Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 530
ХуЛитери: 5
Всичко: 535

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: VladKo
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca
:: Albatros

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - За Хуленето в ХуЛите...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Vamp
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2004
Мнения: 274
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 04 Юни 2010 23:31:43 » За Хуленето в ХуЛите... Отговори с цитат върни се горе

Мислех никога повече да не вземам отношение във Форума на сайта...
Дори напуснах Хулите за няколко години, омърсен от мръсната българска душица, дето все се появява в различни форми тук. Където би трябвало да е място чисто...
Но не се стърпях от това безочие...
Как не ги досрамя някои кОлтурни фигури навръх 02.06. да плюят по България ?!

Визирам литературният проблясък "Потъпкване на национални ценности".
Също и темата "Смелост ли е да обявиш българските герои за пройдохи" във Форума. Където не се посвениха да плюят по историята и езика български...

Как пък други не ги досрамя да ръкопляскат на автора?!
И да бутнат под балтията освен Ботев и Левски ?!

Ми дайте да бутнем под същий нож безпощадний и един друг Възрожденец.
Отче Матей Петров - Преображенски.
Сега се чудите как сте го забравили, нали.
Той също нищо не е свършил. Не е миткал ( затова са му викали Миткалото) по манастирите, не е обикалял из страната ни за да буди заспалия български народ. И то години преди Левски да се досети. А когато са се запознали, са продължили заедно.
Те, разбира се, не са успяли да го събудят, и затова не е имало Априлско въстание.
Ами един друг Голям Българин от това време как го забравихте ?!
Капитан Петко.
Ето такива като вас - плюнкачи, са съборили бюста му в родната му къща. Която за съжаление се намира на гръцка територия.
А другите, които умряха безименни, защо не ги споменатвате ?!
Тези, дето през тези въпросните 500 години скромно турско присъствие бяха набучени на кол, драни живи, обезглавявани, изнасилвани, или най-простичко убивани... щото разбираш ли, един бил Аллаха...
Как може, хора считащи себе си за образовани, да пишат подобни неща ?!
А други, не по-малко интелигентни да им ръкопляскат, и възхваляват смелостта им ?!
Да се подиграват с ценностите на един народ ?!
Всеки народ има нужда от Светли Примери. От хора, които имат малко повече национално гордост от нас. За да сме един Народ. Не племе...

Че дори хамериканците( със скромната им към 200г. история), дето сега се опитваме да ги догоним, си наклепаха президенти по скалите да има на кой да поднасят цветя...
Хайде сега плюйте и по мене, господа и госпожи, мрънкачи и плюнкачи !!
Аз ще си отворя чадъра, и ще изчакам жлъчния летен дъжд да отмине. И светът пак да стане по-красив и бял...
А той ще стане по-чист...
И българите ще продължават да поднасят цветя на хората, които заслужават. И ще ги помнят още много години след вас...

А всъщност този сайт е за ХУдожествена ЛИтература. Не за ХУлене.
И за това ви Хуля !
П.П. Не се свеня да ви наричам "мрънкачи и плюнкачи", защото също като вас имам "смело перо".
Айде сполай ви на литературното поприще...

_________________
Summer breeze makes me feel fine
Blowin' through the jasmine in my mind
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 04 Юни 2010 23:51:02 » Отговори с цитат върни се горе

Това изригване ми напомня... уригване по време на изискана вечеря. Де ги тези мрънкачи и плюнкачи бе, баце, че да им теглим по една майна? И още нещо - владеенето на родния език и в писмена форма направо е задължително за един патриот.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vamp
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2004
Мнения: 274
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 05 Юни 2010 01:13:02 » Отговори с цитат върни се горе

Ами, той Автора на знаменателното "Потъпкване на национални ценности" в коментарите под него си пожела атака от националисти...

Предоставяме му я, бе баце...
Wink

_________________
Summer breeze makes me feel fine
Blowin' through the jasmine in my mind
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
KakaMara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 15, 2010
Мнения: 12
Място: Кратунци - горната маала

МнениеВъведено на: 05 Юни 2010 09:52:19 » :) Отговори с цитат върни се горе

Бе секи си шета на акъла, нъл знайш! Разни ора, разни идиоти...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 10:13:42 » Re: За Хуленето в ХуЛите... Отговори с цитат върни се горе

Vamp написа:
Всеки народ има нужда от Светли Примери. От хора, които имат малко повече национално гордост от нас. За да сме един Народ. Не племе...
[/i]
Че дори хамериканците( със скромната им към 200г. история), дето сега се опитваме да ги догоним, си наклепаха президенти по скалите да има на кой да поднасят цветя...
[b]Хайде сега плюйте и по мене, господа и госпожи, мрънкачи и плюнкачи !!
...


Мерси Вампи! Тъкмо бях започнал да се опасявам, че есето ми ще си остане сиротно и без никаква макар и хилавка национална критика и ти се появи като пролетна мана по младо грозде Wink Най-ми допадна забележката ти, че всеки народ си му трябват светли идоли, или как беше там.

А дали е така? Кой ще ми каже? Освен ти де...

На кой му е нужна пътеводна светлина в живота, на слепия, малодушния, слабия или рабеца? Кому са нужни примери за подражание, Защо са му образци? За да не стъпва на криво и да върви в коловоза? А нима точно тези "образци" не са вървели против порядките и въпреки тях? Нима те не са ни учили да не подържаме статуквото и да се борим против него?

На мен не ми трябват идоли, нито идеали! Отдавна свикнах да не вярвам на лозунги и покъртителни съдби. Може и да ти изглежда жалко и бепринципно, но това е достойна позиция. Ако на теб ти е нужен някой, който да ти казва какво да правиш и как да постъпваш - моля! Изучавай живота му, чети творчеството му, подтражавай му, това си е твое право! Но не казвай на другите, че и те трябва да го правят. Тяхно право е да не те слушат!

Това е. А междувпрочем къде забеляза този пре-любопитен Форумец "Смелост ли е да обявиш българските герои за пройдохи"? Бих го изчел с интерес.

Хайде, сполай ти


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: LeoBedrosian на 07 Юни 2010 11:19:04 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
KakaMara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 15, 2010
Мнения: 12
Място: Кратунци - горната маала

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 10:55:07 » :) Отговори с цитат върни се горе

Късно е, чадо, мандалто лопна !
Ам ти кьорав ли си ил са прайш на такъв ? Smile)))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 11:21:53 » Re: :) Отговори с цитат върни се горе

KakaMara написа:
Късно е, чадо, мандалто лопна !
Ам ти кьорав ли си ил са прайш на такъв ? Smile)))))))


Туй мандало, Маре е заклопало та ша ни углуши, ма!
Изглежда, че ще сменям диоптъра, нещо ама хич не вида напоследък Sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 11:45:31 » Отговори с цитат върни се горе

Пък аз все си мисля, че над всички съображения стои истината.
Защото каква е тая национална гордост, ако се корени на митове и легенди?
Със сигурност има с какво да се гордеем като народ и със сигурност има с какво да се срамуваме. Като всеки друг народ, впрочем.
Така, че нека ги захвърлим тия комплексарско-героични пози и да погледнем истината в очите. Нека я търсим докрай, за да я видим такава, каквато е.
Защото за да стигнеш до целта, освен къде е тя, трябва да знаеш и къде си ти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 12:12:26 » Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:
Пък аз все си мисля, че над всички съображения стои истината.
Защото каква е тая национална гордост, ако се корени на митове и легенди?
Със сигурност има с какво да се гордеем като народ и със сигурност има с какво да се срамуваме. Като всеки друг народ, впрочем.
Така, че нека ги захвърлим тия комплексарско-героични пози и да погледнем истината в очите. Нека я търсим докрай, за да я видим такава, каквато е.
Защото за да стигнеш до целта, освен къде е тя, трябва да знаеш и къде си ти.


Paisa... харесва ти или не, пак съм плътно зад теб. Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 12:25:01 » Отговори с цитат върни се горе

Според мене, ако ви се струва, че някой поет обругава и мрази народа си, просто не сте го разбрали! Колкото и горчиви думи да е казал, каквито и хулни думи да е изрекъл в мигове на разочарование и отчаяние, казани са от обич и болка, а не от омраза и презрение!
Иначе някой ще изкара, че и Ботев, и Каравелов, и Захари Стоянов, та дори и Левски са мразели и презирали народа си!
Преди 30 години, по време на учение във Врачанския край, една групичка се изкачихме на връх “Вола”. И там изрецитирах стихотворението си “29-ти май”:

“Ботевата чета слиза. Ей го Козлодуй!
.....
Радвайте се – няма още кръвожаден враг!
Нож не е забил в гърбът ви родният ви брат!
Не сте чули: - Не, не щеме в боеве да мрем!
По-добре е да сме живи, пък макар в ярем!
Турци нашите сестрици нека безчестят -
след това ще ги омъжим, челяд ще родят!
Вий вървете, ний не щеме в боеве да мрем!
И, за да се отървеме, ще ви предадем!

Ботев, братко, още спорят кой те е убил!
Аз го казах! Въпреки, че много ме боли!”

И тук неочаквано бях нападнат, че обругавам и клеветя народа си, че това е недопустимо, че не съм никакъв патриот, че това говори за ..., че такова стихотворение трябва да се забрани и унищожи. А аз яростно се защитавах – и себе си, и стихотворението. Все пак сигурно съм и малко патриот, щом не забравям тази дата и щом наричам Ботев “Братко”! И как бих могъл да упреквам и осъждам народа си, когато народът е толкова над мене! Народът винаги е по-голям от нас, над нас, и макар и всеки от нас да е частица от тоя народ, но не той съществува за нас, а ние съществуваме за него, и животът ни е за него, и творчеството ни е за него! Без това всичко губи смисъла си!

Но тогава какво съм бил искал да кажа?

Казал съм, което се е случило. Откликът на пламенната реч на Ботев в село Борован е бил като в стихотворението ми. Но нали да се осъжда и ругае народът е абсурд, глупост, нонсенс? Тогава остава другото, единственото, изводът: колко много, колко всеотдайно, колко беззаветно, преди всичко и над всичко друго трябва да се работи за издигането на съзнанието и самочувствието на народа! Както и Левски го е разбирал!

Защото не народът ни е с робска психика – робството, робският живот я е било направило такава! Робската, както и геройската психика, не се наследяват, те се възпитават! Да си представим две момченца близнаци, но едното отвлечено и превърнато в яничарин. И като са една кръв - и психиката на яничарина ли ще е робска?

А по изказаното мнение в предния форум, че трябва да обичаме националните си герои и с положителните, и с отрицателните им качества, мисля че по-редно е друго: от добрите им качества да се възхищаваме, да ги славим и обичаме, а отрицателните им черти, ако са имали и такива, да не харесваме и да осъждаме.

Да вземем Стамболов. Като поет и революционер, а донякъде и като държавник – почит и уважение. Но други негови, чисто човешки черти на характера му, като грубост, жестокост, вулгарност, безпардонност, картоиграчество, алчност и пр., според както го описва Добри Ганчев в “Спомени за княжеското време”, будят отвращение.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 13:30:22 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:


Paisa... харесва ти или не, пак съм плътно зад теб. Laughing Laughing Laughing


Точно се чудех, точно ти, точно къде си.
Предполагам, другите - също.
Радвам се, че си ми станал фен и коментираш всяко мое изказване, но изчакай малко, вече е ред на beche. Той/тя ще ми съобщи какъв съм и какъв не съм. Напълно безплатно. Като доброжелател.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 13:30:25 » Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:
Пък аз все си мисля, че над всички съображения стои истината.
Защото каква е тая национална гордост, ако се корени на митове и легенди?
Със сигурност има с какво да се гордеем като народ и със сигурност има с какво да се срамуваме. Като всеки друг народ, впрочем.
Така, че нека ги захвърлим тия комплексарско-героични пози и да погледнем истината в очите. Нека я търсим докрай, за да я видим такава, каквато е.
Защото за да стигнеш до целта, освен къде е тя, трябва да знаеш и къде си ти.
Съгласен съм с теб Паиса, истината над националните герои! Но кой ще ни каже каква е тази истина? Има ли такъв човек?

Не мисля.

Затова всеки има своя истина, вярва й, кълне се в нея, защитава я. Е, това, което написах в есето не е моя истина, това е само хипотеза, но въпреки това аз си я защитавам, не като истина, а като измислица. Художествена, ако позволиш. Героиката не е за нашето време, остаряла е някак си, неактуална. Днес хората са РЕАЛНИ и като такива блясват и посмръдват с всичките си човешки черти. Не вярвам и в миналото да не е било така.

Хубаво е, че можем да разсъждаваме свободно по всички теми и да казваме какво мислим, но понякога това е най-трудното. За това са ни нужни "провокатори" на мисленето и действието. Това съм се опитал да направя с есето. Дали съм успял и до колко ще кажете вие.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 13:31:40 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
Paisa написа:
Пък аз все си мисля, че над всички съображения стои истината.
Защото каква е тая национална гордост, ако се корени на митове и легенди?
Със сигурност има с какво да се гордеем като народ и със сигурност има с какво да се срамуваме. Като всеки друг народ, впрочем.
Така, че нека ги захвърлим тия комплексарско-героични пози и да погледнем истината в очите. Нека я търсим докрай, за да я видим такава, каквато е.
Защото за да стигнеш до целта, освен къде е тя, трябва да знаеш и къде си ти.


Paisa... харесва ти или не, пак съм плътно зад теб. Laughing Laughing Laughing
Колко е хубаво красавиците да са плътно зад теб! Завиждам ти паиса Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 13:36:05 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Съгласен съм с теб Паиса, истината над националните герои! Но кой ще ни каже каква е тази истина? Има ли такъв човек?
Не мисля.
Затова всеки има своя истина, вярва й, кълне се в нея, защитава я. Е, това, което написах в есето не е моя истина, това е само хипотеза, но въпреки това аз си я защитавам, не като истина, а като измислица. Художествена, ако позволиш. Героиката не е за нашето време, остаряла е някак си, неактуална. Днес хората са РЕАЛНИ и като такива блясват и посмръдват с всичките си човешки черти. Не вярвам и в миналото да не е било така.

Хубаво е, че можем да разсъждаваме свободно по всички теми и да казваме какво мислим, но понякога това е най-трудното. За това са ни нужни "провокатори" на мисленето и действието. Това съм се опитал да направя с есето. Дали съм успял и до колко ще кажете вие.


Аз за това съм писал, че истината трябва да се търси. За историческата истина има исторически източници. Колко са достоверни е въпрос на сравнения и анализ от хората, които са специалисти в областта. Но, когато няма данни, да бъдат измисляни в името на... - това е нелепо. Чиста политика и нищо истинско.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Юни 2010 13:58:05 » Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:
krasavitsa написа:


Paisa... харесва ти или не, пак съм плътно зад теб. Laughing Laughing Laughing


Точно се чудех, точно ти, точно къде си.
Предполагам, другите - също.
Радвам се, че си ми станал фен и коментираш всяко мое изказване, но изчакай малко, вече е ред на beche. Той/тя ще ми съобщи какъв съм и какъв не съм. Напълно безплатно. Като доброжелател.

Кой пък се занимава с това какъв си?
Само мненията ти подкрепям или оспорвам, а не теб.
Трябва още да пораснеш. Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com