Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 868
ХуЛитери: 4
Всичко: 872

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: rosi45
:: Lombardi
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Партийо любима ...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 22 Май 2014 13:31:25 » Партийо любима ... Отговори с цитат върни се горе

От известно време, всъщност от началото на тая вяла предизборна кампания ме гложди един въпрос.

Бих ли написал нещо, възхвална ода, патетично стихотворение или обикновен сценарии за предизборната кампания на някоя партия срещу едногодишната ми издръжка?

Не, не са ми предложили, за съжаление. Нито пък за радост, но не са ми предложили. И добре, че не го направиха, защото не искам да откривам в себе си друго лице, което с радост бих понатупал. Е да, ама когато в празния търбух остане само прах и пух изведнъж човек започва да разсъждава по друг начин. Прагматичен начин. Вярно, че се вталява, но погледът му придобива изражение на вълк, който не е ял от два месеца и хората го отбягват инстинктивно.

Аз не можах да си дам отговор на този въпрос и затова съм прелюбопитен да чуя и мнението на други. Разбира се тук изключвам професионалистите, които с това главно се препитават. При тях работата е ясна.

Питам любителите.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Май 2014 13:43:46 » Отговори с цитат върни се горе

Да не дава Господ да научаваме колко точно ни е силата. Никой не е по-голям от глада - особено от този на децата си...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 22 Май 2014 16:13:53 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Да не дава Господ да научаваме колко точно ни е силата. Никой не е по-голям от глада - особено от този на децата си...


Благодаря ти, Аноним за синтезирания ти и съдържателен коментар! Наистина глада е голяма движеща сила, както и жаждата или инстинкта за самосъхранение. Не пожелавам на никой да научи колко точно голяма е.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Май 2014 18:35:43 » Re: Партийо любима ... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:

Бих ли написал нещо във възхвала на някоя партия, срещу едногодишната ми издръжка?
Не са ми предложили, за съжаление. Или пък за радост. И добре, че не го направиха, защото щях да се съглася, и после да се презирам."


Така, посъкратено, прочетох постинга ти , Лео.

Да, щеше да се съгласи. А дали после щеше да се презира, е отделен въпрос. Може да се презира, но по-вероятно е да се самооправдава, а накрая и да свикне.

А ако за едногодишната си издръжка не се съгласи, за двугодишната ще се съгласи. Или за тригодишната. Защото "Всичко, в това число и човешките съвести, имат своята цена!" (Това в кавичките го е написал Фердинанд, като "Съвети към сина").

Но аз, ако е против убежденията ми, мисля че не бих го направил.
Бих го направил обаче безплатно, по убеждение - ако имаше нужда, и ако имах талант да го направя.
Но няма нужда (защото други го правят), и нямам талант за такова нещо.
Затова само се обаждам тук или там по сайтовете (когато и където сметна за нужно), в подкрепа на това, което смятам за правилно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Solara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 29, 2011
Мнения: 188

МнениеВъведено на: 22 Май 2014 20:18:27 » Отговори с цитат върни се горе

Твърдо, не! Особено при съществуващото политическо разпределение на силите. Изкуството е да възпитава, следователно не е за подлеци! Нагледали сме се достатъчно на политически подлоги, докато строяхме социализЪма. Гладът не е извинение, особено ако не си изчерпал всичките си възможности. Съжалявам!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 23 Май 2014 00:31:16 » Re: Партийо любима ... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
От известно време, всъщност от началото на тая вяла предизборна кампания ме гложди един въпрос.

Бих ли написал нещо, възхвална ода, патетично стихотворение или обикновен сценарии за предизборната кампания на някоя партия срещу едногодишната ми издръжка?

Не, не са ми предложили, за съжаление. Нито пък за радост, но не са ми предложили. И добре, че не го направиха, защото не искам да откривам в себе си друго лице, което с радост бих понатупал. Е да, ама когато в празния търбух остане само прах и пух изведнъж човек започва да разсъждава по друг начин. Прагматичен начин. Вярно, че се вталява, но погледът му придобива изражение на вълк, който не е ял от два месеца и хората го отбягват инстинктивно.

Аз не можах да си дам отговор на този въпрос и затова съм прелюбопитен да чуя и мнението на други. Разбира се тук изключвам професионалистите, които с това главно се препитават. При тях работата е ясна.

Питам любителите.



Да ти имам въпроса! Не съм си задавала подобен. Уж е казано "голям залък лапни, голяма дума не казвай", все пак: НЕ! Защото в тези кампании, каквото и да кажеш/напишеш, звучи на интелигентните хора с подтекст, вицово някак. А останалите нямат нужда от ода. К`вото им каже местният старейшина, някой познат мафиозо или техният работодател, това правят. Стотици хорица се продават всеки ден за къде по-дребни суми от горепосочената. Интересчиите искат да ни купят всичките; колкото се може по-евтинко, мааму стара!

Склонна съм частично да се съглася с Ангар: ако се появи някоя силна, безкористна, саможертвена (нямам предвид да гине в революция, достатъчно е да издържи героично на всички компроматни л..на, които ще ѝ приготвят) и всеотдайна на народа си личност (`а дано, ама надали), смятам, че ще я рекламираме безплатно. Cool Пък цяла група от такива личности... хм! Има, има много свестни хора в България, но станат ли политици, все едно някой ги е сменил.
Млъквааам, защото тук е сайт за литература, пък темата провокира у мен твърде нелитературни изрази.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 23 Май 2014 09:38:31 » Отговори с цитат върни се горе

От досега коментиралите разбирам, че небиха продали таланта си за някоя партийна кауза, пък била тя и най-лицеприятната. Да разбирам ли, че всички партии в България са толкова осрани и не заслужаващи подкрепата на таланта ви? Ако е така, то още веднъж се потвърждава тезата ми, че у нас политиката обслужва определена клика, а обикновения човек винаги си е патил от нея и изплаща само дълговете ѝ. Комай, не е само у нас така.

Ето защо аз не гласувам и не бих подкрепил нито една "властитутка" (sradev) в щенията ѝ за власт. Ще разчитам само на скромните си възможности, пък до където стигна.

И понеже подозирам, че темата скоро ще бъде заключена поради нецелесъобразност, което си е така, ще пожелая на всички политически активни да се сбъднат желанията им вдугиден, а на останалите, като мен да си направят един хубав излет сред природата, та да се заредят с нови вдъховения за писане!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: LeoBedrosian на 23 Май 2014 09:46:15 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 23 Май 2014 09:45:57 » и още Отговори с цитат върни се горе

... и още нещо. Като ви попитах това поставих и контекст. А той е пишете ли по поръчка и как го правите, кое ви вдъхновява?

На мен не ми се получава даже по съвсем прозаични поводи и съвсем без заплащане. Няма я музата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Solara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 29, 2011
Мнения: 188

МнениеВъведено на: 23 Май 2014 20:16:05 » Е, как е възможно? Отговори с цитат върни се горе

Нови звезди от нови партии министерства на щастието ще отварят. А ти плачеш за муза? Дерзай, дерзай! Very Happy
Всъщност, приятна разходка сред природата! Добре, че не съм там, та да се ядосвам. Един поглед наоколо ми стига да си възвърна предишната спокойна форма.
А това трябва да виси над всяко изборно бюро: "Народ, който избира корумпирани самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е!" Джордж Оруел
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Май 2014 22:22:08 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, Лео, ако е така, жалко за изпуснатата едногодишна издръжка.
"Ако е така ..." - имам предвид ако не си за никого, ако смяташ че всички са еднакво маскари.
Ако е така, защо ще се отказваш от такова добре платено предложение?
Пишеш това, за което ти плащат, без на никого да изменяш. Без да изменяш и на себе си, на своите идеи и възгледи, защото нямаш предпочитания.
Мисля си и за това прословуто "купуване и продаване на гласове", което обявяват едва ли не за най-тежкото престъпление.
Докато обратно: престъпление е обявяването на купуването и продаването на гласове за престъпление.
Ако на човек му е все едно за кого ще гласува, защо да не продаде гласа си? Нали гласът си е негов?
А с тази забрана управляващите отнемат на избирателя единственото, което би трябвало да притежава - неговия глас.
Имат право да харчат за концерти, да пръскат пари по певици и за портрети на лидерите си, да облепват с тях всеки стълб и дувар, а да дадат на някой бедняк да купи нещо сладко, дрешка или книжка на детенцето си, да нямат право.
Нима предизборните обещания, които дават, не са вид подкуп?
Както Дебелянов би го написал:
"За утре щедро обещаваш:
каквото искам - ще дадеш.
Но не е лошо и сега,
да бутнеш трийсет лева кеш.
А?"

Но партиите, които получават държавни субсидии, ще имат по-големи възможности да купуват гласове.
Да. Затова субсидиите трябва да се премахнат!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 26 Май 2014 08:42:42 » Отговори с цитат върни се горе

Както Дебелянов би го написал:
"За утре щедро обещаваш:
каквото искам - ще дадеш.
Но не е лошо и сега,
да бутнеш трийсет лева кеш.
А?"

Тук всичко е казано по въпроса от великия Димчо.
И преди да са заключили темата искам да обява изборната си победа. Честито на мен и на шейсе процента от българите, които вместо да се тълпят в миризливи тъмни стаички предпочетоха блакана, морето, природата или селата. си, където дадоха своя глас на птиците, вятъра и водата!

Браво за вашата достойна позиция, братя и сестри!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 26 Май 2014 12:18:57 » О, не ли знаеш, Лео... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Както Дебелянов би го написал:
"За утре щедро обещаваш:
каквото искам - ще дадеш.
Но не е лошо и сега,
да бутнеш трийсет лева кеш.
А?"

Тук всичко е казано по въпроса от великия Димчо.
И преди да са заключили темата искам да обява изборната си победа. Честито на мен и на шейсе процента от българите, които вместо да се тълпят в миризливи тъмни стаички предпочетоха блакана, морето, природата или селата. си, където дадоха своя глас на птиците, вятъра и водата!

Браво за вашата достойна позиция, братя и сестри!


Който не гласува, независимо от пол и партийно пристрастие, ПОСЛЕ, няма право да се оплаква и критикува! м, даа...

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 26 Май 2014 13:19:48 » Отговори с цитат върни се горе

Доки, хайде да не отваряме тая нелицеприятна и неподходяща за това място тема. Наистина съжалявам, че я подех, но се случи.

Моя въпрос бе по-скоро дали може да пишете по поръчка, защото аз не мога, а го докарахме до гласуването.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: LeoBedrosian на 27 Май 2014 09:52:50 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 26 Май 2014 15:21:30 » Добре, Лео... Отговори с цитат върни се горе

Аз никога не съм писал по поръчка...дори и на нашите, при Ваня Маркова, балове на Поезията. Rolling Eyes

Успешна седмица, аверче! Wink

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 27 Май 2014 09:52:18 » Re: Добре, Лео... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Аз никога не съм писал по поръчка...дори и на нашите, при Ваня Маркова, балове на Поезията. Rolling Eyes

Успешна седмица, аверче! Wink


Благодаря Доки! Думите ти са потвърждение, че творчеството е дар свише, върху който нямаме контрол. Какъвто и заклет материалист да съм не мога да отрека този чуден феномен.

Весела седмица и на теб!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com