Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 849
ХуЛитери: 3
Всичко: 852

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Mitko19
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Малък адронен разказ
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
72%
 72%  [ 13 ]
4
11%
 11%  [ 2 ]
3
5%
 5%  [ 1 ]
2
11%
 11%  [ 2 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 18


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 25 Яну 2014 13:18:24 » Малък адронен разказ Отговори с цитат върни се горе

Седя си аз на пейката в парка. И е пекнало едно слънце – зимно, ама слънце. Чета си вестник и се наслаждавам.
Не щеш ли, до мен спират двама старци. Чистички, спретнатички – единият е с очилца в стил Джон Ленън, а другият – с каскет, който е видял и по-добри времена./ Каскетът, пък сигурно и дядката./
- Свободна ли е пейката, госпожа? – пита този с очилцата.
Видно е, че не е свободна, но се поотмествам и им сторвам място. Те се паркират и почват да ми надничат във вестника. Там с големи букви пише, че американците ще строят адронен колайдер. Като подзаглавие напомнят, че в сегашния (швейцарския) е открит Хигс-бозонът. Дядото с очилцата се размърдва и започва тихо да мърмори:
- Еееех, какви бозони имаше едно време...За два дни ставаше един такъв резлив бозонът, а сега всичко е химия и физика – наблъскали са бозоните с едни Е-та и аспартам – за нищо не стават!
- Така е, наборе – подхваща другият дядо с каскета. – Когато китайците построят адронен колайдер и пуснат евтини бозони, ще си купя и аз няколко за вкъщи, ама сега – само баровците имат собствени бозони. Другият вариант е да си взема бозон-втора употеба, ама де да ги знам – може да има нещо изгоряло или да ме излъжат...
Поглеждам ги онемяла, но дядките са напълно сериозни.
- Е, виж, бозоните се варят в Радомир. Там е столицата на бозоните. Това са стари традиции, не чакай ти на китайците – отпочва дядото с очилцата, но Каскетът го прекъсва:
- Пернишките бозони са два пъти по-добри и по-бързи – кълнем се!
Напушва ме смях, но дядкото с очилцата е набрал инерция:
- Ясно е, че китайският колайдер ще е с размери като Великата китайска стена, пък за македонския – не ми се мисли! А за японския – нормално – ще бъде нано-колайдер...
Тук вече се усещам, че съм гост на представление и се разхилвам с глас:
- Хей, това да не е „Скрита камера”?
- О, не, госпожа! – двамата дядковци се смеят доволни. – Аз съм професор Сивиков и съм участвал в българската разработка за колайдера, а това е доцент Димитров – не ни гледай, че сме неугледни – в БАН не са ни плащали от половин година...Ама ние не се предаваме!
- Да, даже се забавляваме! – добавя доцент Димитров. – А и като се замислиш какви блузони имаше едно време, а под тях...
- Ееееех, спомени, спомени!- включва се Професорът.
Сега се смеем и тримата. Слънцето, което се беше скрило зад облак, пак се показва и май и то се смее. Зимно, ама слънце...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 25 Яну 2014 14:51:48 » Отговори с цитат върни се горе

Уф....!
./ Каскетът, пък сигурно и дядката./ - ето заради това допълнение спрях да чета.
Смятам, че то е много излишно и донякъде обижда читателя.
Мои си усещания...
Няма да оценявам.
Желая попътен вятър! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
kasiana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2009
Мнения: 236
Място: Козлодуй - Русе

МнениеВъведено на: 25 Яну 2014 22:36:33 » Отговори с цитат върни се горе

Разказ с неочакван край!Smile

Харесах много!!!!!

Успех!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 26 Яну 2014 15:28:58 » Отговори с цитат върни се горе

и аз харесах! Успехи! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 26 Яну 2014 16:11:26 » Много актуално..и смешно Отговори с цитат върни се горе

Зарадвах се на чувството за хумор на старите зевзеци. Много ме кефят такива образи! Успех!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 27 Яну 2014 10:55:05 » Ех, блузони... Отговори с цитат върни се горе

Laughing Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 27 Яну 2014 21:03:46 » Отговори с цитат върни се горе

Това с "дядката" е доста профанско, груба дума, с негативна оценъчност!Затова ще ти подрежа малко крилете, уважаема...Нищо лично, както се казва! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Мар 2014 11:43:23 » Отговори с цитат върни се горе

Приятно ми бе да ги видя -
любимите си Х-бозони,
със очилца, по панталони,
на пейката във моя град.

А аз си мислех, че безспир
кръжат в котела в РадомИр.
В някогашния огромен завод за нестандартно оборудване.

Оригинална случка с интелигентни старци-шегобийци; макар разговорът им да надхвърля моя интелект.
Но и мадамата на пейката и тя интелигентна - старците затова са я загледали.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Мар 2014 20:29:25 » Моля за извинение Отговори с цитат върни се горе

Приятно е, но това е скеч от "Шоуто на Канала"

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Мар 2014 20:16:18 » Искам да внеса пояснение Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Тъй като не можах да намеря аргумент, за да потвърдя по-горе казаното от мен, се извинявам на автора!!!

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Мар 2014 21:10:26 » може сценаристите да са си вряли носа тук Отговори с цитат върни се горе

по принцип уж системата проверява дали нещо е вече показвано някъде. Харесах този разказ и не ми се ще да се окаже някаква присвоена историйка. Дано не си права Кати.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Мар 2014 08:43:04 » ... Отговори с цитат върни се горе

Аутопсия на един малък разказ

Аз съм авторът на този разказ – нарушавам анонимността си, с което го „дисквалифицирам” и оттеглям от състезанието. Но аз пиша за удоволствие, а не за „победа” на всяка цена и тези подхвърлени съмнения ме оскърбяват. А щом и Маркони написа „ Дано не си права Кати”...

Не мога да стискам зъби и да мълча анонимно – трябва да имам право на отговор!

И така, понеже Катерина написа, че е имало такъв скеч по телевизия, най-отговорно заявявам, че не гледам комедийни шоу-програми. Не за друго, но не харесвам хумора им –циничен и неинтелигентен. Но, разбира се, няма как да докажа, че не гледам, затова, Кати, много те моля, спомни си кога си гледала този скеч – много е важно. Ако е СЛЕД публикуването на разказа – тогава е ясно – чувала съм, че много сценаристи захлебват, ровейки в нета. Пък и темата за колайдера е актуална, така че вероятно е имало много шеги и скечове на тази тема. Аз пуснах през Гугъл Шоуто на канала и адронен колайдер, но не ми даде съвпадения, което не значи, че те не са правили скечове за колайдера.

А ето и самата аутопсия:
1. Идеята се роди в един разговор на моята стена във Фейсбук – прилагам линк:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201167888863864&set=a.1442383304126.208919.1369397089&type=1&theater

В коментарите ще прочетете моя реплика за бозоните, натъпкани с Е-та, както и други реплики, използвани в разказа. Постингът е 30-ти ноември миналата година, а стената ми във Фейсбук е достъпна за всички.

2. Имам познат с много свежо чувство за хумор и с него винаги се смеем. Неговата рода е от Перник, беше ходил да вари ракия при тъст си. Каза ми, че пернишкият „Бейлис” е ракия с боза. Пошегувах се, че сигурно и бозони могат да сварят, а той каза, че пернишките бозони са по-яки от китайските и тн. Не мога да възпроизведа целия разговор, но от него също дойдоха идеи и реплики.

3. Имах още един –два постинга с готини дискусии във ФБ – единият беше нещо, че Миналото не е това, което беше и какво Минало имахме едно време. Там също имаше идейни коментари. За съжаление, не мога да ги намеря. / Ако знаех, че ще ми трябват, щях специално да ги запазя!/

4. Бях чела, че българи имат разработки в колайдера, знаех, че в БАН не плащат от месеци и дядковците си ги измислих. / Към Зинка – дядка, дядко за мен е умалително, а не пренебрежително/

И така, след като разпарчетосахме скромната ми творбица, само ще кажа, че прекарах изречения от разказа през Гугъл и никъде не ми даде съвпадения, освен към собствения ми текст.

Ще добавя, че много се забавлявах, докато го пишех и тези дни ще го пусна в страницата си, защото аз си го харесвам.

Извинявам се на админите, ако съм причинила неудобства, но не искам да влизам в Хулите с горчивина...С този конкурс имам най-готини изживявания, предстои ми издаване на сборник с мои смешни разкази и не желая да има и сянка на съмнение. Мисля, че така е по-достойно.

П.П. Кати, приемам извиненията ти, но все пак, спомни си кога си го гледала това шоу – виждаш, че семената са посети, нека се изчистят нещата.
Успех на всички участници и не забравяйте, че конкурсът е за смях, а не да си образуваме нерви!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 12 Мар 2014 10:35:59 » Отговори с цитат върни се горе

E, хубава работа...Confused
Обясненията, ако изобщо има нужда от тях, можеха да почакат още три дни.

Произведението е декласирано.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com