Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 599
ХуЛитери: 1
Всичко: 600

Онлайн сега:
:: pc_indi

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Под рояла
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
54%
 54%  [ 6 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
18%
 18%  [ 2 ]
2
18%
 18%  [ 2 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 11


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 10:14:32 » Под рояла Отговори с цитат върни се горе

Навярно Бог беше абонирал до живот за голямото огледало останалите женски същества вкъщи, с изключение на мен, защото все не успявах от тях да се вредя поне за десетина минути да се кокорча пред него. Затова вместо да чакам ред, вкисната от нетърпение и аз да се рисувам я с мамините, я с лелините или какините червила и сенки, фучах из двора на блока и се катерех по дърветата, които вероятно се питаха какво ли толкова са ми сторили, че им досждам непрекъснато и преча на пчеличките да опрашват драгоценните им цветчета.

Когато ми омръзваше да се правя на катерица, висях и се люлеех като маймунка надолу с главата на лоста за тупане на килими. След това се изкатервах отгоре, изправях се бавно и тръгвах към другия му край, разперила ръце за равновесие…Веднъж, тъкмо стигнах до средата, видях, че учителката ми по български език и литература, която живееше в същия блок, бе цъфнала на балкона си. Дъщеря ù, с която бяхме съученички и приятелки, чакаше ред под лоста. Майка ù ме гледаше втренчено. И аз си въобразих, че ми се възхищава, затова се връцках още малко, очаквайки овациите ù. Но вместо тях, когато скочих на земята, я чух строго да ме пита знаят ли нашите какви ги върша в тяхно отсъствие…Ми как ще знаят, като са по цял ден на работа!

Вечерта мама остана с мен насамè и започна да ми чете „конско”! Срещнали се с българичката на двора. Тя премълчала за акробатичните ми номера, но отсякла, че няма да видя шести клас, ако не се справя с правописа и пунктуацията…Я, каква хитруша! Вместо да ме наковладù, че се правя на катерица и акробатка, на което нашите бяха свикнали и надали щяха да ми се карат, измислила да ме укроти по свой си начин – хем да ме предпази от потрошаване на кокалите, хем по-грамотна да стана…

Цяла седмици зубрих правила за пълните и кратките членове на имената, както и за употребата на запетйките в родния ни език…Зорките очи на мама следяха всяка моя стъпка…Лудориите на двора ми липсваха, но стисках зъби и прилежно се упражнявах…И скоро в бележника ми цъфна заветната шестица…

Дойде Първа пролет, а след нея и фестивалът на ученическите хорове. Нашето училище имаше голям хор и струнен оркестър. Учителката ни по музика беше известна хорова диригентка, а в оркестъра свиреха няколко мои връстници и съкварталци, които след време станаха прочути музиканти.

Един ден под строй се изсипахме в Дома на културата. След като се разпявахме малко в една зала, разпоредителката ни съобщи, че сцената ни очаква. Българичката, която отговаряше за хористите, тръгна към партикаблите и следеше за подреждането ни по гласове…

Завесата започна да се отваря, а тя още стърчеше между нас и оркестъра. Аз и дъщеря ù бяхме в средата на втория ред. Опитахме се с погледи да я насочим към кулисите, но тя не само че не вдяна какво искахме да ù кажем, ами ни размаха показалеца на дясната си ръка, за да не ù пречим. Публиката заръкопляска, българичката едва тогава се сафиряса* и се мушна под рояла. Добре, че беше миньонче и лесно се преви под него. Оркестрантите седяха на столове пред рояла и не видяха нищо…Но ние, хористите, пред очите на които бе извършен този неочакван трик, едва се сдържахме да не прихнем.

На сцената излезе учителката ни по музика, поклони се на зрителите, обърна се към целия ансамбъл, даде първо знак на цигуларите, които изтеглиха лъковете, после на пианистката, чиито пръсти затанцуваха по клавишите...И ние запяхме…Изредихме петте песни от репертоара ни за конкурса. Добре беше, докато пеехме „Високи, сини планини…”, „Татковина”, „Хубава си, моя гòро” и „Рябина кудрявая”. Душите ни се рееха в небесата и забравихме за българичката… Но когато дойде ред на „Полегнала е Тодора”, аз погледнах надолу, видях я…и ме напуши неистов смях, който напираше като буйни пролетни води да се излее навън…Възпря ме само мисълта, че ако му дам воля да бликне навън, ще си спечеля най-малкото намаляване на поведението за уронване престижа на училището…

Колкото и да се стараех това да не се случи, лицето ми обаче навярно не бе успяло да прикрие напълно душевните ми боричкания с кùкота, който едва удържах, защото след бурните овации на публиката и затварянето на завесите, учителката ни по музика дойде при мен и ме попита:

- Ха сега ми кажи защо се ухили, когато запяхме „Полегнала е Тодора”?
Тъкмо се канех да смотолевя нещо за оправдание, когато, пъшкайки, изпод рояла се измъкна българичката…

И хохотът, който ние, хористите, половин час с неимоверни усилия бяхме възпирали да бликне пред публиката, проехтя неудържимо зад кулисите…

-----------------------

*Сафирясвам - съвземам се, усещам се, осъзнавам се.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
solecito
Гост





МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 14:07:10 » Отговори с цитат върни се горе

Тази българичка под рояла, не се ли е виждала от публиката?! Rolling Eyes
Попаднала в комична ситуация, с това е запомнена горката Smile
Наша българичка, Бог да я прости, помним с еротичните възклицания, изразяващи разбиране, в обръщенията към нас: "Мъ да, мили ученици, мъ да!"
prismehul
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2010
Мнения: 23

МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 16:20:14 » Отговори с цитат върни се горе

Твърдо 5!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lubara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 29, 2009
Мнения: 121
Място: Велико Търново и София

МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 17:30:41 » Отговори с цитат върни се горе

Нещо не успях да се разсмея. Защо ли пък под рояла, като суфльор ли се е изявила?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Druid
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 01, 2013
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 22:39:51 » Отговори с цитат върни се горе

Конфузна и смешна ситуация Smile Smile Smile
Много добре разказана!!!
Ако човек чете внимателно, ще разбере защо българичката се е скрила под рояла - нямала е време да се измъкне от сцената в старанието си да нарежда хористите по партикаблите...

Поздрави за автора/авторката!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com