Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 546
ХуЛитери: 5
Всичко: 551

Онлайн сега:
:: LioCasablanca
:: Heel
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: Georgina

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Втори Национален конкурс "Състояние на полет"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
viatarna
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 11, 2007
Мнения: 285
Място: гр.София / skype: vesi_dimitrova

МнениеВъведено на: 30 Апр 2012 19:37:10 » Re: Втори Национален конкурс "Състояние на полет" Отговори с цитат върни се горе

LinaTod написа:
Това, че може да гласуваш за произведението си, ми идва малко нелепо, но ... каквото дал Дедо Боже - такова! Cool


Произведенията са публикувани анонимно - не са в ничий профил, та да се забрани гласуването на определен потребител.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
diva_voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 19, 2009
Мнения: 101

МнениеВъведено на: 30 Апр 2012 20:25:46 » относно гласуването ЗА свое произведение Отговори с цитат върни се горе

... нали всички имат това право, тогава какво? не е ли най-естественото нещо да застанеш зад творбата си?!
пожелавам успех на всички "хвъркатички" Smile))

_________________
усмивката - агрегатно състояние;
естествена среда - радостта
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
riiva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 06, 2012
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 01 Май 2012 00:15:37 » Отговори с цитат върни се горе

В крайна сметка може или не може авторите да гласуват за произведенията си, не ми стана ясно ... Rolling Eyes И да, наистина е малко странно, ако е така.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 01 Май 2012 09:30:10 » Отговори с цитат върни се горе

Има някакви неписани правила... като в живота. Но пък това, което не е забранено, дали е разрешено?.... Сега се чудя защо депутатите и президентите гласуват за себе си?
Valka
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 340
Място: Добрич - Варна

МнениеВъведено на: 01 Май 2012 10:29:05 » Отговори с цитат върни се горе

Надявах се, че след пояснението на viatarna, еквилибристиките по темата ще се обезсмислят...
Да, всеки има право по веднъж да гласува за произведение в конкурса - включително и неговото. Да приемем, че всеки участник ще си лепне по една шестица. С какво променя това общия фон на номинациите?Rolling Eyes
На мен друго ми идва в повече - самокоментирането под собствено произведение в конкурс...Това от какви писани или неписани правила се диктува - не ми е ясно. Crying or Very sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
dana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 20, 2012
Мнения: 8

МнениеВъведено на: 09 Май 2012 18:40:11 » Благодаря! Отговори с цитат върни се горе

Здравейте,
Мисля,че дойде момента да напиша нещо,което така се е "загнездило в мен, че скоро май ще се появят птиченца,които ще литнат от това загнездване" Smile
Не съм поет,дори не съм литератор, но творчеството живее в мен, откакто се помня-"душа на поет"-нали сте чували? Confused Посещавам анонимно много литературни сайтове,портали, но Ху-Лите пасват/извинете за немския глагол!/най-много на същността ми. По принцип не участвам в конкурси, но темата на този конкурс възбуди някаква струнка в душата ми и вече за втори път участвам. Дори и не очаквах творбите ми да получат толкова гласове, но това се случи и Благодаря! Особено Благодаря на raiavid ! Как този човек/не зная пола му/ намери поне по една добра дума за всяко едно произведение ! На фона на всичко, което се случва в българския литературен живот това наистина заслужава моите адмирации!
И въпреки, че за мен щом някой е сътворил нещо за този конкурс вече е и спечелил нещо- пожелавам успех , на тези, за които той означава много!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 10 Май 2012 15:17:16 » Отговори с цитат върни се горе

И аз благодаря на Дана за хубавите и мили думи. Жена съм, ако някой все още не е разбрал. Псевдоним Рая Вид. И аз не съм литератор и не разбирам много неща, но чувствам всичко с душата си. Нямам претенции, че пиша добре, защото скоро проходих, но намерих много красиви неща тук - като художествени произведения, като душевна красота, като философски истини, като извисяване...
Моля за извинение, ако някого съм засегнала с коментарите си, но така възприемам нещата, които чета. А коментарите са затова, всеки да каже как ги вижда, как ги чувства от гледната точка на един обикновен читател, без да се съобразява с това дали е мое или твое...
lyubov-antoanet
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 11, 2011
Мнения: 4
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 11 Май 2012 12:27:08 » Въпросче Отговори с цитат върни се горе

разгледах повечето публикувани произведения за конкурса и се натъквах все на поезия. Къде е прозата?
Аз ли не мога да я намеря Rolling Eyes
Моля пратете линк Embarassed
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 11 Май 2012 14:28:31 » Отговори с цитат върни се горе

Наистина има повече поезия. Четете наред и ще откриете и прозата. Тя не е с отделен линк. Успех в търсенето и четенето!
Amalfi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 15, 2012
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 12 Май 2012 14:52:22 » Отговори с цитат върни се горе

Както винаги, поетите са повече. То е трудно да напишеш смислена проза в 1 страница. Само майсторите се осмеляват, а опитите на останалите често изглеждат смешни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
eta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 15, 2012
Мнения: 7
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 15 Май 2012 11:10:14 » Отговори с цитат върни се горе

Поздравления за прекрасния конкурс - главната причина да се регистрирам в прекрасния ви сайт Smile УСПЕХ НА ВСИЧКИ УЧАСТВАЩИ!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 15 Юни 2012 13:19:33 » Ето нещо съвсем по темата :) Отговори с цитат върни се горе

Не е ново и непознато, но понеже смятам, че е в контекста на конкурса, ви поздравявам с него Smile

Хвърчащите хора
/Валери Петров/

Те не идат от Космоса, те родени са тук,
но сърцата им просто са по-кристални от звук,
и виж, ето ги - литват над балкони с пране,
над калта, над сгурията в двора
и добре, че се срещат единици поне
от рода на хвърчащите хора.
А ний бутаме някакси и жени ни влекат,
а ний пием коняка си в битов някакъв кът
и говорим за глупости, важно вирейки нос
или с израз на мъдра умора
и изобщо - стараем се да не става въпрос
за рода на хвърчащите хора.
И е верно, че те не са от реалния свят,
не се срещат на тениса, нямат собствен 'Фиат'.
Но защо ли тогава нещо тук ни боли,
щом ги видим да литват в простора -
да не би да ни спомнят, че и ний сме били
от рода на хвърчащите хора?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 16 Юни 2012 09:38:15 » Отговори с цитат върни се горе

Приключи приемането на произведения за конкурса "Състояние на полет", но те остават отворени за гласуване до 23-ти юни (събота) включително.

След обработка на резултатите, номинираните произведения ще бъдат обявени в отделна тема.
След това има думата журито, с което ще ви запознаем след приключване на работата му.

Официалната церемония по награждаване на победителите ще се състои на 7 юли 2012 г. от 18.00 ч. в Радиното училище в гр.Сопот.

Сега е времето да наваксаме с четене, гласуване и обективност.

Поздравяваме всички участници и желаем успех на най-добрите! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 16 Юни 2012 23:13:11 » Отговори с цитат върни се горе

Чакам с нетърпение резултатите.
Желая от сърце късмет на всички участници!
nellnokia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 03, 2010
Мнения: 125

МнениеВъведено на: 23 Юни 2012 00:43:42 » Отговори с цитат върни се горе

Valka написа:
Надявах се, че след пояснението на viatarna, еквилибристиките по темата ще се обезсмислят...
Да, всеки има право по веднъж да гласува за произведение в конкурса - включително и неговото. Да приемем, че всеки участник ще си лепне по една шестица. С какво променя това общия фон на номинациите?Rolling Eyes
На мен друго ми идва в повече - самокоментирането под собствено произведение в конкурс...Това от какви писани или неписани правила се диктува - не ми е ясно. Crying or Very sad


Всичко дотук ми е ясно. Конкурсът преминава наистина под егидата на феърплея /честната игра/. Следя го с голям интерес. Учудена съм обаче че има хора, които коментират едно и също произведение няколко пъти... На мнение съм, че това е некоректно.

Желая успех на участниците!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com