Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 745
ХуЛитери: 2
Всичко: 747

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Предлагам сайтът да бъде закрит
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 09:06:18 » Отговори с цитат върни се горе

Много пъти взимахте решения да давате дарения и ги давахте... за две минути. После администраторите плащаха от техния джоб по две години.

Не ми се плюнчете тука като лапардаци. Аз именно затова отворих по този начин темата, за да предизвикам сериозността ви, но явно тя може да се изявява само в определени безперспективни направления.

Обаче и администраторите следва да се включат, като познаващи отвътре възможностите на сайта. Ето, тук има банер с реклама, но не знам дали той нещо носи. Рекламират се и книгите на хулитери и би трябвало също нещо да остава от продажбата им (която обаче едва ли чупи рекорди), освен това цената за домейн и хостинг не изглежда от най-оптималните. Нямам представа обаче какви са реалните възможности, а трябва отново всичко да се обмисли сериозно, по възможност от повече лапардашки кратуни, на базата на що годе някакъв вече придобит опит (от който не узряхме).

Но да си дойда на думата,
хайде да закриваме сайта!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ATOM на 06 Сеп 2014 16:26:05 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 09:28:28 » ;) Отговори с цитат върни се горе

Венци, с огромни очаквания ни натоварваш - та ние не можем дори да го

закрием, но виж, да го профанизираме... това, да Smile

Какво създадохме, за да закриваме!

Сайтът си има родители и те ще постъпят отговорно, когато решат.

Сега, аз решавам да тръгна за Габровци... там има чист въздух! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 09:30:34 » Защо Отговори с цитат върни се горе

Защо са тези обидни квалификации, Венци? Има хора, които не са знаели досега, че е толкова сериозно положението със сайта и имат желание той да остане да съществува. Аз за себе си мога да обещая да изпращам някаква сума на месец за подпомагане, но някой трябва да я определи и да си преценим дали е по джоба ни. Защото, нали разбираш, всички работим за насъщния. Някои дори и след пенсиониране. Така че хайде да не се обиждаме. Ако е толкова безнадеждна работата и няма решение, има си администратори, които ще решат да го затворят сайта. Какви са тези призиви, сякаш от мен и теб зависи това. Като малките деца. Но аз, както виждам, всеки ден в сайта влизат не повече от 20 човека. Останалите са мъртви души. Как бихме могли толкова малко хора, някои от които със съвсем скромни финансови възможности, да поддържат един сайт? Ако няма решение- да се закрие. Ние всички ще го разберем, ако стане това. И няма нужда да правиш такива високопарни изявления и да обиждаш хората, които съвсем добронамерено са се отзовали на алармения сигнал.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 09:51:27 » Отговори с цитат върни се горе

Честолюбието няма да реши въпроса.

Освен това - не обиждам.

И освен това - отговарям на онези, които лично се обърнаха към мен.

Даро, родителите чакат децата им да пораснат. И са поне кръвно задължени да ги издържат.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 10:31:54 » Отговори с цитат върни се горе

Чудех се кога ще се появи подобна тема...

За Хулите като пространство специално - ако спре да съществува, все едно ще ми отрежат черния дроб. Няма значение колко и дали публикувам сега.

Винаги съм помагала и ще помагам, но не защото някой ми крещи. Защото ИСКАМ. И колкото и да е много, винаги ще е малко. Не можеш да изобразиш във финикийски знаци смисъла на живота човешки.

Сполайте не само за литературата, а за всичките приятели, които получих за тези десет години и осмислиха живота ми в най-катранения ми период, и ми се връзваха на всичките креативни идеи, и неведнъж ми даваха повод да живея, и останаха в живота ми и след това.

Обаче - Либра е изразила и моето мнение.

libra написа:
безкрайно неприятно и обидно е това подхвърляне всеки път - хайде не ви ли е срам да пишете тук и да не давате дарения, не знам за вас, но на мен ми е обидно

значи хем е безплатно, хем да се срамуваме че не даряваме
така не се прави
определя се някаква такса и всички са доволни, и администрация и пишещи и това е решението за мен, на администрацията многократно е предлагано да определи някаква входна такса за сайта, но до този момент нищо конкретно не е решено, защо да няма входна такса?

иначе респект за създателите на този сайт, които си делят от времето и средствата, за да съществуват хулите.нет..и да е живо изкуството


Моля всички да имат предвид, че дарителството е доброволно дело и да не си позволяват да го опорочават.

Спирам с емоциите и започвам с икономиката. Дарителството е доброволно дело, което не може да се управлява. Както и акции като тази - строй се, преброй се, пускай смс - са временни и не решават финансирането в дългосрочен период.

Моето ЛИЧНО мнение:

1. Смятам че наистина трябва да се промени политиката на финансиране, но това не може да стане на демократичен отдолу нагоре принцип, а чисто авторитарен -> собствениците трябва да го решат.

2. Смятам че финансирането трябва да бъде регулярно и такса (или друго перо) е нужна - дърпането от страна на администрацията не е адекватно съобразно настоящите икономически условия и изисква прераглеждане.

3. Смятам че закриването е съвсем реална опция, ако наистина са изчерпани всички финансови опции . Според мен те не са се изчерпали изобщо, както и това не е работа на потребителите.

Истината е, че финансите и моралът в продукт като този сайт са много омешани и на собствениците със сигурност е трудно да взимат решения. Пожелавам им успех и им обещавам помощта ми, ако им е нужна.

А под линия - много повече ме притеснява изчерпания дух, който имаше някога. Но това, боя се, няма как да се финансира.

Поздрави сърдечни,
Галя

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 12:13:32 » Отговори с цитат върни се горе

Амин Рейни!

Аз съм в сайта от 2011. За финансовия проблем научих случайно в началото на 2014. Дори не знаех, че сайтът се финансира от създателите му. Предположението ми, че и други потребители са в подобна ситуация се оказа вярно. Тези, които са от дълго време в сайта вероятно намират за безмислени някои от споделените тук идеи, защото от опит знаят, че не работят. Все пак това не е причина, да се държат грубо и високомерно. Идеята е да разговаряме, за да постигнем нещо градивно, а не да се караме.

Мен лично не ме дразни апела за дарения. Все пак трябва да сме наясно за съществуващия проблем, ако искаме да даряваме. Предлагала съм дарения за издаването на книги, защото както казва Рейни, ИСКАМ. Но като зная, че този сайт се нуждае от помощ ще даря за нещо по-наложително. Но хората са различни и е нормално да се дразнят или харесват различни неща.

Венци, хубаво е, че апелираш за сериозни мерки. Какво е твоето предложение? Градивно! Защото закриването на сайта ще е следствие от липсата на решение. И като искаш хората да не се плюнчат, не се плюнчи и ти, ами разговаряй смислено.

С Рейни относно серизоните проблеми от неикономически характер...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 12:24:22 » Отговори с цитат върни се горе

Ако основната /достатъчно голяма/ сума от разходите е за подържането на архива, да се въведе такса при надхвърляне на някакъв лимит. Това е пример от университета, в който работя, където така се решава проблема. Всеки тогава да си прецени според възможностите и желанията какво иска да запази безплатно и за кое да си заплати.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 14:39:55 » Отговори с цитат върни се горе

shrike написа:

Аз съм в сайта от 2011. За финансовия проблем научих случайно в началото на 2014. Дори не знаех, че сайтът се финансира от създателите му. Предположението ми, че и други потребители са в подобна ситуация се оказа вярно.


Известна рационалност вече може да ти покаже защо някой се държи провокативно (грубото и надменното са си лично възприятие).
Ако не беше тази тема и ако не беше такава, щяхме да си продължим хибернацията.

И аз симпатизирам на поста на Рейни, доста по-адекватен от останалите ощипани реакции (сори за поредната непростима обида).

Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 14:47:27 » Скромността краси човека Отговори с цитат върни се горе

Сниши се малко, Венци! Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rumpel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 26, 2011
Мнения: 73

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 15:01:48 » Отговори с цитат върни се горе

Вместо да си упражнявате логореята, направете като мен и Омая - в Сопот извадихме и връчихме на администратора по 20 лв с уговорката да останем анонимни. Извинявайте, ама ме ядосахте много. Много!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 15:02:52 » Отговори с цитат върни се горе

Rodenavlotos написа:
Сниши се малко, Венци! Smile))

...и сайтът ще се оправи, нали.

Ако ви преча - радвам се. Удобството приспива.

Проблемите с чуждото вискомерие са големи
... за собственото вискомерие. Smile

Но или ще ви изгоня всички от тук и сайтът ще трябва да бъде закрит, или ще се научим да гледаме накъдето трябва и ще измислим решение СЕГА.

rumpel написа:
Вместо да си упражнявате логореята, направете като мен и Омая - в Сопот извадихме и връчихме на администратора по 20 лв с уговорката да останем анонимни. Извинявайте, ама ме ядосахте много. Много!!!


Да, така може да успокоим себе си. А тук говорим за друго. Освен ако не внесем законопроект в НС да гласуват ежемесечно сопотно връчване.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rumpel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 26, 2011
Мнения: 73

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 15:13:01 » Отговори с цитат върни се горе

Венци, поне досега освен да се изявяваш като горната кора на лайното, не виждам особена полза от теб и темата, която си захванал. Има сезонни балове на поезията във Варна, където се събират хора от цялата страна. Има новогодишно празненство на ХуЛите, където админите вместо да раздават томболи с награди за присъстващите, могат да обявят благотворителна акция. Нещото, на което ме е научил животът е, че БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА.
Съжалявам за острия тон.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 15:36:39 » Отговори с цитат върни се горе

ATOM написа:


Но или ще ви изгоня всички от тук и сайтът ще трябва да бъде закрит, или ще се научим да гледаме накъдето трябва и ще измислим решение СЕГА.



Венци, ти нали вече си измислил решението? Smile Болно ми е за теб, момче!
Нищо не става с "рогите напред"!
Защо не предложиш решението си? Ако е различно от твоето "решение" - закриване на сайта?
Оценявам провокативния ти изказ и мисля, че е по-скоро полезен, отколкото нещо друго... Но все пак кажи нещо друго полезно предлагаш ли?

Освен да се пениш и да се правиш на "герой"? Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 17:32:29 » Отговори с цитат върни се горе

Национален фонд култура

Това не е решение, а предложение за опит. Така или иначе в момента няма действащи процедури, а трябва да се изчака и да се следят. И ако някой има опит с това, може да реши да се разкрие и жертва.

Въпросите ни за разрешаване са други и са свързани с ограничения. Затова отново призовавам администраторите да се включат с рамки и възможности. На всичкото отгоре със сигурност са мислили много по тези въпроси.
Решението за предлагане на безплатни услуги и за пълно поддържане на архива и системата за търсене на данни е тяхно, но не те се ползват от това. Трябва да се реши кой, от какво и как ще се лиши, но не чрез заричания, а чрез организация и административни решения. За да е всичко ясно, спокойно и да няма повече напрежение.

А като закрием сайта - на всички ще им е мирно.
Щото то бездруго, като ни е неспокойно, е видно, че не можем да насочим енергията от напрегнатостта съзидателно.
Е, има много по-съзидателни енергии, но това е друга тема - непотребителска, че и нечовешка.

Няма да ви отговорям на досегашните глупости, пробвайте с други глупости.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 06 Сеп 2014 19:47:52 » Отговори с цитат върни се горе

Към админите:


http://www.artfactories.net/Fondation-Europeenne-de-la-Culture.html

Тази фондация има представителство в БГ и може да се потърси директен контакт.

Идея за спонсорство: http://www.globul.bg/bg/contact.html
Получих информация, че финансират изяви свързани с културата.

Но може би това вече е пробвано.

Към нас:

Простичко казано всеки да направи каквото може. Ако толкова можем... ех...

Какво по хубаво от тема за съзидателните енергии. Според мен ще събере повече народ от тази тук Wink


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: shrike на 07 Сеп 2014 17:50:05 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com