Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 391
ХуЛитери: 7
Всичко: 398

Онлайн сега:
:: Markoni55
:: AlexanderKoz
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: Albatros
:: mariq-desislava
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари

да, ако е конструктивно и ми хареса
84%
 84%  [ 11 ]
И кой е този, дето смее да ме редактира!?
0%
 0%  [ 0 ]
Ъку са ми мноо гриешките моа и да са замислъ
7%
 7%  [ 1 ]
Никогиш! Он ша ми вика на мене той!
7%
 7%  [ 1 ]
Всичко гласували : 13


Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 17:14:28 » Браво бе Отговори с цитат върни се горе

Докато четях коментарите ви ми идеше да си задам въпроса кой дръвник я е открил но изведнъж забелязах, че съм бил аз Cool

Да ви се неначуди човек, подчертавам с молив на екрана -ЧОВЕК от къде толкоз литературен акъл и хъс си имате. Ц, Ц, ЦЦ! Заблуждавал съм се, че съм сред лаици и драскам всякакви щуротии, по-скоро ги тракам по кирливите клавиши, а то какво да се окаже - коректори, редактори, словослагатели и прочие капацитети. Кажете къде има едно тихо и лишено от литературни курифеи местенце да си твориме на воля?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 17:51:37 » Re: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Въпроса е ясен. На много от нас са им предлагали да "пипнат" нещо в стиховете си, или да сменят темата, заглавието, дори целия сюжет.
Махал съм цели думи и пасажи. Но винаги след това съм се питал това мое ли е, или на оня дръвник дето ми предложи промяната Wink


Много грозно ми прозвуча изразът "оня дръвник". Защото той нищо не ти налага, казал си е мнението, споделил е как той го е почувствал. Това тебе с нищо не те задължава, той не ти е началник. И трябва да си му благодарен затова, че е прочел и е споделил.
А нататък всичко си е твоя работа. Ти преценяваш.
Лично аз мисля, че стихотворение в ХуЛите няма смисъл да се поправя. Постнал си го вече, казали са ти забележките си, ти си отговорил какви съображения си имал и съгласен ли си с тях или не. И това е равносилно на корекция или на отказ от корекция - нали всичко стои под стихотворението, и всеки може да види какво е било написано, какво е било предложено и какво му е отговорено. Няма защо да занимаваме админите да ни коригират нещата. В други сайтове, където корекциите се извършват от самия автор, ако си съгласен със забележката, естествено е да извършиш корекцията, като благодариш за подсказката, която са ти направили. Защото ние си правим коментари не в ролята на коректори, а като приятели, като читатели.
А когато впоследствие използваш стихотворението в друг сайт или в книга, ако смяташ че нещо е добре да се промени, ще си го промениш.
В случая, когато ти предлагат поправка, ако веднага си съгласен с нея, проблем няма. Но ако не си съгласен, има две различни мнения - собственото и чуждото. И макар да няма гаранция че собственото мнение ще е по-вярното, то винаги трябва да се предпочита. За да си остане стихотворението твое.
А може ли и трябва ли авторът да внася корекции и в стихотворение, за което всички отзиви са били "Браво!", "Великолепно!", "Възхитително!"? Или вече са били отпечатани в книжка и известни на читателите?
Разбира се! Минава време, авторът препрочита стиха си, и вижда че нещо не е така, както трябва. Понякога истината се появява след време, и авторът разбира, че се е заблуждавал, че е излъгъл. Или пък намира по-красив и по-силен образ или израз. И тогава разбира се, ще промени и нещо в стихотворението.
Пример ми е Добри Жотев, когото смятам за един от най-добрите поети на България. В една от последните си стихосбирки, в нещо като "Избрано", той е променил много от стиховете си, които и преди това са се възприемали за чудесни. Сметнал е, че така коригирани са по-истински. А за които ще ги харесват повече в първоначалния им вариант, казва: нека за тях си останат така, както повече ги харесват.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 18:31:23 » Re: Браво бе Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Докато четях коментарите ви ми идеше да си задам въпроса кой дръвник я е открил но изведнъж забелязах, че съм бил аз Cool

Да ви се неначуди човек, подчертавам с молив на екрана -ЧОВЕК от къде толкоз литературен акъл и хъс си имате. Ц, Ц, ЦЦ! Заблуждавал съм се, че съм сред лаици и драскам всякакви щуротии, по-скоро ги тракам по кирливите клавиши, а то какво да се окаже - коректори, редактори, словослагатели и прочие капацитети. Кажете къде има едно тихо и лишено от литературни курифеи местенце да си твориме на воля?

Лео, да си кУрифей, е въпрос на пол - не бъди сексист, ако обичаш! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 18:31:51 » Re: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
грозно ми прозвуча изразът "оня дръвник".


Дървото може да бъде леандър, кипарис, а може да е и келав габър, дето по село му викаме свинака, анги Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 18:33:59 » Re: Браво бе Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
...да си кУрифей, е въпрос на пол


Когато кУрифеят е и дръвник вече става въпрос на полово удоволствие Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 23 Ное 2012 00:00:37 » Отговори с цитат върни се горе

Аз бих приел и корекциите, и поздравите, и критиката, и съветите...
Нали за това са приятелите...
Старите хора казват...
Четирите очи...виждат повече от двете.
А тук има много повече очи...и повечето са все приятелски...
Благодаря Ви приятели!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Ное 2012 08:56:48 » Re: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
[Дървото може да бъде леандър, кипарис, а може да е и келав габър, дето по село му викаме свинака, анги Idea


Пак неподготвен се изказах аз.
Оказа се, че пак не съм бил в час.
Аз мислех, че говорим за поетите,
а темата е била за дърветата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 26 Ное 2012 16:57:14 » Re: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
Пак неподготвен се изказах аз.
Оказа се, че пак не съм бил в час.
Аз мислех, че говорим за поетите,
а темата е била за дърветата.


Ти може и да не си във час, но темата си е курназ
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 03 Юли 2014 08:47:27 » Отговори с цитат върни се горе

След поредните две забележки под мои писания от уважавани от мен автори се сетих за темата. Връщам се, гледам анкетата и с почуда установявам, че повечето от вас, пишещите се влияят от забележките и са склонни да коригират свои творби. Викам си, защо и аз да не го направя? Още повече, че коригиращите ме са всепризнати капацитети в пространството на свободното слово.

Хоп! Ето го разковничето. Знаех си, че свободното писане няма да ме подведе и тоя път

СВОБОДНО СЛОВО

Това му е майката. И бабата и лелята, че даже и някой мъжки роднина. Свободата на изразяването е свещенна още от времето на елините, че и от по-рано. Всеки има правото да реве във собствена тоналност, пък който ще да го слуша и да му отговаря. Свободата на слушането също е свещенна.

Така, че не очаквайте да си коригирам писанията, колкото и плод на калпавата ми фантазия да са, драги ХуЛитери!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 03 Юли 2014 16:05:10 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
След поредните две забележки под мои писания от уважавани от мен автори се сетих за темата. Връщам се, гледам анкетата и с почуда установявам, че повечето от вас, пишещите се влияят от забележките и са склонни да коригират свои творби. Викам си, защо и аз да не го направя? Още повече, че коригиращите ме са всепризнати капацитети в пространството на свободното слово.

Хоп! Ето го разковничето. Знаех си, че свободното писане няма да ме подведе и тоя път

СВОБОДНО СЛОВО

Това му е майката. И бабата и лелята, че даже и някой мъжки роднина. Свободата на изразяването е свещенна още от времето на елините, че и от по-рано. Всеки има правото да реве във собствена тоналност, пък който ще да го слуша и да му отговаря. Свободата на слушането също е свещенна.

Така, че не очаквайте да си коригирам писанията, колкото и плод на калпавата ми фантазия да са, драги ХуЛитери!



Leo, мен ме кефи самочувствието ти на кУрифей! Така че, еби им майката на "дръвниците"! Smile
Свободата ти наистина е свещенНа! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 04 Юли 2014 06:34:41 » Отговори с цитат върни се горе

Сякаш цял Пеньо Пенев се е изкоментирал тук, а то един папа...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com