Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 869
ХуЛитери: 2
Всичко: 871

Онлайн сега:
:: ivliter
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Приказка за Пух, Прасчо, Парапланер и още нещо
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
65%
 65%  [ 13 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
5%
 5%  [ 1 ]
2
15%
 15%  [ 3 ]
1
15%
 15%  [ 3 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 30 Апр 2012 17:25:07 » Приказка за Пух, Прасчо, Парапланер и още нещо Отговори с цитат върни се горе

(Вариации по книгата "Мечо Пух" на А. А. Милн)

Прасчо лежеше под едно дърво в Сто-Акровата Гора и похъркваше. Или по-точно прогрухтяваше доволно, тъй като сънуваше, че лети. И летеше, и летеше, и летеше...
Докато изведнъж ,, Т-ууууу-п!,, и Нещо го удари по главата.
- Олеле – земе-крушение, земе-трошение, земе- ...- разсъни се отведнъж Прасчо, и си помисли: „Дано Нещо-то да е огромен жълъд!”
Но после разсъди, че от ябълково дърво няма как да падат жълъди, макар че би било за предпочитане.
- Елементарно, Прасчо, значи е ябълка!- каза си Прасчо, а после се замисли дълбоко, толкова дълбоко, колкото е дълбок Дълбокият Вир.
- И какво да правя сега с тази ябълка? – помисли си Прасчо - Нютон вече е открил закона за гравитацията и за Много Малките Животни не останаха Неща За Откриване. Я да отида при Пух и да го питам – той е Мече с Голям Ум.
По пътя Прасчо продължи да мисли за ябълката, като лекичко отгризваше от нея. Дори и не видя Йори, който се бореше с някакъв Кактус. Нито пък чу, когато Йори скръбно измърмори: „ Е, да, хубавите ябълки прасетата ги ядат”. А от ябълката беше останало съвсем малко, когато Прасчо стигна до Къщичката в Къта на Пух:
- Какво правиш Пух?- попита Прасчо.
- Ами притеснен съм! – каза Пух.
- Искаш да кажеш, че си ял толкова мед, че те е притиснало и ти е станало тясно? – опита се да разбере Прасчо.
- Не! Това с меда е една Много Плодородна Идея. Но не сега! Сега съм притеснен за Кристофър Робин – каза,че днес ще лети с парапланер!
- А защо? – полюбопитства Прасчо.
- Защото Кристофър Робин ми е ПРИятел и аз съм съПРИчастен и затова трябва да се ПРИтеснявам!
- Хм – елементарно, Прасчо! – помисли си Прасчо –Трябваше и сам да се сетиш!
- И точно сега отивам при Бухала, да го питам за това де, за пара-леле-планера.
И двамата отидоха при Бухала, а той влезе в Гугъл-а и се зачете. И чете, и чете, и чете...А накрая мъдро каза:
- Парапланер е парашут със столче. Има Крило, Мотор и Инструктор. И много се радвам, че Кристофър Робин иска да лети като Мен! – Бухалът доволно разпери крила.
- А ще можем ли да полетим и ние? – попитаха едновременно Пух и Прасчо.
- Боя се, че не! - каза важно Бухалът – Но когато Някой лети, винаги е добре Друг Някой да го чака там – долу! Това е една много Важна и Отговорна Работа!
- Значи ние също сме в Полета? - зарадвано каза Пух.
- Разбира се, Пух – ОЧАКВАЧИТЕ са една от най-важните съставки на Полета! - каза мъдро Бухалът.
- Идвам и аз да се ПРИтеснявам тогава! - заяви Прачо – Защото и аз съм ПРИятел!
И двамата тръгнаха към Кристофър Робин, като Прасчо се чудеше какво все пак трябваше да пита Пух – беше нещо свързано с ябълка, разбира се...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 30 Апр 2012 18:24:07 » Отговори с цитат върни се горе

Много хубаво написано точно като по "Мечо Пух" Само дето не са полетели тия приятели, иначе щеше да е супер за награда. И все пак - успех в конкурса!
december
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 02, 2012
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 02 Май 2012 02:40:14 » Отговори с цитат върни се горе

Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
leizzi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2010
Мнения: 3

МнениеВъведено на: 04 Май 2012 12:16:08 » Отговори с цитат върни се горе

Давай, Прасчо!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nellnokia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 03, 2010
Мнения: 125

МнениеВъведено на: 17 Май 2012 21:59:42 » Значи вече е ясно кой ще лети с парапланера? Отговори с цитат върни се горе

Значи вече е ясно кой ще лети с парапланера? Кристофър Робин...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 18 Май 2012 10:17:28 » Отговори с цитат върни се горе

Че, той - Кристофър Робин заедно с Мечо Пух и останалите приятели не литнаха ли преди много години над целия свят?.... С чужда пита хубаво се прави помен, нали?
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 21 Юни 2012 09:55:43 » Отговори с цитат върни се горе

Чудна работа, ПРИятели! Произведението продължава да води в класацията. А тук няма полет, а само желания и обяснение, взето от Гугъла... Да не говорим, че героите са толкова стари и известни, ама пък вариацията си я бива и като нищо ще полети. Къде ли отиде медът?
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com