Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 604
ХуЛитери: 2
Всичко: 606

Онлайн сега:
:: pc_indi
:: snejenbor

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Хулитерите спят...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
tomatroev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 27, 2009
Мнения: 168
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 16:22:06 » Хулитерите спят... Отговори с цитат върни се горе

Българите се събудиха, само в Хулите - не. Всъщност, Папакот се опита да ги събуди, ама не би! Това, което става в България в момента, било политика... Папакот, поете, и вие, пичове, знаете, че си е поезия това, и то каква!
Е, за другите, пуети и пуйтеси, не е така...


Всички спят


У нас отдавна всички спят
или се правят на заспали.
Едни - защото ги надвил гладът,
а другите - защото са преяли.

И както в оня царски двор,
/ но царят е офейкал /,
спят съдии, спи прокурор
с престъпникът на пейката.

Заспал владика, а до него поп,
спи права славно църквата,
не можеш ги събуди с топ,
спят, даже и похъркват.

Ти казваш: "Бог ще им прости!"
Но него кой го чува?
А може би не къртиш здраво ти,
а само дремеш и сънуваш...

Сънува българинът как яде.
И пак държавен е бостанът!
А ромът пък дори насън краде,
каквото е останало...

Сънува нашият велик войник
маршалски жезъл в раницата.
Сънува и продажен политик
все мекото на баницата.

И на децата дал вълшебен прах,
сънят не ги пожалил,
направо пред училищният праг,
учителите - до един заспали.

В държавата, като във гроб,
спи лекарят, когото някой чака,
спят пътници в трамвай или метро,
а върху релсите заспал е влака.

Селата спят и градовете,
спи кротко огънят в камината.
И сякаш спим не двадесет и две,
а цели сто години.

Спи даже гордият Балкан,
спи майката му стара!
Ти виж: като заспал вулкан
е цялата България...

А гърците не спират да квичат!
Един от тях, уплашен и учуден,
шепти: "Виж, българите спят!
С-с-с-т! Тихо, да не ги събудим..."

Тома Троев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 16:29:13 » Отговори с цитат върни се горе

Ми не спим, не. Но не всички сме по показаността и патардията.
Хубав е този стих. Пожелавам много търпение на България с кибритените души, които носи в утробата си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 16:36:52 » Отговори с цитат върни се горе

Аз - една невзрачна пуйтеса, да взема, че да ти отговоря. Какво ще се промени, Троев, ако дружно крякаме или квакаме във форума на сайта? Ако случайно не си забелязал, един от основните лозунги на докараните до отчаяние хора - "Оставка", вече не е актуален. Предстои нов пик на националната ни трагедия, която трае вече 23 години. В такива ситуации да се отдаваме на празни приказки или да си повтаряме вече казаното, полза няма. Отдавна е време да открием мисленето.
И последно: не бъди толкова надменен към нас, семплите творци - не само защото толкова си можем, ами и защото не е здравословно за теб.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
argonyk
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 25, 2010
Мнения: 14
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 17:04:40 » Отговори с цитат върни се горе

Тома, друже, и да будуваме - кел файда (не съм сигурен, че го изписвам правилно)
Политиката е за политиците - поезията за поетите, или казано накратко - всяка жаба да си знае гьола Smile
Пиша повече от 20 години (не че съм написал кой знае какво, а и никога не съм се взимал на сериозно) но никога не си позволих да омърся поезията с политически възгледи, реплики или там каквото му се казва...
Вапцаров не спомена нито веднъж думата комунизъм в поезията си, ама го разстреляха като комунист...е... какво, да си чешаме само езиците ли...
С най- добри пожелания, Тома Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
genek
Гост





МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 17:09:06 » Отговори с цитат върни се горе

Правилно ти казват, Тома - да си кютим, да си траем, да витаем в розовите облаци...Покорна главица...Пет века така са оцелявали дедите ни - що не и ние сега?
Обявяваме, че сме над политиката, над бита, над живота изобщо...И си пърхаме сред омаята на духовната дрога...
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 17:48:47 » Отговори с цитат върни се горе

Вашата позиция, Тома и Генек, изцяло лишена от конструктивни предложения, е другата страна на медала - на отсрещната му са витаещите в розови облаци. Чудя се на себе си що ли ви се впрягам, но някак си не ми харесва да изкарвате малоумници хора, които просто нямат склонност към истерична логорея и се опитват да запазят здрав разум.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 17:51:09 » Отговори с цитат върни се горе

Не тъй злобно, г-н Димитре Дерменджиев - иженарицаемий Тома!
Или, поне не тъй злобно във форума на обичан от литераторите на България сайт, какъвто е "ХуЛите", между впрочем - също твое поле за изява. Показното превръщане на политиката в литература, както и литературното "биене" в гърдите на тема политика, е еднакво кичозно.
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 18:38:57 » Отговори с цитат върни се горе

Много грубо, Тома! Много грубо! И Пламеновото беше грубо. Тук е сайт за литература и има хора с различни политически пристрастия. Повечето не го афишират и така е редно, но повярвай ми - има от всички цветове. Лошо няма. Това никому не пречи, нарича се плурализъм, докато ни занимават с поплаците на душата си.
За пуйтесите няма да коментирам. Нареждам се до АнонимАпокрифофф макар да дишам пушека отзад що касае пуйтесването.
Язък за вас мъже!!!
Предлагам темата да бъде изтрита!

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 19:11:07 » Отговори с цитат върни се горе

Silver Wolfess написа:
Язък за вас мъже!!!
!


Ми дасе обадим и ние, мъжете. Дето все ви не изнасяме на вас, жените. Ако буйстваме, зле. Било детинско и невъзпитано. Може прозорците да ни строшат, колата с боя да овапсат. Ако си кютим - пак зле. Какви мъже сме, да си мълчим!? Ако се напием вечер и ви дръпнеп по някой шамар - УЖАС! Как може да сме такива простаци!!! Ако ви слушкаме и ви угаждаме - КРАЙ! Напускате ни, и пак обвинения в липса на мъжество...

Е, питам. Как да ви угодим? Може или не може да бъдем вся и всьо? Аз за това и на митинги не ходя, и Бойко не псувам (иначе, мамицата му!) и със спирт не злоупотребявам и жените отдавна съм отказал. Сега обмислям как да си купя едно стадо с козици и да хвана Балкана... Може и да се шегувам, ама тая възможност става все по-реална.

Та, така Вълчице. Дай да си пишем мирно и кротко в сайтеца докато ни търпят Админите, пък после ще хванем гегата и айде из баира!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 19:15:59 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Silver Wolfess написа:
Язък за вас мъже!!!
!


Ми дасе обадим и ние, мъжете. Дето все ви не изнасяме на вас, жените. Ако буйстваме, зле. Било детинско и невъзпитано. Може прозорците да ни строшат, колата с боя да овапсат. Ако си кютим - пак зле. Какви мъже сме, да си мълчим!? Ако се напием вечер и ви дръпнеп по някой шамар - УЖАС! Как може да сме такива простаци!!! Ако ви слушкаме и ви угаждаме - КРАЙ! Напускате ни, и пак обвинения в липса на мъжество...

Е, питам. Как да ви угодим? Може или не може да бъдем вся и всьо? Аз за това и на митинги не ходя, и Бойко не псувам (иначе, мамицата му!) и със спирт не злоупотребявам и жените отдавна съм отказал. Сега обмислям как да си купя едно стадо с козици и да хвана Балкана... Може и да се шегувам, ама тая възможност става все по-реална.

Та, така Вълчице. Дай да си пишем мирно и кротко в сайтеца докато ни търпят Админите, пък после ще хванем гегата и айде из баира!


A, така! Мъж - мечта си! Smile Лео, и аз ще дойда в Балкана. Ще си купя една козичка и виж ме само - пастирка на козичка. Laughing Laughing Laughing

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 19:40:30 » Отговори с цитат върни се горе

Интересно, Тома, какво искаш - да превърнем форума на един чисто литературен сайт в подобие на цирка, наречен Народно събрание - всеки рипа, крещи "Осанна" или "Разпни го". За тия нещо си има други трибуни. А в литературен сайт начинът да изразиш позиция е художествената творба, гражданската поезия. Но нея трябва да я умееш, иначе ще се получат просто голи лозунги и политиканстване. Кому е нужно това?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
tomatroev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 27, 2009
Мнения: 168
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 20:45:33 » Хулитерите спят... Отговори с цитат върни се горе

Началото на края. Краят на позорната 23 годишна посттоталитарна система. Честита ви победа! И не забравяйте, че главната битка предстои. Тази срещу БСП. Основният враг, който ни донесе всички тези беди. Змията, която трябваше да бъде смазана още през 1990 година. Но не беше. И се превърна в седемглава ламя. Отряза днес, ти, Юнак Балкански, само едната! Другите си стоят...

Така съм ти набрал


Къде ли не съм бил,
какво ли не съм брал.

Брах в Гърция заради теб маслини,
а тука те обираха червено-сини.

Английска хрътка бях сред ягодовите полета.
Бях помияр, подхвърлили му няколко кюфтета.

В Бразилия бях муле, бил съм стръв.
В Кабул заради теб проливах кръв.

В Америка бях роб на янките.
В Европа бях длъжник на банките.

Продавах там и майчиното мляко -
да може друг да обере каймака.

Къде ли не съм бил.
Какво ли не съм брал.

Брах студ в Сибир и мръзнах в Коми.
В казана африкански ядох огъня.

В пустинята арабска вадех кестените,
бях луд, защото бил съм свестен.

Живях в ковчег по време на потопа.
Дъската му накрая взе да хлопа.

Потънахме, не ни спаси и Ной.
Аз в Бисер бях на дъното, бях Бой...

...Кой като мен горя във влак?
Поливах розите им, брах и ален мак.

Къде ли не съм бил,
какво ли не съм брал...

И колко пъти си обирах крушите!
Навсякъде им пълнех гушите.

Навсякъде съм ял пердах.
О, колко ядове заради тебе брах!

Брах страх и в двете полушария...
Така съм ти набрал, Българийо!

Тома Троев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 20 Фев 2013 20:58:46 » Отговори с цитат върни се горе

Тома, няма да изтрия темата, но ще я заключа. В този сайт не е прието да се политиканства. Целта на този сайт е литература и нашето разбиране за такава не включва подобни теми.
Всеки от пишещите тук има регистрация в социалните мрежи. Всеки има профил там и може да изрази гражданската си позиция. Аз също имам и TAM не съм безучастен, но тук не е място за това.
Всяка следваща подобна тема ще бъде изтривана, а публикуващият, ще бъде лишен от правата си във форума, комуникация и коментари.
Решението подлежи на обжалване неограничено във времето само и единствено пред арменския поп(последния блок долу в ляво).

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com