Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 531
ХуЛитери: 0
Всичко: 531

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Среща в операта
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
66%
 66%  [ 6 ]
4
22%
 22%  [ 2 ]
3
11%
 11%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 9


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 08 Фев 2010 14:19:43 » Среща в операта Отговори с цитат върни се горе

Моята племенница Пеца ми се обади по телефона и каза: „Лельо, от два месеца ходя с един мъж. Работи в данъчното. Тази вечер ще ме води на опера. Искам да го видиш и да си кажеш мнението за него. Мама е в Гърция, а тати в Испания и ти си единствения ми близък човек. Искам да бъдеш много дискретна. Ще си купиш билет в дъното на салона. Ние ще бъдем на трети ред, 28 и 30 място. През антракта уж случайно може да се срещнем в барчето и ще ви запозная. Да не забравиш да кажеш, че много обичаш операта. Нека съседката ти даде някоя от нейните рокли и да те гримира. Няма да излагаш семейството, я!. Ти си жена на години, вряла и кипяла в любовните истории, ще прецениш дали е сериозен с мен и да се надявам ли на брак или да го зарязвам докато е време и да търся друг.” „Дадено! – казвам й. – В колко започва операта?” „В седем.” – уточнява Пеца и приключва разговора.
Веднага отивам при съседката Маца, и тя разведена като мен два пъти, но с непоклатима вяра в любовта и здравото семейство. Обяснявам й ситуацията и започваме подготовка. Решихме, че най-добре ще е да отида с черната рокля с ламето с голямото деколте. Ще сложа и изкуствените перли. Три часа се мъчихме с косата ми, но я къносахме и навихме на ролки, като римска матрона станах. Тя ми направи маникюр и педикюр, втория не знам защо, тъй като щях да обуя новите й лачени ботушки с ток. Облечена стилно, гримирана в най-новите тенденции, парфюмирана с онзи моя френски парфюм, който слагам само за специалните мъже в живота си, хванах едно такси и седем без двайсет бях пред операта, но се пазарих за цената, та малко закъснях. Касиерката не искаше да ми продаде билет, защото представлението започвало. Наложи се да й платя двойно. Влязох в тъмната зала, спънах се в едно стъпало и едва не се прострях в цял ръст и стоте си килограма. Подгъвът на роклята отпред се провисна. После започнах да си търся мястото. Всички наоколо ми шиткаха, че вече свирели увертюрата. Аз обаче им викам „Увертюра или не, аз съм си платила и трябва да седна на мястото си!” Добре, че дойде разпоредителката и всичко се оправи. Оказа се, че пред мен нарочно са си купили билети двама младежи с ръст над средностатистическия. На сцената вече бяха излезли изпълнителите. Аз оттук погледна, оттам погледна – нищо не виждам. То не стига,че за първи път съм на опера, че си забравих очилата в суматоха у съседката, ами и тези дънгалаци на предния ред. Лекичко ощипах единия по врата, за да се отмести. Той не реагира. Тъй се беше вживял в онова, което пееха. После плеснах по главата другия. Той се обърна и ми направи забележка, да не го закачам. В побутвания и разправии мина първото действие. Нищо не видях, то без очила и на две крачки нищо не виждам, та чак от 22-рия ред ли, нищо не разбрах и от пеенето, защото те пеели на италиански, както ми обясни жената до мен. В антракта реших първо да отида до тоалетната, за да се пооправя. Там естествено имаше голяма опашка, а както е известно жените сме много пипкаво и конфликтно племе. Докато се уточним коя след кого е и да си освежим грима пред единственото малко огледало, пак дойде време за влизане. Викам си сега ще отида и ще намеря на третия ред Пеца и кавалерът й. Ще се запознаем. Да, ама не! Осветлението угасна. Второ действие беше много напрегнато. Една жена все пееше и на плач я изкарваше, пък един мъж едно троснато й отговаряше. По едно време съм задрямала. Изглежда съм и захъркала, защото жената до мен ме разтърси силно и ми се скара, като не обичам опера защо съм тук. Аз й викам: „Заради Пеца съм тук.” Тя помисли, че Пеца е някоя от изпълнителките и любезно ме попита алт или сопран е. „Ние не се занимаваме с такива срамни неща. Пеца е касиерка в супера!” И като се започна една разправия. Тя претендира, че е дала двайсет лева, за да гледа опера, а аз й обяснявам, че трябва да се запозная с новия приятел на племенницата си, защото евентуално може този път да получи предложение за брак. То колко мъже минаха през леглото й, но един не се реши я поиска за съпруга. Тъй свърши второ действие. За третото не ме оставиха. Най-позорно ме изгониха от салона. Смущавала съм обществения ред. Аз обаче не се предадох и търпеливо зачаках пред операта, за да се запозная на излизане с кандидат-зетя. Точно тогава се появи един от моите съученици – Ваньо. Минавал и ме видял. И докато си спомним за този и онзи, ето че операта свърши и започнаха да излизат хората. Аз нали не виждам без очила, викам на Ваньо: „Ти гледай за Пеца и мъжа до нея!” Ама той не познава племенницата ми, че докато му я опиша – всички се изнизаха. Тръгнах си и аз без дори да съм зърнала онзи от данъчното. Като се прибрах, че като ревнах. Викам си сега ще се обади детето за съвет, а аз какво ще кажа. Не само, че не се запознах, но дори не му видях и гърба. На другия ден Пеца дойде на гости с него. Хубаво момче, възпитано, ама след седмица го заряза заради един пожарникар. Още не ме запознала с него. Той обичал планинското катерене.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Фев 2010 13:23:59 » Отговори с цитат върни се горе

Ааа, при планинското катерене лирическата може да падне и под 100!!!
(килограми де Smile))))
Wink

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 14 Мар 2010 17:59:21 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Ей, като тръгне да невърви - не върви...
Very Happy
Но забавно разказано.
Very Happy

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com