Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 769
ХуЛитери: 6
Всичко: 775

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LioCasablanca
:: Marisiema
:: Mitko19
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Полети наяве
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
36%
 36%  [ 4 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
36%
 36%  [ 4 ]
2
18%
 18%  [ 2 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 11


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 11 Юни 2012 15:53:40 » Полети наяве Отговори с цитат върни се горе

До неотдавна си мислех, че съдбата ми е да летя само насън. Правя го от малка. Спяхме в една стая с родителите ми. Аз и по-малката ми сестра, двете на общо легло, персон и половина, в панелната ни гарсониера. Събуждахме се от нощни скандали или от някакви непонятни думи – остри и студени, изречени в полушепот. И все по-топли, и все по-горещи. И кошмарната битка на телата, която понякога долавяхме. Всяка поотделно. За тези неща двете никога не говорехме. После с часове не можех да заспя. И не смеех да кажа на мама да не ме води по психолози – все едно, няма да заспивам.
… Но ето че се унасям и се изправям пред огромен гранитен кон с мощно разперени криле. Засилвам се и той вече лети заедно с мене. Под нас са останали постаментът и несиметричната, назъбена рамка – другите фигури в скулптурната композиция, от която сме се изтръгнали… Всъщност този сън си спомням най-ярко от онова време. Всичко друго е някак избледняло и несигурно и очертанията му донякъде се избистрят само покрай мощния полет, който ме понесе онази нощ, когато бях на дванайсет.
След двата часа сън в първата вечер, в която бях с мъж, си спомням едно контролирано падане (за възможността да контролирам сънищата си узнах по-късно – от книгите на Кастанеда). Бях сама в градината на съученичка, вилата им се намираше на един хълм сред лозята. И не зная как, но политнах от високия вертикален скат, в края на неоградения двор, към черния път, на който имаше чешмичка с каменно корито. В миг осъзнах какво става и реших: няма да се дам. Паднах на краката си и се събудих…
Летяла съм насън с първата си любов – реехме се над града, като в картината на Марк Шагал; и знаех, че само с този човек, когото бях прегърнала сега, мога да летя. Но в последвалите години рядко политах: винаги сама, като с усилие на волята си размахвах ръце; единствено на тях се крепеше полетът ми.
Това беше доскоро. Ето какво ми се случи обаче преди три години, по време на операция. Докато включваха системите, лекарят ми каза, че имам рак. Бях на 33 и си помислих, че животът ми свършва. Но в момента, в който започна да действа упойката, си дадох сметка, че изреченото от доктора вече е без значение. После светкавично започнаха да отпадат и други значения. Сякаш бях чисто съзнание, което преминава от смисъл в смисъл. Някакви неведоми сили ме изстрелваха мигновено във все по-нови и нови сфери нагоре. Бяха безлични, строги същности, които анализираха живота ми и ме съдеха. Беше болезнено, като в чистилище. Като сън наяве… Във всяко следващо ниво очаквах с ужас края и като не идваше, растеше вярата ми, че край няма. Последната сфера, до която стигнах, беше огромна и златна - някак си знаех, че това е Висшият. И там получих милост. Извиках - без да чуя гласа си – и най-сетне почувствах лекота. И безкрайна светлина… Чух от екипа да ме успокояват, че всичко е свършило: да си отворя очите; питаха ме дали си разпознавам името. Знаех, че е важно да прогледна, да им отговоря. Но нямах сили да го направя, а все пак ми се искаше, неистово ми се искаше да се върна към познатия ми свят, дори към познатото ми болнично легло!...
Частица от тялото ми беше останала в онази операционна зала. Влязох като крехка жена. Излязох като амазонка. Жена войн, която се учи да се справя с всичко сама. В началото наистина се върнах към познатия ми свят. И месеци наред си мислех, че вече съм мъртва за любовта, затова дори на сън не летя… Но неотдавна отново сънувах полет: привлече ме неустоимо огромната златна сфера, от която преди три години се върнах. Спомних си всичко и с изгрева се събудих обгърната от Любов.
След тази нощ повече не помня да съм летяла насън. Но във всичко, което правя, усещам чудна лекота. И дори когато, натежали от умора, крилата ми започнат да браздят прахта, онази безкрайна светлина ги привлича отново нагоре. Нагоре, нагоре. В полети наяве.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 11 Юни 2012 16:42:17 » Отговори с цитат върни се горе

Хубав разказ. Като изповед звучи. Мисля, че човек, който е летял на сън може точно и ясно да опише какво и как се чувства, през какво минава, какво усеща, а тук се набляга на всичко друго, но не и на това състояние. Въпреки това, желая успех в конкурса!
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 11 Юни 2012 18:37:57 » Отговори с цитат върни се горе

Успех! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Martina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 10, 2012
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 12 Юни 2012 13:24:22 » Отговори с цитат върни се горе

Може би защото акцентът в разказа е върху "наяве" (което се случва едва накрая). Полетите насън (когато спим или когато само сънуваме живота си, затънали в дребнавост и депресия) са само сянка на истинския полет... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vesi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 14, 2007
Мнения: 20
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Юни 2012 16:14:07 » Отговори с цитат върни се горе

raiavid написа:
Хубав разказ. Като изповед звучи. Мисля, че човек, който е летял на сън може точно и ясно да опише какво и как се чувства, през какво минава, какво усеща, а тук се набляга на всичко друго, но не и на това състояние. Въпреки това, желая успех в конкурса!


Предлагам да си кажете направо в колко реда задължително трябва да се лети "наблегнато" в прав текст, та да ви стане ясно и да се приключи с тези коментари за "още малко"!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com