Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 506
ХуЛитери: 3
Всичко: 509

Онлайн сега:
:: VladKo
:: pc_indi
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Я начальник - ты дурак...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 13:11:30 » Отговори с цитат върни се горе

genek написа:
Секретна роза,
благодаря, ще Ви отчетат...

Много злобно.

Мен са ме отчели Smile
За твое сведение ако текста ти си заслужаваше поне малко, бих те защитила. Ама не си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 13:33:15 » Отговори с цитат върни се горе

genek написа:
Господин инженер,
говорете си както искате - с Вашите познати.
Изисквам към мен да се обръщате учтиво /колкото и трудно да Ви е/!!!
Е, като сте започнали провокация с цел да ме вбесите и Ви тегля някоя, та да демонстрирате РАНГ...Боже, прибери си вересиите!
Уточнявам.
Има сайт, има администратор, имате права и задължения. Сред правата Ви не видях простащина в отношението!
Нивото е ниско - трябва да се старя да ме виждате по-близо...
А сега сте бесен, защото все пак написах мнение за жалкото Ви стихче, което сам сте пуснал...Ами просто досега не желаех да изказвам мнения за поезия - чета я, но не се смятам спец. Като някои стихоплетци, дето от всичко разбират в скуката на пенсията...
Помолих Ви да оставим хората да си кажат мнението. Казват го, има нехаресващи текста - тяхно право...
Но Вие май търсите скандал?
Защо ли толкова участници напускат сайта след кавга с Вас?

Генек, не прави паралел с твоето мислене. Не всички разсъждават и мислят като теб. Ако имах твоя начин на мислене, нямаше сам да ти кажа да пуснеш тази тема. Отговарям на въпросите поставени от теб с изключение на един, който можеш да си поставяш колкото искаш и няма да получиш отговор, защото няма такъв.
Ако имах желание да те лиша от достъп до сайта, можех да го направя когато си поискам дори без никой да усети, но не го правя - защо ли?
Ако ти си бесен, напълно те разбирам и искам да ти кажа, че в момента твоите напъни не предизвикват нищо друго в мен, освен смях. Смях и усмивка, каквато не можа да предизвика прословутата ти двудумна сатира.
Цитат:
най-глупавият въпрос в литературата е "Какво е искал да каже авторът?".

Това са твои думи, нали? Най-глупавият въпрос обикновено се задава за най-глупавото произведение. Щом се стига до там, че авторът трябва да дава обяснение, какво е искал да каже... тук ще замълча.
Както виждаш, до този момент в темата, аз отношение към произведението ти не съм взел. Просто отговарям на въпросите и мненията ти тук.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 13:39:43 » Отговори с цитат върни се горе

Генек, според Вас в творението Ви се съдържа остроумна хрумка, но тя определено е очевидна само за автора си. Да тръгнем от заглавието: "Кой кого". То предполага наличие в текста на подлог и пряко допълнение, като и двете са одушевени. В произведението имаме само вещи - значи заглавието трябва да е "Кое какво", но пак не върши работа, защото изброените думи са само подлози, не и допълнения. Няма никаква връзка между заглавие и текст, както и всъщност не съществува смислен текст. За да се успокоите, приемете, че не сме дорасли да разшифроваме фината ви и сложна символика, и погледнете на нас снизходително, но все пак с обич - в името на хуманизма и мирното съвместно съществуване в този сайт.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 14:17:26 » Отговори с цитат върни се горе

Направо не мога да разбера какво е това отрицателно отношение към гениалния ви текст, г-н genek?!
Дори сам себе си не мога да разбера по некой път...
Защото вчера собственоръчно го тръкнах от чакащите, без дори да се замисля и да вникна в дълбоко философския смисъл на двете сакрални думи, оформени като текст, изречени неколко пъти, с пренебрежителната разлика от един път в полза на хладилника.
Но днес вече се засрамих (изчервявам се).
Авторът явно дълго го е мислил, страдал е над него, меткал се е от хладилника към телевизора и обратно (при това неколко пъти), броил е думичките и е внимавал коя ще надделее, а аз само с едно натискане на мишката, зех, че го затрих (пак се изчервявам, тоя път още по-повече)...

Поради което заявявам категорично и в пълно съзнание.
На този текст мястото му не е в ХуЛите!
Той, текстът, трябва да се гравира на метално фолио, да се огради с дъбова рамка и да се сложи във фоайето на Народната бибилотека! А за още по-сигурно, понеже металът все пак корозира рано или късно, най-добре ще е да се издълбае в гранитен къс, наподобяващ телевизор (или в краен случай хладилник) и да се тури отвънка, редом до паметника на Светите братя.

- - - - -
за да не стават грешки - аз също съм инженер, г-н genek.

= = = = =
простете ми инженерното мислене, но след препинателни знаци се оставя интервал, г-н genek.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 15:03:54 » Отговори с цитат върни се горе

Елементарното мислене, господин инженер, води до елементарни опити за уязвяване.
Първо, тъпият любим Ваш въпрос е задаван относно Ботев, Вазов и т.н. в много часове по литература. И не е мое откритие, от десетилетие се обсъжда. Но...
Интервал има пропуснат един /1/. Което показва низкото ниво на злобеенето Ви.
Също така...
Ами няма да си губя времето на Ви питам пак и пак - ЗАЩО ТОЛКОВА ХОРА НАПУСКАТ САЙТА СЛЕД КАВГА С ВАС? При това - предизвикана от Вас?
Народът е казал - мий магаре, губи сапун и време. Поради което не мисля повече да Ви обяснявам, че само дребният дребнав "шеф" се държи просташки, заплашва, зъби се, демонстрира в кого са хляба и ножа...
Примерът с онова ученически наивно-глуповато стихотворенийце, което сте си пуснал и си ръкопляскате, показва нивото на "критериите" Ви.
П.П. Помолих да се махнат две мои творби от участие в конкурса - "Без комплекси" и "Паралели". Имахте време да натракате слаби оценки, вече може да ги махнете.
С неуважение...
abonat
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 13, 2007
Мнения: 58

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 15:32:35 » Отговори с цитат върни се горе

Ех Генек... много недостойно поведение. И то за какво - заради произведение от две думи и една дузина точки.
Та нали същите тези администратори, срещу които бълвате змии и гущери, са публикували няколко от произведенията Ви в рубриката "Избрано". Или тогава критериите им бяха точни, а сега вече не са?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 15:39:22 » Отговори с цитат върни се горе

genek написа:

П.П. Помолих да се махнат две мои творби от участие в конкурса - "Без комплекси" и "Паралели". Имахте време да натракате слаби оценки, вече може да ги махнете.
С неуважение...


"Без комплекси" и "Паралели" ще бъдат декласирани поради нарушаване анонимността на конкурса.
Произведенията са заключени и не може да се гласува повече за тях.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 16:24:56 » Отговори с цитат върни се горе

Тъй като тщеславието яко ме тресе, не мога да не споделя с вас следната си гениална философска творба:
Кръг
Кучето котката. Котката кучето. Кучето, котката. Котката мишката. Мишката котката. Котката, мишката. Котката мишката. Кучето котката.

Разбирам, че няма как да сте на нивото ми, уважаеми читатели, затова ще ви обясня текста:
Кръг
Кучето гони котката. Котката бяга от кучето. Кучето бау, котката мяу. Котката погва мишката. Мишката бяга от котката. Котката мяу, мишката цър. Котката изяде мишката. Кучето подгони котката.

Защо е гениално ли? Защото думите са сведени до минимум. А е философско, тъй като илюстрира как някой от жертва се превръща в насилник, после - пак в жертва. И това ако не е блестяща илюстрация на дуалистичния ни свят, здраве му кажете. Честито, че прочетохте!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 16:39:52 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing

В интерес на истината има нещо подобно и във фолклора. Не знам как се нарича, и не мога да го предам дословно, но ето:

Имало едно време един поп. Попът си имал кученце. Кученцето умряло, попът го погребал и на гроба му написал: Имало едно време един поп. Той си имал кученце. Кученцето умряло, попът го погребал и на гроба му написал: Имало едно време един поп...

Великият кръговрат на човешката глупост. Та и тя не е от вчера и по гората не ходи...
Very Happy Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 17:53:07 » Отговори с цитат върни се горе

Абонат,
ще Ви отговоря.
На изработващите си потупване по рамото не заслужава.
Не е проблемът в някакви критерии. Проблемът е, че господа инженерите се вихрят като някакви самодръжци - обърни внимание на думите им, отношението, поведението, грубостта и напълно откровената простащина.
Лично аз смятам, че сгреших, когато не напуснах след трясването на вратата от Валери Станков. Оставих всичко - рекох си, че са вътрешни разправии. Но явно става дума за тенденция...
Отбелязвам. Проблеми с отношението на останалите администратори нямам - нормални хора, може да се спори с тях, може да се дискутира.
С господа инженерите трябва скандал. Или да приемеш, че те са началниците, а ние глупаците.
Особено, когато рекох да видя на какво се базират тия "критерии" и се посмях върху последното стихче на господин инженера - типично пуберско елементарно стихоплетство...
Но това е друга тема...
Та затова смятам да поизчакам...пък ще видим...
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 18:25:30 » Отговори с цитат върни се горе

Ако ги нямаше тези инженери, genek, този сайт нямаше да го има. Ако не заделяха от собствения си бюджет, за да го поддържат, нямаше да го има и ти нямаше да можеш да се изявяваш с великите си творения. Тук в този сайт ти си консуматор така, че малко по-кротко, защото нямам никакво намерение да отделя цели два дни за твоето его и глупости. Най-лесно ми е да ти забраня достъпа до форума и да приключа с този проблем. Както виждаш никой не застана в твоя защита, казаха ти се доста болезнени истини и стана за смях.
Аз бях до тук. От теб зависи дали ще си запазиш правата или не.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 18:40:17 » Отговори с цитат върни се горе

Да падна на колене и бия глава в пода?
Кои са тия "всички"? Участваха четирима души. Колко са общо записаните тук?
Първото право на човек е свободата. На личността, на изразяване, на мислене...
Заплахите с тривването, които изказа вече друг инженер, са израз на нещо. Но не на сила.
А и силата Ви, господине, някак си...
Аз в момента мисля какво да правя. Макар да трябваше да го направя още, когато истински поет като Валери Станков ви напусна...
Що се отнася до наличието на сайта - доскоро мислех колко благородна дейност е. Но май е начин за избиване на комплекси и изживяване на нещо високорангово...
Господ да си мисли върху вересиите, аз отговарям за себе си...
П.П. Имам собствен сайт, хостван в Белгия. 200 евро годишно ми струва. И не е голям - 2 000 души ежедневно влизат в него. Та имам представа за какво ми говорите...
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 19:08:20 » Отговори с цитат върни се горе

За пореден път говориш от пиедестала на знаещия, но май пак се оказва, че не си запознат. Беше преди години, когато плащахме по 200 евро годишно. Сега плащаме по 150 евро на месец и обърни внимание, въпреки това не въвеждаме задължителна такса или членски внос.
Ето справка какво се плаща за съществуването на този сайт:
http://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6751
Помисли малко и за това, заслужава ли си да се плаща за подобни изблици на его, като "великата" ти творба, която стана повод за целия този цирк. Аз например не съм съгласен.
Ако мислиш, че изпитвам огромно удоволствие от това което става в момента, жестоко се лъжеш.
Предлагам ти да успокоиш топката и да се поукротиш. Произведението ти няма да бъде публикувано и с това да се приключи.
Другия сценарий за финал не е за предпочитане, повярвай ми.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 19:21:22 » Отговори с цитат върни се горе

Хайде стига с тия заплахи, постига се обратен ефект.
Освен ако това не е целта.
А ЛИЧНОТО отношение е само повод, причината е /подчертавам/ САМОДУРСТВОТО, ГРУБИЯНСКОТО И НЕВЪЗПИТАНО ПОВЕДЕНИЕ на Вас самия и на колегата Ви.
Нямам намерение да споря по тази тема - липсата на първите седем години не се възстановява с диспут, но се доказва със скандал.
Така че...
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 22:18:43 » Отговори с цитат върни се горе

Зяпнах. Ама това произведение на изкуството наистина е тъпо. Няма да коментирам поведението на автора му...
Инженер Радева

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com