Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 863
ХуЛитери: 1
Всичко: 864

Онлайн сега:
:: AGRESIVE

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Мъртвите сибирски полета
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Aian
Гост





МнениеВъведено на: 08 Яну 2004 19:06:57 » Мъртвите сибирски полета Отговори с цитат върни се горе

Чели ли сте Мъртвите сибирски полета от Виктор Фалк?
Попаднахте ли в света на този роман-един от най-красивите които съм чел и един от любимите ми.
Беше преди толкова много време,че вече не си спомням почти нищо от него.Помня обаче периода през който прочетох тази книга,помня че станах част от нея и живеех сред каторжници и тъжни човешки съдби,а когато една книга те обсеби по подобен начин мисля че тя наистина е добра.

Искам да попитам тези които са я чели,дали с тях се е случило нещо подобно?
Беше ли красиво,топло и хубаво сред сковаващия лед на Сибирската пустош?
Alt
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 01, 2003
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 28 Яну 2004 12:39:03 » Полетата Отговори с цитат върни се горе

Четох я. Преди по-малко от месец. Но бях на 36. Интересна. Някак наивна. Силна, действително силна. Направи ми впечатление, че всички герои се оказват свързани помежду си.
Трудно се забравят такива книги...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ToniDe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 09, 2009
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 18:07:19 » и аз вчера я завърших Отговори с цитат върни се горе

Здравейте,
колко се радвам, че ще има с кога да говоря за литература....
Днес като че ли хората все по-малко четат и са все по духовно бедни и душевно болни, което е следствие до някъде на предходното.
Аз много обичам руската литература. Романът "Мъртвите сибирски полета" много ми хареса, но ме озадачи едно нещо, за което искам да ви питам. Император Алксандър Втори, който е един от главните герой в романа е тясно свързан с нашата история, той предприема Руско-Турската освободителна война, благодарение на която България е освободена и той подписва Санстефанския мирен договор!!!! Никъде в книгата, авторът не споменава и думичка за това. Още повече- един от възловите моменти в книгата е един неуспешен атентат в двореца, заради който умират около 100 души. Този атентат е подготвен в навечерието на официален прием даден в чест на българсият принц Александър Батенберг! И този факт, също е прпуснат от автора, макар и цялата суматоха около него да е описана повече от детайлно. Не ви ли е интерсно това игнориране на България(не страдам от комплекси за патриотизъм!)?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
butterfly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 28, 2004
Мнения: 103

МнениеВъведено на: 09 Фев 2009 22:06:15 » Отговори с цитат върни се горе

За мен "Капитан Драйфус" е по-добрата книга на автора. Поне доколкото "Аферата Драйфус" е действителна. Признавам си, че "Мъртвите сибирски полета" не чожах за я дочета. Много герои, много заплетени истории. Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LenetoYy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2009
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 28 Дек 2009 20:43:41 » Нуждая се от помощта ви Отговори с цитат върни се горе

Wink Някой знае ли дали към книгата има някакъв филм. Преди месец прочетох двете части от романа на Фалк и направо се влюбих в тях. Скоро не бях чела такъв хубав роман. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарна. Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 29 Дек 2009 19:25:54 » Re: Нуждая се от помощта ви Отговори с цитат върни се горе

LenetoYy написа:
Wink Някой знае ли дали към книгата има някакъв филм. Преди месец прочетох двете части от романа на Фалк и направо се влюбих в тях. Скоро не бях чела такъв хубав роман. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарна. Wink


Да, има филм. Гледала съм го преди доста години и затова не си спомням чия е екранизацията. Но Гугъл сигурно ще помогне. А е възможно дори и да бъде изтеглен оттам.

Провери.

Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com