Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 509
ХуЛитери: 6
Всичко: 515

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Icy
:: pastirka
:: LioCasablanca
:: pc_indi
:: Oldman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Ето го и Балът на лятната поезия/2014
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 28 Юли 2014 17:32:50 » Ето го и Балът на лятната поезия/2014 Отговори с цитат върни се горе

Галерия „Арт Маркони”

и
сайта за художествена литература

Hulite.net

Представят

БАЛ НА ЛЯТНАТА ПОЕЗИЯ 2014

18.30 ч - 23.08./събота/ 2014 г



Денят е нацъфтял като мушкато

Денят е нацъфтял като мушкато,
във ласката му слънчева пътувам,
изкъпвам се във диненото лято,
до морското ухо и се дочувам.

Ленива съм да бъбря на вълните,
лежа като мастилена медуза,
допряла до лицето на звездите
най-детската си, непорасла буза.

Живея във узрелите минути,
които сe изливат в необятност,
мечтите ми, в живота необути,
порастват до морето и обратно.
ole 72 /Милена Френкева/

Избрах стихотворението на Милена Френкева, отличено в категорията „Най-красиво нарисувано с думи лято“ за 2013 г., като своеобразна подгрявка и анонс за лятната ни среща. Пак ще хванем последните летни дни на обърканото сезонно неравновесие. Но причините да изчакам са достатъчно и много, и няма да влизам в подробности. Знам, че повето от вас са отдавна готови и очакват началния сигнал с нетърпение. Знам и за тези, които са планирали своите отпуски, така че в август да бъдат тук, в България и във Варна. Лятото май ще се окаже най-плодовития и обичан сезон съдейки по статистиката започнала своето летоброене, забележете от 2010 г. Звучи авторитетнто -16 издания балове на поезията и влизаме в 17-тото.

За тези, които тепърва ще се решат да участват условията:
До 17 август трябва да ми изпратите своите летни стихове на имейл: art_markoni@abv.bg или на лична бележка в сайта.

Всеки участник може да участва само с едно произведение, посветено на лятото. Отличено ще бъде, онова, което е нарисувало най-красиво с думи този сезон. Това обаче не означава,че не може да видите лятото от своя си гледна точка: драматично, болезнено, закачливо, любовно...Важно е, вашите стихове да са запечатали онова неповторимо лятно чувство, което искате да споделите.

Не пропускайте да напишете две имена, никнейм и града в който живеете / или страната/

Нашето събитие е широко отворено и няма ограничение дали стихотворението е публикувано, награждавано и т .н. Идеята ни е да създадем поетичен празник на който да звучи хубава поезия, посветена на този сезон.
Очаквам горещите ви летни поетични емоции и вас също!
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 29 Юли 2014 15:21:34 » Хайде не ба-а-а-ал! Обичам балове:))) Отговори с цитат върни се горе

Ванюшка, чаках с огромно нетърпение да обявиш най-сетне датата за бала. Знаеш, колко ми беше мъчно, че не можах да дойда на пролетния. Но се надявам, че нищо няма да ми попречи да бъда на летния. Пък и летният бал винаги си е най-хубав. Времето прекрасно, правиш си плажа през деня, а вечерта си пийваме под звездите на прекрасното варненско небе. Така че- брой ме! А, без да се ангажирам от чуждо име, но от разговорите, които съм водила с Живето и Мамаша, мисля, че ще има едно доста по-сериозно бургаско присъствие този пътSmile)) Очаквай в най-скоро време да ти изпратя и мое стихче за участие в конкурса. Smile)) Прегръщам те горещо!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 30 Юли 2014 00:06:23 » фурии Отговори с цитат върни се горе

Много добра новин Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Авг 2014 01:18:44 » Отговори с цитат върни се горе

Ми...не че съм измислила още стихче и дано скопосам някое до срока, ама пък крайно време е и дано ми се получи най- сетне и аз да балувам онлайн! Здрави да сме! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 02 Авг 2014 17:24:53 » ще скопосаш Отговори с цитат върни се горе

знам те Инди , ще се справиш. Ти си от хората, които винаги подкрепят начинанието с много добри попадения. Не си спомням в момента, но мисля че точно в лятната тема беше победител. Абе печенка си! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Авг 2014 18:57:28 » Напомням да си проверявате за отговори Отговори с цитат върни се горе

Всеки мой отговор на изпратения със стих за участие мейл, означава че съм получила писмото ви и че произведението вече е "картотекирано" Laughing . Съжалявам че нещо времето ме притиска и не съм отговорила на писма от края на месеца, но мисля, че днес го направих. Ако някой все пак е пропуснат- нека ми прати произведението си отново. Благодаря на всички за летния микс, който сте заформили. Наистина май лятото ще се окаже любим и вдъхновен сезон!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Hulia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 21, 2007
Мнения: 476

МнениеВъведено на: 13 Авг 2014 23:34:37 » Отговори с цитат върни се горе

Обичам Варна, приятелите от Варна, ерудираните ви арт срещи, атмосферата в галерията на Ваня, както и всичко, което мога да следя чрез Фейсбук, Хулите...Имам предложение с най-добри намерения:
* * * * *
Баловете да останат свързани със сезоните, (като време на провеждане), но да се освободи и развърже малко тематиката...напоследък се усещам затруднена да пращам нещо написано точно по тази причина, а ми се иска да го сторя, туй то! Very Happy Предполагам, че има и други като мен.
* * *
С най-слънчеви усмивки и поздрави от мен. До нови срещи! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 14 Авг 2014 09:21:21 » Споделям... Отговори с цитат върни се горе

Има истина, Уле, в усещането ти за изчерпване по зададена тема... и аз по същата причина вече не пращам.

Дано и Ваня прочете и се замисли... Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 15 Авг 2014 20:31:23 » Отговори с цитат върни се горе

Вярно е, не винаги се получава творба, съответстваща на идеята за най-красиво нарисуван с думи сезон. Но не мисля, че някой някога ни е ограничавал. Сезонът е само тема, но досегашният опит показва, че почти никой не се затваря в рамките само и единствено на пейзажа. Маркони винаги е подчертавала - най-важното е да звучат добри стихове, красива поезия. А останалото е просто, за да се улесни подборът, работата на хората, които помагат в номинирането.


Впрочем, може би ще покажеш по-конкретно какво имаш предвид, Ули.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Авг 2014 21:35:39 » замислих се Отговори с цитат върни се горе

само, че мили мои, много е лесно да се дават идеи, но...Да, вероятно е трудно да се пише по зададена тема, но аз не искам нещо специално и не ви ограничавам в смисъл дали е публикувано някъде или участвало. Не е и задължително да участвате, ако не ви симпатизира този или онзи сезон. Това, че излъчваме приз за най-красиво нарисуван с думи съответен сезон съвсем не ви ограничава да пишете драматично, лирично и или както вие виждате и усещате сезона. Идеята е не някакъв конкурс, а празник на поезията, посветен на съответен сезон. Конкурси има всякакви, но този си има свой образ. По същият начин ме засипват с идеи как да променим и конкурса "Очи към себе си". Ами той няма да е същият, няма да има своя визия. Баловете на поезията, както и конкурса за смешна поезия и проза имат своя биография и история на създаването си. Освен това, когато има ясно зададена тема, може да има и ясни критерии. Иначе кажете как се селектират и оценяват разнопосочни теми. Аз не съм в състояние, както и не мога да ангажирам когото и да било/ имам предвид приятелите на доброволни начала, които привличам в импровизираното жури/. Мисля, че организацията е достатъчно сложна и времеемка и лично аз не съм в състояние да измисля нещо друго. Благодаря за преданността и постоянството ви. Не съм участвало до този момент в конкурси и нямам идея как се пише по зададена тема. Мисля си че е много трудно. Моето желание ,е по скоро ако през годината вдъхновението ви е сполетяло и сте написали нещо, което се вписва в идеята на някой от сезоните, просто да ми го изпратите. Не рядко попадам на творби, чиито автори или не знаят за тази инициатива, или просто са забравили и специално им пиша да ги изпратят...Ако ме разбирате правилно НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА КОНКУРС, а за празник на поезията, посветена на определен сезон. От какъв ъгъл ще го видите...имате пълна свобода. Дали ще отличим една или няколко творби зависи от наградите, които успявам да осигуря. Винаги, според произведенията се опитваме да допълним категориите, но това зависи от много неща...За това единствено сигурните са две: "Най -красиво нарисуван с думи сезон" и "Рицарския поетичен турнир", където присъстващите пишат на прима по тема, взаимствана от ваши произведения...Съжалявам Док, Ули...

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 15 Авг 2014 23:43:44 » ... Отговори с цитат върни се горе

... Sad

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Hulia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 21, 2007
Мнения: 476

МнениеВъведено на: 16 Авг 2014 19:06:43 » Отговори с цитат върни се горе

Ваня написа: "Идеята е не някакъв конкурс, а празник на поезията, посветен на съответен сезон. Конкурси има всякакви, но този си има свой образ". Ваня, не си ли съгласна, че сезоните, освен красота, могат да носят например...природни бедствия, свързани са с духовни празници и т.н. - някой може да иска да пише и за това. Имам някакви идеи - може да се измислят много варианти, без това да затрудни когото и да е. Празникът, балът - си остава във всеки сезон, разбира се.
* * * * *
Ето един пример за нов вариант: Темата, която е досега, остава, но се добавят още 2 теми и те си вървят примерно един сезон, два сезона, или цяла година; после вторите 2 теми се сменят. Първата, на която толкова държиш, си остава.
* * * * *
Втори вариант: темата да е свързана със сезона, но да се избяга от думичката "красота", да се акцентира на друго качество.
* * * * *
Трети вариант:
Всяка година да се сменя темата - което означава, че ще се задържи 4 сезона.
* * * * *
Разбира се, ти решаваш, всичко е съвсем добронамерено от моя страна; но обикновено статуквото на каквото и да е създава черупка, стяга нещата някак.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Авг 2014 20:35:32 » Може би Отговори с цитат върни се горе

ако отвориш предишни балове ще се убедиш, че съвсем не акцентираме на думичката "красота" имаме призове и за най-секси, най-докосващо, най-разтърсващо,най-коледно, най-гастрономическо, най-музикално и т.н. Но това са допълнителни призове/които между другото са не рядко равностойни като награда, зависи от възможностите ми или подаръците, които са осигурили приятели. В последно време се утвърди и призът съответния сезон "нарисуван в щрих". Така че органичение няма. Важен е сезонът. Ако толкова държиш да получиш и награда...това е друго Laughing Всъщност идеята си беше без награди - просто четем поезия посветена на съответния сезон. Някой обаче предложи награда за стихотворението, което би го накарало да обича, мисля че беше есента, защото е бил най-нелюбимия сезон. От там тръгна и призът, награда, каквото и да го наречеш. Но пак повтарям, той не пречи и не ограничава. Ограничената съм аз, защото цялата организация във времето остана за мен. Това са моите възможности Ули, това правя. Няма нищо лошо в традициите. А красотата - тя нали ще спасява света, нека я поощряваме! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Hulia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 21, 2007
Мнения: 476

МнениеВъведено на: 16 Авг 2014 21:01:45 » Отговори с цитат върни се горе

Няма проблем, приемам казаното от теб, просто последните 2-3 сезона имах затруднение точно с темата; а пък ми се иска да имам повод да дойда във Варна евентуално, да видя приятелите; изобщо не ме спрягай за награди, изключително рядко участвам в конкурси, не ме блазнят, а тук, този, не е съвсем конкурс, разбира се, ти сама каза - лично аз го приемам като повод да се срещнат хора със сходни светоусещания и т.н. Хубава вечер и усмивки! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 17 Авг 2014 08:05:38 » Здравей, Ули, Отговори с цитат върни се горе

Само да кажа няколко думи за баловете и аз: няма такива събирания на хора пишещи и хора четящи и слушащи, като баловете на Маркони!!! Smile
Казвам го с цялата сериозност на твърдението! Не съм виждала никъде другаде на четения /знаеш, колко досадни могат да бъдат понякога!/хората да слушат, да четат и да се забавляват по този начин, а темата "сезони" се възприема единствено като насока.
Много хора присъстват и без да са изпратили произведение, просто за идеята да се видим, защото Маркончето, подпомогната от варненската си свита е страхотен организатор и всичко е изпипано така, че да изглежда, че нещата следват естествения си ход, а всъщност, тя премисля и най-малкия детайл! Да не говорим, че от нейната витринка могат да се закупят книжки на много от хулитерите на символични цени.
Ако можех, щях да ходя на всеки от баловете, за да се заредя с емоции до следващия сезон! И ти не се колебай! Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com