Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 582
ХуЛитери: 0
Всичко: 582

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Я начальник - ты дурак...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 11:04:55 » Я начальник - ты дурак... Отговори с цитат върни се горе

Искам да поставя един проблем. В случая леко личен, но рецидив в този сайт.
Поред.
- Изпратих едно малко текстче.
Кой кого

Хладилникът...телевизорът...телевизорът...телевизорът...
хладилникът...телевизорът...телевизорът...хладилникът...
хладилникът...телевизорът...хладилникът...хладилникът...
хладилникът...
- Не се появи. Пак – не се появи. Попитах учтиво – да няма някакъв проблем.
Отговор - Първото изпратено "Кой кого" оставих за консултация със следващия публикуващ администратор, да не би случайно аз да не разбирам уникалното чувство за хумор на автора. След прочитането му, публикуващият е потвърдил негативното ми мнение и е взел решение да не се публикува. Малко след това в буфера с чакащи се появи отново същото произведение. Според приетите правила за работа от публикуващите администратори - в подобни случаи се иска мнението на 50+1% от администраторите. До този момент има две мнения, а трябват минимум 5.
Ще се наложи да почака.
- Мое писмо – в смисъл, че това си е откровена гавра от страна на господин инженера.
Отговор - Какво сходство на мисълта. Аз в първия момент си помислих същото, че някой се гаври с нас. После предположих, че има някаква грешка, а накрая съвсем сериозно се замислих дали не съм изкукал. Прочетох го десетина пъти. Погледнах раздела в който е изпратено - хумор и сатира - огледах се, опитах се да се погъделичкам и пак нищо - дори крива усмивка нямаше.
Предположих, че реакцията може да е подобна и затова реших да не вземам самостоятелно решение спрямо един "професионален читател", а потърсих консултация с още един публикуващ администратор. Останалото го знаеш.
Ако много държиш да ни поставиш на мястото, като гаврещи се с твоето творчество администратори - има форум, където можеш да поставиш тази тема на обсъждане.
Засега произведението ти ще чака мнението на поне още трима администратори.
Последното ми писмо - Първо, говоря на "ти" само с приятели, а не с всеки срещнат случайно по пътя.
Второ, мисля, че последната Ви мисъл - тая, накрая, сериозната - е била точна.
Трето, разбирам защо доста хора напускат сайта - най-вече заради високомерното отношение, тип "я начальник - ты дурак".
Четвърто, нямам време за губене, та някои хорица да избиват комплекси, демонстрирайки началничество.
Пето, не виждам смисъл да дискутирам, щом не сте се усетили да преброите съотношението на думите, да видите промените, да помислите какво се крие зад това...Помислете - не е трудно...
Шесто - те Ви повод да покажете колко як шеф се изживявате...
Де с мен, де без мен, сайт сигурно ще има.
Но наистина – защо толкова хора напускат след кавга с господин инженера?
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 11:42:29 » Отговори с цитат върни се горе

Генек, разбирам, че сте била афектирана, но от постинга Ви трудно се разбира какъв е казусът - кое са отговорите на админ и кое - вашите възражения...

Все пак, мисля, че когато сме се регистрирали тук, сме приели за даденост художествените критерии на админите и би трябвало да се съобразяваме с това. Иначе излиза, че когато ни публикуват, имат "правилни" критерии, а когато отказват - грешат.

Пък и, честно казано, не всичко, излязло изпод перата ни, трябва да бъде увековечено!Wink

Поздрави и нека по-бързо отмине бурята...в тази чаша!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:05:26 » Отговори с цитат върни се горе

Няма да взема отношение към казуса, само ще се опитам да внеса малко яснота:
Произведението на Генек:

Цитат:
Кой кого

Хладилникът...телевизорът...телевизорът...телевизорът...
хладилникът...телевизорът...телевизорът...хладилникът...
хладилникът...телевизорът...хладилникът...хладилникът...
хладилникът...


Лична бележка на Генек след като произведението не е публикувано:
Цитат:
От: genek
До: hixxtam
Въведено на: 17 Feb 2013 08:23:19
Заглавие: Кой кого
Не разбирам - някакъв проблем ли има? Изпратих вчера малкото "Кой кого", но нещо не се появява...


комуникация:

Цитат:
От: hixxtam
До: genek
Въведено на: 17 Feb 2013 09:08:57
Заглавие: Re: Кой кого
Първото изпратено "Кой кого" оставих за консултация със следващия публикуващ администратор, да не би случайно аз да не разбирам уникалното чувство за хумор на автора. След прочитането му, публикуващият е потвърдил негативното ми мнение и е взел решение да не се публикува. Малко след това в буфера с чакащи се появи отново същото произведение. Според приетите правила за работа от публикуващите администратори - в подобни случаи се иска мнението на 50+1% от администраторите. До този момент има две мнения, а трябват минимум 5.
Ще се наложи да почака.


Цитат:
От: genek
До: hixxtam
Въведено на: 17 Feb 2013 09:14:44
Заглавие: Re: Кой кого
Уникалното чувство за хумор на администратора ми показва просто опит за гавра...
И не мога да го приема като нормално или културно.
Няма смисъл...



Цитат:
Какво сходство на мисълта. Аз в първия момент си помислих същото, че някой се гаври с нас. После предположих, че има някаква грешка, а накрая съвсем сериозно се замислих дали не съм изкукал. Прочетох го десетина пъти. Погледнах раздела в който е изпратено - хумор и сатира - огледах се, опитах се да се погъделичкам и пак нищо - дори крива усмивка нямаше.
Предположих, че реакцията може да е подобна и затова реших да не вземам самостоятелно решение спрямо един "професионален читател", а потърсих консултация с още един публикуващ администратор. Останалото го знаеш.
Ако много държиш да ни поставиш на мястото, като гаврещи се с твоето творчество администратори - има форум, където можеш да поставиш тази тема на обсъждане.
Засега произведението ти ще чака мнението на поне още трима администратори.



Цитат:
От: genek
До: hixxtam
Въведено на: 17 Feb 2013 09:51:23
Заглавие: Re: Кой кого
Първо, говоря на "ти" само с приятели, а не с всеки срещнат случайно по пътя.
Второ, мисля, че последната Ви мисъл е била точна.
Трето, разбирам защо доста хора напускат сайта - най-вече заради високомерното отношение, тип "я начальник - ты дурак".
Четвърто, нямам време за губене, та някои хорица да избиват комплекси, демонстрирайки началничество.
Пето, не виждам смисъл да дискутирам, щом не сте се усетили да преброите съотношението на думите, да видите промените, да помислите какво се крие зад това...Помислете - не е трудно...
Шесто - те Ви повод да покажете колко як шеф се изживявате...


Аз нямам какво да добавя. Това са фактите. Това е и въпросното произведение, предизвикало бурната реакция на автора след решението да не бъде публикувано.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:12:37 » Отговори с цитат върни се горе

Това ли е цялото произведение?:

Цитат:
Кой кого

Хладилникът...телевизорът...телевизорът...телевизорът...
хладилникът...телевизорът...телевизорът...хладилникът...
хладилникът...телевизорът...хладилникът...хладилникът...
хладилникът...


Ми то това не е произведение, не и литературно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:16:20 » Шубе? Отговори с цитат върни се горе

Охо, шубето е голям страх...
Господин инженер,
публикувах питанията ми и отговорите ви. Пуснах и съчинението.
Защо се налага да повтаряте?
Или - все пак, да имате последната дума?
Нещата са ясни - хората могат сами да разберат, без началстващи насоки.
Впрочем, не ми отговорихте на въпроса - защо толкова хора напускат след кавга с Вас? Предполагам - защото са лоши и хвърлят петна върху Слънцето...
Хайде да оставим другите да преценят, а?
П.П. Що се отнася до нелепия и жалък опит за уязвяване "професионалния читател", няма смисъл да Ви обръщам внимание. Възпитание...
П.П.П. Ако търсех уязвяване, щях да се посмея на ученическото Ви стихче, предложе...наложено последно...


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: genek на 17 Фев 2013 12:22:00 - общо 1 път.
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:17:56 » Отговори с цитат върни се горе

Любезна Миа,
към мъж се обръщате.
А що се отнася до приемането на художествените критерии на администраторите...Сигурно сте младо момиче, но това си е точ в точ "приемане художествените критерии на Партията и вождовете".
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:19:31 » Отговори с цитат върни се горе

Секретна роза,
трудно е да се обяснява нещо в САТИРАТА /макар господин инженерът да го взема за хумор!/, но...
Вижте поредицата и се сетете за народния лаф, че хладилникът надделява над телевизора...
Натам не е трудно да помислите...
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:21:13 » Отговори с цитат върни се горе

Генек, остави го ти инжинера, админите си вършат работата и не ни е работа да им се бъркаме. Кажи за произведението - къде му е сатирата, че не разбрах. Ми то наистина не е произведение, или аз съм сляпа и неадекватна, пък и невежа Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:23:23 » Отговори с цитат върни се горе

Секретна роза,
току-що Ви обясних.
Но ще повторя - вижте ритъма на пропагандата /телевизорът/ и реалността /хладилникът/...
Повече няма как...
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:30:51 » Отговори с цитат върни се горе

Не искам да те засегна, наистина... но аз нищо не разбрах.
Пропаганда - хладилник, телевизор.
Аз от литература не разбирам, един статистически читател съм. Но ако това беше в книга и да го няма автора наоколо с разясненията си, както тук (че и след тях остава неясно), тогава...
Smile
Та за мен темата е излишна. Това не е литературно произведение. А аз нямам телепатия да надникна в ума ти за да знам какво си искал да кажеш. Всеки случай в текста нищо не е казано. Според мен. Лек ден.

п.п.
Сядам пред телевизора (в случая монитора) и искам да поглъщам литература в този сайт. Ако може.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: secret_rose на 17 Фев 2013 12:33:09 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:33:09 » Отговори с цитат върни се горе

Секретна роза,
най-глупавият въпрос в литературата е "Какво е искал да каже авторът?".
Казал, каквото казал. Не сте разбрала - хубаво...
Ще Ви сложат голяма пчеличка.
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:45:36 » Отговори с цитат върни се горе

Питаш що си тръгвали хората от тук.
Ми да ти кажа - ако сайта публикуваше подобни творения, и аз щях да си тръгна. Добре, че тук се публикува друго, дето става за четене Smile
Явно си тръгват авторите на такива...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:50:50 » Re: Шубе? Отговори с цитат върни се горе

genek написа:
Охо, шубето е голям страх...
Господин инженер,
публикувах питанията ми и отговорите ви. Пуснах и съчинението.
Защо се налага да повтаряте?
Или - все пак, да имате последната дума?
Нещата са ясни - хората могат сами да разберат, без началстващи насоки.
Впрочем, не ми отговорихте на въпроса - защо толкова хора напускат след кавга с Вас? Предполагам - защото са лоши и хвърлят петна върху Слънцето...
Хайде да оставим другите да преценят, а?
П.П. Що се отнася до нелепия и жалък опит за уязвяване "професионалния читател", няма смисъл да Ви обръщам внимание. Възпитание...
П.П.П. Ако търсех уязвяване, щях да се посмея на ученическото Ви стихче, предложе...наложено последно...


Шубето е само в твоето въображение. Когато някой е некадърен да покаже нагледно и ясно какво иска да каже, се налага друг да върши работата вместо него.
Разбирам напълно алергията ТИ към хора които са с по висок ранг(имам предвид конкретния случай и моят администраторски такъв), но това е положението и колкото да ти е мъчно и тъжно ще трябва да се примириш.

ПП: Говоря в учтива форма само на непознати(дори във виртуалното пространство, а ти си в този сайт от януари 2009г). Другите на които говоря в учтива форма, са хората които уважавам, но ТИ не си между тях. Дребните ти заяждания само показват колко ниско е нивото.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 12:58:47 » Отговори с цитат върни се горе

Господин инженер,
говорете си както искате - с Вашите познати.
Изисквам към мен да се обръщате учтиво /колкото и трудно да Ви е/!!!
Е, като сте започнали провокация с цел да ме вбесите и Ви тегля някоя, та да демонстрирате РАНГ...Боже, прибери си вересиите!
Уточнявам.
Има сайт, има администратор, имате права и задължения. Сред правата Ви не видях простащина в отношението!
Нивото е ниско - трябва да се старя да ме виждате по-близо...
А сега сте бесен, защото все пак написах мнение за жалкото Ви стихче, което сам сте пуснал...Ами просто досега не желаех да изказвам мнения за поезия - чета я, но не се смятам спец. Като някои стихоплетци, дето от всичко разбират в скуката на пенсията...
Помолих Ви да оставим хората да си кажат мнението. Казват го, има нехаресващи текста - тяхно право...
Но Вие май търсите скандал?
Защо ли толкова участници напускат сайта след кавга с Вас?
genek
Гост





МнениеВъведено на: 17 Фев 2013 13:02:09 » Отговори с цитат върни се горе

Секретна роза,
благодаря, ще Ви отчетат...
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com