Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 571
ХуЛитери: 4
Всичко: 575

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Marisiema
:: osi4kata
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - До всички днешни и бъдещи плагиати!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 20:53:22 » Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:
mamasha написа:
Е, чудесно е, че справедливостта възтържествува! Май от време на време българската Темида се събужда.

Поздравления, Алби!

Що се отнася до посочените от Кас грешки, то те нека тежат на тези, които са писали решението. Важен е фактът - ОСЪДЕН Е ПЛАГИАТЪТ И ИЗДАТЕЛЯТ МУ!

Жалко е само, че не са се поразровили и други автори из книжката на г-жа Рита, та и те да си потърсят правата.

Алби, а все пак е интересно - имаше ли поне и редче, написано от Ев. Евтимов или Бл. Касабова по повод процеса и решението на съда? Все пак и те имат някаква отговорност за случая.


mamasha, "отговорност за случая" трябва да носи единствено и само авторът, който е плагиатствал.

Латинка-Златна


Латинке Златна, ето, прочети това, пише го в предговора (???????) към стихосбирката на г-жа Рита Генадиева "Шепа нежност", Издателство "Българска книжница", 2007 г., написан от поета Евтим Евтимов и академик Благовеста Касабова, които са и редактори на "Шепа нежност", аз лично го прочетох с бяла завист:

"... пред нас ще се открие един творец, който има солидно творчество, и това творчество се нуждае от едно по-задълбочено изследване. При нея словото се лее като планински поток, нашепва като Балкана над родния град, шуми като вълните на морето, което тя е събрала в своята поетична душа."

И понеже, Латинке, смятам, че елейните думи на академичката и поета се отнасят донякъде и към мен, искам да им благодаря.

Предговорът към стиховете на г-жа Рита Генадиева завършва така: "Поезията е свещенодействие с думите!"

Ама продължавам да се питам, Златна:
– Откога кражбата започна да се нарича свещенодействие?

Туй то.
Алби Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 23:14:11 » Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
LATINKA-ZLATNA написа:
mamasha написа:
Е, чудесно е, че справедливостта възтържествува! Май от време на време българската Темида се събужда.

Поздравления, Алби!

Що се отнася до посочените от Кас грешки, то те нека тежат на тези, които са писали решението. Важен е фактът - ОСЪДЕН Е ПЛАГИАТЪТ И ИЗДАТЕЛЯТ МУ!

Жалко е само, че не са се поразровили и други автори из книжката на г-жа Рита, та и те да си потърсят правата.

Алби, а все пак е интересно - имаше ли поне и редче, написано от Ев. Евтимов или Бл. Касабова по повод процеса и решението на съда? Все пак и те имат някаква отговорност за случая.


mamasha, "отговорност за случая" трябва да носи единствено и само авторът, който е плагиатствал.

Латинка-Златна


Латинке Златна, ето, прочети това, пише го в предговора (???????) към стихосбирката на г-жа Рита Генадиева "Шепа нежност", Издателство "Българска книжница", 2007 г., написан от поета Евтим Евтимов и академик Благовеста Касабова, които са и редактори на "Шепа нежност", аз лично го прочетох с бяла завист:

"... пред нас ще се открие един творец, който има солидно творчество, и това творчество се нуждае от едно по-задълбочено изследване. При нея словото се лее като планински поток, нашепва като Балкана над родния град, шуми като вълните на морето, което тя е събрала в своята поетична душа."

И понеже, Латинке, смятам, че елейните думи на академичката и поета се отнасят донякъде и към мен, искам да им благодаря.

Предговорът към стиховете на г-жа Рита Генадиева завършва така: "Поезията е свещенодействие с думите!"

Ама продължавам да се питам, Златна:
– Откога кражбата започна да се нарича свещенодействие?

Туй то.
Алби Very Happy Very Happy Very Happy


Хората са оценили не г-жа Рита Генадиева, а таланта.

Хубава вечер, морско момче!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 23:15:08 » Туй то... Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
LATINKA-ZLATNA написа:
mamasha написа:
Е, чудесно е, че справедливостта възтържествува! Май от време на време българската Темида се събужда.

Поздравления, Алби!

Що се отнася до посочените от Кас грешки, то те нека тежат на тези, които са писали решението. Важен е фактът - ОСЪДЕН Е ПЛАГИАТЪТ И ИЗДАТЕЛЯТ МУ!

Жалко е само, че не са се поразровили и други автори из книжката на г-жа Рита, та и те да си потърсят правата.

Алби, а все пак е интересно - имаше ли поне и редче, написано от Ев. Евтимов или Бл. Касабова по повод процеса и решението на съда? Все пак и те имат някаква отговорност за случая.


mamasha, "отговорност за случая" трябва да носи единствено и само авторът, който е плагиатствал.

Латинка-Златна


Латинке Златна, ето, прочети това, пише го в предговора (???????) към стихосбирката на г-жа Рита Генадиева "Шепа нежност", Издателство "Българска книжница", 2007 г., написан от поета Евтим Евтимов и академик Благовеста Касабова, които са и редактори на "Шепа нежност", аз лично го прочетох с бяла завист:

"... пред нас ще се открие един творец, който има солидно творчество, и това творчество се нуждае от едно по-задълбочено изследване. При нея словото се лее като планински поток, нашепва като Балкана над родния град, шуми като вълните на морето, което тя е събрала в своята поетична душа."

И понеже, Латинке, смятам, че елейните думи на академичката и поета се отнасят донякъде и към мен, искам да им благодаря.

Предговорът към стиховете на г-жа Рита Генадиева завършва така: "Поезията е свещенодействие с думите!"

Ама продължавам да се питам, Златна:
– Откога кражбата започна да се нарича свещенодействие?

Туй то.
Алби Very Happy Very Happy Very Happy


Е, и аз се питам...докога, слепите ще крадат?!?!?
Док Idea

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 23:38:34 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Това в кой закон го прочете, Латинке? Ако беше точно така, защо е осъден издателя? Ако В. Станков беше споменал в иска си редактор и рецензент и те щаха да бъдат осъдени. Книгата е породукт. Този продукт се произвежда в издателството и всички които участват в неговата изработка носят отговорност.
Ще ти го обясня като на малко дете. Суровината е предостоставена от автора. Издателят може да се съгласи да издаде от нея продукт, може и да не се съгласи. Редактора също има право на избор, както и рецензента. Това, че те не са направили проверкая на всяко едно от нещата които работят, си е техен проблем. Платено им е и носят отговорност наравно с автора.
Ние се занимаваме с издателсйка дейност. Как мислиш, дали не се проверява всяко едно произведение за съвпадения в мрежата?
Зная за приятелските ти отношения с Благовеста Касабова, но те са ваши лични и нямат място в този спор и ако беше прочела цялото интервю, щеше да разбереш за какво точно говоря, но ти май си се задоволила само с пикантерията. Авторката твърди, че не е давала това стихотворение. Ами сега? Май трябва да се доказва, давала ли е или не. Къде са документите, приемопредавателните протоколи, подписания от авторката, ПДФ файл за печат, че е съгласна с всеки един ред от подготвения документ за издаване, с подпис на всяка страница? Когато се работи само за да се вземат парите, става точно така. И това се отнася за всички участвали в създаването на тази помия(не виждам как да я нареча книга). Да не говорим и за моралната отговорност, за клишираните рецензии и възнасяне в небесната шир и възтубирчване върху златен пиедестал на авторите на които се правят тези хвалебствени мастурбации. Баси, ако четем всиките тези невероятни писания в тази клета държава всички вече са гении и кандидати за Нобелова награда.
Май дедо Радой беше много прав в "Лютите чушки" с епиграмата:
Академик
Коса сива, глава дива.

Моля те, запази особеното си мнение за себе си. Каза вече какво мислиш, което ме навежда на мисълта за пристрастност, а тук не се толерират подобни прояви.
Пред закона всички са еднакви.



hixxtam, никого не толерирам. Позволих си да изкажа мнението си именно защото пред закона всички са еднакви. А справедливост трябва да има. Говорим за истинска справедливост.
Редакторът и рецензентът имат ангажимент да гледат единствено качеството на продукта (в случая на творбите), които се предлагат. Останалото е отговорност на автора според Закона за авторското право. А издателят е само един технически изпълнител и нищо повече. Той не може да бъде цензор. Като редактор, тези неща би трябвало да ги знаеш.
Между другото си направил много грешки в коментара. Ако можеш, поправи си ги!
Хубава вечер!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 01 Юни 2014 10:25:46 » Отговори с цитат върни се горе

Първо - никога не съм бил редактор, а и нямам такива намерения засега.
Ако не си наясно да те светна - аз отговарям за издателската дейност на сдружението.
Второ - ти или не четеш какво съм написал, или тълкуваш както ти дойде.
Ако отговорността беше само на автора и всичко беше така както казваш в закона, издателя нямаше да бъде също осъден, а щеше да е само автора.
Трето - как така в трети пореден случай при издаване на книга и след това доказано плагиатство, един и същ тандем е писал хвалебствените слова за тях и авторите им?
Не се коси, всички знаем, че същите са писали рецензиите и за твоите книги, не го приемай лично, ти не си плагиат. Всеизвестна тайна е, че същите тези някогашни величия, срещу заплащане ще напишат за всеки своето похвално слово. Знае се също, че това не е наказуема от юридическа гледна точка дейност. По друг начин стои моралната, но на тази възраст кой мисли за морал. Важно е полицията да ни пази.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 01 Юни 2014 11:36:13 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Първо - никога не съм бил редактор, а и нямам такива намерения засега.
Ако не си наясно да те светна - аз отговарям за издателската дейност на сдружението.
Второ - ти или не четеш какво съм написал, или тълкуваш както ти дойде.
Ако отговорността беше само на автора и всичко беше така както казваш в закона, издателя нямаше да бъде също осъден, а щеше да е само автора.
Трето - как така в трети пореден случай при издаване на книга и след това доказано плагиатство, един и същ тандем е писал хвалебствените слова за тях и авторите им?
Не се коси, всички знаем, че същите са писали рецензиите и за твоите книги, не го приемай лично, ти не си плагиат. Всеизвестна тайна е, че същите тези някогашни величия, срещу заплащане ще напишат за всеки своето похвално слово. Знае се също, че това не е наказуема от юридическа гледна точка дейност. По друг начин стои моралната, но на тази възраст кой мисли за морал. Важно е полицията да ни пази.


Почитаеми господине,

Виждам, че тълкувате нещата така, както и пишете – неграмотно.
Вие имате право да си съчинявате каквото Ви дойде, а аз нямам право да осмислям несмислените Ви творения.
Познавам много невинни хора, които са осъдени, както и много виновни, които са на свобода и продължават злодеянията и престъпленията си. Но тук е България. Това е лицето на нашето законодателство и законите нямат значение. Никой не ги спазва. Особено законодателите.
Оценена съм много преди да ме оценят тези хора и оценката ми е потвърдена с международни награди преди това, но се радвам и съм им благодарна, че те също уважиха труда ми. И считам за необходимо да отбележа, макар че всеки труд се заплаща, че на мен пари не са ми искали, а доколкото ми е известно, те не са искали пари и от други автори, които познавам лично. Благовеста Касабова е отличила с много висока оценка и труда на Валери Станков. Имам нейна книга при мен, в която това е поместено.
Позволявате си да квалифицирате тези хора, от които всички сме се възхищавали, като „някогашни величия“, но величията, господине, си остават величия. Техните имена имат своето заслужено място в българската литература, за разлика от имената на някои самозванци и самохвалковци, които и сега ги няма, и после няма да ги има.
Бъдете благословен и дано Бог докосне ума и сърцето Ви!

С най-добри чувства: Латинка-Златна
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 01 Юни 2014 13:25:58 » Отговори с цитат върни се горе

Бурни овации! Браво!
Явно според теб юристите осъдили издателя са некадърни, подкупни и са чели закона така, както е изгодно на жалбоподателя. Не чувстваш ли, че се излагаш?
LATINKA-ZLATNA написа:
А издателят е само един технически изпълнител и нищо повече.

Издателят е отговорен за това което излиза от неговото издателство наравно с автора.
Да, аз съм неграмотен, но лично за твое сведение, аз плащам за да се изявяват такива грамотни до графомания като теб. А ти какво търсиш тук при неграмотните? Ограмотяваш ли ни? Какво направи ти за тези години от както си в сайта, освен да чешеш собственото си его? Да ни учиш на изкуство и литература с твоиуте разбирания от миналия век, разбиранията на номенклатурна дружинна ръководителка? Бил съм на няколко представяния които си водила - нищо по различно от писанията и хвалебствията на споменатите поетични величия. Сладникаво до безумие, та чак нагарча. Толкова лустро, та чак ти се драйфа.
Чуй добре и го запомни - всеки на този свят носи отговорност за всичко което върши. Всеки. Безотговорността е присъща само на некадърниците, на използвачите и на лизачите.
ПП: Не ме наруичай "уважаеми", аз не те уважавам, както и тези, които защитаваш като Матросов на амбразурата.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 01 Юни 2014 13:42:31 » Отговори с цитат върни се горе

Хора, по-добре е да не се заяждате на тема правопис. Истината е, че всеки може да допусне грешка - случва ми се и на мен, макар че съм длъжна да съм грамотна и всъщност съм. А и не за грамотността е спорът.
Предполагам, че повечето от вас (ако не и всички) не са чели стихотворенията на Рита Генадиева, но аз съм разлиствала стихосбирките й. Тя е колоритна личност със скандална репутация, но пък казват, че срамна работа нямало - и нейното е труд, и то какъв. Не мога да се нарека познавач на творчеството й, но определено не споделям суперлативите, написани от рецензентите за него. Вероятно става дума за различност в критериите или просто не разбирам от поезия - не изключвам нито едната от двете възможности, но съм убедена, че всеки трябва да носи отговорност за думите си и да представи достатъчно аргументи за тях. В случая имам сериозни доводи за моите.
Виновни ли са рецензентите, че не са разпознали стихотворението на Валери Станков? Трудно е да се отговори с "да" или "не". Дори и да направят справка в интернет, това не е достатъчна застраховка, защото стихотворението може да е публикувано само на хартия. Това, че нещо не съществува във виртуала, съвсем не означава, че изобщо не съществува. Невъзможно е да познаваш цялата световна поезия - дори и да си посветил живота си на литературата. Голямата и тежка отговорност е на автора - той е крадецът, рано или късно всеки крадец бива разкрит. А отговорността на рецензентите, че този автор е велик, също е изцяло тяхна и не по-малка, не по-лека.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com