Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 590
ХуЛитери: 2
Всичко: 592

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Проект „Поети благодарят на Земята”
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 15 Сеп 2010 15:59:24 » Отговори с цитат върни се горе

Страницата на проекта е опреснена и телефоните за дарения с SMS-и отново са отворени.
Успех на новата инициатива!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 16 Сеп 2010 10:16:55 » Отговори с цитат върни се горе

Да споделя - освен тук и в много сайтове и блогове на приятели, във Фейсбук също можете да откриете информация. Не го споменавам заради вас, а за тези ваши приятели, които не посещават обществото ни тук, нямат общо с литературни изяви, но бихте искали да привлечете.

http://www.facebook.com/?ref=home#!/notes/galya-radeva/neklisirano-za-klisetata-ili-kogato-mectite-se-prevrsat-v-realnost/134768569903044

http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=270286046315&v=wall&ref=ts

Съвсем синтезирано за хората, които не са в течение на Проекта – с какво можете да сте полезни, ако ви е на сърце:
1. Разгласете това съобщение сред вашите приятели или директно споделете линкове в социалните мрежи или други сайтове, ако позволяват правилата им.
2. Ако имате възможност, ударете рамо със смс-и. Пролетта беше събрана смешна сума. Ние се справихме, но не е там въпросът, просто лично мен ме беше срам... Иска ми се този път да не е така.

Един акцент, на който моля да обърнете внимание, ако каузата сама по себе си не ви привлича. На самото залесяване каним деца от Домове за деца, лишени от родителски грижи, правим им истински празник, подаряваме им книжки... В Пловдив емоцията беше разбиваща. В тази връзка:

3. Всички автори, които имат свои книги – лично аз познавам десетки, и то мои приятели и познати, и биха желали да подарят определена бройка, ще бъдат добре дошли и включени в базар, който ще организирам, а сумата ще дарим на някой от Домовете в регион Монтана.
4. Всички хора, които имат ценна литература, с която биха се разделили и биха подарили на деца, които нямат кой да им я купи, нека се чувстват поканени, защото и това правим...

Спирам дотук. Засега. Предварително се извинявам, че ще ви „досаждам” нееднократно и с информация по темата, и с „ръчкане”.
Smile
Защото не знам дали си давате сметка, че сами сме едно Голямо Нищо. Установяваме го едва когато попаднем от другата страна на бариерата...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 16 Сеп 2010 12:49:49 » Отговори с цитат върни се горе

Успех на новия проект.
Не успях да се включа в първата инициатива, но тази се надявам да не пропусна.
Стискам палци всичко да се нареди и да се случи... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2010 15:30:50 » Отговори с цитат върни се горе

rainy написа:
... с какво можете да сте полезни, ако ви е на сърце:

3. Всички автори, които имат свои книги – лично аз познавам десетки, и то мои приятели и познати, и биха желали да подарят определена бройка, ще бъдат добре дошли и включени в базар, който ще организирам, а сумата ще дарим на някой от Домовете в регион Монтана.


Искам да споделя имената на авторите, потвърдили участие с дарени собствени книги – мои лични приятели или познати, с които мога да си позволя да говоря лично и да не се притесня (много).
В азбучен ред засега това са хората, които застават с името и творчеството си:

Бистра АЛЕКСАНДРОВА
Ангел АНГЕЛОВ
Десислава АТАНАСОВА
Станка БОНЕВА
Дора ГОСПОДИНОВА
Илко ИЛИЕВ
Лили КАЧОВА
Камелия КОНДОВА
Евгения МАРИНЧЕВА
Мария ПАНАЙОТОВА
Стефка ПЕТКОВА
Галя РАДЕВА
Маргарита ХАРИЗАНОВА
Зинаида ЧАУШЕВА

Има автори като Ина ИВАНОВА и Надя ВЪЛКАНОВА, които реагираха на секундата, но просто не разполагат с книгите си; или като Райчо РУСЕВ, които просто са ги свършили и които веднага реагираха с друга литература – подарък за децата, но за нея отделно ще говорим...

Очаквам писмен отговор от още личности. Очаквам да се включат и още (и ваши) познати, и непознати – тези, които имат възможност (притежават достатъчно от своите книги) и имат желание да застанат зад каузата. Защото това е, което правим – заставаме с името си отпред, за да застанат още имена и да направим мъничкото Добро малко По-Голямо, което е и смисълът на подобни анонси.

Ако имате конкретен повод, знаете как да ме откриете.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 01 Окт 2010 12:15:56 » Отговори с цитат върни се горе

rainy написа:
rainy написа:
... с какво можете да сте полезни, ако ви е на сърце:

3. Всички автори, които имат свои книги – лично аз познавам десетки, и то мои приятели и познати, и биха желали да подарят определена бройка, ще бъдат добре дошли и включени в базар, който ще организирам, а сумата ще дарим на някой от Домовете в регион Монтана.


Искам да споделя имената на авторите, потвърдили участие с дарени собствени книги – мои лични приятели или познати, с които мога да си позволя да говоря лично и да не се притесня (много).
В азбучен ред засега това са хората, които застават с името и творчеството си:

Бистра АЛЕКСАНДРОВА
Ангел АНГЕЛОВ
Десислава АТАНАСОВА
Станка БОНЕВА
Дора ГОСПОДИНОВА
Илко ИЛИЕВ
Лили КАЧОВА
Камелия КОНДОВА
Евгения МАРИНЧЕВА
Мария ПАНАЙОТОВА
Стефка ПЕТКОВА
Галя РАДЕВА
Маргарита ХАРИЗАНОВА
Зинаида ЧАУШЕВА

Има автори като Ина ИВАНОВА и Надя ВЪЛКАНОВА, които реагираха на секундата, но просто не разполагат с книгите си; или като Райчо РУСЕВ, които просто са ги свършили и които веднага реагираха с друга литература – подарък за децата, но за нея отделно ще говорим...

Очаквам писмен отговор от още личности. Очаквам да се включат и още (и ваши) познати, и непознати – тези, които имат възможност (притежават достатъчно от своите книги) и имат желание да застанат зад каузата. Защото това е, което правим – заставаме с името си отпред, за да застанат още имена и да направим мъничкото Добро малко По-Голямо, което е и смисълът на подобни анонси.

Ако имате конкретен повод, знаете как да ме откриете.

Още автори със собствени книги, потвърдили участие:

Любомир КАЛУДОВ
Михаил МИЛЧЕВ
Ради РАДЕВ
Лили СПАСОВА

С Ели Лозанова сме коментирали конкретни Домове, чиито деца и ще поканим на залесяването, и на които ще опитаме да помогнем реално с нещо мъничко, но аз ще оставя конкретиката като данни на нея.

P.S. Моята близка приятелка Дани (dandan) с усмивка попита: А хора, които не са автори, а искат да помогнат с книги, какво правят?

rainy написа:

4. Всички хора, които имат ценна литература, с която биха се разделили и биха подарили на деца, които нямат кой да им я купи, нека се чувстват поканени, защото и това правим...

Тази идея си остава от пилотното издание. Разчитайте да бъдат предадени, ако не можете да дойдете лично.

Просто се опитвам да разширим платформата. Просто защото и Доброто е заразно, не само Злото, както много точно спомена Ками Кондова в един коментар тук. Вярно, то не е толкова ярко като второто, и не движи света, и често отнася ругатни и нихилизъм, но пък носи друго...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 15 Окт 2010 12:27:14 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте, екохулитери! Very Happy

Последни новини от Монтана: определени са два терена - парк "Монтанезиум", който е точно в центъра на града зад театъра, има езеро и прочут ресторант в средата на езерото Wink и вторият вариант е парк "Калето", който се намира в периферията на града, където на мен ми се струва по-подходящо, защото започва да се превръща в любимо място за разходки на тукашните хора.
Осигурени са специалисти, които да ни насочват при самото засаждане, осигурени са и шанцовите инструменти - за тези, които не са ходили в казармата - кирки и лопати в превод!
Видовият състав ще ви го споделя в сряда. Лично аз ще направя дарението си директно, макар вече да съм се разписала и в табличката с СМС-ите.
Не зная колко хора ще се включат в кампанията, за да преценя колко фиданки да поръчам. Хубаво е тези, които ще дойдат, да ми съобщят на лични или на 0879531899. Това разбира се е пряко свързано и с организацията за вечерта/нощта, ако правилно ме разбирате Wink Very Happy.
По отношение на децата - водени са разговори с берковския дом за деца "Люба Тенева", тъй като в Монтана такъв няма. Аз съм спретнала няколко книжки от моята библиотека, а и вече е пристигнал при мен първият пакет с книги за благотворителния базар.
Остава какво? Датата!!! 30 октомври 2010 година, Монтана! Very Happy
П.П. Само да вметна, че аз ще бъда тук, макар и с гипсиран крак и, ако трябва, "човек че си наемем, ама че садим дръва" Laughing Имам интересин идеи и за вечерта, но ги споделям само на лични, че иначе тези, дето няма да дойдат, ще изпаднат в див пристъп на завист Laughing

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zodiazmija
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 13, 2010
Мнения: 1
Място: софия

МнениеВъведено на: 15 Окт 2010 17:33:14 » Отговори с цитат върни се горе


Почти във всяко училище имат задължителни часове за "зелено училище" - в повечето случаи просто излет. Би могло да се помисли и предложи в мин. на образованието, съвместно с Институт за гората към БАН тези практики да имат приложен характер за децата, а съпричастността на хулитерите да е и в организирането на четения, дебати и мнения с децата, освен всичко предложено до сега.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 21 Окт 2010 12:56:38 » Отговори с цитат върни се горе

Агент Апостолиция докладва:

- Теренът за горичката вече е определен - парка "Калето" точно под центъра за работа с деца, което е едно хубаво място в Монтана.
- Фиданките също са осигурени - смърч, 6-годишен, напълно безплатно ще го получим от Чипровци, при това и транспортът ще е безплатен - ще пристигнат в петък вечерта и ще нощуват - също безплатно в базата на "Паркстрой" - Монтана, което е досами терена.
- Специалисти, които да ни оказват помощ при залесяването също са осигурени - безплатно.
- Дупките ще ни чакат изкопани - безплатно.
- Инструментите са осигурени - безплатно.
- Тъй като фиданките са големи, ще се наложи последващо поливане и обгрижване, което - също безплатно, ще поеме община Монтана.

Тук е мястото да изкажа огромната си благодарност на община Монтана - само веднъж се обадих, да обясня за какво аджебъ се борим и от тогава насам те ме търсят, за да уточняваме подробности, да ми кажат докъде са стигнали в организацията и така - аз ли съм много убедителна, те ли са много ефективен екип - не знам, обаче нещата провървяха изненадващо гладко.
Трябва да изкажа и огромната си благодарност към Горско стопанство - Чипровци - от половин дума се разбрахме, дори не дадоха да се издума за плащане на фиданките, сами направиха схемата за изваждане, опаковка, транспортиране и складиране на дръвчетата.
И двете институции се обединиха зад една теза - трябва да направим така, щото нещата да се случват и да дадем пример на хората как може да се грижим за природата.

Децата. Очаквам този следобяд да се свържа с директорката на дома и да уточним подробностите. За тях ще има осигурена почерпка, в момента се водят разговори как да бъде организирано това, но тук нещата опират до технически глупости.

Книгите. При мен вече пристигна първата пратка, както казах и в предишния си пост, виждам, че и Галя не се мае, ами е организирала нещата, както трябва.

Какво остана? А, да! Ние! Laughing
Ето това засега ми е доста мъгляво - имаме записани 10 човека със все половинките, имаме и един-двама, дето казаха "може би да дойда", ама не се много сигурни - важно е да се знае, защото:

Имам питане. За вечерта имаме две алтернативи:

Първата е всеки да си намери хотел, да си изберем някой ресторант в Монтана и там всеки да си поръчва каквото си поиска.

Втората възможност: Садим, каквото садим, натоварваме се на фтонобилите и отиваме в едно съседно село, в екокомплекс "Стари бистрилишки къщи" Влизаме през тази вратичка
Image
Настаняваме се в ето тези къщички:
Image
Image
Image
Image
и немедлено ни привлича ароматът на запалените скари, на които се опушваме ритуално под небето. За ритуала предварително ще бъдат приготвени благовония - пържолки, шишчета - ей такива битовизми, които могат да вдъхновят сериозна поезия. За правилното изпълнение на ритуала можем да осигурим лопушанско вино от въпросната изба, щото както е известно - никакъв ритуал не минава без вино. Салатките и една течност, която тук е популярна като "сълзи от мравки" предварително ще бъдат приготвени от любезния домакин.
И си представете - есен, листата капят, тревата още се зеленее с онзи особен блясък на есенна роса, могъщият орех трака с оголените си клонки при всеки порив на ветреца, небето сивее и всичко изглежда студено, но дървата попукват весело в огнището, пръскат червеникави отблясъци, лъха топлина от там, маченце едно се е свило на кравайче на купчинката цепеници до огнището и леко помръдва с опашчица, от скарата навън долита гъст и лютив пушек с мирис на изпечено месо (за вегетарианците и зеленчуци). Гледаш как един поет- левент с препасана престилка сръчно обръща цвърчащите мръвки, с другата си ръка държи калена кана, леко нащърбена, стара и прастара, пълна с искрящо вино и от време на време отпива едра глътка, после подава каната нататък, а димът го обгръща ритуално като свещенослужител пред жертвен олтар, а някой свири руски романси на китара и звуците се ронят като сълзи ...
Малииии, чакай, че се увлякох!
Никой не разбра коя от двете възможности предпочитам аз, нали? Laughing

Която и да е обаче, непременно трябва да знам колко човеци сме, за да направим предварителната организация. В Бисрилишките къщи има 23 места! Обаждайте се, не ме жалете - и без друго с този гипсиран крак мога само по телефона да си общувам! Впрочем да го напомня - 0879531899.

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 23 Окт 2010 17:19:58 » Отговори с цитат върни се горе

Няколко акцента, за които искам да ви информирам.

В последния брой - м. Х , 2010 на варненския вестник "КИЛ (Култура, Изкуство, Литература)" приятели са публикували материал за пилотното залесяване в гр. Пловдив, както и предстоящото в Монтана. Комуто е интересно, нека отвори тази връзка.

И още. Повечето знаете, че по повод последната ни идея събираме авторски книги за благотворителен базар. Освен от цяла България – Сливен, Кърджали, Пловдив, Стара Загора и много други, получих пакет и от един българин Румен Дамянов, живеещ в сърцето на Алпите (не е част от това общество, не го знам, не го познавам, беше прочел на друго място за Проекта). Вече изкупих част от книгата му с проза и я подарявам на приятели...

И още... Чрез Уестърн Юниън ми е изпратен чек на стойност 100 канадски долара (132.96 лв.) от Ивет Александрова (wingstofly). Поради помощта, която общината дава за самото засаждане, ще можем да насочим тези пари – заедно със събраните от разпродажбата (2, 20, 200, колкото...) за децата и Ели Лозанова ще коментира отново (защото вече е правено) с ръководителите на Дома от какво ще имат нужда децата, за да го вземе.

Лично мен всички подобни жестове са в състояние да ме извадят извън контрол, казано в най-позитивен смисъл, затова ще спра с думите дотук...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
gitchka_gramatikova
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 14, 2009
Мнения: 262
Място: гр. София

МнениеВъведено на: 24 Окт 2010 15:41:01 » Отговори с цитат върни се горе

Аз не знам, ако на такава покана не се намерят поне две дузини желаещи участници, какво ли друго би извадило хората от битието им и би ги поставило в подобна изключителна ситуация, когато ще могат да засадят дръвче, да нахранят дете и да се повеселят вечерта с приятели в уютната старинна обстановка на така обрисуваните ни от любезната Ели Лозанова бистрилишки къщи?


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: gitchka_gramatikova на 25 Окт 2010 21:48:56 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 25 Окт 2010 16:17:14 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте, Хулитери!
Искам да изкажа голямата си благодарност към хората, които ми се обадиха, че не могат да дойдат, но искат да изпратят книги за базара.
Сърдечно благодаря на всички ви!


За тези, които ще дойдат в събота:
КАК ЩЕ ПРОТЕЧЕ ОРГАНИЗАЦИЯТА
от 10:30 до 11:00 часа - събиране на участниците в залесяването - сборен пункт чешмичката на пл. Славейков в Слънчевата градинка. Ето това е линк с маршрута, не ми достигна компютърен гений да го пусна като картинка, така че просто следете линка Very Happy http://www.bgmaps.com/map/montana
Това е от кръговото на входа откъм София.
От 11:00 до 13:00 главно ще продаваме книги, защото уговорката е децата да пристигнат след като обядват - сиреч към 13 часа. Ще посадим дръвчетата, ще почерпим малките гостенчета, ще отидем да напазаруваме пособия за рисуване, които да дадем на децата. Едно птиче ми съобщи, че те също очакват с нетърпение срещата и дори са ни подготвили подаръци. Измежду тях има по-малки - около 10-12-годишни, но и по-големи 15-16-годишни деца. Така че да съобразим книгите, които ще им подарим с тяхната възраст.
След като се разделим с малчуганите, ще се отправим към еко-комплекс "Стари Бистрилишки къщи", където ще ни чака запалено огнище в старата плевня, уютни легла и любезен домакин. Цената за една вечер в комплекса е общо 250 лв. и колко ще излезе за един човек, ще зависи от това колко хора ще бъдем - засега заявка са дали приблизително 15 човека. Напомням, че там храна не се предлага, ще трябва да помислим за това допълнително.

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 26 Окт 2010 15:32:48 » УСПЕХ И ОТ МЕН! Отговори с цитат върни се горе

ИСКРЕНО ВИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ! МИСЛЕНО И ЕМОЦИОНАЛНО СЪМ С ВАС!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Окт 2010 23:19:08 » Отговори с цитат върни се горе

Вчера, в най-големия дъжд и ужасна влага, Галя Радева - rainy пристигна в нас, за да й предам обещаните бройки от втората ми книга. Аз, симфонично кашляща, пиеща антибиотик, посрещнах Галя на вратата.... и знаете ли какво?!
Разбрах, че човек не е голям нито с ръста си, нито с поста си, нито с изхвърлянията си пред публика... човек е голям заради тези, мънички жертви, да вземеш скапания неотоплен автобус в това неприветливо време и да отидеш на майната си (с извинения за нежните уши, които четат), с огромен плик други книги, които, разбира се, тежат доста, за да вземеш още един голям тежък плик, за да го отнесеш някъде си още по- на майната си, за да събереш няколко лева повече, за да подпомогнеш не кого да е, а едни деца без родителска грижа, не някакви си деца, които не трогват нечиите твърди железни сърца, а децата на бъдещите дни на България!
На много не им пука...
На тези, които ви пука и ще отидете да благодарите на Земята, благодарете й отново и от мен задочно!
И прегърнете от мен търсещите нежност и съпричастност очи на сиротните деца!

.........................................

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 31 Окт 2010 12:31:04 » Отговори с цитат върни се горе

Всъщност ние засадихме смърчовете, почерпихме децата, подарихме им книги, те ни подариха огърлици, които са направили собственоръчно в своето арт-студио, прекарахме един прекрасен ден и...тежка, тежка нощ. Репортаж от събитието, след реанимацията Rolling Eyes Cool

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 01 Ное 2010 13:51:43 » Отговори с цитат върни се горе

Ето го и обещаният репортаж. Денят се оказа прекрасен - толкова слънчев и топъл ден в края на октомври рядко има. Но понеже сме си гъсти с Господ, та уредихме нещата така, щото да имаме хубаво време.
Ето в такъв хубав ден разпънахме сергията с книгите, които вие ни предоставихте, няма да изброявам всички автори, които изпратиха книги, защото рискувам да забравя -респективно да обидя - някой, но отново ще кажа - сърдечно благодаря на всички!
Image
Image
Организацията се оказа на ниво, ямките бяха изкопани, в уречения час пристигна и камионът с инструментите и младите смърчове и някои тутакси се захванаха за работа:

Image

Image

Добре, че дойдоха и децата от Дом за деца лишени от родителски грижи "Люба Тенева" - Берковица, за да ни покажат как ставата нещата:


Image

Image

Междувременно пристигна и сладкото изкушение, което сладкарница "Крокантина" любезно ни подари:
Image

Ние бяхме приготвили доста книги за нашите гостенчета:
Image
Но те ни разбиха с ръчно изработените в тяхното артателие от техните ръчички подаръци - специално за нас - цветята в ръцете ни, герданите - са изработени от децата:

Image
Ние им дадохме, каквото имахме - любов:
Image
И получихме ето тази награда:
Image
Image

От дарителската акция и базара събрахме 427 лв. С помощта на възпитателките ги вложихме в материали за артателието на Дома. Освен книги, получихме и съвсем практично нещо - получих по пощата пакет ръкавички от автор от Хулите, който пожела да не споменаваме нито името, нито ника му. Друг автор от Хулите, който пожела да не споменаваме името му, изпрати сериозна сума - на всички тях благодаря сърдечно - за щаститето да зарадваме тези деца. Забележете какво сърце ми подариха - какво сърце!

Image

И Монтана си има горичка "Поети благодарят на Земята"
Image

А вечерта... Всеки свири на каквото може и на каквото докачи:
Image
Image

И аз бях там:
Image
И пак ще бъда!

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com