Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 434
ХуЛитери: 5
Всичко: 439

Онлайн сега:
:: Albatros
:: Markoni55
:: malovo3
:: durak
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - САОПШТЕНИЕ ЗА ОБЩЕНИЕ!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 21 Яну 2011 18:15:28 » Re: Админите уж му разбират, ама... Отговори с цитат върни се горе

GINKO_PRIM написа:
Току-що от там ида. И си зяааапах на воля всичките снимки, без да съм член на "приятелския кръг" на Зинка.

излез от фейсбук и се опитай да ги видиш Smile Razz
т.е., трябва да си регистрирана, за да гледаш. а не всички са. но има опция, да се отвори албума независимо откъде и от кого се гледат. това имах предвид.
същото като тук, ако не отворя албума да се гледа от всички Smile Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 21 Яну 2011 18:23:31 » Ама това вече е другоооо (и се плезя) Отговори с цитат върни се горе

Wink
Прощавай, днес съм заядлива, затова се "хващам за думата"! Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 21 Яну 2011 18:36:50 » Re: Ама това вече е другоооо (и се плезя) Отговори с цитат върни се горе

GINKO_PRIM написа:
Wink
Прощавай, днес съм заядлива, затова се "хващам за думата"! Smile))

Ти?! Exclamation Question Заядлива?! Exclamation Question
Брех... Very Happy Laughing
Най-после и аз да науча нещо ново. Razz Laughing Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 21 Яну 2011 20:05:50 » Отговори с цитат върни се горе

Албума със снимките съм пуснала с достъпност за всички!
Толкова ми позволява компетентността по въпроса.

Ще опитам /с чужда помощ / да направя нещо по въпроса...

Благодаря за инфото!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Яну 2011 10:40:58 » За вечерта на Райсън Отговори с цитат върни се горе

И в тази вечер Райсън доказа, че може и два часа да рецитира от стихотворенията си, без да доскучае. В което и джобче да бръкне – стихче вади! Едно от друго по-хубави! С едно ще разсмее, с друго ще натъжи, ще те замисли, ще те удиви! Мъдрост, доброта и човечност, ирония и самоирония, неочаквани обрати, съвършено поетично майсторство – това е Райсън! Ненадминат майстор е на заключителната фраза – изненадваща, точна, усмихваща, заковаваща, безапелационна.

А и как ги рецитира, и как ги популяризира – колко четения и представяния има! А книжките му! Както казва в стихотворението си "Крайна мярка", и на дявола да подхвърли някоя от книжките си, дяволът ще я грабне, ще изчезне с нея и докато не я изчете цялата, час или два – няма да се мярка наоколо!

Но нима розата се нуждае от добавен аромат, лилията – от белило, младото момиче – от грим, та и Райсън – от похвали? Него предостатъчно стиховете му го хвалят. Иска ми се и за нещо да го упрекнем. Само че за какво?

Ами за това – че стихотворенията му са все къси! Стихчета за по половин страница. Рядко някое ще изпълни една страничка. В предните му стихосбирки, поне в тези, които и аз имам, няма стихотворение, което да се прехвърля и на друга страница. В "Стиховея" има и няколко по-дългички, но и те са кратки.

Вярно е, че най-хубавите стихове са късите. И че в тях е силата на Райсън, че те са неговото амплоа. И че те, в своята съвокупност, разкриват и образа, и душевността, и живота и биографията на човека и поета Райсън. И че са достатъчно и предостатъчно - дори и ред повече да не напише, Райсън напълно е заплатил за мястото, което заемаме на тази земя.

Но все още го няма, или ако го има аз не зная за него, онова дълго стихотворение – поемата или повестта на неговия живот.

Ние сме забили носовете си в сайтовете и в тях си губим времето, пишем ден за ден, пишем кратки, плитки, незначителни неща. За по-мащабно произведение, за по-големи планове време не ни остава. “С думички се глезим” – да употребя пак неговия израз. Някои повече и не можем. Но Райсън може!

Той има и талант, и култура, и знания, и характер за нещо наистина голямо и велико – за поемата или повестта на своя живот и своето време. Написана, разбира се, в стихове!

“Дошъл е час. Това е твоят час,
и време имаш още във запас.

Знам, трудно се отглежда този плод,
но дълг е то пред Бог и пред народ!”

С тези думи “учителят му” Джами е насърчил Низами да се захване с труда на своя живот. Повтарям ги, защото безкрайно вярвам в таланта и възможностите на Райсън! Представям си го как на някое бъдещо четене, вместо десетки малки стихотворения, рецитира само нея, и само тя се обсъжда.

Такова пожелание преди месеци отправих и към друг член на СГНР – към Зинка. Тя така свободно пише, както хората дишат, както птиците летят, както рибите плуват. Както Моцарт е творил музиката си! Тя е в състояние с огромна лекота и в чудесни стихове да опише всичко! Но Райсън, струва ми се, има предимството на мъдростта и опита. Защото за Поета само талант не е достатъчен – нужна е и съдба.

Тези думи могат да бъдат отправени и към Милчо - и той реди стиховете от движение, без замисляне, без да се бърка из джобовете, за да търси рими!

И тримата от тази група, от СГНР-то, са “зимни круши” – относително късно се проявяват в полето на поезията, но какъв плод вече са родили и какъв още могат да родят! И самостоятелно, и като се обединят!

А вечерта на Райсън беше чудесна! И Райсън беше чудесен, и стиховете му, и организаторите – и Или, и Зинка, и Милчо, а най-чудесна беше публиката - и многобройна, и интелигентна, и предана на поезията!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Яну 2011 20:47:29 » Отговори с цитат върни се горе

Хубаво си го написал, Ангаре! Райсън го заслужава. А колкото до късите стихотворения - аз затова харесвам поезията му - защото непрекъснато пише живота си. Душата си пише. С прости и четивни думи. Да е жив и здрав и да ни радва с още много нови книги!

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Hunterszone
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 08, 2010
Мнения: 52

МнениеВъведено на: 22 Яну 2011 22:52:38 » Отговори с цитат върни се горе

Господин Русев, ако проявявате интерес към моето творчество, можете да погледнете нещата на профила ми в Слово.бг. На този адрес е още една моя поема, в духа на тази, която коментирахте в профила ми:
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=476&WorkID=16958&Level=1
Успех на стихосбирката! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com