Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 441
ХуЛитери: 3
Всичко: 444

Онлайн сега:
:: ivliter
:: Heel
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Кулинаро – нелирична изповед
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оцента

5
55%
 55%  [ 11 ]
4
25%
 25%  [ 5 ]
3
15%
 15%  [ 3 ]
2
5%
 5%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 30 Яну 2011 12:57:36 » Кулинаро – нелирична изповед Отговори с цитат върни се горе

Да Ви кажа ядове с яденето си нямам. Хапвам си и то по много. От нищо не се лишавам - пу, да не ми е уруки. От всичко опитвам и смело го раздавам. Хич не се притеснявам.
Когато бях съвсем малка за един определeн период мразех супите. Ама баща ми все насила – „ Взимай купичката в лапички и пий, като мече”.
Е, пий, пий, като мече в лапичките и ето сега супата ми е много любима. Това топчета, пилешка, курбан, зеленчукова, крем, шкембе...УмрЕм за шкембе.
Къде си татеее сега да ме видиш?
...От първите ми срещи с баба ми от провинцията – една изпечена, закръглена женица, с вечно запасана престилка, научих че закуската, обяда и вечерята са свещени ритуали, а неяденето на плодове, сирене и мляко – съществено престъпление.
Когато съм се родила я извикали да ме гледа. Посрещайки ме на вратата у дома, с питка взела да оплаква недоносеното столичанче „ Лелеееее синееееее, това шъ умрЕ, я ле кОлкаво е.” И останала у нас докато навърша шест месеца. Демек докато проям.
Малко по-късно ме завели при нея, да поживея, та съвсем да стана човек. Опитвах се да и обясня, че сирене и прясно издоено мляко не консумирам. А тя, не та не. И ми вика – „ Ръцете на гръбо, и само зеваш.”
А то било хуууубаво нещо всичките бабини вкуснотийки, на които ме научи.
- домашни свинско със запечени картофки, поръсени с мерудийка, кокоша супа с пресечено яйце, огрооомни мекици, погачи, козунаци, пълнени ярета, пухкави торти.
В градината – пресен лук, чесън, пипер, праскови, кайсии, череши, ягоди, грозде.
А не яж, де. Не яж и бъди злояд.
Сестра ми също завърши с отличие хранителния университет на баба ми. Отива първия път при нея и тя важна, важна. Баба ми я чака с кошничка подредени, като за изложба червени и жълти малини. А малката русокоска я гледа с бялото на окото и казва – „ Аз малинки не ям”. „ Едеш, едеш и печени киселици шъ едеш” – беше еднозначния отговор. И то се пооправи после детето. Дойде слабичкааа - ребърцата да и преброиш, а след първото лято при баба направи едни бузки червенки да ти е кеф да ги щипеш.
Другата баба от града и тя да не остане по-назад беше много горда с мен, че веднъж съм изяла осем сърми за закуска и често го разправяше.
Добре се научихме в тоя живот да си хапваме и дето се вика добихме чудесни хранителни навици. От сърце и душа заобичахме луканчица, филенца, капамичка, създърмичка, гювечи. Разтрепервам се направо, като ги видя. И старите селски манджорля обичам – това прокакло, пръжки, качамак. И от сладичкото чат-пат опитвам – шоколадче, медец, кремчета. Особено крем-карамел. То само него мога да правя и Слава богу.
Ама и това не ме спасява. Ни финансова криза, ни кантара, нищо не би спряло моя афинитет към кулинарията, моя изтънчен вкус и познавателство, моята широка обща хранителна култура, която с любознателност и усърдие обогатявам всеки ден.
От качественото похапване добивах сила и любител-съзтезател на какво ли не бях ставала – ски, плуване, бадминтон, волейбол, народни и класически танци, и ориенталски също, които най-много ми пасваха. Дори си купих и крос-тренажор – настояща сушилня в хола.
Но каквото и да правех все оставах кулинар-гастроном. И от всички храници най-съм подвластна на месцето. Като го видя – едни думи изричам само – „мммм - ням, ням”.
Кандидат зетя, ме бъзика, че ще направи ресторант със специалитет в моя чест –
„Нямче в нямче, с гарнитура нямчета.”
И не стига това, ами и такава работа си намерих – продавам храна.Сиреч гладна няма да остана. Сутрин – баници, милинки, кифли, кашкавалки, кремвиршки, сандвичи, принцеси, на обяд – кюфтета, кебачета, пържоли, шишчета, наденички.
Ако реша да се подсладя – вафли, шоколади, кекс, еклери, баклавички, толумбички соленки с кашкавал, с маслинки, със сусам, ореховки, масленки. Ееех, живот.
А инак мъжко внимание никък не ми липсва. Все ми се подхилват едно такова засукано и сякъш мед им капе от сърцето. Задяват ме и дядовците, защото за тях съм идеалния женски образ на хубава, здрава жена. Че даже и с гейовете се имам. С тях много си говорим за рецепти.
Мъжът ми и той от време на време – шляп по задника „ пу, машала” ми вика.
И все ми се кара да не пазя диети, че другите и сега ме заглеждат, и какво щял да прави ако се вталя. И така си се успокоявам аз и пак по старому си я карам.
Наскоро връщайки се от екскурзия в автобуса, незнайно защо едно момченце разсъждаваше на глас – „ Мъжете тайно, без да си признават си падат по дебеличките”.
Ей, и десетгодишните го знаят това беее – „слаба за парад, дебела за креват.”
Е, ще си ям пък и ще ми е гот. Как да отслабнеш при всичките тия обстоятелства.
Помня на два поредни поетични конкурса имаше дебелаци сред призьорите – една секс фурия и мъж с колело. Тях ги отличиха щото големи усилия полагаха, диети пазеха и отслабваха накрая. Ква е тая дискриминация, бе? Дайте шанс на медунчовците. И те душа носят кулинаро-лирична.
Номера е да си хапваш, да не се тормозиш, да се поглезваш, да разбираш от храна и рецепти, да имаш нюх и усещане. А след това да успееш да хващаш окото и под паласките. На това му викам аз умение и изкусност. Надареност с една дума.
С диети и със спорт всеки може. Я пробвайте без тях, де, пробвайте.
Раната праи борбата, аз това ще ви кажа. А и само сити хорото играем.
Ха, наздраве! И да Ви е сладко.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: konkurs на 01 Фев 2011 21:27:57 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 30 Яну 2011 13:23:46 » Отговори с цитат върни се горе

Закръглените и по характер са по-добри, а за кревата е вярно на сто процента. Хубав текст Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
diva_voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 19, 2009
Мнения: 101

МнениеВъведено на: 30 Яну 2011 15:46:12 » Апотеоз на естествената женственост!Браво! Отговори с цитат върни се горе

ммм ням - ням; долу диетите! долу модните тирани! дерзайте, сладки дебелани!!!
хубаво се посмях, благодаря! от мен сочничко 5! и да е на късмет!Smile

_________________
усмивката - агрегатно състояние;
естествена среда - радостта
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vanvani4
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 06, 2006
Мнения: 4
Място: гр. София . България

МнениеВъведено на: 25 Фев 2011 13:08:23 » Дебел и красив Отговори с цитат върни се горе

Тъй, тъй! Някога и моята баба разравяше " дебел и красив". И ето днес съм повече дебел отколкото красив, но поне съм с благ характер... Оригинална тема. От мен 5

_________________
Живей и не пречи на другите да живеят!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vanvani4
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 06, 2006
Мнения: 4
Място: гр. София . България

МнениеВъведено на: 25 Фев 2011 13:13:59 » Дебел и краскив Отговори с цитат върни се горе

Тъй, тъй! Някога и моята баба имаше един идеал - "дебел и красив". И ето днес с ъм по-дебел отколкото красив, но поне съм с благ характер. Дигна ми настроението! От мен 5!

_________________
Живей и не пречи на другите да живеят!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 26 Фев 2011 10:42:26 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Евалла!
Very Happy
Идеалната жена трябва да може зимата да те топли, лятото да ти прави сянка на плажа, а като тръгнеш да правиш нещо - да има за какво да се уловиш.
Very Happy
5

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Nadya_23
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2011
Мнения: 3

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 21:58:53 » :) Отговори с цитат върни се горе

Уха, че вкусно! Кеф!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com