Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 839
ХуЛитери: 2
Всичко: 841

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Отвратителното второ "Аз" на един "поет"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 08:26:04 » Отвратителното второ "Аз" на един "поет" Отговори с цитат върни се горе

Аз съм изумен. И нямам коментар.
Туй то.
Алби Question Evil or Very Mad Idea Exclamation
http://prikachi.com/images.php?images/117/7626117A.jpg
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 10:09:20 » Отговори с цитат върни се горе

Аз съм, меко казано, изумена.
В какво превърнахме литературните сайтове - в поле за чесане на егото си или в място, където можем да общуваме и да разменяме съвети, критики и похвали.
Всъщност похвалите тук, а и на други места валят като напоителен дъждец и се надпреварваме кой повече ще напише, че да му се върнат обратно.
А ако някой има критика към нас, автоматично се превръща във враг.
Жалко.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nikikomedvenska
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 144

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 11:30:37 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пък не съм изумена. Това е съвсем закономерен връх на тенденцията, наречена коментарщина - когато безобидната чалгаджийница се превръща в истинска война. Живи и здрави, не ми пречат. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 11:37:44 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Хмм, "Е, за наденицата ви утепах!", както се казва в единствеената гледаема БГ реклама. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
SAlexandrov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2014
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 11:44:48 » Отговори с цитат върни се горе

Е, нали знаете приказката, че куче, което лае, не хапе. Аз поне не съм убеден в съществуването на многобройните му фенове, които тичат под носа му за автограф. Най-много да си уреди тролове, или което е по-лесно, да си региатрира 10 ника.
Е, с този пост май и аз си уредих една двойка.
За всеки случай не ми харесва цялостната идея за оценяване. Сякаш чакам някаква даскалица да ми пише шестица да се похваля на Мама. Но пък и не смятам да си заключа оценяването. Който иска да възхвалява и да плюе си намира начин
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 13:11:12 » Отговори с цитат върни се горе

nikikomedvenska написа:
Аз пък не съм изумена. Това е съвсем закономерен връх на тенденцията, наречена коментарщина - когато безобидната чалгаджийница се превръща в истинска война. Живи и здрави, не ми пречат. Smile

Ники, именно лигавите коментари по сайтовете за литература отблъскват хората, които я обичат, без самите те да са пишещи. Просто четат - и си казват: "А бе, маамустара, в тоя сайт всички са прекрасни, велики, разтърсващи титани, гений до гения, мила моя майно льо - милват се по главиците и си пожелават "Бъди!"

И съвсем закономерно читателят си задава въпроса: "Аз кво правя сред толкова много текнали лиги, лиги, лиги?..."

Вярно, че е въпрос на личен манталитет, на характер, но, питам, няма ли начин да се озапти това лиготене?

Сайтът "Хулите" е прекрасно за изява на даровити хора място, нека не го превръщаме в разкаляно от лиги бойно поле за хора с маниакални литературни тременси?

Благодаря.

Туй то.
Алби
Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
nikikomedvenska
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 144

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 13:28:47 » Отговори с цитат върни се горе

Като питаш, да ти кажа: няма начин според мен. Принципът "танто за кукуриго" е бил усвоен още със самото създаване на лит. сайтове, мисля.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 15:49:37 » Странно... Отговори с цитат върни се горе

Това ли е профилът на Мисана в този сайт? Някак не ми се връзва стила, с който е написано това предупреждение, с неговия начин на изразяване, но щом не може да се оспори...Странно ми е. Но не го одобрявам. Нещата не трябва да стават на такъв принцип. Не одобрявам и откровеното заяждане, но ако нещо не ти харесва, в края на краищата, можеш да си запазиш достойнството и да премълчиш. Не всеки всеки ден се създават бисери. Хубаво е да има литературни дискусии. За да има полза всъщност от този сайт. Да израства човек в него.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 17:18:58 » Re: Странно... Отговори с цитат върни се горе

Rodenavlotos написа:
Това ли е профилът на Мисана в този сайт?


http://otkrovenia.com/main.php?action=showuser&username=vega666

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
SAlexandrov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2014
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 17:31:09 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че Алби публикува изключително важна тема - а именно за оценяването и критиката в областта на изкуството.

Преди време подобна дискусия имаше сред една друга общност за изкуство. В общи линии изказаните мнения бяха следните:

От кога ние, като общество, приемаме, че "отрицателна критика" е равносилно на "нещо, което ми разбива сърцето?" Конструктивната критика е тази, която показва какво не е наред в дадена творба. Конструктивната критика не е задължително да включва насоки как проблемът да бъде коригиран - тя просто посочва ясно проблема. И най-важното - конструктивната критика не е критика, която се стреми да запази крехкото его на даден писател или художник или какъвто и да е творец ... и неговите почитатели.

Така че ... въпросът стои: около колко слоя "захаросаност" трябва да обвиеш едно мнение, за да може отрицателното мнение да бъде достатъчно приемливо и смилаемо за твореца?

Ето пример с няколко мнения.

1. Творбата ти е пълен боклук.

2. Знам, че си вложил някакви усилия, но стихотворението ти е слабо, за съжаление ритъмът не е добър, езиковият ти речник ти е беден...

3. Трябва да ти кажа, че твоето стихотворение има ужасен ритъм е не съвпада със стандартите, с които очаквам. Езиковият ти запас е сравнително беден, в сравнение с други творби, които съм чел тук.

........................

Относно първото мнение - да, склонен съм да приема отговор от тип 1. за заяждане. Или с оценяване, без да има обосновка защо е такова.

Но аз нямам проблеми с коментари от тип 2. и 3.

И не смятам, че всеки трябва да се чувства длъжен да говори в твоя стил:

"Ей, пич, ти много ме кефиш. Спомням си как последен път пихме заедно бира и когато ми каза идеята, преди да напишеш това произведение. И знам още от тогава, че си гениален... Само че... нещо тук само можеш ли, но само ако искаш - да смениш тази дума, и малко да оправиш ритъма, ако това го оправиш, ще си супер, направо нобелов лауреат... ама пак казвам, само ако искаш, ти сега не се обиждай... просто давам предложение".

Според мен точно коментари от този тип са вредни.

Иначе... Не казвам, че ако прочета 2. или 3. ще ми е супер приятно. Не казвам, че няма да ме заболи... но не означава, че няма да се вслушам в критиката, дори и да не ми я приятна.

Съжалявам, но когато става въпрос за читател - не е нужно да си Шекспир или Достоевски, за да осъзнаеш, че дадена творба не струва.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 19:06:04 » Отговори с цитат върни се горе

много забавно
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:08:50 » Отговори с цитат върни се горе

ATOM написа:
много забавно

Всичко щеше да бъде много смешно, ако не беше толкова тъжно, Венци!
Туй то.
Алби Exclamation Mad Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
SAlexandrov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2014
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:37:58 » Отговори с цитат върни се горе

Без да оправдавам постъпката на въпросния, която е комплексарска и не може да бъде поощрявана, разбирам какво точно се е случило. Защото гледах профила на въпросния човек.

Разцъках коментарите му - определено по-голямата част от тях са положителни. Ако бях на негово място (без да обсъждам таланта му), и аз щях да помисля, че от толкова възхвали съм добър писател. И изведнъж почва да получава ниски оценки, без никой да се аргументира защо.

При липсата на обяснение, нормално е да си помисли, че някой се опитва да се заяде, защото оценките на Откровения (за разлика от тези тук) не могат да се видят от обикновени автори. Явно въпросният човек се е ядосал, прежалил е 20-те лева за Автори плюс да види кой цъка двойки... и е разбрал.

Критика трябва да има... Но ... учителката ми по литература г-жа Виолета Стефанова навремето пишеше не само оценки, но и коментари защо оценките са такива. Все пак литературата не е математика или физика, критериите са по-различни - пак ги има. Но трябва да се поясняват.

Така че е разбираемо защо се ядосва на 2-ка без коментар.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:43:56 » Отговори с цитат върни се горе

Тая работа ми прилича на бой с лопатки в пясъчника. Дали съм потресена от бележката на Мисана? Ни най-малко. Получавала съм много по-страховити. И все пак трябва да изчакаме и неговата дума - ако надникне във форума и ако реши да я каже. И малко ми е странно, че самобитен, ярък и доказал се поет, какъвто е Валери Станков, се занимава с това.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:49:17 » Отговори с цитат върни се горе

SAlexandrov написа:
Без да оправдавам постъпката на въпросния, която е комплексарска и не може да бъде поощрявана, разбирам какво точно се е случило. Защото гледах профила на въпросния човек.

Разцъках коментарите му - определено по-голямата част от тях са положителни. Ако бях на негово място (без да обсъждам таланта му), и аз щях да помисля, че от толкова възхвали съм добър писател. И изведнъж почва да получава ниски оценки, без никой да се аргументира защо.

При липсата на обяснение, нормално е да си помисли, че някой се опитва да се заяде, защото оценките на Откровения (за разлика от тези тук) не могат да се видят от обикновени автори. Явно въпросният човек се е ядосал, прежалил е 20-те лева за Автори плюс да види кой цъка двойки... и е разбрал.

Критика трябва да има... Но ... учителката ми по литература г-жа Виолета Стефанова навремето пишеше не само оценки, но и коментари защо оценките са такива. Все пак литературата не е математика или физика, критериите са по-различни - пак ги има. Но трябва да се поясняват.

Така че е разбираемо защо се ядосва на 2-ка без коментар.


Г-н Александров, в рубриката "Автори+" във въпросния сайт администрацията, срещу заплащане, разбира се, е предоставила на същите тия, добре платили своята "+Богоизбраност+", автори опцията сами да си трият неприятните коментари, както и аргументацията към оценките.
И - и след като Младен Мисана сам признава, че е цвъкал няколко двойки под произведенията на ядосалия го, за какво говорим? Question

Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com