Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 856
ХуЛитери: 1
Всичко: 857

Онлайн сега:
:: AGRESIVE

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Проект „Поети благодарят на Земята”
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
VOINOV
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2008
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 11:34:04 » Подкрепям... Отговори с цитат върни се горе

Дори имам едно предложение,
тези, които се включваме към проекта, да поставяме
това лого на първа страница на всяка новоизлезла наша книга...

_________________
Аз съм.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 13:02:20 » Отговори с цитат върни се горе

Съгласно поетите ангажименти от страна на ХуЛите, страницата за проекта "Поети благодарят на Земята" вече е активна.
Разкрити са и две линии за даряване на малки суми чрез изпращане на sms-и.
Предстои откриване и оповестяване и на банкова сметка за подкрепа на идеята.

В страницата на проекта може да влезете от блокчето "Проект" в ляво, под главното меню.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
templier
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 07, 2006
Мнения: 397

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 14:23:43 » Отговори с цитат върни се горе

Идеята е страхотна и като познавам Галя - Рейни съм сигурна, че дори да не се осъществи в подобаващ мащаб, няма да се опорочи. От свое име обещавам да не мина само с потупване по рамото на инициаторите, а да използвам и правата лопата по предназначение. Smile И не на последно място - лична благодарност на екипа на Хулите за подкрепата!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 17:26:59 » Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Идеята е страхотна.Smile
Би могло също при представяния на книги и други мероприятия да се оставя дискретно касичка за каузата.

Достави ми удоволствие отношението ти!
Всичко би могло... Въпросът е граматическото време да се промени в сегашно реално.

papacot написа:
Добра идея. Ако искат, могат да се включат и прозаиците.
А и техните книжки струват повече дървета. Smile
Да се замислят и да не се чувстват игнорирани от проекта. Smile

„Поети” е събирателно понятие и се надявам посланието да прозира. А ако някой не се чувства част от Проекта, дори да бъде най-маститото поетично име, не би влязъл в понятието, вкарано от мен.

doktora написа:
Cool И аз с вас, приятели.Smile)

Ще ти го припомня. Приемам го като дадена дума. Смей да се изметнеш с оправдания... Smile

anonimapokrifoff написа:
Едва ли ще се влея в редиците на издаващите, но искрено подкрепям залесяващите - най-сетне да има полза от писането.

Точно на теб с твоята сетивност едва ли е нужно да обяснявам, че издаването е просто повод за други измерения в отношението ни към всички и всеки...

papacot написа:
Не става дума за полза, а за опит за възстановяване на щети. Razz

Позволи ми да се подпиша под думите ти! Щото ние основно щети причиняваме...

PLACEBO написа:
Да е живот и здраве, с радост и интерес ще присъствам на мероприятието! И на последващи подобни!
Рейнич, подкрепям идеята ти и хвала!
Раздвижването на пластовете между хората, които издават (поети, прозаици и др.), мисля, ще има своето революционно измерение. А и не само измежду тях.
Пожелавам успех на кампанията!


В десятката на десятката си относно намеренията ми за пластовете.
Нямам какво да добавя към изключително дълбоките ти думи, Жен...

zkuceva написа:
Сигурно избързвам малко, но доколкото познавам председателя на групата на пишещите в Смолян, а и кметицата..., та предполагам, че скоро ще можем да се обявим за втори домакини - пролетта на 2011 г.
Смолян е от най-зелените градове, но около библиотеката има още място за залесяване Laughing
И ... ще трябва да хвърлим ръкавица към целия чиновнически апарат във всички сфери на обществения живот - тогава и обезлесените декари в планините ще се възстановят !

Бързаш, да. И не за друго, но нека първо видят всички, че е съвършено реално, възможно и не са празни приказки или написани на лист хартия думи. И тогава...
Както и не е нужно да се чака 2011г. Засега ще те очаквам на 90 км северно от Смолян след някой и друг месец.
С ръкавицата си всъщност бръкна там, откъдето започна и идеята ми вътре в мен. От една изгоряла гора... Ще стигнем и до нея, когато пораснем. Ръкавицата е приета, преди да е хвърлена. Smile

dandan написа:
Браво, Рейни
Две ръце (едната не е много читава Smile ) и лопата.

Достатъчно е, Дани!

Markoni55 написа:
Много ми се иска и Варна да си има такова пространство. Отивам да мисля!!! Rolling Eyes

При теб глаголът „искам” е равнозначен на „мога”. Доказано! Сподели после резултатите...

diva_voda написа:
Искам и аз! Отдавна мечтая да посадя дърво, ама като имам горчивия опит от стайните растения, не смеяSmile или поне не без необходимите напътствияSmile))
Бройте ме и мен Smile

Една лопата вече е отделена с твоето име... Smile

pc_indi написа:
Браво, Рейни! Адмирации и за проекта, и за логото! Приветствам го и с всичко, което е по силите и възможностите ми, съм в него! Имам някакви смътни пионерски спомени за садене на дръвчета, но изобщо не съм сигурна, че съм успяла, та ще се радвам на сигурни такива ! Smile

Втора лопата надлежно отделена в ъгъла със съответния надпис! Smile

VOINOV написа:
Идеята е страхотна.Smile
Дори имам едно предложение,
тези, които се включваме към проекта, да поставяме
това лого на първа страница на всяка новоизлезла наша книга...

Това е в рамките единствено на свободната воля на хората. И участието им тук също! За дефиницията – благодаря! Smile

templier написа:
Идеята е страхотна и като познавам Галя - Рейни съм сигурна, че дори да не се осъществи в подобаващ мащаб, няма да се опорочи. От свое име обещавам да не мина само с потупване по рамото на инициаторите, а да използвам и правата лопата по предназначение. Smile И не на последно място - лична благодарност на екипа на Хулите за подкрепата!

Няма да се опорочи не заради един или друг индивид поотделно, а именно заради всички нас, които ще го дефинираме чрез нас. И ще го пазим...

Administrator написа:
Съгласно поетите ангажименти от страна на ХуЛите, страницата за проекта "Поети благодарят на Земята" вече е активна.
Разкрити са и две линии за даряване на малки суми чрез изпращане на sms-и.
Предстои откриване и оповестяване и на банкова сметка за подкрепа на идеята.

В страницата на проекта може да влезете от блокчето "Проект" в ляво, под главното меню.

Иване, искам да ти оставя сега само едно изречение – съвършено неформално и без грам да ме вълнува как ще прозвучи. Официалното ми мнение съм го написала в анонса си по повод избора на легитимна институция.
Пич си отвсякъде!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
billybelliata
Гост





МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 22:37:56 » » Проект „Поети благодарят на Земята” Отговори с цитат върни се горе

С теб съм, rainy! И с Вас - които подкрепяте. Ще се опитам да се присъединя към "садящите нова гора"!!! Нищо, че е за Пловдив, а не Варна.
На Markoni55 ми се иска да кажа - хайде и във Варна да го направим, но не смея, защото не знам на какво - и колко - сме способни на това...
Все пак - не сме малко като бройка и си струва си и ние да се опитаме.
В началото на мандата си кметът ни беше "силно ЗА..." поетите и поезията - после ентусиазмът (и чувствата му към...) - изстинаха... Но си струва да се опита...

Smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

...нали ще уведомите навреме - дата, час, сборен пункт (под кое тепе???), както и художествено-самодейните мероприятия - слд..., когато ще се отчитат постигнатия брой дупки, на глава-поет (или прозаик...)

Wink)))))))))))))))))))))))))))) - запален залесител - Б.Б.
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Яну 2010 13:47:09 » Отговори с цитат върни се горе

Първия постинг в тази тема като че вменява вина на пишещите. Но горите се изсичат не само заради поетите.

“Не й е лесно на зелената планета,
да издържи във този труден век.
Отсичат се по петстотин дървета,
зарад живота на един човек!”

Т.е. заради осигуряването на живота на всеки човек! И на дървото сигурно му е по-приятно да мисли, че дървесината му ще е за отпечатване на поезия, отколкото за амбалажна или тоалетна хартия например!

През живота си съм посадил стотици дръвчета. При социализма всяка година в седмицата на гората се правеха бригади за залесяване. От това време е и стихотворението ми “Залесяване”:

“Терасите са като редове,
а думи са дръвчетата зелени.
Това са най-добрите стихове,
на планината посветени!”

Днес обаче горите не са наши! Днес горите са частна собственост, и ги изсичат или преди това ги опожаряват, за да ги изсекат. Днес навсякъде старата хартия я изхвърлят или изгарят, защото не си струва да се носи до пунктовете за вторични суровини; днес вестниците са с неоправдано много страници и голяма част от страниците им са пълни с глупости и лъжи. Така че най-малко в поетите и писателите е вината. А освен това гората и сама си се възстановява – само да я оставят на мира!

Но пък има и общински ерозирали терени, които от човека трябва да се терасират и залесят. Така че дерзайте! И дано за организацията и по вдъхновения, родени от този ви труд, не напишете толкова много произведения, че за отпечатването им залесеното отново да бъде изсечено!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Яну 2010 13:52:43 » Отговори с цитат върни се горе

rainy написа:
Ето и логото, което ще бъде лице на кампанията. Авторката му Камелия Димитрова (vrabets), която го подари на Проекта, не е от обичащите демонстрации, но пък аз имам навици да благодаря...
Image


По-добре късно, отколкото никога, налиSmile
Искам да изкажа задоволството и насладата си от това лого! Чудесно е. На мен, лично, ми звучи светло и чисто. Като намеренията ти Рейнич, както и като мислите и намеренията на Ками.

Сега открих и sms-ите!
Браво, браво! Действията са най-добрият резултат по пътя за осъществяване на желанията и мечтите ни!
Бог високо, цар далеко (хаха, малко неактуално, но... Wink )

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
billybelliata
Гост





МнениеВъведено на: 23 Яну 2010 17:35:12 » ...с благодарнст - лапам стимуланти... И ПОЕЗИЯ! Отговори с цитат върни се горе

Излишно бих хабил хартия (в случая - компютърна памет), но СЪМ РАЗЧУВСТВАН!!!...

...„Така че дерзайте!” – (ни казва) АНГАР...
Винаги бил е (и си е...) – другар –
твърда опора, (дори – „под налягане”),
допингът необходим, (но – след бягане...)

Радват (окото ми) – стихотворения,
собствени!!! (ясно...) Защо – с обяснения?
И откъде-накъде (ще копая) „тераси”?
Нещо, АНГАР-е-розираш... е-баси...

p.s.– май мешам "е-рон-е-зира" с "е-розира", ама сe некой – да ма по(д)прави
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 09:47:16 » Отговори с цитат върни се горе

Albicia написа:
Малко късно се включвам, но пък затова, Гале, знаеш, обещала съм още преди премиерата ти: Помощ всякаква и участие с повече от две ръце и лопати, колкото трябва. Включително и с професионални съвети. Поздравления за логото, врабец! Smile

Моля за прошка, че те пропуснах!
Помня. И ще напомня, когато пукне черешовото топче...
За логото Врабецът се надявам сам да ти отговори.
Smile

billybelliata написа:
С теб съм, rainy! И с Вас - които подкрепяте. Ще се опитам да се присъединя към "садящите нова гора"!!! Нищо, че е за Пловдив, а не Варна. На Markoni55 ми се иска да кажа - хайде и във Варна да го направим, но не смея, защото не знам на какво - и колко - сме способни на това... Все пак - не сме малко като бройка и си струва си и ние да се опитаме. В началото на мандата си кметът ни беше "силно ЗА..." поетите и поезията - после ентусиазмът (и чувствата му към...) - изстинаха... Но си струва да се опита... Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ...нали ще уведомите навреме - дата, час, сборен пункт (под кое тепе???), както и художествено-самодейните мероприятия - слд..., когато ще се отчитат постигнатия брой дупки, на глава-поет (или прозаик...) Wink)))))))))))))))))))))))))))) - запален залесител - Б.Б.

Така... Нека ти споделя – бройката няма никакво значение, що се отнася до организация. Подобно действие е с чисто управленчески параметри и понятието „ние” с размиване на отговорностите не му е съответно. Затова и в концепцията си инициирането съм предложила да идва от един човек (поводите никога не са причина), а подкрепата вече е съвсем другое дело.

Имай предвид, че в Пловдив нито един поет не е бил ангажиран с ангажименти за каквото и да е до този момент. Приятелите ми в този град (не ми е роден), които дават сериозно рамо, нямат нищо общо с нашето общество, освен като вътрешно светоусещане. И едва ли би искал да си на тяхно място. В състояние съм да извадя някому далака, за да си изпълни дадената дума.
Smile
Стига да му имам доверие, разбира се. Така че Варна спокойно би могла да има каквото поиска, стига хората да го поискат по правилния начин. И не само Варна. Искрено се надявам да трасираме пътя, което е и идеята...
А за дупка-поет съм се смяла искрено, до сълзи на глас... Направо ще отидем в аналите на вечната фраза „роднина-милционер, роднина-милиционер”...
За всичко ще бъдете прецизно информирани, довери ми се.
И ти благодаря!

PLACEBO написа:
rainy написа:
Ето и логото, което ще бъде лице на кампанията. Авторката му Камелия Димитрова (vrabets), която го подари на Проекта, не е от обичащите демонстрации, но пък аз имам навици да благодаря... Image
По-добре късно, отколкото никога, налиSmile Искам да изкажа задоволството и насладата си от това лого! Чудесно е. На мен, лично, ми звучи светло и чисто. Като намеренията ти Рейнич, както и като мислите и намеренията на Ками. Сега открих и sms-ите! Браво, браво! Действията са най-добрият резултат по пътя за осъществяване на желанията и мечтите ни! Бог високо, цар далеко (хаха, малко неактуално, но... Wink )

Smile
Приятелите, които „тормозя”, са професионалисти до мозъка на костите си. Съответно и резултатите са такива...
Тоооооооооочно така е за действията. Се стараем!
SmileSmileSmile

billybelliata написа:
Излишно бих хабил хартия (в случая - компютърна памет), но СЪМ РАЗЧУВСТВАН!!!... ...„Така че дерзайте!” – (ни казва) АНГАР... Винаги бил е (и си е...) – другар – твърда опора, (дори – „под налягане”), допингът необходим, (но – след бягане...) Радват (окото ми) – стихотворения, собствени!!! (ясно...) Защо – с обяснения? И откъде-накъде (ще копая) „тераси”? Нещо, АНГАР-е-розираш... е-баси... p.s.– май мешам "е-рон-е-зира" с "е-розира", ама сe некой – да ма по(д)прави

Smile
Терасиране наистина би било необходимо, ако теренът беше първоначално замисления от мен. В случая това ще ни бъде спестено.
Иначе ме усмихна...

angar написа:
Първия постинг в тази тема като че вменява вина на пишещите. Но горите се изсичат не само заради поетите. “Не й е лесно на зелената планета, да издържи във този труден век. Отсичат се по петстотин дървета, зарад живота на един човек!” Т.е. заради осигуряването на живота на всеки човек! И на дървото сигурно му е по-приятно да мисли, че дървесината му ще е за отпечатване на поезия, отколкото за амбалажна или тоалетна хартия например! През живота си съм посадил стотици дръвчета. При социализма всяка година в седмицата на гората се правеха бригади за залесяване. От това време е и стихотворението ми “Залесяване”: “Терасите са като редове, а думи са дръвчетата зелени. Това са най-добрите стихове, на планината посветени!” Днес обаче горите не са наши! Днес горите са частна собственост, и ги изсичат или преди това ги опожаряват, за да ги изсекат. Днес навсякъде старата хартия я изхвърлят или изгарят, защото не си струва да се носи до пунктовете за вторични суровини; днес вестниците са с неоправдано много страници и голяма част от страниците им са пълни с глупости и лъжи. Така че най-малко в поетите и писателите е вината. А освен това гората и сама си се възстановява – само да я оставят на мира! Но пък има и общински ерозирали терени, които от човека трябва да се терасират и залесят. Така че дерзайте! И дано за организацията и по вдъхновения, родени от този ви труд, не напишете толкова много произведения, че за отпечатването им залесеното отново да бъде изсечено!

Г-н Чортов, ако смятате, че Ви вменявам вина, то определено нещо гнило има с Вашето собствено самосъзнание и подсъзнание.

Само че аз питам – не смятате ли, че с думите си фокусирате вниманието в малко по-различна траектория, отколкото е замисълът? И още – бихте ли ми помогнали да открия креативност в тях, защото явно и моето самосъзнание издиша...

Последно. Вие използвате прийома ирония. Владея го на много сериозно ниво и повярвайте, никак добре няма да се почувствате, ако го употребя по предназначение в отговора си.
Само че има места и места, където нещо си е на мястото си. Не мисля, че Вашите слова особено са на въпросното си място, както и моята ирония не би била. Така че без всякакъв намек за ирония считайте се за освободен от тежките ангажименти по участие и в темата, и в самото действие.

Благодаря за наставленията. Точно така ще направим.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
billybelliata
Гост





МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 11:00:26 » Не съм за един далак, ама... Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
...В състояние съм да извадя някому далака, за да си изпълни дадената дума...



Заради едната "благодарност" (но, най-вече - за идеята!!!) - ще дойда!
Дума - давам... Далака -НЕ!
Има си и конфликт на интереси, разбира се...но за тях - живи да сме и да се видим... даже може да се запознаем... след съответното мероприятие.
Сега - така е прието... ако не съм в заблуждение.

Няма нищо невъзможно - различна е само степента на вероятност, за да се случи едно или друго събитие...

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))[/quote]
Daniela_Encheva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 07, 2007
Мнения: 45
Място: Русе

МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 11:46:29 » Чудесна идея! Отговори с цитат върни се горе

Наскоро гледах филма "Планетата земя" и останах изумена относно дърветата/ епизод "сезонни гори"/ . Дърветата живеят в други измерения, дърветата са най- старите живи организми на планетата , дърво от рода на секвойте е на възраст 5000 години! Дори една липа живее около 200 години... Нищо друго не ми остава, освен "Преклонение пред живота"
Чудесна идея!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 16:53:00 » Отговори с цитат върни се горе

Един човек като се разхождал в гората, чул вик: “Ей, със зеленото нагоре, със зеленото нагоре!” Силно заинтригуван, човекът тръгнал по посока на гласа. След малко пак чул: “Ей, със заленото нагоре, със зеленото нагоре!” Човекът пак се насочил към гласа и след няколко провиквания видял един горски, лежи по гръб на сянка, с едно клонче си пъди мухите от лицето и се провиква: “Ей, със зеленото нагоре, със зеленото нагоре!”
- Защо викаш така бе, човек? – запитал го човекът.
- Защото от другата страна на баира поетите залесяват борчета! – отговорил му горският.

Та ти, Рейни, казваш че имаш чувство за ирония, но така сериозно го даваш, сякаш го нямаш. И забраната ти да участвам във форума съвсем не я приемам. Не само защото нямаш право да ми го забраниш, но и защото считам участието си за много полезно – страшно е необходим и някой, който да ви иронизира и ви се присмива, за да се амбицирате да докажете, че не е бил прав!

А и Били Белята напразно се опитва да ме иронизира за двата куплета, които съм пуснал. И двата са свързани с темата. Първият носи информация – че за живота на един човек се отсичат по 500 дървета. Това разбира се е публикувано в статия и повечето хора са го чели, но нищо лошо да се спомене и в този форум. А вторият куплет свързва поезията с залесяването и гората. Това, че и двата куплета са от Ангар, е отделен въпрос. Тях зная, тях пуснах.

И много ще се радвам ако и други поети пуснат тук свои куплети, посветени на гората. Нали сме литературен, а не лесничейски сайт!

И репликата му че не искал да прави тераси също не я разбирам – ами то това му е трудното на залесяването; много лесно е да бучнеш със шилото и да поставиш фиданката “със зеленото нагоре”.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 17:37:34 » Отговори с цитат върни се горе

Daniela_Encheva написа:
Наскоро гледах филма "Планетата земя" и останах изумена относно дърветата/ епизод "сезонни гори"/ . Дърветата живеят в други измерения, дърветата са най- старите живи организми на планетата , дърво от рода на секвойте е на възраст 5000 години! Дори една липа живее около 200 години... Нищо друго не ми остава, освен "Преклонение пред живота" Чудесна идея!

Нищо друго не ми остава, освен мълчаливо да ти стисна ръката за брилянтния усет относно хващане на разните смисли под повърхността.

angar написа:
Един човек като се разхождал в гората, чул вик: “Ей, със зеленото нагоре, със зеленото нагоре!” Силно заинтригуван, човекът тръгнал по посока на гласа. След малко пак чул: “Ей, със заленото нагоре, със зеленото нагоре!” Човекът пак се насочил към гласа и след няколко провиквания видял един горски, лежи по гръб на сянка, с едно клонче си пъди мухите от лицето и се провиква: “Ей, със зеленото нагоре, със зеленото нагоре!” - Защо викаш така бе, човек? – запитал го човекът. - Защото от другата страна на баира поетите залесяват борчета! – отговорил му горският. Та ти, Рейни, казваш че имаш чувство за ирония, но така сериозно го даваш, сякаш го нямаш. И забраната ти да участвам във форума съвсем не я приемам. Не само защото нямаш право да ми го забраниш, но и защото считам участието си за много полезно – страшно е необходим и някой, който да ви иронизира и ви се присмива, за да се амбицирате да докажете, че не е бил прав! А и Били Белята напразно се опитва да ме иронизира за двата куплета, които съм пуснал. И двата са свързани с темата. Първият носи информация – че за живота на един човек се отсичат по 500 дървета. Това разбира се е публикувано в статия и повечето хора са го чели, но нищо лошо да се спомене и в този форум. А вторият куплет свързва поезията с залесяването и гората. Това, че и двата куплета са от Ангар, е отделен въпрос. Тях зная, тях пуснах. И много ще се радвам ако и други поети пуснат тук свои куплети, посветени на гората. Нали сме литературен, а не лесничейски сайт! И репликата му че не искал да прави тераси също не я разбирам – ами то това му е трудното на залесяването; много лесно е да бучнеш със шилото и да поставиш фиданката “със зеленото нагоре”.

Господин Чортов, ще бъда рязка.
Отказът ми да използвам ирония се дължи на уважението ми към Хората като светоусещане, както и нежеланието да окъквам нещо толкова светло, само че нещо бъркате понятието, когато обосновавате сериозността ми.
Разбира се, че съм сериозна. Чувството ми за хумор (не ирония) изчезва главоломно, когато се засягат труда, средствата, времето и достойнството на моите приятели. Мога да преглътна маса неща, когато касае лично мен, но ако продължавате да навлизате по подобен дебелашки начин в тази територия, ще изгубя цялото си лустросано покритие и ще се сблъскате с диващината ми от упор. Приемете думите ми както желаете.

Лично на мен не ми е нужно Вие да ме стимулирате, както и останалите Хора, хвърлящи безвъзмездни усилия, които никак не са нито лесни, нито малки, представете си. До този момент не сте ни липсвал като генератор и мотиватор, за да си спазваме думата и следваме идеите си.

Забрана? Бъркате ме с манталитета на някой тоталитарен функционер. Аз помолих учтиво още в анонса си да бъде избегнато именно това, което Вие решихте да направите. Както и когато даден призив се адресира във второ лице, множествено число, повече от нормално е учтиво да помоля да се считате освободен от ангажимент, който очевидно не е Ваша кауза. Малко ли теми имате, в които непрекъснато се плюнчите, без извинение? Помолих тази да бъде пощадена. И ако не се прави добро, поне да не се вреди. Толкова ли Ви е трудно?
И много моля, не ме подценявайте. Добронамерените шеги и „пускане на стихове” нямат нищо общо с Вашите демонстрации.

P.S. По дяволите, как не Ви е неудобно? Пуууу! Нямате капчица чувство за етика и естетика.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
sia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 14, 2008
Мнения: 90

МнениеВъведено на: 24 Яну 2010 18:04:37 » Отговори с цитат върни се горе

rainy, едва ли има нужда да обяснявам /особено на теб/
защо и колко харесах този проект.
С теб съм, когато и с всичко, което мога, благодаря ти!
Искрени поздравления на всички, които подкрепят!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 25 Яну 2010 05:21:42 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Ще се включа - със собствен залесителен труд, рекламни дейности и др.
Опитах се да разбера кои дървесни видове най си патят от производството на хартия, но не успях.
Смятам, че всеки, който има край дома си контейнери за разделно събиране, не бива да се прави, че не забелязва този за хартия. Попаднах на един много приятен форум, в който нагледно показват как да рециклираме хартия сами. Изглежда забавно Cool :
http://colorforum.bulgarianforum.net/forum-f6/topic-t53.htm

Почитания към Рейни и сподвижниците за идеята. Успех на всички, които ще залесяват и ще се отнасят умно с хартията.
Exclamation

p.s. Логото, създадено от Камелия, ми е много по душа. Браво!
Паралелно си харесах и още едно:
Image
Предметът, ситуиран вляво от читателя/читателката, е дръжка на метла. Тя е от пластмаса, но въпреки това никой не `и обръща внимание Rolling Eyes

Всичко живо се юрнало да чете (по-скоро - пише, защото със сигурност умрелите читатели са повече от живите). Ами кой ще мете? Кой ще копа? Кой ще залесява? М?

Laughing


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Ufff на 26 Яну 2010 00:10:44 - общо 3 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com