Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 848
ХуЛитери: 5
Всичко: 853

Онлайн сега:
:: LioCasablanca
:: Georgina
:: AlexanderKoz
:: malovo3
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Внимание, плагиатство!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 11:35:38 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
Блестящи разсъждения, Ангар! Поздравявам те!
Логиката ти на практика изглежда така:
1. издавам на хартия стихосбирка с автор krasavitsa.
2. вътре пъхам стихове на angar
3. след като книгата излезе, признавам, че стиховете не са мои, и гоня angar до дупка да ми плати разходите, защото съм му направила реклама.

Laughing Laughing Laughing


Красавице, боя се, че не разбираш логиката на ангарчовците.
На тях няма кой да им изплагиатства стихотворение, понеже са бездарни.
Smile
Затова наливат вода от девет мътни бари в извора на поезията. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 11:46:32 » Отговори с цитат върни се горе

papacot, не си прав.
Тук няма значение кой колко бил надарен или бездарен. Крадец, който не разбира, може да открадне и бездарни стихове. Става дума за кражбата, а не за качеството на откраднатото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 12:19:11 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
[
Красавице, боя се, че не разбираш логиката на ангарчовците.
На тях няма кой да им изплагиатства стихотворение, понеже са бездарни.


Красавице, очароваш ме - как бързо схващаш!

А, Папакоте, дори и аз, поет бездарен, мога да посоча тука не по-малко от десетина линка , където мои неща са копирани в разни сайтове и блогове, без да съм посочен аз като автор. Откривам ги, като чрез гугала поместя няколко думи от стихотворението си. Някъде съм се и обаждал - защо не посочите и автора, който е ... Обикновено отговарят: "Благодаря, че ми го посочихте. Не знаех кой е авторът, преписал съм го отнякъде."
Но винаги съм се радвал на такива неща. Радвам се, че им е харесало. Защото "Не за чест и не за слава, а за своята държава и за своя мил народ ..." е, ако (случайно) се е получило и нещо хубаво. Така гледам аз на нещата.

Скарамуш, от статията, която посочваш в линка, цитирам този абзац:

"Но защо човек като госпожа Рита ще преписва от талантливия ни поет Станков? За пет похвални думи в плевенска сладкарница? За два мига на вяра, че животът ти не е пустота, че славата не е призрак, че уважението на себеподобните не е лицемерие?"

И не съвпада ли той с моето мнение, че постъпката й е необяснима? И че ако го е направила, трябва да е било в минути на умопомрачение?

ПП. Но като виждам колко шум се е вдигнало по този случай - статии в "Дума", в "Сега", в Блога, във форума и не знам още колко ли места има, за които не зная, мисля си колко вярна е пословицата: "Не вземай нищо от дребнав човек - защото цял живот ще има да те разнася!"


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: angar на 10 Апр 2012 12:30:48 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 12:24:52 » Отговори с цитат върни се горе

Ангар, а дали пак в момент на умопомрачение госпожата Рита е станала член на Съюза на писателите в Плевен?
Нека плати 300 лева глоба и разходите по делото, пък да видим дали пак ще я спохождат умопомрачения.
Ай стига глупости.
PS - към твоето ПП.
Няма такава пословица.
Има Божа заповед: Не кради!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 12:51:24 » Мисля че админите трябва да заключат темата...отдавна(( Отговори с цитат върни се горе

Защото:

1. лични нападки

2. самореклама

3. "спами" се безразборно
и
4. вече ми се гади от псевдо форуми и псевдо плагиатство...
голямата трагедия на света(((

Кой има полза и кой се кефи, питам админите!
И...все едни и същи никове и все едно и също дърлене за измишльотинии!
4 години на мен ми стигат!!!
По нашите земи му викаме "байгън"!

С неудоволствие
от админите...

Никола Анков

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 13:33:37 » Re: Мисля че админите трябва да заключат темата...отдавна(( Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Защото:

4. вече ми се гади от псевдо форуми и псевдо плагиатство...
голямата трагедия на света(((

Никола Анков


Доктор Анков, факта, че е откраднато оригинално авторско произведение и е публикувано в книга от името на друг "автор" ли наричаш
"псевдо плагиатство"?

Красавице, така е, няма значение дали си откраднал кокошка или кон.
Кражбата си е кражба.

Ангаре, едно е да копираш и пейстнеш произведение, без да посочиш автора. Това не е етично, но явно такива като теб могат да се радват по този начин на подобна "народна любов". (Ако въпросното "копи-пействане" е с комерсиална цел, въпросът би бил малко по-различен, но не и за такива като теб, предполагам).
А съвсем друго е да се покажеш като автор на чужд труд. (И в некомерсиалния, и в комерсиалния смисъл).
Според законите в единия случай се нанасят морални щети, в другия - морални и материални.
Според твоите представи за комунизъм, освен че жените трябва да са общи, и авторското право върху произведения на изкуството ли трябва да е общо?

Дето вика Доктора, байгън. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 15:05:23 » Отговори с цитат върни се горе

Някоя си взела чуждо стихотворение, изтипосала го в книжката си като свое, а ние тук се чудим дали това е кражба. Плагиатството трудно може да се нарече най-голямата трагедия на света, но със сигурност е престъпление.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 18:50:21 » Re: Мисля че админите трябва да заключат темата...отдавна(( Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:

.....
С неудоволствие
от админите...
Никола Анков


Я па доктора...
Shocked Twisted Evil

На мен пък ми омръзна кой къде си изтърве магарето да си го търси при админите, образно казано.
Да сме обещавали денонощно обгрижване на потребители, разполагащи с излишно свободно време?! Или пък създаване на персонални "доволствия" от заобикалящия свят?!

Море и я че изокам некой ден "Байгън!", ама де да видим кога ше е! Laughing
Извинявам се за лиричното отклонение, думайте си нататък по темата, ако ще си думате, ако ще се дърлите - няма да я бъде още много.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 10 Апр 2012 21:38:07 » Здравей, Марги... хе Отговори с цитат върни се горе

Laughing

Хей, Котев Razz малкото ми име е Никола Wink

Варна, морето сините вълни... Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Skaramu6
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 07, 2012
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 08:15:35 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Някоя си взела чуждо стихотворение, изтипосала го в книжката си като свое, а ние тук се чудим дали това е кражба. Плагиатството трудно може да се нарече най-голямата трагедия на света, но със сигурност е престъпление.

Чл. 172 и чл. 173 от НК. Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 10:48:13 » Отговори с цитат върни се горе

Ангаре, темата е за плагиатството, а не за личните качества на някого, отношенията между вас и твоите разсъждения, кой, каква печалба има от продажбата на книгите си, какви произведения си написал за него и т.н.
Някога ще разбереш ли, че светът и сайтът не се въртят около теб и особените(опитвам се, да съм максимално мек) ти разбирания и разсъждения. Моля те, не ги натрапвай!
Администрацията на сайта е показала, че не робува на имена, независимо колко са велики или не и че за нея всички тук са равни. Точно това е причината В. Станков да напусне сайта, защото не бяха допуснати никакви привилегии, но никой, повтарям никой, не може да и не бива да отрича, че е един от най-качествените съвременни поети.
Относно плагиатството - има закони и те трябва да се спазват. Има прокуратура, която трябва да си свърши работата.
Според мен, по голямо внимание трябва да се обърне на рецензентите на тази книга. Предполагам, че не са написали рецензията, запленени от великолепната поезия на въпросната авторка, а в замяна са получили нещо. Те не са си свършили работата или може би по точно - са си свършили работата, за която им е платено.
Закона си е закон и извинения от сорта - "направено неволно", "прочела го е някога, записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое"(цитирам твои думи), не само са смешни, но са недопустими дори като разсъждение. Тук иде реч за кражба на интелектуален труд и всяка кражба трябва да се наказва най-строго.
В белите страни, потърпевшия съди издателството, то от своя страна, на база на договорите които има, съди автора и рецензентите, но както казах преди малко, това не е наша работа, а на специализираните органи и потърпевшия.
Ние, единствено можем да бъдем непримирими към подобни деяния и да го изразяваме тук.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 13:49:58 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Ангаре, темата е за плагиатството, а не за личните качества на някого, отношенията между вас и твоите разсъждения, кой, каква печалба има от продажбата на книгите си, какви произведения си написал за него и т.н.
Някога ще разбереш ли, че светът и сайтът не се въртят около теб и особените(опитвам се, да съм максимално мек) ти разбирания и разсъждения. Моля те, не ги натрапвай!
Администрацията на сайта е показала, че не робува на имена, независимо колко са велики или не и че за нея всички тук са равни. Точно това е причината В. Станков да напусне сайта, защото не бяха допуснати никакви привилегии, но никой, повтарям никой, не може да и не бива да отрича, че е един от най-качествените съвременни поети.
Относно плагиатството - има закони и те трябва да се спазват. Има прокуратура, която трябва да си свърши работата.
Според мен, по голямо внимание трябва да се обърне на рецензентите на тази книга. Предполагам, че не са написали рецензията, запленени от великолепната поезия на въпросната авторка, а в замяна са получили нещо. Те не са си свършили работата или може би по точно - са си свършили работата, за която им е платено.
Закона си е закон и извинения от сорта - "направено неволно", "прочела го е някога, записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое"(цитирам твои думи), не само са смешни, но са недопустими дори като разсъждение. Тук иде реч за кражба на интелектуален труд и всяка кражба трябва да се наказва най-строго.
В белите страни, потърпевшия съди издателството, то от своя страна, на база на договорите които има, съди автора и рецензентите, но както казах преди малко, това не е наша работа, а на специализираните органи и потърпевшия.
Ние, единствено можем да бъдем непримирими към подобни деяния и да го изразяваме тук.

Благодаря за позицията на администрацията на сайт "ХуЛите", както и на всички, които изразиха подкрепа. Това, което се случи вчера с мен, може да се случи утре и на всички вас, не ви го пожелавам, уверявам ви, ужасно е.
Пожелавам на всекиго в сайта успешни изяви!
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 16:51:30 » Re: Внимание, плагиатство! Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
Ами прави са рецензентите - явно творчеството й се нуждае от по-широко изследване. Какви ли още странни неща е възможно да се открият. Аз обаче се съмнявам, че стихотворението на Рита Генадиева се различава от това на Валери Станков само по липсата на третия куплет - и по първия ред на четвъртия куплет сигурно се различават. Ако при В.С. е "Нейде ако бях те СРЕЩНАЛ вчера", , при Рита Г. би трябвало да е : "Нейде ако БЕ МЕ срещнал вчера". Нали едното е писано от мъж, а другото - от жена? Прочее, да не бързаме да осъждаме Рита, без да сме изслушали и нея. Плагиатство може да има, но да е без умисъл - Рита може да си мисли, че стихотворението наистина е нейно. Прочела го е някога, записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое. Вече имахме такъв случай с една поетеса от Айтос. А и за един световно известен случай знаем - нали Моцарт беше, който написва за втори път една от симфониите си. Съвсем искрено се заблудил, просто бил забравил, че вече я е бил написал. И какво, в плагиатство от себе си ли да го обвиним? Пък и нали голяма загуба от плагиатството й няма - авторитетът на В.С. от това, че е изплагиатстван не намалява, а расте.


Не ви ли звучат познато тези думи на Ангар, приятели? Припомнете си, преди година гръмна скандал за плагиатство на една млада бургаска "поетеса", която с copy - paste си беше спретнала цяла книжка от стихове. И все с оправданието, че приятелка и ги била дала да ги публикувя от свое име, че тя ги била писала, пък другите ги преписали от нея. Не знам докъде стигна делото, което заведе Йосифова срещу Мария Димитрова. Но така може да се оправдае всеки.

Ангаре, много ми е странна тази позиция. Как така ще си написал нещо и ще забравиш ти ли си му авторът или не? Извинявай, може да не разпознаваш стиховете на някого, може да не си чел всичко написано и публикувано, но своите работи би трябвало да знаеш много добре. Даже нещата, които си писал преди години. Вярвам, че всеки познава стила си, начина си на изразяване, на мислене, на подреждане и създаване на поетичната форма. И мисля, може да различи своите си работи от чуждите. Така че "записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое" - на такова нещо просто няма как да се повярва.

И сложи ръка на сърце, та си признай - ако не беше намесено името на Валери, когото отдавна недолюбваш, щеше ли така толерантно да се отнесеш към г-жа Рита?

Не е зле да се надзърне в книжка на въпросната госпожа - дали пък няма да изскочат и други помислени за свои стихове. Очевидно е, че не може да се разчитана редактори, издатели, пишещи предговорите. Май сами трябва да откриваме плагиатите и за ги изобличаваме, докато най-после не се разбере - не може безнаказано да се взема чуждото и да се представя за свое.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 16:59:14 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Ангаре, темата е за плагиатството, а не за личните качества на някого, отношенията между вас и твоите разсъждения, кой, каква печалба има от продажбата на книгите си, какви произведения си написал за него и т.н.
Някога ще разбереш ли, че светът и сайтът не се въртят около теб и особените(опитвам се, да съм максимално мек) ти разбирания и разсъждения. Моля те, не ги натрапвай!
Администрацията на сайта е показала, че не робува на имена, независимо колко са велики или не и че за нея всички тук са равни. Точно това е причината В. Станков да напусне сайта, защото не бяха допуснати никакви привилегии, но никой, повтарям никой, не може да и не бива да отрича, че е един от най-качествените съвременни поети.
Относно плагиатството - има закони и те трябва да се спазват. Има прокуратура, която трябва да си свърши работата.
Според мен, по голямо внимание трябва да се обърне на рецензентите на тази книга. Предполагам, че не са написали рецензията, запленени от великолепната поезия на въпросната авторка, а в замяна са получили нещо. Те не са си свършили работата или може би по точно - са си свършили работата, за която им е платено.
Закона си е закон и извинения от сорта - "направено неволно", "прочела го е някога, записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое"(цитирам твои думи), не само са смешни, но са недопустими дори като разсъждение. Тук иде реч за кражба на интелектуален труд и всяка кражба трябва да се наказва най-строго.
В белите страни, потърпевшия съди издателството, то от своя страна, на база на договорите които има, съди автора и рецензентите, но както казах преди малко, това не е наша работа, а на специализираните органи и потърпевшия.
Ние, единствено можем да бъдем непримирими към подобни деяния и да го изразяваме тук.


Хипо, най-искрено ти благодаря за изразеното мнение.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Апр 2012 17:07:20 » Re: Внимание, плагиатство! Отговори с цитат върни се горе

mamasha написа:
angar написа:
Ами прави са рецензентите - явно творчеството й се нуждае от по-широко изследване. Какви ли още странни неща е възможно да се открият. Аз обаче се съмнявам, че стихотворението на Рита Генадиева се различава от това на Валери Станков само по липсата на третия куплет - и по първия ред на четвъртия куплет сигурно се различават. Ако при В.С. е "Нейде ако бях те СРЕЩНАЛ вчера", , при Рита Г. би трябвало да е : "Нейде ако БЕ МЕ срещнал вчера". Нали едното е писано от мъж, а другото - от жена? Прочее, да не бързаме да осъждаме Рита, без да сме изслушали и нея. Плагиатство може да има, но да е без умисъл - Рита може да си мисли, че стихотворението наистина е нейно. Прочела го е някога, записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое. Вече имахме такъв случай с една поетеса от Айтос. А и за един световно известен случай знаем - нали Моцарт беше, който написва за втори път една от симфониите си. Съвсем искрено се заблудил, просто бил забравил, че вече я е бил написал. И какво, в плагиатство от себе си ли да го обвиним? Пък и нали голяма загуба от плагиатството й няма - авторитетът на В.С. от това, че е изплагиатстван не намалява, а расте.


Не ви ли звучат познато тези думи на Ангар, приятели? Припомнете си, преди година гръмна скандал за плагиатство на една млада бургаска "поетеса", която с copy - paste си беше спретнала цяла книжка от стихове. И все с оправданието, че приятелка и ги била дала да ги публикувя от свое име, че тя ги била писала, пък другите ги преписали от нея. Не знам докъде стигна делото, което заведе Йосифова срещу Мария Димитрова. Но така може да се оправдае всеки.

Ангаре, много ми е странна тази позиция. Как така ще си написал нещо и ще забравиш ти ли си му авторът или не? Извинявай, може да не разпознаваш стиховете на някого, може да не си чел всичко написано и публикувано, но своите работи би трябвало да знаеш много добре. Даже нещата, които си писал преди години. Вярвам, че всеки познава стила си, начина си на изразяване, на мислене, на подреждане и създаване на поетичната форма. И мисля, може да различи своите си работи от чуждите. Така че "записала си го е нейде при нейните, после е забравила и след време наистина е започнала да го мисли за свое" - на такова нещо просто няма как да се повярва.

И сложи ръка на сърце, та си признай - ако не беше намесено името на Валери, когото отдавна недолюбваш, щеше ли така толерантно да се отнесеш към г-жа Рита?

Не е зле да се надзърне в книжка на въпросната госпожа - дали пък няма да изскочат и други помислени за свои стихове. Очевидно е, че не може да се разчитана редактори, издатели, пишещи предговорите. Май сами трябва да откриваме плагиатите и за ги изобличаваме, докато най-после не се разбере - не може безнаказано да се взема чуждото и да се представя за свое.


Ето още едно стихотворение, "припознато" от "поетесата" Рита Генадиева за "свое", то е от издадената през 1990-а година книга на Ася Асенова" - "Остров в сърцето":

Лято
Изтънявам по черния гръб на асфалта,
разтопен в маранята, нажежена до синьо.
Гласът на реката вече не е тъй алтов,
а пресипнал и дрезгав, сякаш давен във вино.

Прегорели треви се заравят във пясъка
и потъват във дрямка добри и лениви.
В задушлива прегръдка е стегнало лятото
равнината, отпуснала рошава грива.

Във окото на кладенец - тъмно и бляскаво,
се оглеждам за миг. Капка слънчева пян
заслепява го бързо с невидима ласка
и клепача си бавно затваря герана.

После дълго стоя сред жита и метличини
и вкусът им изпръхнал пари устата ми -
за да пазя във себе си полета птичи
и да имат мечтите ми мирис на лято.

Прочети още: http://www.stihovebg.com/Poeziya/Avtorska-pesen/Lyato/130503.html#ixzz1rjyZ1qiI
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com