Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 864
ХуЛитери: 1
Всичко: 865

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Лъжа и истина
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
44%
 44%  [ 4 ]
4
55%
 55%  [ 5 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 9


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 08 Фев 2010 14:12:33 » Лъжа и истина Отговори с цитат върни се горе

Живея до малък градски парк и след инсулта често се разхождам там. Когато не се чувствам добре – сядам на някоя пейка. Гледам малчуганите, които се люлеят на люлките или тичат по алеите, навиквани от майките и бабите си, а напоследък се появиха и бавачки. Любувам се на старите кестенови дървета, на цветната градинка, на птичките и пчеличките… Много често някой сяда при мен и започва да говори. Така се запознах с много интересни личности.
Днес един такъв чистичък, издокаран с дрехи втора употреба старец, много любезно ме запита: „Момиче, може ли да седна при теб?” Тук често ме наричат така, въпреки моите петдесет години. Разбираемо е. Аз съм на годините на децата им. Това отначало ме смущаваше, защото имам съвсем друга представа как изглежда едно момиче, но после като всяка жена започнах да се радвам, че ме подмладяват. И дядото, без да го разпитвам, започна да си разказва живота си.: „Вдовец съм от години. Жена ми беше много красива. Приличаше на теб. Всичко си имаше и отпред и отзад. Винаги съм харесвал закръгленките дами. Много добра беше и много се разбираха с майка ми. Една дума накриво не си казаха, толкова години живяхме заедно. Милееха една за друга като истинска дъщеря и майка. Един син имаме. Той е професор по физика в един университет в САЩ. Женен е за американка. Имат три деца. Идват си всяко лято. Много е добре. Къща си купи. Кара хубава кола. Пари има. Уважение има. Любов има. Тъй е, защото израсна в здраво и задружно семейство, сред обич и разбирателство между родителите. Вика ме да отида при тях, но аз не искам. Какво да правя там. Езика не знам. Те по цял ден ги няма. Никога не познавам. Ей там е апартамента ми, голям, светъл, модерно обзаведен. Вземам тавана на пенсията. И синът все праща долари и колети. Много се разбирам с комшиите. Е, малко съм самотен, но може пък да намеря някоя подходяща жена и да оженя втори път. Тя ще си живее при мен като царица!”
В този момент към пейката се приближи кльощава и съсухрена бабичка, понесла две пълни торби с праскови и се развика: „Пак ли се обясняваш в любов, дърт курварино! До пазара не можел да отиде, че го стягало сърцето, а да се наконти и да обикаля из парка нищо му няма! Цял живот съм те носела на гърба си, льонгузин с льонгузин. Мързелив си като оная стара вещица, майка ти. Нищо не пипваше след като се оженихме. И тя не беше добре със сърцето, а живя до деветдесет. Само се дърлеше за щяло и нещяло. Скъси ми живота в това малко северно апартаменче! Дръж торбите и поемай към нас, че трябва да се върна в „Синята лагуна” и да прибера Данчо. Пак се е напил и не може да стане от стола. Опикан фифли за политика, а всички в кръчмата му се смеят. То на кого да прилича. Баща ти пиеше, брат ти пиеше, майка ти и тя си посръбваше, когато докопаше шишето с ракията. Преди да го остави жена му, онази мърла Цеца, поне го водеше в къщи като се напие, а сега аз трябва да го прибирам или с такси ми го докарват и искат аз да платя сметката! И защо тази сутрин пак си се карал с комшията за гаража? Момчето си плати на мен! Не стига, че пенсията ти е малка, а синът ни е безработен и аз трябва да плащам сметките и да ви храня, стълбищата на два блока мия заради вас, ами и наема от гаража искаш ти да вземаш, че да си купуваш дрехи. Аз две поли имам, ти петнайсет панталона!” Бабичката тръсна торбите пред краката на старчето и пъргаво тръгна алеята към близката кръчма. Няколко праскови се изтъркулиха на земята, като едри пендари под обедните лъчи на слънцето. Старецът мълчаливо ги събра. Обърна се към мен и леко ми намигна с избелелите си сини очи.: Е, не всичко е лъжа! Наистина харесвам пълните жени!” и затътри багажа си към входа на парка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 14 Мар 2010 18:12:26 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Не пия, не пуша, по жени не ходя.
Само един недостатък имам - много лъжа...
Very Happy
Страхотен завършек!

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com