и здрава!!! Smile)

Зинич, като прочета такива думи, една топлинка ме облива... Точно с цел предизвикване на подобни емоции го пиша. За финал единствено мога да кажа Амин!


Mia2442 написа:
лудички!

ама добре че сте такива, щото кога ще видя тези хубосии!SmileSmileSmile

дайте още, сладурки!Smile

Тъй, тъй. И без преглед сне анамнезата ми. Затова не смея да отида при твоего брата докторята, да не ме освидетелстват официално.
Mr. Green
Така да бъде, лейди. Ще...


secret_rose написа:
Много са изкусителни и забавни тези твои пътеписи и кога ли ще метна на гръб и аз бебето, и... раницата и...
Very Happy

Айде! После само да не ме търси любимия ти да ме гърми...
Very Happy

pc_indi написа:
Бог на всеки подава ръка и няма как и на теб! Просто ти си от тези, които трябва постоянно да държи под око.. Laughing Знаеш колко ти се радвам на пирключенската и щура природа и с кеф следя репортажите! Very Happy
:*

Това с окото беше попадение в десятката. Млъквам, да не ти цапам готиния коментар, но преди това с кеф ти благодаря, Индиано!
Smile


sia написа:
Видях всичко, яд ме е на теб, така и не ме
заведе нито веднъж никъде,
направо ме заряза Crying or Very sad

Страхотно е, Галка!...
Very Happy

Хъх, ай не ме карай да си отварям голямата уста, че срам ще ме хване къде ще се набуташ от упреците ми. Аз да не съм рейнджър да те гоня като започезнеш от погледа на хората, бе!
Mr. Green
Благодаря, съкровище. И това ще стане. Знаеш, че си спазвам обещанията, дори да пукясам.


mariq-desislava написа:
Рейнище, ни един чукар не би ти се опрял, в това отдавна съм убедена, ама и ти им изпиваш силиците (на чукарите, де, от чукарясванеSmile))

Напротив, напротив. Не тая такива илюзии. Връщала съм се пет метра под триангулачната точка на един здрав чукар. Просто не ме искаше Планината. За мен върховете са страстна, но споделена любов, но не завоевание и секс насила.
Всъщност, те ми връщат силите, отнети от хората.
Smile
Радвам ти се, М-Д.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
breg
Гост





МнениеВъведено на: 23 Авг 2011 16:44:07 » Отговори с цитат върни се горе

Ох... Стана ми мъчно за двете ви! Дано вече ги няма синините по дупетата, а кокалите ви да са на място си. Все пак, от месец май досега бая време се е минало... Бе, ти коя от двете си? Бялата или червената?Smile
Малка забележка имам. "Нещото" с ракията, му казват "пич". Не знам защо...
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 23 Авг 2011 22:38:24 » Отговори с цитат върни се горе

breg написа:
Ох... Стана ми мъчно за двете ви! Дано вече ги няма синините по дупетата, а кокалите ви да са на място си. Все пак, от месец май досега бая време се е минало... Бе, ти коя от двете си? Бялата или червената?Smile
Малка забележка имам. "Нещото" с ракията, му казват "пич". Не знам защо...

Иххх, какво било хубаво да му стане на някого мъчно за теб. Сякаш ме погали по главичката...
Smile
След тази изцепка няма да ти казвам още колко синки по какви ли не абсурдни места си причиних лично аз. Прихнах с цветовия въпрос... хаха... Все едно черната или русата Златка коментираме, но боя се ние не сме толкова атрактивни за мъжете. Смея се на глас просто... Червената съм, с опашките като Пипи.
Smile
Относно забележката – пищовче, пич, пластмасово бърдуче или каквото там, важното е, че ракийката ни спаси кожите. Аз не се боя от смъртта, както и да звучи, но от осакатяване – да. И винаги имам запас от огнена течност горе. Няма да ти казвам какво весело ни стана после, обаче. Щото цялото го изпихме, за да се съживим. Един сладък и необходим непукизъм...
Very Happy
Ей, благодаря!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com